EOS R3

Aynasız Fotoğraf Makineleri

Canon EOS R3

İmkansız olduğunu düşündüğünüz yöntemler sayesinde bu fotoğraf makinesiyle uçup giden anları zamanında yakalayın. Aksiyon fotoğrafçılığının geleceğine hoş geldiniz.

Teknik Özellikler

 • İstiflenmiş sensör

  İstiflenmiş, arkadan aydınlatmalı sensör

 • 30 kare/sn seri çekim hızı

  AE ve AF takibiyle 30 kare/sn'ye varan veya mekanik deklanşör ile 12 kare/sn hızda kesintisiz çekim

 • 195 kare/sn'ye varan yüksek hızda seri çekim1

  Özelleştirilebilir seri çekim hızıyla çekim yapın

 • Maks. ISO 102.400

  ISO 100'den ISO 102.400 değerine kadar hassasiyet (ISO 204.800'e genişletilebilir)

 • 24 megapiksel çözünürlük

  Görüntü kalitesi, yüksek ISO performansı ve dosya boyutunun mükemmel dengesi

 • 8 stop'a kadar IS

  Lensin kendi görüntü sabitleyicisi ile birlikte çalışan sağlam, dahili Görüntü Sabitleyici

 • Göz kontrollü AF

  Gözünüzle takip etmek için odak noktaları veya konular seçin.

 • Konu takibi

  Hem fotoğraf hem video modlarında insanları, hayvanları ve araçları otomatik olarak takip eder.

 • Değişken açılı ekran

  Tamamen dönebilen, 8,2 cm, 4.200.000 noktalı dokunmatik ekran

 • Elektronik vizör

  120 kare/sn yenileme hızına ve %100 kapsama sahip, karartma yapmayan, 5.760.000 noktalı elektronik vizör

 • Wi-Fi ve Bluetooth

  Uzaktan kontrol ve görüntü aktarımı için kablosuz bağlantı

 • 6K RAW

  60 kare/sn ve beyaz dengesi gibi ayarları post prodüksiyonda değiştirmeyi sağlayan tam esneklik

 • 4K, 120p

  Ağır çekim videoları ultra yüksek ayrıntılarla kaydedin

 • Full HD 240p

  Ultra ağır çekim videoları yüksek ayrıntılarla kaydedin

 1. Yüksek hızlı seri çekim modunda AE ve AF takibi mevcut değildir. Yakalanan maksimum kare sayısı 50'ye kadar ayarlanabilir
22 Temmuz 2022'de kullanıma sunulan ürün yazılımına; 195 kare/saniye kesintisiz çekim, 240p Full HD video ve faydalı pek çok diğer özellik eklenmiştir. Bu ürün yazılımı, destek sayfasından indirilebilir.
Daha fazla bilgi edinin Tüm teknik özelliklere bakın.

GENEL BAKIŞ

EOS hikayesinin yeni bölümü karşınızda

EOS R3, aynasız fotoğraf makineleri hakkındaki düşüncelerinizi değiştirecek. Arkadan aydınlatmalı istiflenmiş sensör, 1/64.000 hızında hareketi dondurabilme özelliğine sahiptir ve 30 kare/sn'den 195 kare/sn'ye kadar kesintisiz çekim yapabilir1. Siz çekim yaparken konuları akıllı bir şekilde tanıyan ve takip eden göz kontrollü AF; spor, haber ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı için harika bir seçenektir.

Bir bakışta EOS R3

 • 30 kare/sn ile inanılmaz hız

  Aynı anda AF/AE takibiyle 1/64.000 saniye ve 30 kare/sn enstantane hızının tadını çıkarın.

 • Hareket Konusunda Uzman

  EOS R3, 30 kare/sn hızıyla uçup giden anları yakalar ve çıplak gözle görülemeyen ayrıntıları ortaya çıkarır.

 • Görün. Tepki Gösterin. Yanıt Verin.

  Yeni nesil Göz Kontrollü otomatik odaklama teknolojimiz sayesinde EOS R3, neyi takip ediyorsanız ona odaklanır.

 • Video için tasarlandı

  Sinematik, yayın kalitesinde videolar ve heyecan verici kalitede fotoğraflar çekebilen EOS R3, profesyonel bir hibrittir.

 • Profesyoneller için geliştirildi

  EOS R3, günlük profesyonel kullanımın ihtiyaçlarını karşılamak ve hayatın karşınıza çıkarabileceği tüm şartların üstesinden gelmek için üretildi.

 • Gelişmiş bağlantı

  EOS R3 kablolu LAN soketi ve 2,4/5 GHz kablosuz bağlantı özelliklerini kullanarak hızlı ve pratik Görüntü paylaşımı ve uzaktan kontrol için bilgisayar ağları, dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlarla iletişim kurar.

Hareket konusunda uzman

30 kare/sn'den 195 kare/sn'ye çıkabilen EOS R3, uçup giden anları yakalar1 ve çıplak gözle görülemeyen ayrıntıları ortaya çıkarır.

Fotoğraf makinesinin arkadan aydınlatmalı ve istiflenmiş sensörü o kadar hızlıdır ki fotoğrafçılar rolling shutter bozuklukları konusunda endişe etmeden hızlı hareketleri dondurmak için elektronik deklanşör kullanabilir. RAW formatında çekim yaparken 420 kareye kadar eş zamanlı AF/AE takibiyle 1/64.000 saniye enstantane hızının yanı sıra 30 kare/sn çekimin tadını çıkarın.

Daha fazlasını mı istiyorsunuz? Özel yüksek hızlı kesintisiz çekim ile EOS R3, 195 kare/sn'ye kadar özelleştirilebilir kare hızlarında sürekli çekim yaparak hızlı hareket eden konuları en ince ayrıntısıyla yakalar. JPEG, HEIF veya RAW olarak saklanan görüntülerle tek seferde 50 kareye kadar seri çekim yapılabilir.

Parlak ışıkta gün ışığını ve flaşı dengelemenize ya da çok hızlı hareket eden konuları dondurmanıza yardımcı olmak için flaş senkronizasyonu, artık fotoğraf makinesinin elektronik deklanşörüyle (hem Canon Speedlite'lar hem de üçüncü taraf stüdyo flaş üniteleri) birlikte kullanılabilir.

EOS R3

Gelişmiş göz kontrollü AF

Aklınızdan geçenleri okuyor gibi hissettiğiniz bir fotoğraf makinesi kullandığınız oldu mu? Yeni nesil Göz Kontrollü otomatik odaklama teknolojimiz sayesinde EOS R3, nereye bakıyorsanız oraya odaklanır. Bu emsalsiz AF kontrolü, fotoğraf makinesinin sizin kadar hızlı şekilde tepki vermesine imkan tanıyarak sürekli değişen sahnelere hemen yanıt vermenizi sağlar.

EOS R3

En iyi konu takip performansımız

Derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve gerçek dünyadan binlerce görüntüyü kullanarak EOS R3'e, kadrajın neresinde olurlarsa olsunlar insanları, hayvanları ve araçları hassas bir şekilde ve güvenle tanımayı öğrettik.

EOS R3, kask veya güneş gözlüğü taksalar bile insanları takip edebilir. EOS R3, motor sporlarını fotoğraflarken motosikletleri ve yarış arabalarını tanıyabilir ve hatta kapalı ve açık kokpitleri bile ayırt ederek kaskı görünen pilotun kaskına tam odaklama yapabilir.
EOS R3

Üstün video ve fotoğraf performansını birleştiren teknoloji

Sinematik, yayın kalitesinde videolar ve heyecan verici kalitede fotoğraflar çekebilen EOS R3, profesyonel bir hibrittir. Film yapımcılarını yeni bir yaratıcılık seviyesine taşıyacak özelliklere sahip fotoğraf makinesi, CFexpress kartında dahili olarak yüksek hızda örneklenen 4K ve 6K RAW videolar da çekebilir. Canon Log 3, daha geniş dinamik aralık ve renk tonlaması olanakları sunar.

En önemlisi de fotoğrafçılara sunulan nesne tanıma özelliğinin, videografikerlere de sağlanmasıdır. Bu sayede, kadrajdaki hareketli nesneleri takip edebilir ve çalışırken dahi net bir odaklama elde edebilirsiniz.
EOS R3

Dünyaya bağlanın

Bağlantı, spor ve basın fotoğrafçıları için çok önemlidir. EOS R3 kablolu LAN soketi ve 2,4/5 GHz Wi-Fi bağlantı özelliklerini kullanarak hızlı ve pratik görüntü paylaşımı ve uzaktan kontrol için bilgisayar ağları, dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlarla iletişim kurar. EOS R3, Mobile File Transfer uygulamamızla da uyumludur. Uygulama, profesyonel fotoğrafçıların Wi-Fi veya cep telefonu verilerini kullanarak akıllı telefondan meta veriler eklemesine ve görüntü aktarımı yapmasına olanak tanır.

EOS R3 aynı zamanda tüm yeni aksesuarlar için veri iletişimi ve güç sağlayan ve mevcut Speedlite'lar ve tetikleyiciler için flaş yuvası görevi gören yeni çok işlevli aksesuar yuvasıyla gelir.
EOS R3

Profesyoneller için tasarlandı ve üretildi

EOS R3, günlük profesyonel kullanımın ihtiyaçlarını karşılamak ve hayatın karşınıza çıkarabileceği tüm şartların üstesinden gelmek için üretildi.

Magnezyum alaşımlı gövde, toz fırtınalarından sağanak yağışlara kadar her türlü koşulda toza ve suya, efsanevi EOS-1D serisi fotoğraf makinelerimizle aynı seviyede dayanıklıdır. Karşınıza çıkabilecek tüm koşullarda çekime devam etmek için ekipmanınıza güvenin.

EOS R3

Mevcut sisteminize sorunsuz şekilde uyum sağlar

EOS R3 diğer aynasız veya DSLR kameralarınızla birlikte mevcut sisteminize sorunsuz şekilde uyum sağlar.

EOS-1DX serisi gövdelerimizde de görebileceğiniz yüksek kapasiteli LP-E19 pille çalışır. Kontrol Halkası veya içe takmalı filtreler gibi ekstra özellikler de sağlayabilen kaliteli yuva adaptörleri sayesinde, EF lensleriniz tam olarak beklendiği gibi çalışır

Sezgisel kontrolleri ve ergonomik mükemmelliğiyle EOS R3, otuz yıl boyunca profesyonel fotoğrafçıların ihtiyaçları dikkate alınarak gerçekleştirilen bir evrimin sonucu. Benzersiz ergonomik özelliklerin tadını tanıdık bir arayüzde çıkarın.

EOS R3

Hassas ve özelleştirilebilir kontroller

EOS R3, birinci sınıf profesyonel bir fotoğraf makinesidir. Şeklini ve biçimini EOS-1DX serisi kameralarımızdan alır ancak daha küçük ve hafiftir ve üstün kullanım için aynasız EOS R sisteminin tasarım prensiplerini kullanır.

Fotoğraf makinesi, baş parmağınızın ulaşabileceği yerlerde hem çoklu hem de akıllı kontroller dahil kontrol seçenekleri sunar. Fotoğraf makinesindeki üç özelleştirilebilir kadran ve her RF yuvalı lenste bulunan Lens Kontrol halkası, gözünüz fotoğraf makinesindeyken enstantane hızı, diyafram açıklığı, ISO ve pozlama telafisini kolayca ayarlamanızı sağlar. Ayrıca erişim mesafesini artırmak için tek bir düğmeye dokunarak yerinde kırpma yapıp çekim sonrası işlemi ortadan kaldırabileceğiniz anlık 1,6x dijital tele dönüştürücüyü kullanabilirsiniz.

EOS R3 aynı zamanda dört milyon nokta içeren yüksek çözünürlüklü, parlak ışıkta dahi rahatça izlenebilen net ve aydınlık Değişken Açılı ekranla gelir. Çekimlerinizi yaratıcı açılardan kolayca oluşturmanızı sağlar. Çift kart yuvası, fotoğraf ve video dosyalarının kolay bulunabilen SD kartlara (UHS-II desteğiyle) veya yeni nesil, süper hızlı CFexpress kartlarına yazılabilmesini sağlar.

EOS R3

Elektronik deklanşörle flaş kullanın.

Parlak ışıkta dahi gün ışığı parlamasını dengelemenize ya da hızlı hareket eden bir konunun başını dondurmanıza yardımcı olmak için flaş senkronizasyonu artık kameranın elektronik deklanşörüyle (hem Canon Speedlite'lar, hem de üçüncü taraf stüdyo flaş ünitelerinde) birlikte kullanılabilir.

EOS R3

"HIZLI OLMAMIZ GEREKİYOR. HIZIMIZ VE PERFORMANSIMIZ DAHA YÜKSEK OLMALI. O YÜZDEN BU FOTOĞRAF MAKİNESİNİ KULLANIYORUZ."

Photographer looking down view finder

Canon, 2050 yılına kadar iş faaliyetlerinde net sıfır CO2 emisyonlarına ulaşmayı amaçlıyor

Bu hedefe, ürün başına yaşam döngüsü CO2 emisyon iyileştirme endeksinde yılda ortalama %3 iyileşme sağlayarak ulaşacağız. Bu da, 2030 yılına kadar 2008 seviyesine kıyasla yaklaşık %50'lik bir azalma olması anlamına geliyor. Bu hedefimizi, Paris Anlaşması'nda belirtilen azaltma seviyesine uygun olarak belirledik.

Düşük karbon salınımı yapan bir topluma katkımızı kontrol etmenin bir yolu olarak, uzun vadeli bir bakış açısıyla hedeflerimizi gözden geçirmeye devam edeceğiz.

EOS R3 Karşılaştırması

EOS R3'ü Canon'u diğer tam kare profesyonel kameralarıyla kıyaslayın.

Makale

EOS R FF

EOS R3

EOS R FF

EOS R5

Etkin pikseller (yaklaşık MP)

24,1 megapiksel
20,1 Megapiksel
45,0 Megapiksel

Dahili Görüntü Sabitleyici

Var, kullanılan lense bağlı olarak 8 kademeye kadar avantaj 1
Yok
Var, kullanılan lense bağlı olarak 8 kademeye kadar avantaj 1

Konu algılama

Yüz, Göz, Hayvan ve Araç
İnsanlar
Beden, Yüz, Göz, Hayvan

Düşük ışık AF

-7,5 EV'ye kadar hassas 2
Canlı Kontrol ile -4EV veya -6EV'ye kadar hassas 2
-6 EV değerine kadar hassas 2

Sürekli çekim hızı (kare/sn)

Servo AF ile 12 kare/sn
Elektronik, sessiz deklanşör ve Servo AF ile 30 kare/sn 3
195 kare/sn AF/AE sabit
Mekanik deklanşör ve Servo AF ile 20 kare/sn
Elektronik, sessiz deklanşör ve Servo AF ile 20 kare/sn
Servo AF ile 12 kare/sn
Elektronik, sessiz deklanşör ve Servo AF ile 20 kare/sn 3

Filmler

60 kare/sn'ye kadar 6K 12 bit RAW (RAW/RAW basit)
120 kare/sn'ye kadar 4K
240 kare/sn'ye kadar Full HD
Canon Log 3 / HDR PQ 10 bit 4:2:2 dahili
Harici kayıt cihazına All-I / IPB / IPB basit sıkıştırma 10 bit 4:2:2 sıkıştırılmamış 4K 60p
60 kare/sn'ye kadar 5.5K 12 bit RAW (RAW/RAW basit sürüm).
60 kare/sn'ye kadar 4K
120 kare/sn'ye kadar Full HD
Canon Log 1/ Log 3 / HDR PQ 10 bit 4:2:2 dahili
Harici kayıt cihazına All-I/IPB sıkıştırmayla 10 bit 4:2:2 sıkıştırılmamış 4K 60p kayıt
30 kare/sn'ye kadar 8K
120 kare/sn'ye kadar 4K
120 kare/sn'ye kadar Full HD
4K zaman atlamalı mod
Canon Log 1 / Log 3 [7] / HDR PQ 10 bit 4:2:2 dahili kayıt
Harici kayıt cihazına All-I / IPB / IPB basit sıkıştırma 10 bit 4:2:2 sıkıştırılmamış 4K 60p
8K tam kare veya kırpılmış 5k ProRes
RAW harici olarak HDMI üzerinden
Atomos Ninja V+'a kaydedilir

Kontrol kadranları

Ana Kadran
Hızlı Kontrol Kadranı 1
Hızlı Kontrol Kadranı 2
AF Çoklu Kontrol
Akıllı Kontrol Cihazı
Üst panel ekranı
Ana Kadran
Hızlı Kontrol Kadranı
AF Çoklu Kontrol
Akıllı Kontrol Cihazı
Üst panel ekranı
Ana Kadran
Hızlı Kontrol Kadranı 1
Hızlı Kontrol Kadranı 2
AF Çoklu Kontrol
Üst panel ekranı

LCD Ekran

8 cm/3,2 inç
4,15 milyon noktalı LCD
Değişken Açılı Dokunmatik Ekran
8cm/3,15 inch
2,1 milyon noktalı LCD
Sabit
8cm/3,15 inch
2,1 milyon noktalı LCD
Değişken Açılı Dokunmatik Ekran

Vizör

0,5 tipi Elektronik vizör
0,5 tipi
5,76 milyon noktalı OLED
23 mm bakış noktası/0,76x 4 büyütme 120 kare/sn'ye kadar
Optik vizör
20mm bakış noktası/0,76x büyütme
0,5 tipi Elektronik vizör
5,76 milyon noktalı OLED
23 mm bakış noktası/0,76x büyütme
120 kare/sn'ye kadar

5 GHz /2,4 GHz ve Bluetooth™
5.0 desteği, Desteklenen özellikler: EOS Utility, Akıllı Telefon, image.canon'a Yükleme, Kablosuz baskı, Ethernet bağlantı noktası
Dahili 2,4 Ghz Wi-Fi ve Bluetooth™
Opsiyonel 5 Ghz kablosuz aktarıcı WFT-E9 aksesuarı
Ethernet bağlantı noktası
Dahili 5 Ghz ve 2,4 Ghz Wi-Fi ve Bluetooth™ [9]
Opsiyonel kablosuz aktarıcı WFT-R10 aksesuarı

Gövde ağırlığı (pil ve hafıza kartı dahil)

1015 g
1440 g
738 g

Kart yuvaları

1x CFexpress tip B
1x SD/SDHC/SDXC ve UHS-II
2x CFexpress
1x CFexpress
1x UHS-II SD

Pil

LP-E19
PD-E1 ile USB şarjı
LP-E19
LP-E6NH
PD-E1 ile USB şarjı

Pil ömrü

620 çekim (EVF Güç tasarrufu modu)
860 çekim (LCD Güç tasarrufu modu)
Vizör kullanılırken 2850 çekim
Canlı Kontrol kullanılırken 610 çekim
320 çekim (EVF Güç tasarrufu modu)
490 çekim (LCD Güç tasarrufu modu)

 1. 105 mm odak uzaklığında RF 24-105mm F4 L IS USM ile CIPA standardına göre 8 stop'lu.
 2. En düşük ışıklı AF özelliği; f/1,2 lens, merkez AF noktası, Tek Çekim AF, (23°C/73°F, ISO 100'de) mevcuttur. Odak Dışı Düzleştirme (DS) kaplamalı RF lensler hariç.
 3. Servo AF ile maksimum hızda sürekli çekim yapmak için yalnızca RF lensler ve bazı EF lensleri kullanılabilir. Desteklenen lenslerle ilgili ayrıntılar için lütfen Canon'un resmi web sitesine bakın.
  Sürekli çekim hızı; lens, enstantane hızı, diyafram açıklığı, flaş, titreşim azaltma işlemi, konu koşulları ve parlaklığa (ör. karanlık bir yerde çekim yaparken) bağlı olarak düşebilir.
 4. 50 mm lens ile sonsuz, -1 m-1 dpt.
 5. Aksi belirtilmediği sürece, CIPA Standartları ve fotoğraf makinesiyle birlikte verilen pillerin kullanımı esas alınmıştır. Güç tasarrufu modunda.
EOS R3

Kutunun İçeriği

 • EOS R3 Gövde

 • Göz desteği ER-h küçük

 • ER-SC1 Aksesuar kızağı kapağı (Toza ve suya dayanıklı)

 • Fotoğraf Makinesi Kapağı R-F-5

 • Kayış ER-L1

 • Pil Şarj Cihazı LC-E19

 • Pil Paketi LP-E19

 • Pil Paketi Kapağı

 • Güç Kablosu (EU)

 • Arayüz Kablosu IFC-100U (Çekirdek yok)

 • Arayüz Kablosu IFC-100U koruyucu

 • Kullanım Kılavuzu (EU1)

Aksesuarlar

 • Speedlite Flaş

  Speedlite EL-5

  Hızlı geri dönüşüm, mükemmel yaratıcı kontrol ve her durum için olağanüstü performans sunan güçlü, gelişmiş flaş.
 • DM-E1D
  Güvenilirlik, uyumlu fotoğraf makinesi LCD ekranı üzerinden ayarlara hızlı erişim seçeneği ve saf, net dijital ses kalitesi için çok işlevli yuvaya yönelik yönlendirilebilir stereo mikrofon DM-E1D ideal.
 • Multi-Function Shoe Adapter AD-E1
  Bu adaptör, geleneksel 5 pimli ayağa sahip Speedlite'ları çok işlevli yuvaya sahip fotoğraf makinelerinde kullanılabilecek şekilde uyarlar ve hava koşullarına dayanıklılık özelliğini korur.
 • Speedlite ST-E10
  Gelişmiş kablosuz özellikler ve 15 adede kadar uyumlu flaş lambası için kontrol imkanı sunan ultra kompakt Speedlite aktarıcı.
 • ER-He

  Göz Desteği ER-hE

  Sol veya sağ gözle kullanılabilen geniş ve döner göz desteği, gözlük takan fotoğrafçıların EOS R3'ün göz kontrollü odaklama özelliğini tam kapasiteyle kullanabilmelerini sağlar.
 • EOS R3
  Akıllı telefonunuzu bu çok işlevli yuvayı kullanarak fotoğraf makinesine bağlayın ve makine ile uygulamalar arasındaki üstün entegrasyondan faydalanarak yeni iş akışı olanaklarını keşfedin.
 • Profesyonellerin ellerinde

 • MAKALE

  Canon EOS R3, küçük ve yıldırım kadar hızlı akça cılıbıt kuşunun hızına yetişebilir mi?

  İtalyan vahşi yaşam fotoğrafçısı Bruno D'Amicis, nadir rastlanan ve son derece hızlı hareket eden bu kuşu, Abruzzo sahillerinde fotoğraflayarak EOS R3'ü test ediyor.

 • MAKALE

  Canon EOS R3 ile araziye çıkma

  "Daha önce kullandığım her şeyin bir fersah ötesinde!" Motor sporları fotoğrafçısı Vladimir Rys, Canon EOS R3'ü ilk elektrikli ralli arabası çekiminde deniyor.

 • MAKALE

  Canon'un süper telefoto lensleriyle hızlı şeritte yaşam

  Motor sporları fotoğrafçısı Vladimir Rys, Canon EOS R3 ile çektiği hızlı hareket eden ralli arabalarını, Canon RF 400mm F2.8L IS USM ve RF 600mm F4L IS USM lenslerle takip ediyor.

 • MAKALE

  Göz Kontrollü AF Açıklaması

  Canon'un AF noktalarını baktığınız konuya göre belirleyen veya değiştiren inanılmaz Göz Kontrollü AF sisteminin özel hikayesini okuyun.

 • İlgili Ürünler

 • Aynasız Fotoğraf Makineleri

  EOS R5

  Aynasız fotoğraf makineleri hakkında bildiklerinizi bir kez daha gözden geçirin. EOS R5'in ödün vermeyen performansı, fotoğraf ve video çekimlerinize yepyeni bir yaklaşım getirecek.
 • Aynasız Fotoğraf Makineleri

  EOS R6

  Dilediğiniz konuyla ve dilediğiniz teknikle çekimler yapın. EOS R6, yaratıcılığınızı hiç olmadığı kadar iyi kullanmanızı sağlar.
 • DSLR Fotoğraf Makineleri

  EOS-1D X Mark III

  Hayat bir kez yaşanan anlarla doludur. O anları EOS-1D X Mark III ile yakalayın ve hikayenizi görüntülerle dünyaya anlatın.