Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

Canon-EF-M-28mm-f-3.5-Macro IS STM

EOS M serisi fotoğraf makinelerinin hepsiyle uyumludur

Makronun eşsiz dünyasına adım atın

Canon'un EOS M serisi için geliştirilen bu yenilikçi ve kompakt makro lensle nesnelerinizin en küçük ayrıntılarını büyütün. Dahili Macro Lite* özelliğine sahip, dünyanın ilk otomatik odaklı lensiyle nesnenizi aydınlatabilirsiniz. Olağanüstü 1,2x büyütme oranı sayesinde nesnenize hiç olmadığı kadar yaklaşabilirsiniz.

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM lens aşağıdaki uygulamalar için idealdir:

0%

  Işığın kontrolü sizde olsun

  Dahili Macro Lite Teknolojisi

  Bu EF-M serisi lens iki adet kontrol edilebilir, dahili LED'e sahiptir (Macro Lite). Bu özellik lensin önünü daha fazla aydınlatarak makro fotoğraflar çekerken sizin veya ekipmanınızın oluşturabileceği gereksiz gölgeleri yok eder.

  Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

  Tek bir düğmeye basarak Macro Lite'ı sol ve sağ aydınlatma arasında değiştirip doğru dengeyi bulabilir ve başka hiçbir şekilde yaratamayacağınız etkileyici, güzel görüntüler yakalayabilirsiniz. Bu özellik, çiçekler ve yiyeceklerin yanı sıra mücevher gibi ince ayrıntılara sahip küçük nesneleri yakından çekmek için de idealdir.

  0%

   Akıllı silindir tasarımı

   EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, mevcut ışığı en verimli şekilde kullanabilmeniz için birbirine yaklaşan lens silindiri tasarımıyla lensin yarattığı gölgeyi en aza indirir. Ayrıca sabit çekimler için yüzey temas noktaları da sağlayan bu tasarım, lensin nesnenin yerleştirildiği yüzeye 53 derece dik açıda kullanılabilmesine olanak tanır. Temas noktaları ve Macro Lite kullanımı (gerektiğinde) kombinasyonu sayesinde ayrıntılı makro çekimler yapabilirsiniz.

   EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

   Hiç olmadığı kadar yaklaşın

   EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, 1:1 değerinde gerçek büyütme oranına sahiptir; yani çektiğiniz nesne görüntüde gerçek boyutlarında çıkar. Nesnenizin küçük ayrıntılarını keşfedip büyütmek istediğinizde Süper Makro modunu etkinleştirebilirsiniz. Olağanüstü 1,2x büyütme oranıyla nesnenizi gerçek boyutundan daha büyük hale getirebilirsiniz. Bu oranın 35 mm eşdeğeri, EOS M'nin APS-C boyutlu sensörünün kırpma faktörü dikkate alındığında 1,92x büyütme oranına karşılık gelir. Bu sayede kullanıcılar bitkilerin doğal damarları veya mücevherlerin ayrıntılı yapısı gibi olağanüstü ayrıntıları yakalayabilir. Ayrıca Süper Makro modunda nesnenize çok daha fazla yaklaşarak (çalışma mesafesi 13 mm'dir) küçük nesneleri keşfedebilirsiniz.

   0%

    Hareket halindeyken küçük ayrıntıları yakalayın

    EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin makro özelliklerini EOS M'nin video çekme işleviyle birleştirerek büyüleyici yakın çekimler yaratın.

    Günlük kullanım için ideal lens

    Taşıması kolay

    EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin kompakt tasarımı, seyahatlerde günlük maceralarınızı belgelendirmek için idealdir. EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, hassas optik donanımı ve katlanabilir hafif (130 g) gövdesiyle makro fotoğrafçılığının yanı sıra günlük fotoğraf çekimleri için de ideal bir lenstir. UD ve küresel olmayan lens elemanlarına sahip bu lens sayesinde görüntü kalitesinden ödün vermenize gerek kalmaz.

    Keskin görüntüler

    Açısal sallantı makro fotoğrafçılığında çok daha belirgin olur. Bu yüzden genellikle makro fotoğrafçılığında sabit bir tripod kullanmak gerekir. Ancak EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin Hibrit Görüntü Sabitleyici özelliği, hem açısal hem de kaydırma tipinde meydana gelen fotoğraf makinesi sallantısını en aza indirmeye yardımcı olmak için özel olarak geliştirilmiştir. Bu sayede nesneniz hareket ettiğinde veya konumunu değiştirdiğinde daha esnek bir şekilde tepki vererek makro nesne çekimlerinde canlı görüntüler elde edebilirsiniz.

    EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

    Hibrit Görüntü Sabitleyici ile

    EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

    Hibrit Görüntü Sabitleyici olmadan

    Makro çekimlerle sınırlı kalmayın

    Makro fotoğrafçılığı için özel olarak tasarlanan özelliklere sahip bu lens, günlük fotoğraf çekimleri için de yeterince esnektir. F/3,5 genişliğinde diyafram ve yaklaşık 44,8 mm'lik 35 mm eşdeğeri odak uzaklığı (bunun nedeni, aynasız fotoğraf makinelerinin sensörlerinin küçültülmüş olmasıdır) sayesinde, birbirinden farklı görüntüler için doğal görüş açısı ve perspektifle çekim yapabilirsiniz.

    EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

    EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

    Aydınlatma özellikleri

    Günlük kullanıma uygun bu lens, özellikle Hibrit Görüntü Sabitleyici ve 7 yapraklı geniş dairesel diyafram kombinasyonuyla portre fotoğrafçılığında da başarılıdır. Nesnenin güzel ve net arka plandan ayrıldığı, dikkatleri istediğiniz ayrıntılara çeken portre fotoğraflarını kolayca çekebilirsiniz. Ayrıca Macro Lite'ı kullanarak nesnenizin gözlerine parıltı da katabilirsiniz.

    EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

    Net, sabit filmler

    EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin neredeyse tamamen sessiz olan STM (kademeli motor) teknolojisi, sabit ve sessiz biçimde kesintisiz odaklama sunarak yüksek kaliteli filmler çekmenize yardımcı olur. Bu teknoloji sayesinde odaklama motorunun gürültüsü olmadan, yalnızca ortam seslerini kaydedersiniz.

    EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

    Teknik Özellikler

    Aksesuarlar

    İncelemeler

    EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM için geribildirim bırakmak istiyorsanız aşağıya tıklayın

    İlginizi çekebilecek ürünler...

    Lens uzmanlarımız tarafından EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'ye alternatif olarak seçilen dört lens. Bu lensleri EOS M serisi fotoğraf makinesiyle kullanmak için EF-EOS M Yuva Adaptörü gerekir.

    *SLR veya aynasız fotoğraf makineleri için değiştirilebilir otomatik odaklı lensler arasında. Mayıs 2016 itibariyle, Canon'un araştırmasına göre