Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM

EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM

Telefoto zum lenslerinin arasında benzersiz tasarım. EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM, kompakt boyut, hafiflik ve üstün görüntü kalitesi sağlayan Kırınımlayıcı Optik (DO) elemanına sahiptir

Avantajlar

  • Üç katmanlı Kırınımlayıcı Optik (DO) elemanı
  • Yalnızca 9,99 cm uzunluğunda
  • Görüntü Sabitleyici
  • Manuel odak kilitleme özelliğine sahip yüksek hızlı AF
  • Hoş bokeh efekti için dairesel diyafram
  • Zum halkası kilidi

Detaylı Özellikler

Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM hakkında ayrıntılı bilgi edinin

Teknolojiyle dolu


Çok katmanlı Kırınımlayıcı Optik (DO) eleman, Görüntü Sabitleyici (IS) ve Ultra Sonik Motor (USM) teknolojileri sayesinde EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM, harika bir lens tasarımı örneğidir.

Kırınımlayıcı Optik (DO) donanımı


EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM, lensin fiziksel boyutunu azaltırken görüntü kalitesini koruyan Kırınımlayıcı Optik (DO) elemanına sahiptir. DO elemanı, flüorit ve UD elemanlarının özelliklerini tek bir cam parçasının içinde birleştirir. Böylelikle yüksek kontrast ve keskinliğin yanı sıra kromatik sapma üzerinde yüksek bir kontrol elde edilmektedir.

Görüntü Sabitleyici


EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM lens, üç kademeli Görüntü Sabitleyicisi (IS) sayesinde tripodsuz çekimler için idealdir. Görüntü bulanıklığında algılanabilir bir artış olmadan normalden üç kademeye kadar daha yavaş enstantane hızları kullanılabilir. Belirli bir yöne doğru gerçekleşen büyük hareketler otomatik olarak kaydırma şeklinde yorumlanır ve IS bu düzlemde kapatılır.

Ultrasonik odaklama


Halka tipi ultrasonik bir motor, son derece hızlı ve neredeyse sessiz bir şekilde otomatik odaklamaya geçer. Mükemmel bir şekilde bekleyen tork sayesinde, hedefi şaşmadan doğru bir şekilde odak noktasına ulaşılır.

İstenen arka plan bulanıklığı


Elektromanyetik olarak kontrol edilen hemen hemen dairesel olan diyafram, odak yapılmayan yerleri daha yumuşak hale getirirken odak yapılan nesnelerin bulanık arka planda öne çıkmasını sağlar.

EOS sistemine entegre


Lensin AF sürücü yolu, özellikle en yeni EOS serisiyle uyumlu olmak üzere tasarlanmıştır; böylelikle lensin hız avantajından maksimum derecede yararlanılabilir. Lens, uzaklık bilgisini uyumlu bir EOS fotoğraf makinesinin E-TTL II flaş sistemine aktararak en iyi flaş ölçümünün elde edilmesini sağlar.

Çevreyle uyum içindedir


Canon'un sıkı çevre politikasıyla uyumlu olarak lensin optik donanımında yalnızca kurşun içermeyen cam kullanılmaktadır.

Ürünün Teknik Özellikleri

Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM, özellikleri ve yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Products

Bir sonraki lensinizi seçmenize yardımcı olabilir miyiz?

Lens seçicimiz sizi lens çeşitlerimize götürür, sizin ve EOS fotoğraf makineniz için ideal olanı bulmanıza yardımcı olur.