ÜRÜN BİLGİSİ

30 kare/sn'de hareketlere hakim olun

EOS R3'ün kalbinde, Canon tarafından geliştirilen arkadan aydınlatmalı, istiflenmiş sensör bulunur. Daha önce bir fotoğraf makinesine yerleştirdiğimiz tüm sensörlerden daha hızlı ve hassas olan bu sensör, baskı altında çalışırken daha iyi performans elde etmenizi sağlar.
EOS R3

Arka kısım yerine ön kısımda bulunan sensör devreleri, sensörün daha fazla ışık toplamasını ve bu sayede daha az kumlanma oluşmasını sağlar. Bir araya "istiflenen" iki devre katmanı, sensörün DIGIC X işlemcisine görüntü verilerini çok daha hızlı aktarmasını sağlar. Bu hız 30 kare/sn sürekli çekimi (sürekli AF ve AE ile) mümkün kılarken, fotoğraf makinesinin bir saniye içinde odağı 60 kez kontrol etmesini sağlar. 120 kare/sn hızında yenilenen karartma yapmayan elektronik vizör, hızlı hareket eden konuları çekerken bile gerçek yaşamdan ayırt etmekte zorlanacağınız bir görüntü kalitesi sunar.

Çözünürlük, düşük ışık performansı ve aktarımı kolay dosya boyutları arasında ideal denge oluşturulacak şekilde optimize edilen sensörün teknik özellikleri, profesyonel haber ve spor fotoğrafçılarının ihtiyaçlarını karşılar. Dijital Lens İyileştirici, beklentilerin çok ötesinde bir görüntü kalitesi için sensörün lensle çalışırken yakalayabileceği ayrıntıları en üst düzeye çıkarır.

EOS R3

Bir balonun patlama hareketini dondurmak için 1/64.000 perde hızında çekildi.

EOS R3
EOS R3

120 kare/sn hızında yenilenen karartma yapmayan elektronik vizör, hızlı hareket eden konuları çekerken bile gerçek yaşamdan ayırt etmekte zorlanacağınız bir görüntü kalitesi sunar.

EOS R3

Son teknoloji ürünü elektronik deklanşör

EOS R3'ün sensörünün üstün hızı, elektronik deklanşörler hakkındaki düşüncelerinizi değiştirecek. Bundan önce, hızlı hareket eden konular fotoğraflanırken bozulmalara sebep olan rolling shutter efektleri, fotoğrafçıları mekanik deklanşör kullanmaya zorluyordu. Ancak EOS R3 bunu değiştirdi.

 • Rolling shutter bozulması

  Rolling shutter etkisi gol sopasının milinde bozulmaya yol açıyor. Mil hafif eğri görünüyor.

 • Azaltılmış bozulma

  EOS R3'ün deklanşörü bu bozulmayı önemli oranda azaltır.

 • Sensör görüntü verilerini çok hızlı bir şekilde temizleyebildiğinden, rolling shutter efektleri ortadan kaldırıldı. Fotoğrafçılar artık hareketi dondurmak için devrim yaratan 1/64.000 saniyelik enstantane hızlarında ve tamamen sessiz çalışan elektronik deklanşör kullanabilir. Ayrıca hem Canon Speedlite'lar hem de üçüncü taraf flaşları kullanırken 1/180 saniyeye kadar hızlarda elektronik deklanşörle flaş senkronizasyonu da yapılabilir.

  EOS R3'ün elektronik deklanşörü beklentilerinizi karşılayacak kadar sessizdir. Üstelik artık tüm RF lenslerde tam AE ve AF takibiyle saniyede 30 kare gibi inanılmaz bir hızda çekim yapabilir. 50 kareye kadar seri çekimler için kare hızının 195 kare/sn'ye kadar özelleştirebildiği bir özel yüksek hızlı kesintisiz seri çekim modu da mevcuttur1. Hızlı hareket eden nesnelerin, normal bir zaman ölçeğinde görünmeyen ince hareketleri görülebilir.

  Başlatma süresinin kısaltılması ya da deklanşör gecikmesinin 0,02 saniyeye düşürülmesiyle sağlanan çok hızlı tepki hızı, tüm haber fotoğrafçıları için olmazsa olmaz bir özelliktir. Canon'dan beklediğiniz gibi, 30 kare/sn hızında çekim 14 bit RAW dahil olmak üzere tüm çekim modlarında mümkündür.

  EOS R3

  Işık az mı? Sorun değil

  ISO 100'den ISO 102.400'e kadar (ISO 50 ila ISO 204.800 arasına genişletilebilen) ISO hassasiyet aralığıyla EOS R3 çekim yapmak isteyebileceğiniz tüm ışık koşullarının üstesinden gelebilir. Sensörün yeni arkadan aydınlatmalı tasarımı, daha önce görülmemiş bir dinamik aralık ve daha düşük dijital kumlanma seviyeleri sunuyor. EOS R3'ün çok düşük ışıkta odaklama yeteneğiyle bir araya gelen bu özellikler, EOS R3'ü düşük ışık fotoğrafçılığının gerçek lideri yapıyor.

  Elektronik deklanşörle titreşim algılaması

  Canon'un sensör teknolojisindeki gelişmeler sayesinde EOS R3, elektronik deklanşör kullanırken titreşim algılaması özelliğini sunabilen ilk aynasız EOS modeli oldu. Yüksek Frekanslı titreşim algılaması, LED ışık kaynaklarının bulunduğu ortamlarda çekim yaparken şerit oluşumunu ortadan kaldırarak zorlu koşullarda daha fazla kullanılabilir fotoğraf elde edilmesini sağlayabilir.

  İlgili makaleler

 • MAKALE

  Canon EOS R3, küçük ve yıldırım kadar hızlı akça cılıbıt kuşunun hızına yetişebilir mi?

  İtalyan vahşi yaşam fotoğrafçısı Bruno D'Amicis, nadir rastlanan ve son derece hızlı hareket eden bu kuşu, Abruzzo sahillerinde fotoğraflayarak EOS R3'ü test ediyor.

 • MAKALE

  Canon EOS R3 ile araziye çıkma

  "Daha önce kullandığım her şeyin bir fersah ötesinde!" Motor sporları fotoğrafçısı Vladimir Rys, Canon EOS R3'ü ilk elektrikli ralli arabası çekiminde deniyor.

 • MAKALE

  Canon'un süper telefoto lensleriyle hızlı şeritte yaşam

  Motor sporları fotoğrafçısı Vladimir Rys, Canon EOS R3 ile çektiği hızlı hareket eden ralli arabalarını, Canon RF 400mm F2.8L IS USM ve RF 600mm F4L IS USM lenslerle takip ediyor.

 • MAKALE

  Göz Kontrollü AF Açıklaması

  Canon'un AF noktalarını baktığınız konuya göre belirleyen veya değiştiren inanılmaz Göz Kontrollü AF sisteminin özel hikayesini okuyun.

 • Şimdi kaydolun

  EOS R3 ile ilgili en son güncellemelerden ilk siz haberdar olun ve diğer haberleri anında öğrenmek için iletişimde kalın.
  1. Yüksek hızlı seri çekim modunda AE ve AF takibi mevcut değildir. Yakalanan maksimum kare sayısı 50'ye kadar ayarlanabilir