Canon EF 20mm f/2.8 USM

EF 20mm f/2.8 USM

Geniş görüş açısı ve genişletilmiş alan derinliğiyle EF 20 mm f/2,8 manzara, mimari veya röportaj çekimleri yapan fotoğrafçılar için harika bir seçenektir. Hemen hemen her yerde kullanılabilen bir lens.

Avantajlar

  • 94° görüş açısına sahip ultra geniş açılı lens
  • USM odaklama motoru ve tam zamanlı manuel odak kilitleme
  • 25 cm'lik en kısa odaklama mesafesi
  • Süper Spectra kaplamalar

Detaylı Özellikler

Canon EF 20mm f/2.8 USM hakkında ayrıntılı bilgi edinin

Dinamik geniş açı tasarımı


94˚ görüş alanı sunan EF 20 mm f/2,8 USM, insanın tüm görüş alanını ve çok daha fazlasını yakalayabilir. Manzara veya belgesel fotoğrafçıları için harika bir lens. Mimari veya iç mekan çekimleri sırasında doğal bir perspektif elde etmek için bozulmalar yüksek oranda giderilir.

Hızlı maksimum diyafram açıklığı


f/2,8 maksimum diyafram açıklığı, tripod kullanımının uygun olmadığı durumlarda düşük ışıkta flaşsız elde çekim yapabilmenizi sağlar.

Küresel olmayan elemanlar ve UD elemanları


Optimum görsel performans için lenste sferik sapmaları düzelten asferik elemanlar ve kromatik sapmaları ortadan kaldıran Süper UD (ultra düşük dağılmalı) elemanlar bulunur. Sonuçta, kadrajın her noktasında canlı, yüksek kontrastlı, bozulmamış ve kaliteli olan görüntüler elde edilir.

Ultrasonik odaklama


Halka tipi ultrasonik bir motor, son derece hızlı ve neredeyse sessiz bir şekilde otomatik odaklamaya geçer. Mükemmel bir şekilde bekleyen tork sayesinde, hedefi şaşmadan doğru bir şekilde odak noktasına ulaşılır. Ayrıca, tam zamanlı manuel kilitleme özelliği bulunur, böylece AF modundan çıkmadan odak ayarlanabilir.

Super Spectra kaplama


Super Spectra kaplamalar, doğru renk dengesi ve yüksek kontrast sağlar. Ayrıca, dahili lens elemanları ve fotoğraf makinesinin dijital sensöründen yansıyabilecek ışığı emerek parlamayı ve gölgelenmeyi önler.

Ürünün Teknik Özellikleri

Canon EF 20mm f/2.8 USM, özellikleri ve yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

EF 20mm f/2.8 USM Derecelendirmeler ve incelemeler

Bir sonraki lensinizi seçmenize yardımcı olabilir miyiz?

Lens seçicimiz sizi lens çeşitlerimize götürür, sizin ve EOS fotoğraf makineniz için ideal olanı bulmanıza yardımcı olur.