Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM

EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM

Geniş açı, telefoto ve 4 kademeli Görüntü Sabitleyici özelliğine sahip geniş bir zum aralığı sunan EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, olağanüstü performans ve esneklik sağlar.

Avantajlar

  • Çok amaçlı, yüksek performanslı 5,6x 24-136 mm eşdeğerinde EF-S standart zum
  • 4 kademeli Görüntü Sabitleyici
  • Otomatik kaydırma ve tripod algılama
  • 0,35 m yakın odaklama
  • UD ve küresel olmayan lensler
  • Süper Spectra kaplamalar
  • 7 yapraklı diyafram
  • Opsiyonel lens siperi

Detaylı Özellikler

Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM hakkında ayrıntılı bilgi edinin

Yüksek performanslı, esnek geniş açılı zum


Yaklaşık 24-136 mm (35 mm eşdeğerinde) etkili odak uzaklığı aralığına sahip EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, olağanüstü esneklik ve harika görüntü kalitesi sunan bir lenstir. Birçok karşılaştırılabilir lense göre daha geniş bir açıya sahip bu lens, manzarayı daha kapsamlı bir şekilde çeker ve fotoğrafçılığınıza daha iyi bir alan ve perspektif açısı kazandırır.

Görüntü Sabitleyici


EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, Canon'un 4 kademeli Görüntü Sabitleyici (IS) özelliğine sahiptir. Elde yapılan çekimler için ideal olan IS işlevi, görüntüyü bulanıklaştırmadan deklanşör hızının normalden 4 kademeye kadar daha yavaş olmasını sağlar. Görüntü Sabitleyici, düşük ışıklı koşullarda veya hareketli araçlarda çekim yaparken size yardımcı olur.

Performansı kadar iyi bir görünüm


EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, yüksek kaliteli bir görünüm ve his için EOS fotoğraf makinenize uyum sağlayan dokulu dış tasarıma sahiptir.

Ultra hızlı, ultra sessiz otomatik odaklama


Halka tipi USM (Ultrasonik Motor), sessize yakın çalışmayla hızlı tepki veren, yüksek hızlı otomatik odaklama yapabilmek için ultrasonik frekans titreşimleri kullanır. Halka tipi USM, daha iyi bir kullanım seviyesi için AF'den çıkmak zorunda kalmadan tam zamanlı manuel odak kilitleme özelliği sağlar.

Süper Spectra kaplamalar


Lens elemanları, görüntü sensöründen gelen yansıma sebebiyle dijital fotoğraf makinelerinde daha fazla oluşan parlama ve gölgelendirmeyi engelleyen Canon'un Süper Spectra lens kaplamasına sahiptir. Canon'un Süper Spectra kaplaması ayrıca gerçek renk dengesi elde etmenize ve canlı, yüksek duyarlıklı görüntülerde kontrast sağlamanıza yardımcı olur.

Yaratıcı arka plan bulanıklığı


Fotoğrafçıların başarılı bir arka plan bulanıklığı elde etmesini sağlayan 7 yapraklı dairesel diyafram, nesnenizi arka plandan izole etmek için idealdir.

Ürünün Teknik Özellikleri

Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, özellikleri ve yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Derecelendirmeler ve incelemeler

Bir sonraki lensinizi seçmenize yardımcı olabilir miyiz?

Lens seçicimiz sizi lens çeşitlerimize götürür, sizin ve EOS fotoğraf makineniz için ideal olanı bulmanıza yardımcı olur.

Geniş Açılı Lensler

Geniş açılı lens serimizle daha geniş bir görüş alanı elde edin ve kadraja daha çok nesne dahil edin.