Canon EF 16-35mm f/4L IS USM

EF 16-35mm f/4L IS USM

Bu kompakt ve hafif, yüksek performanslı, f/4 sabit diyaframlı, Görüntü Sabitleyiciye sahip ultra geniş açılı zum lensi kullanarak baş döndürücü manzaralar ve mimari fotoğraflar çekin. Profesyoneller ve fotoğraf tutkunları için ideal.

EF 16-35mm f/4L IS USM Detail Image

Avantajlar

  • Ultra geniş açılı zum lens ile her çekimde daha fazlasını alın
  • Hassas optik donanımla üstün L serisi performansı
  • Sabit f/4 diyafram açıklığıyla tutarlı pozlamaların keyfini çıkarın
  • 4 kademeli Görüntü Sabitleyici ile düşük ışıkta bile sabit çekimler yapın
  • Hızlı, sessiz otomatik odaklamayla hiçbir çekim fırsatını kaçırmayın

Detaylı Özellikler

Canon EF 16-35mm f/4L IS USM hakkında ayrıntılı bilgi edinin

Ultra geniş açılı 16-35 mm zum lens


Bu yüksek performanslı, sabit diyaframlı, ultra geniş açılı zum lens, harika optik performansı esneklikle birleştirerek manzaralar, mimari çekimler, foto muhabirlik, seyahat ve genel kullanım için ideal bir hale gelir. Bozulma oranının çok az olması sayesinde net, canlı ve genişleyen görüntüler oluşturur.

L serisi kalitesi


L serisi, Canon'un özenle tasarlanan EF optiklerinin en iyisini temsil eden, en üst profesyonel lens grubudur. L serisi lensler, üstün performansla eşsiz kullanımı birleştirmektedir ve toz ve neme karşı dayanıklıdır.

Sabit f/4 diyafram


Geniş ışık koşulları aralığında kullanmak için ideal olan f/4 maksimum diyafram, tam odak uzunluğu aralığında sabit kalarak zum sırasında enstantane hızında veya ISO'da değişme olmamasını sağlar.

4 kademeli Görüntü Sabitleyici ile net fotoğraflar


EF 16-35 mm f/4L IS USM tüm durumlarda, özellikle de düşük ışıkta tripod kullanmadan fotoğraf çekerken veya makro ayarda sabit çekimler yapabilmenizi sağlar. Lens, Canon'un dört kademeli Görüntü Sabitleyici teknolojisini kullanır ve normal çekim veya kaydırma hareketini otomatik olarak algılayarak her iki durum için en uygun IS moduna geçer.

Ultrasonik odaklama


Halka tipi ultrasonik bir motor, son derece hızlı ve neredeyse sessiz bir şekilde otomatik odaklamaya geçer. Mükemmel bir şekilde bekleyen tork sayesinde, hedefi şaşmadan doğru bir şekilde odak noktasına ulaşılır. Tam zamanlı manuel kilitleme, AF modundan çıkmadan hassas odaklama yapabilmenizi sağlar.

Kusursuz arka plan bulanıklığı


9 yapraklı dairesel bir diyafram, odak dışındaki bölgelere daha yumuşak, daha eşit bir görünüm vererek ön plandaki nesnelerinizin etkileyici ve yumuşak arka plan bulanıklığının önünde net bir şekilde görüntülenmesini sağlar.

Müthiş görüntü kalitesi


EF 16-35 mm f/4L IS USM, odak aralığının genelinde köşeden köşeye keskinliğin ve netliğin sağlanması için üç küresel olmayan elemandan yararlanır. İki UD (Ultra Düşük Yayılma) elemanı, kromatik sapmaları neredeyse tamamıyla ortadan kaldırır. Süper Spectra Kaplama, doğru renk dengesi sağlar ve kontrastı arttırır. Fotoğraf makinesinin sensöründen seken ışığın yol açtığı ortak bir sorun olan parlamayı ve gölgelenmeyi de azaltır. Florin kaplamalar, toz ve su damlacıklarının ön ve arka lens elemanlarına yapışmasını önleyerek en iyi görüntü kalitesinin elde edilmesine yardımcı olur.

0,28 m minimum odaklama mesafesi


Tüm zum aralığında yalnızca 0,28 m odaklama mesafesiyle nesnelerinize yaklaşırken geniş görüş alanının keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Dönmeyen ön eleman


Dönmeyen ön eleman sayesinde 77 mm filtreler kolayca takılır.

Ürünün Teknik Özellikleri

Canon EF 16-35mm f/4L IS USM, özellikleri ve yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Products

Bir sonraki lensinizi seçmenize yardımcı olabilir miyiz?

Lens seçicimiz sizi lens çeşitlerimize götürür, sizin ve EOS fotoğraf makineniz için ideal olanı bulmanıza yardımcı olur.

Geniş Açılı Lensler

Geniş açılı lens serimizle daha geniş bir görüş alanı elde edin ve kadraja daha çok nesne dahil edin.