Canon 30. kez iF Design Awards’ta ödüle layık görüldü

Canon, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden iF Design Awards’dan 30. kez ödülle döndü. Canon; PowerShot V10, RF100-300mm F2.8 L IS USM, imagePROGRAF TM serisi ve imagePRESS V serisi ürünleri ile ödüle layık görüldü.

29 senedir aralıksız devam ettirdiği ödül geleneğini bu sene de bozmayan Canon; 72 ülkeden 10.800 ayrı projenin yarıştığı iF Design Awards 2024’te ürün tasarımı kategorisinde dört ödülün sahibi oldu.

Canon fark yaratan ürün tasarımlarıyla ödüllendirilmeye devam ediyor

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, görüntüleme ve baskı çözümleri sunan 4 farklı ürünüyle ödüle layık görüldü. Kompakt ve özgün tasarımıyla vlog dünyasına yeni bir soluk getiren PowerShot V10, sabit lens avantajlarını tek bir lenste sunan RF100-300mm F2.8 L IS USM’nin yanı sıra geniş format baskıda hassasiyet ve verimliliği bir arada sunan imagePROGRAF TM serisi ile hızı ve güçlü baskı yetenekleriyle ön plana çıkan imagePRESS V serisi fark yaratan tasarımlarıyla bu sene ödüle hak kazandı.

iF DESIGN AWARD 1953 yılından bu yana farklı disiplinlerdeki tasarımları ödüllendiriyor. Ödül programı; ürün, ambalaj, İletişim, iç mimarlık, profesyonel konsept, hizmet tasarımı, mimari, kullanıcı arayüzü (UI) gibi 81 farklı kategoride tasarımları değerlendiriyor.