ÜRÜN BİLGİSİ

Profesyoneller için tasarlandı ve üretildi

Toz fırtınalarından sağanak yağmura kadar her türlü koşula dayanıklı olan EOS R3, profesyonel kullanımın zor şartları için tasarlandı
EOS R3

Toz fırtınalarından sağanak yağmura kadar her türlü koşula dayanıklı olan EOS R3, profesyonel kullanımın zor şartları için tasarlandı. Dünyaca ünlü EOS-1D X serisi fotoğraf makinelerimizin sıkı standartlarına uygun tasarlanan EOS R3'ün magnezyum alaşımı gövdesi daha kolay taşınabilen bir pakettir. Daha küçük ve daha hafiftir ve farklı konumlarda yapılan çekimler için ideal bir çözümdür.

Çok sayıda kauçuk conta ile tozdan ve nemden korunan fotoğraf makinesini, çalışma koşulları zorlaştığında bile çekiminizde güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Dünyaca ünlü EOS-1D X serisi fotoğraf makinelerimizin sıkı standartlarına uygun tasarlanan EOS R3'ün magnezyum alaşımı gövdesi daha kolay taşınabilen bir pakettir. Daha küçük ve daha hafiftir ve farklı konumlarda yapılan çekimler için ideal bir çözümdür.

Çok sayıda kauçuk conta ile tozdan ve nemden korunan fotoğraf makinesini, çalışma koşulları zorlaştığında bile çekiminizde güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Toz fırtınalarından sağanak yağmura kadar her türlü koşula dayanıklı olan EOS R3, profesyonel kullanımın zor şartları için tasarlandı.

Dünya standartlarında görüntü sabitleme

EOS R3, fotoğrafçılık ve video için beş eksenli Dahi Görüntü Sabitleyici özelliğiyle gelir. Bu özellik birçok RF lenste bulunan optik IS özelliğiyle birlikte çalışarak, makine sarsıntılarına karşı sekiz stop'luk olağanüstü koruma sağlar. Bu, elde çekim yaparken bile uzun enstantane hızlarının kullanılabilmesini ve bu sayede fotoğraflarınızda hareketi yaratıcı bir şekilde ifade etmenin yeni yollarını keşfetmenizi sağlar.

Birçok diğer IS sistemine göre daha büyük çaplı titreşimler telafi edilebilir ve daha da keskin sonuçlar elde edilebilir.

EOS R3

Video çekimi sırasında fotoğraf makinesinin dahili Görüntü Sabitleyicisi ve lensin optik IS sisteminin performansı, Movie Digital IS gibi üçüncü bir sistemle daha da yükseltilebilir. Bu sistemler bir arada, gimbal veya dolly kullanılarak yapılmış kadar akıcı görünen video çekimleri elde etmeyi sağlar.

EOS R3

Bu, şimdiye kadar ürettiğimiz en iyi vizör olabilir.

EOS R3'ü çalıştırdığınızda, 5,76 milyon noktalı elektronik vizör, gözünüze götürdüğünüz andan itibaren çekime hazırdır. Bu yeni EVF'yi geliştirirken amacımız fotoğrafçılara bir optik vizörden bekledikleri tepki kabiliyeti ve netlikle beraber aynasız fotoğraf çekimlerindeki görüntü önizleme avantajını sağlamaktı

EOS R3

Şaşırtıcı gerçeklikteki sonuçlar için 120 kare/sn yenileme hızında UXGA tipi bir ekran kullandık. EOS R3'ün arkadan aydınlatmalı ve istiflenmiş sensörünün son derece yüksek hızı sayesinde, vizör çekim sırasında gecikmez ve karartma yapmaz.

EOS R3'te, dağınık ışığın vizöre girmesini engelleyen değiştirilebilir yeni göz destekleri kullanılmıştır. Fotoğraf makinesiyle birlikte standart bir ER-h göz desteği sunulur. Ayrıca gözlük kullanan ve Göz Kontrollü AF özelliğini kullanmak isteyen fotoğrafçılar için de, opsiyonel ve daha büyük olan ER-hE göz desteği sunulur.

EOS R3

Optik Vizör Yardımı AÇIK

Optik Vizör Yardımı KAPALI

Gördüğünüz her ayrıntıyı yakalayın

Dünyaya açılan pencereniz olan fotoğraf makinenizin vizörünün, dikkatinizi dağıtmadan size bilgi verebilmesi için EOS R3'ün EVF'sinin tamamen özelleştirilebilir olmasını sağladık. Görüntü Simülasyonu modu mevcut ayarlara göre çekilecek karenin parlaklığını gösterirken; alan derinliği, beyaz dengesi ve bir dizi diğer ayarların fotoğraf üzerindeki etkileri aynı anda canlı olarak, gecikmesiz izlenebilmektedir.

Uzun süreli çekimlerde ya da daha sonra işlenecek RAW fotoğrafları çekerken EOS R3'ün Optik Vizör Simülasyonunu deneyin. Bu simülasyonda Görüntü Stili, beyaz dengesi vb. ayarların ön izlemeleri kapatılarak Canon HDR teknolojisiyle DSLR vizörlerine benzeyen, doğal bir vizör görüntüsü sunulur.

Alternatif açılardan çekim yapmanız gerektiğinde fotoğraf makinesinin 3,2 inçlik Değişken Açılı dokunmatik ekranı bunu sizin için çok kolay hale getirir. Bu ekran 4,15 milyon nokta ile bir aynasız fotoğraf makinesinde kullanılan en yüksek çözünürlüklü ekrandır ve dış mekanda, güneş altında bile görmeyi çok kolaylaştırır.

Fotoğraf makinesinin gövdesinden ayrıldığında 270˚ derece dönebilen ekran, yüksek ya da alçak açılardan kolayca çekim yapmayı sağlar.

EOS R3

Mevcut sisteminize sorunsuz şekilde uyum sağlar


EOS R3'ü mevcut SLR kitinizle birlikte rahatça kullanabilirsiniz. Üç kaliteli adaptör sayesinde EF serisi lensler, EOS R serisindeki tüm fotoğraf makinelerinde olduğu gibi beklenen şekilde çalışır. EOS R3, EOS-1DX serisi fotoğraf makinelerimizde kullanılanlarla aynı olan yüksek kapasiteli bir LP-E19 pille çalışır. Bu pil, USB şarj imkanı sayesinde hem fotoğraf makinesi gövdesinin içinde hem de dışında şarj edilebilir. Fotoğraf makinesi, daha uzun süreli çekimler için USB bağlantı noktası üzerinden harici bir pil paketiyle de çalıştırılabilir.

EOS R3, otuz yıl boyunca profesyonel fotoğrafçıların ihtiyaçları dikkate alınarak gerçekleştirilen bir evrimin sonucudur. Benzersiz ergonomik özelliklerin, tanıdığınız sezgisel arayüzün, sezgisel kontrollerin ve ergonomik kusursuzluğun tadını çıkarın.

EOS R3
EOS R3

Özelleştirilebilir kontroller

Yatay kadrajla çekim yaparken de dikey kadrajla çekim yaparken de, EOS R3'ün kontrolleri doğal bir şekilde parmaklarınızın ve baş parmağınızın hemen altında yer alır. Tümleşik dikey çekim tutacağı fotoğraf makinesini tutmayı kolaylaştırır. Çoklu kontrol ve akıllı kontrol cihazı ise baş parmağınızla sezgisel olarak ulaşabileceğiniz bir yerde bulunur.

Fotoğraf makinesinin gövdesindeki üç özelleştirilebilir kadran ve çoğu RF yuvalı lenste bulunan Lens Kontrol halkası, gözünüz fotoğraf makinesindeyken enstantane hızı, diyafram açıklığı, ISO ve pozlama telafisini ayarlamanızı sağlar.

R3, her zamankinden daha fazla özelleştirilebilir düğme ve tamamen sessiz çalışan fotoğraf moduna geçmek için film modu kullanma imkanı sunar. Bu, genellikle tamamen sessiz ve dikkat çekmeden çalışması gereken fotoğrafçılar için idealdir.

Kaydırma Yardımı

[Kaydırma Yardımı] kaydırmalı çekimler için optik IS ile uyumlu bir lensle birlikte kullanıldığında, pozlama sırasında görüntü sabitleme ve konu bulanıklığı düzeltme işlemleri uygulanarak ana konunun ayrıntıları net bir şekilde korunur ve etkileyici kaydırmalı çekimler oluşturulur. Kaydırma yardımı modu, normalden 1-2 stop daha yavaş enstantane hızlarının kaydırma için kullanılmasını sağlar. Alternatif olarak, daha yüksek bir enstantane hızı kullanarak kaydırmalı çekimlerin başarı oranını iyileştirmek için de kullanılabilir.

Panning Assist


Çift kart yuvası, görüntü dosyalarının kolay bulunabilen SD kartlara (UHS-II standardı desteğiyle) veya yeni nesil, süper hızlı CFexpress medyasına yazılabilmesini sağlar. Hafıza kartları, ağ yapılandırmadan Göz Kontrollü AF kalibrasyonlarına ve hatta bellenim güncellemelerine kadar fotoğraf makinesi ayarlarının saklanması için de kullanılabilir.
Çok fotoğraf makineli sistemleri kurmak artık çok daha kolay.

EOS R3

Fotoğraf makinesinde odak yığma

Alan derinliği sınırlı olduğunda, EOS R3'ün odak birleştirme modu önden arkaya mükemmel netliğe sahip görüntüler üretir. Bu mod, makro ve manzara çekimleri için idealdir.

Fotoğraf makinesi, odağı otomatik olarak yakından uzağa değiştirirken birden fazla kare çeker. Ardından bu kareler, fotoğraf makinesi içinde alan derinliği daha fazla olan ve konunun kadrajda net olarak görüldüğü tek bir görüntüye dönüştürülür. Lensin doğal sınırlarının ötesine geçmek ve olağanüstü ayrıntılara sahip görüntüler oluşturmak için harika bir yöntemdir.

Fotoğraf makinesi içindeki son görüntünün yanı sıra birleştirilen kareler de kaydedildiği için post prodüksiyon aşamasında odak yığınlı görüntüler oluşturulabilir.

İlgili makaleler

 • MAKALE

  Canon EOS R3, küçük ve yıldırım kadar hızlı akça cılıbıt kuşunun hızına yetişebilir mi?

  İtalyan vahşi yaşam fotoğrafçısı Bruno D'Amicis, nadir rastlanan ve son derece hızlı hareket eden bu kuşu, Abruzzo sahillerinde fotoğraflayarak EOS R3'ü test ediyor.

 • MAKALE

  Canon EOS R3 ile araziye çıkma

  "Daha önce kullandığım her şeyin bir fersah ötesinde!" Motor sporları fotoğrafçısı Vladimir Rys, Canon EOS R3'ü ilk elektrikli ralli arabası çekiminde deniyor.

 • MAKALE

  Canon'un süper telefoto lensleriyle hızlı şeritte yaşam

  Motor sporları fotoğrafçısı Vladimir Rys, Canon EOS R3 ile çektiği hızlı hareket eden ralli arabalarını, Canon RF 400mm F2.8L IS USM ve RF 600mm F4L IS USM lenslerle takip ediyor.

 • MAKALE

  Göz Kontrollü AF Açıklaması

  Canon'un AF noktalarını baktığınız konuya göre belirleyen veya değiştiren inanılmaz Göz Kontrollü AF sisteminin özel hikayesini okuyun.

 • Şimdi kaydolun

  EOS R3 ile ilgili en son güncellemelerden ilk siz haberdar olun ve diğer haberleri anında öğrenmek için iletişimde kalın.