EOS M Lensleri

Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

Küçük nesnelerin her ayrıntısını yakalamak için ideal olan, yenilikçi dahili Macro Lite özelliğine sahip kompakt makro lens.

Makronun eşsiz dünyasına adım atın

Canon'un EOS M serisi için geliştirilen bu yenilikçi ve kompakt makro lensle nesnelerinizin en küçük ayrıntılarını büyütün. Dahili Macro Lite* özelliğine sahip, dünyanın ilk otomatik odaklı lensiyle nesnenizi aydınlatabilirsiniz. Olağanüstü 1,2x büyütme oranı sayesinde nesnenize hiç olmadığı kadar yaklaşabilirsiniz.

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM lens aşağıdaki uygulamalar için idealdir:

 • Makro

  Doğanın saklı sırlarını keşfedin. Çiçekler, böcekler, meyveler ve sıvıların dokularını ve gizli ayrıntılarını büyütün.

 • Yiyecek

  Lezzetli sosları, titizlikle kestiğiniz suşileri ve en güzel yiyeceklerin inceliklerini hak ettikleri kalitede gözler önüne serin. Lezzetini neredeyse tadabileceğiniz ağız sulandıran ayrıntıları yakalayın.

 • Seyahat

  Seyahat fotoğrafçılığı yalnızca gezginlere yönelik değildir; siz de bu deneyimi yaşayın. Gezdiğiniz, tembellik yaptığınız ve plansız küçük molalar verdiğiniz anlarda değerli anılar biriktirebilirsiniz.

 • Portre

  Arkadaşlarınızın ve ailenizin yüzlerindeki ifadeleri yakalamak için bire bir. Düğünler, etkinlikler ve partiler için ideal.

Işığın kontrolü sizde olsun

Dahili Macro Lite Teknolojisi
Bu EF-M serisi lens iki adet kontrol edilebilir, dahili LED'e sahiptir (Macro Lite). Bu özellik lensin önünü daha fazla aydınlatarak makro fotoğraflar çekerken sizin veya ekipmanınızın oluşturabileceği gereksiz gölgeleri yok eder.

Canon Camera
Tek bir düğmeye basarak Macro Lite'ı sol ve sağ aydınlatma arasında değiştirip doğru dengeyi bulabilir ve başka hiçbir şekilde yaratamayacağınız etkileyici, güzel görüntüler yakalayabilirsiniz. Bu özellik, çiçekler ve yiyeceklerin yanı sıra mücevher gibi ince ayrıntılara sahip küçük nesneleri yakından çekmek için de idealdir.

Akıllı silindir tasarımı

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, mevcut ışığı en verimli şekilde kullanabilmeniz için birbirine yaklaşan lens silindiri tasarımıyla lensin yarattığı gölgeyi en aza indirir. Ayrıca sabit çekimler için yüzey temas noktaları da sağlayan bu tasarım, lensin nesnenin yerleştirildiği yüzeye 53 derece dik açıda kullanılabilmesine olanak tanır. Temas noktaları ve Macro Lite kullanımı (gerektiğinde) kombinasyonu sayesinde ayrıntılı makro çekimler yapabilirsiniz.

Canon Camera

Hiç olmadığı kadar yaklaşın

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, 1:1 değerinde gerçek büyütme oranına sahiptir; yani çektiğiniz nesne görüntüde gerçek boyutlarında çıkar. Nesnenizin küçük ayrıntılarını keşfedip büyütmek istediğinizde Süper Makro modunu etkinleştirebilirsiniz. Olağanüstü 1,2x büyütme oranıyla nesnenizi gerçek boyutundan daha büyük hale getirebilirsiniz. Bu oranın 35 mm eşdeğeri, EOS M'nin APS-C boyutlu sensörünün kırpma faktörü dikkate alındığında 1,92x büyütme oranına karşılık gelir. Bu sayede kullanıcılar bitkilerin doğal damarları veya mücevherlerin ayrıntılı yapısı gibi olağanüstü ayrıntıları yakalayabilir. Ayrıca Süper Makro modunda nesnenize çok daha fazla yaklaşarak (çalışma mesafesi 13 mm'dir) küçük nesneleri keşfedebilirsiniz.

Hareket halindeyken küçük ayrıntıları yakalayın

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin makro özelliklerini EOS M'nin video çekme işleviyle birleştirerek büyüleyici yakın çekimler yaratın.

Günlük kullanım için ideal lens

Taşıması kolay
EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin kompakt tasarımı, seyahatlerde günlük maceralarınızı belgelendirmek için idealdir. EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, hassas optik donanımı ve katlanabilir hafif (130 g) gövdesiyle makro fotoğrafçılığının yanı sıra günlük fotoğraf çekimleri için de ideal bir lenstir. UD ve küresel olmayan lens elemanlarına sahip bu lens sayesinde görüntü kalitesinden ödün vermenize gerek kalmaz.

Keskin görüntüler

Açısal sallantı makro fotoğrafçılığında çok daha belirgin olur. Bu yüzden genellikle makro fotoğrafçılığında sabit bir tripod kullanmak gerekir. Ancak EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin Hibrit Görüntü Sabitleyici özelliği, hem açısal hem de kaydırma tipinde meydana gelen fotoğraf makinesi sallantısını en aza indirmeye yardımcı olmak için özel olarak geliştirilmiştir. Bu sayede nesneniz hareket ettiğinde veya konumunu değiştirdiğinde daha esnek bir şekilde tepki vererek makro nesne çekimlerinde canlı görüntüler elde edebilirsiniz.
 • Hibrit Görüntü Sabitleyici ile

 • Hibrit Görüntü Sabitleyici olmadan

Makro çekimlerle sınırlı kalmayın

Makro fotoğrafçılığı için özel olarak tasarlanan özelliklere sahip bu lens, günlük fotoğraf çekimleri için de yeterince esnektir. F/3,5 genişliğinde diyafram ve yaklaşık 44,8 mm'lik 35 mm eşdeğeri odak uzaklığı (bunun nedeni, aynasız fotoğraf makinelerinin sensörlerinin küçültülmüş olmasıdır) sayesinde, birbirinden farklı görüntüler için doğal görüş açısı ve perspektifle çekim yapabilirsiniz.

Aydınlatma özellikleri

Günlük kullanıma uygun bu lens, özellikle Hibrit Görüntü Sabitleyici ve 7 yapraklı geniş dairesel diyafram kombinasyonuyla portre fotoğrafçılığında da başarılıdır. Nesnenin güzel ve net arka plandan ayrıldığı, dikkatleri istediğiniz ayrıntılara çeken portre fotoğraflarını kolayca çekebilirsiniz. Ayrıca Macro Lite'ı kullanarak nesnenizin gözlerine parıltı da katabilirsiniz.

Net, sabit filmler

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin neredeyse tamamen sessiz olan STM (kademeli motor) teknolojisi, sabit ve sessiz biçimde kesintisiz odaklama sunarak yüksek kaliteli filmler çekmenize yardımcı olur. Bu teknoloji sayesinde odaklama motorunun gürültüsü olmadan, yalnızca ortam seslerini kaydedersiniz.

Canon Camera

İlgili Aksesuarlar

 • Lens Aksesuarı

  Lens siperliği ES-22

  Lens siperliği, dağınık ışığın lensinize girmesini engelleyerek istenmeyen yansımaların fotoğraflarınızı etkilemesini önler. Bu özel lens siperliğini 43 mm filtreleri EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM lensinize takmak için de kullanabilirsiniz. (Birlikte verilir)
 • Lens Aksesuarı

  Lens Torbası LP811

  Belirli EF lensler için koruyucu yumuşak kılıf.
 • Lens Aksesuarı

  Lens Kapağı EF-M28

  Lensin ön elemanını korur. (Birlikte verilir)
 • Lens Aksesuarı

  Lens Dust Cap EB

  Canon lensinizi kullanmadığınız zamanlarda korur.
 • Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM
  Derecelendirmeler ve incelemeler

  İlginizi çekebilecek ürünler...

  Lens uzmanlarımız tarafından EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'ye alternatif olarak seçilen dört lens. Bu lensleri EOS M serisi fotoğraf makinesiyle kullanmak için EF-EOS M Yuva Adaptörü gerekir.

  1. *SLR veya aynasız fotoğraf makineleri için değiştirilebilir otomatik odaklı lensler arasında. Mayıs 2016 itibariyle, Canon'un araştırmasına göre