CANON’DAN YÜKSEK KALİTE VE OTOMASYON SAĞLAYAN UVGEL WALLPAPER FACTORY

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, iş ortağı Fotoba ile geliştirdiği UVgel Wallpaper Factory çözümünü kullanıma sundu. Maksimum iş üretim hacmi, yüksek kalite ve gün boyu kesintisiz çalışma amacıyla tasarlanan UVgel Wallpaper Factoy, kişiye özel duvar kağıtlarının üretiminin bir fabrika gibi otomatikleştirilmesini sağlıyor. Canon UVgel Wallpaper Factory, yazıcı ihtiyacı bulunan işletmeler için eksiksiz bir uçtan uca çözüm sunuyor. Cihaz, halihazırda üretimde kullanılan Colorado rulodan ruloya geniş formatlı yazıcılar için ise geliştirme seçeneği olarak kullanılabiliyor.

Canon, iş ortağı Fotoba ile geliştirdiği, üretim sürelerini kısaltırken ürünlerin kalitesini arttıran UVgel Wallpaper Factory ürününü müşterilerine sunuyor. Colorado geniş formatlı rulodan ruloya yazıcının ön kısmına Fotoba Jumbo Rulo medya yükleyici (JRL) entegre edilmesiyle oluşturulan UVgel Wallpaper Factory, modüler bir iş akışı çözümü sunuyor. Canon Colorado yazıcıya bağlanan Fotoba Kesici XLD 170 WP ve Sarıcı REW 162 sayesinde oluşan UVgel Wallpaper Factory, baskısı yapılan ürünün özel boyutlarda ve uzunluklarda otomatik olarak oluşturulmasını sağlıyor. Yerleşik şeritleme ünitesi sayesinde bu işlem yazdırma, kesme, geri sarma ve bantlama evrelerinden oluşan basit bir sistemle kullanıcıyı çözüme kavuşturuyor. Bu sayede duvar kağıdı ruloları baskı işlemi biter bitmez teslim edilmeye hazır oluyor.


UVgel Wallpaper Factory, Colorado’nun açık ara yüz yapısı sayesinde mevcut iş akışına entegre edilebiliyor ve bu sayede kullanıcıya farklı tedarikçilerden giriş ve çıkış çözümleri seçme olanağı sunuyor. Canon Colorado yazıcı ile birlikte olağanüstü iş hacmine ulaşan cihaz, medya girişinden sonlandırılmış iş çıkışına kadar tüm işleri otomatik olarak hallederek, kullanıcısına zaman ve rahatlık kazandırıyor.


Oluşturulan ürünlerin boyutlarındaki istikrar ve renk tutarlılığı, duvar kağıdı üretiminde önemli yer tutuyor. Canon UVgel mürekkepleri kurumak için ısıya ihtiyaç duymaz ve bu sayede yüksek kaliteli ürünler elde etmeye yardımcı olur. Ayrıca UVgel, nokta kazancında maksimum kontrol sunarak farklı yazıcılarda ve farklı zamanlarda üretilen çok panelli ürünlerde bile optimum renk tutarlığı sağlar. Canon UVgel teknolojisi, dijital duvar kağıdı baskı pazarında çok büyük önem arz eden renk tutarlılığının sağlanmasını kolaylaştırıyor.


Canon Colorado yazıcılarının kullandığı UVgel mürekkepleri AgBB GREENGUARD Gold ve ASTM tarafından Tip II sertifikalıdır. UVgel mürekkeplerinin yapısının kokusuz olması sayesinde Colorado’da basılan duvar kağıtları iç mekanlarda güvenle kullanılabiliyor. Aynı zamanda eşsiz FLXfinish teknolojisi sayesinde kişiye özel kadife mat kaplamalı duvar kağıtlarının olduğu bir ürün gamı oluşturulabiliyor.


Canon Üretim Baskısı Geniş Formatlı Grafikler Başkan Yardımcısı Dirk Brouns: Müşterilerimiz bize sürekli olarak UVgel teknolojimizin iç dekorasyon pazarında yeni büyüme fırsatlarını keşfetmelerini sağladığını iletiyor. Bu yüzden Fotoba ile birlikte UVgel Wallpaper Factory’yi geliştirdik. Yüksek oranda otomatikleştirilmiş iş akışı çözümü, müşterilerimizin olağanüstü kalitede duvar kağıtlarını çok daha hızlı sürelerde oluşturarak teslim edebilmelerine ve bu sayede iş hacimlerini genişletmelerine yardımcı oluyor.


Bugüne kadar aldığımız müşteri geri bildirimlerinin gösterdiği üzere bu çözümün yüksek hacimli dijital duvar kağıdı üretiminde oyunun kurallarını değiştireceğinden eminiz.”


UVgel Wallpaper Factory ve Canon’un iç dekorasyon pazarına yönelik çözümleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: https://canon.sm/wallpaperfactory