PTZ ÜRÜN YAZILIMI

Canon PTZ Kameralar İçin Ürün Yazılımı Güncellemeleri ve Eklenti Uygulamaları

Canon, mevcut PTZ kameralarının işlevselliğini geliştirmek için sürekli olarak yeni ve sezgisel yollar aramaktadır. Canon PTZ kameralarınızda kullanabileceğiniz en yeni ürün yazılımlarını ve uygulamaları buradan keşfedin. İster otomatik takip ister yüksek talep gören SRT veya FreeD protokolü olsun, Canon'un çeşitli ücretsiz güncellemeleriyle prodüksiyonlarınızı dönüştürebilirsiniz.

Mevcut ürün yazılımı indirmelerini görüntülemek için PTZ kamera modelinizi seçin. Ürün yazılımı güncellemeleri ve eklenti uygulamaları hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. Eklenti uygulaması satın alma seçenekleri için lütfen yerel Canon bayinizle iletişime geçin.

Nisan 2023: Otomatik Takip Uygulaması (RA-AT001)

Sahne boyunca hareket eden ana konuşmacıyı yüz/baş algılamayla otomatik olarak takip etme özelliğinden yararlanın. Zahmetsiz otomasyonla kusursuz 4K PTZ görüntülerin gücünden yararlanın ve prodüksiyonlarınıza yeni bir boyut katın. Otomatik Takip, bilgisayar tabanlı olmayan dahili (uç) bir uygulamadır ve güçlü işleme özelliğine sahip bilgisayarlara gerek kalmadan kolayca kurulabilir.

Kolay ve hassas takip
Canon'un gelişmiş sürücü mekanizması, PTZ kameranın insanları yavaştan hızlı hareketlere kadar çeşitli hızlarda takip etmesini sağlar.

Öncelikli ekran alanı
Konuyu takip eder ancak panolar, slaytlar veya ekranlar her zaman görüş açısında kalır.

Kaydırma/Eğme durdurma alanı
Bir konunun konumundaki küçük kayma hareketlerinin takibiyle ortaya çıkan istenmeyen Kaydırma, Eğme kontrolünü önler.

Esnek kompozisyon
Mükemmel açıyı sağlamak için takip konusunun kompozisyonunu (vücut ölçüsü gibi) ayarlayın.

Sabit görüntüleme açısı alanı
Belirli bir açıyı korumak için hedef o bölgeye girdiğinde takibi durdurmak üzere bir alan seçin.

Başlangıç konumu sıfırlama
Takip konusu kaybolduğunda ilgili karelerin her zaman yakalanması için görüş açısını önceden ayarlanmış bir başlangıç konumuna taşır.

Dinamik takip hassasiyeti
Yavaş veya hızlı hareketler için 10 hassasiyet seviyesini ince bir şekilde ayarlayın. Sayı ne kadar yüksek olursa PTZ kamera takibi o kadar hızlı olur ve böylece dinamik hareketler bile yakalanabilir.

Akıllı insan algılama
Hızlı konu tanımlama için takip konusu olarak belirli bir alanda bulunan bir insanı otomatik olarak seçer ve daha hassas algılama için manuel hedef seçimi de gerçekleştirilebilir.

Hariç tutulan alanı otomatik seçme
İstenmeyen kişilerin takip edilmemesini sağlamak için hariç tutulacak alanlar oluşturun. Böylece odağınız, seçtiğiniz takip konusu olur.

Otomatik Takip Uygulaması, Nisan 2023'ten itibaren CR-N700 ile kullanılabilir ve 2023'ün 3. çeyreğinde CR-N500 ve CR-N300 ile de kullanılabilecektir.

Otomatik Takip uygulamasını nasıl satın alacağınıza dair bilgi için lütfen yerel Canon bayinizle veya yerel Canon ofisiyle iletişime geçin.

Otomatik Takip Yazılımı
kamera kurulumu

Nisan 2023: Otomatik Döngü Uygulaması (RA-A001)

Tekrarlanan canlı hareketleri kamera operatörüne ihtiyaç duymadan tutarlı ve doğru bir şekilde takip etmek için tekrarlanan kamera kaydırma, eğme ve zoom hareketleri programlayın. Otomatik Döngü, bilgisayar tabanlı olmayan dahili (uç) bir uygulamadır ve güçlü işleme özelliğine sahip bilgisayarlara gerek kalmadan kolayca kurulabilir.

Hareketlerin programlanmasında esneklik
Bir döngüyü programlanan ileri geri sarma hareketiyle başlatabilme özelliği sayesinde kamera operatörüne gerek yoktur.

Kolay ve hassas kontrol
Canon'un gelişmiş sürücü mekanizmasının gücünden faydalanan Otomatik Döngü işlevi, PTZ kameranın hareketlerinin hassas bir şekilde otomatik olarak kontrol edilmesini sağlar.

Uyarlanabilir konum ve rotalar
Her biri maksimum 4 konuma sahip, önceden programlanmış beş ayrı döngü ayarlayın. Bu özellik, çeşitli canlı ve kaydedilmiş prodüksiyonlar için idealdir.

İki sezgisel Döngü modu
Sürekli ve karşılıklı döngü modları, kameranın hareketlerinde tam esneklik sağlar. Sürekli döngü, kameranın A-B-C konumlarında bir döngü halinde sürekli olarak hareket etmesini sağlarken karşılıklı döngü, kameranın A-B-C konumundan B-A-B konumuna ve oradan da C-B-A konumuna hareket etmesini sağlar.

Kolay kullanıcı arayüzü ayarı
Beş otomatik hareket rotası kaydedilebilir ve kullanıcı arayüzü üzerinden video ön izlemesiyle kolayca oluşturulabilir/özelleştirilebilir.

Otomatik Döngü Uygulaması, Nisan 2023'ten itibaren CR-N700 ile kullanılabilir. 2023'ün 3. çeyreğinde CR-N500 ve CR-X300 ile de kullanılabilecektir.

Otomatik Döngü Uygulamasını nasıl satın alacağınıza dair bilgi için lütfen yerel Canon bayinizle veya yerel Canon ofisiyle iletişime geçin.

Otomatik Döngü kareleri
Otomatik Döngü yazılım arayüzü

Nisan 2023: SRT ve FreeD protokolleri

Canon PTZ serisine iki yeni protokol de eklendi. Bu sayede protokoller, Yayına ve VR/AR'ye bağımlı olan iş akışlarına kolay ve sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Ürün yazılımı, 2023'ün ilerleyen tarihlerinde CR-X300'ün kullanıma sunulmasıyla CR-N300 ve CR-N500 PTZ Kameralar için indirilebilir.

SRT
SRT (Secure Reliable Transport) protokolü, uzak prodüksiyon pazarında oldukça yaygın olan ve öngörülemeyen ağ koşullarında bile yüksek kaliteli, düşük gecikme süreli ve güvenli video aktarımı sağlayan bir video iletim protokolüdür. Bu protokol, yayın sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır ve şu anda Canon'un CR-N300, CR-N500 ve CR-X300 PTZ Kameraları için geçerlidir.

FreeD
FreeD protokolü, sanal stüdyolarda ve VR/AR prodüksiyonlarında yaygın olarak kullanılır. Canon'un CR-N500, CR-N300 ve CR-X300 ürünleri bu protokol sayesinde artık haberler, hava durumu tahminleri, spor etkinlikleri ve canlı etkinlikler gibi sanal prodüksiyon uygulamalarına kolayca entegre edilebilir. Böylece Kaydırma, Eğme, Zoom, Odak ve İris kontrollerini ve PTZ Kameranın konumunu gerçek zamanlı olarak Unreal Engine gibi sanal bir platforma doğrudan entegre etme olanağı sağlar.

Nisan 2022: PTZ kameralar için Web Kamerası Sürücüsü

Enhanced connectivity and quality via LAN on CR-N500, CR-N300, CR-X300

Uzaktan kameraların canlı etkinlik yayınlarına, ayrıca ofis ortamlarında ve kurumsal ortamlardaki video konferans görüşmelerine yönelik talep, pandemiden bu yana büyük ölçüde arttı. PTZ altyapısının sunduğu yeni olanakları, yüksek öğrenim, konserler, tiyatro ve ibadet evleri de dahil olmak üzere birçok sektör benimsedi.

Canon'un Windows işletim sisteminde mevcut olan yeni Web Kamerası Sürücüsü1 sayesinde PTZ kameralar; yüksek kaliteli yayın, web kamerası işlevselliği, LAN aracılığıyla daha uzun kablolama seçenekleri, otomatik kamera algılama ve birden fazla kamera kaydetme özelliğinden yararlanmak için kolayca kurulabilir.

4K 30p çıkışı
LAN ve yeni USB sürücüsü sayesinde kullanıcılar artık bilgisayara bağlı olduğunda, kamerayı konumlandırma konusunda daha fazla esneklik elde ederek 4K 30p'ye2 kadar video yayını için CR-N300, CR-N500 ve CR-X300'den faydalanabilirler.

Otomatik Kamera Algılama
Yeni yazılım, bilgisayar ile aynı ağda bulunan uyumlu Canon PTZ kameraları algılar. Bu özellik, kullanıcıların yazılıma hangi kameraları kaydetmek istediklerini belirlemeleri için kameraların kolayca kurulabilmesini sağlar.

Birden çok kamera kaydedin
Yazılıma beş adede kadar kamera kaydedebilirsiniz. Bu nedenle kuruluma bağlı olarak bilgisayardan hangi kameranın kullanılacağını kolayca seçebilirsiniz.

USB-C v LAN

4K 30P2 görüntü kalitesi artık LAN üzerinden çıkış sayesinde gerçek bir olasılık haline geldi. Kablonun maksimum uzunluğu (genellikle 3 m) nedeniyle USB sınırlıdır. Diğer yandan LAN bağlantısı, çok daha uzun kablo kapsamı sayesinde profesyonel AV alanındaki daha büyük mekanlar için idealdir. Bir üniversiteyi ele alalım: Canon'un yeni web kamerası sürücüsü sayesinde kullanıcılar, dizüstü bilgisayar ile PTZ arasındaki 3 metrelik USB bağlantısıyla sınırlı kalmayacak. Güvenilirlik veya kaliteden ödün vermeden kamerayı büyük bir oditoryumun arka kısmına kurabilecekler.

Her senaryoya ayak uydurabilen bir çözüm

Canon PTZ çözümlerinin mükemmel görüntüleme teknolojimiz sayesinde çeşitli uygulamalarda nasıl kullanılabileceğini keşfedin.

 • Yayın ve TV Stüdyoları

 • Canlı Etkinlikler ve Müzik Performansları

 • Kurumsal Etkinlikler ve Sunumlar

 • Yüksek Öğrenim

 • İbadethaneler

 • Dış Mekan Yayını ve Spor Yayını

 • İlgili Ürünler

  Canon'un ağ kameraları serisi, denetimin oldukça önemli olduğu alanlarda benzersiz çözümler sunar. Kompakt ve aynı zamanda performans konusunda iddialı bu kameralar, güvenlik riskinin arttığı düşük ışıklı alanlarda bile olağanüstü görüntü kalitesi sağlar.

  • PTZ Kameralar

   CR-N700

   12G-SDI bağlantısının yanı sıra akıllı Otomatik Takip seçeneğiyle sınıfında lider otomatik odaklama özelliklerine sahip olağanüstü bir 4K60P profesyonel PTZ kamera.
  • PTZ Kameralar

   CR-N500

   Akıllı Otomatik Takip* seçeneğiyle birlikte 15x optik zoom, 4K UHD çekim ve Dual Pixel Otomatik Odaklama özellikleriyle CR-N500, hassas kontrol ve sorunsuz IP akışı sunar ve olağanüstü sonuçlar elde etmenizi sağlar.
  • PTZ Kameralar

   CR-N300

   4K UHD çözünürlük, 20x optik zoom, akıllı Otomatik Takip seçeneğiyle birlikte Hibrit Otomatik Odaklama, çok sayıda IP akışı ve kontrol protokolü ile donatılmıştır, böylece kitlenizle yeni yollarla etkileşim kurabilirsiniz.
  • PTZ Kameralar

   CR-X300

   4K çözünürlük ve 20x Optik Zoom'un yanı sıra pek çok uygulamaya yönelik kontrol ve IP akışı sunan kompakt IP65 sınıfı PTZ kamera.
  1. Yalnızca CR-N300, CR-N500 ve CR-X300 için geçerlidir.
  2. Çıkış çözünürlüğü, kullanılan uygulamaya bağlıdır.