Stop Motion Animasyonunuzun Kalitesini Artırın

stop-motion-camera-firmware

Stop Motion Animasyonunuzun Kalitesini Artırın

Stop Motion Animasyonunuzun Kalitesini Artırın

Yeni Stop Motion Animasyon bellenimi, Dragonframe gibi uyumlu bir stop motion animasyon yazılımına bağlanırken Canlı Kontrol çözünürlüğünüzü, Canon'un normal 960x640 çözünürlüğünden 1.920x1.280 çözünürlüğüne çıkarır. Bu, animatörlerin her karede odaklamayı ve hareketleri onaylamasını kolaylaştırır.

pro-stop-motion-8

Daha Geniş Canlı Kontrol Ekranı

Canlı kontrol, stop motion animasyon filmleri çeken animatörler için kritik önem taşır. Animatörler, Dragonframe gibi stop motion animasyon yazılımları üzerinde kritik detayları incelemek ve karar vermek için fotoğraf makinesinin uzaktan canlı kontrol özelliğini kullanır. Canon'un Stop Motion Animasyon bellenimi, Canlı Kontrol çözünürlüğünü 1.920 x1.280'e çıkarır. Bu çözünürlük, animatörlerin kaliteli bir animasyon için dikkat çekmeyen hareketleri görmesine yardımcı olur.

USB Manuel Odak Artırma

Canon, Dragonframe gibi stop motion animasyon yazılımlarıyla çalışma imkanı sunmak için USB üzerinden Manuel Odak Artırma işlevini ekledi.

Odak Artırma özelliğini tam ekran olarak görüntüleyebilmek animatörlere, ince detayları doğru şekilde yakalayabilme ve istedikleri alan derinliğini ayarlayabilme olanağı sunar.

Konunun gözlerine yönelik kritik odaklanma (kırmızı kenarı kullanarak) animatöre, sahnenin yönetildiği şekilde akacağına dair güven verir.

Larger Live View

Diyafram Kilidi

Diyafram Değerini, Dragonframe yazılımındaki "Diyafram Kilidi" işleviyle ayarlayın. Bu bilgisayar kontrollü diyafram işlevi, animasyonlara zarar verebilen diyafram temelli titremeyi azaltır.

Aperture Lock

Odaklama Konumu Belleği

Odaklama Konumu Belleği özelliği, Dragonframe yazılımı ve bilgisayar kontrolü ile konunun doğru şekilde manuel olarak odaklanmasına imkan tanır. Günlerce süren animasyon sırasında odak değişimi olmaması için kullanıcının, programlanabilir bir odaklama konumu ayarlamasına olanak sağlar. Odaklama Konumu Belleği, tüm EOS RF Lenslerde mevcuttur.

Focus Position Memory

Standart Bellenim ve Stop Motion Animasyon Bellenimi Karşılaştırma Tablosu

EOS R ve EOS RP Özellikleri Standart Bellenim Stop Motion Animasyon Bellenimi
Canlı Kontrol Çözünürlüğü 960x640 1.920x1.280
Canlı Kontrol Manuel Odak Artırma
HDMI Çıkışı
Odaklama Konumu Belleği
Diyafram Kilidi

Yüklenen EOS R ve EOS RP Stop Motion Animasyon Bellenimi ile ilgili önemli bilgi:

 • HDMI çıkışı mevcut değil
 • [Ekran performansı] ayarlanamıyor
 • Aşağıdaki koşullar altında çekim ekranı, 1.920 x 1.280 piksel çözünürlükle ayarlanamaz ve [MF artırma ayarları], [Açık] olarak ayarlansa bile manuel odak artırma görüntülenmez: 
  • EF-S lens kullanıldığında
  • [Çoklu pozlama] ayarlandığında
  • [Kırpma/en-boy oranı], [1,6x (kırpma)] seçeneğine ayarlandığında
  • Çekim ekranı büyütüldüğünde
  • Çekimden sonra deklanşör düğmesini basılı tuttuğunuzda

İlgili ürünler

Bunlar da ilginizi çekebilir: