ÜRÜN BİLGİSİ

Fotoğrafların ve videonun kusursuz birleşimi

Dilediğiniz şekilde çekim yapmanıza imkan tanıyan EOS R3, görsel hikayelerinizi kusursuz bir şekilde anlatmanızı sağlar. Çeşitli formatlarda görüntü sabitleme özellikli 6K RAW video kaydedebilen fotoğraf makinesi, hızlı tempolu belgesel film çekimlerinde olduğu kadar hızlı aksiyon fotoğrafçılığında da yüksek performans sunar.
EOS R3

CFexpress hafıza kartına 60p'ye varan hızlarda üstün kalitede 6K RAW video kaydedin. Bu tür zengin ve ayrıntılı videolar büyük ekranlarda harika görünür ve bir 4K düzenleme iş akışının parçası olarak kalite kaybı olmadan kırpılabilir.

4K kayıt yapmayı mı tercih ediyorsunuz? Her ikisi de sensörün yerel 6K çıktısının yüksek hızda örneklenmesiyle elde edilen 4K DCI ve 4K UHD seçenekleriyle de, bu alanda da ihtiyacınız olabilecek tüm imkanlar elinizin altında. Sonuçlar ise gerçek anlamda heyecan verici.

Ancak çözünürlük hikayenin sadece bir kısmı. 13,3 stop'luk dinamik aralık ve 12 bitlik geniş Canon Cinema renk gamı, EOS R3 ile son derece cazip bir video kalitesi sunar. Performansı dünyaca tanınan Dual Pixel CMOS AF sistemimiz keskin görüntüler sağlarken, güçlü Görüntü Sabitleyici elde çekim yaparken fotoğraf makinesinin hareketlerini yumuşatır.

EOS R3

Size uygun formatı kullanın

Farklı çözünürlük, kare hızları, kodekler ve sıkıştırma yöntemlerini bir arada kullanmaya imkan tanıyan EOS R3, çok geniş çekim formatı seçenekleri sunar. 12 bit 6K RAW seçeneğinin yanı sıra, 8 bit H.264 ve 10 bit H.265 kodekler ve ALL-I ve 6K RAW hafif IPB veya IPB Light sıkıştırma seçenekleri de mevcuttur. 4K video kaydında 24p'den 120p'ye kadar kare hızları kullanılabilir. Ayrıca 4K Kırpma ayarı Super 35mm ölçüsüne yakın bir sensör boyutu sunar.

Kullanılan biçime göre videolar hem kameranın CFexpress kartına hem de SD kartına kaydedilebilir. Bu özellik, müşteriniz "acil teslim" istediğinde düzenleme işinizi kolaylaştırır. Ayrıca CFexpress karta RAW kayıt yaparken, yüksek hızda örneklenen bir 4K IPB versiyon da proxy olarak kullanılmak üzere SD karta kaydedilebilir.

Harika aksiyon sekansları ve ağır çekim efektleri için yüksek kare hızına sahip filmler (ses kaydı olmadan), daha yüksek görüntü kalitesiyle 4K ve HD çözünürlüklerde ve 120p/100p kare hızlarında kaydedilebilir.

EOS R3 aynı zamanda, 13,3 stop'luk çok geniş dinamik aralık sunan ve renk tonlaması işlemlerini kolaylaştıran Canon Log 3 ile düzenleme akışlarınızın doğal bir parçası haline gelir. Çekim sonrasında derecelendirme yapma ihtiyacı olmadan açık tonlarda ve gölgelerde daha fazla ayrıntı yakalamak isteyen kullanıcılar için 10 bit HDR PQ özelliği de mevcuttur.

Canon Log 3 ile çekim yaparken Canon Cinema Gamut renk gamı kullanılabilir. Bu seçenek EOS R3'te çok geniş bir renk gamı sunmasının yanı sıra, elde edilen görüntülerin BT2020 veya Akademi Renk Kodlama Sistemi (ACES) gibi sektörde standart olan renk gamlarına kolayca dönüştürülmesini de sağlar.

EOS R3

Dual Pixel CMOS AF II

Dünyaca ünlü Dual Pixel CMOS AF II sistemimiz video çekimlerinde akıcı ve hassas otomatik odaklama sunar. Yüz, Göz ve Vücut tanıma özellikleri vardır (burada belirtilen öncelik sırasına göre çalışır)
– "hızlı tempolu" belgesel çekimleri için idealdir. Ayrıca kedileri, köpekleri, kuşları ve hatta bisikletleri ve motor sporlarındaki arabaları tanıyarak, bunlar kadrajda hareket ederken tıpkı fotoğraf çekerken olduğu gibi bunları odakta tutar.

İzleyicilerin dikkatini bir noktadan başka bir noktaya çeken içe odaklama efektleri, kolayca oluşturtulabilir. Dokunmatik ekrana dokunmanız yeterlidir. EOS R3, sizin belirlediğiniz hızda bir noktadan başka bir noktaya yeniden odaklama yapar.

Manuel odaklama yapmayı mı tercih ediyorsunuz? EOS R3 bu konuda da çeşitli araçlarla size yardımcı olur. Odak artırma, odak alanı içindeki konuların kenarlarını tercih ettiğiniz bir renkle vurgular. Dual Pixel Odak Rehberi, odağın konunun önüne mi yoksa arkasına mı yapıldığını grafiksel bir göstergeyle ifade eder ve doğru odak elde edildiğinde yeşil renge döner.

EOS R3

Son derece sabit elde çekimler

EOS R3'ün Görüntü Sabitleyicisi elde çekim yaparken farkını belli eder. Bu, lensin kendi IS özellikleri ve fotoğraf makinesinin elektronik Movie Digital IS özelliğiyle bir araya geldiğinde, istenmeyen kamera hareketleri neredeyse fark edilmeyecek bir seviyeye indirilir. Bu, yürürken veya elde belgesel çekimi yaparken ya da alternatif çekim yaparken oldukça faydalı bir özelliktir. Elde edilen sonuçlar, gimbal veya dolly tutucu kullanılarak çekim yapılmış kadar harika görünür.

EOS R3

Sezgisel film yapım özellikleri

EOS R3'ün video çekimlerindeki kullanımının da fotoğraf çekerken olduğu kadar sezgisel olmasını istedik. 4,1 milyon noktalı yüksek çözünürlüklü Değişken Açılı ekran, fotoğraf makinesinin gövdesinden uzaklaşarak açılır ve 270˚ dönerek zor açılardan rahatça çekim yapabilmenizi sağlar. Zebra işaretleyiciler aşırı pozlanan alanları vurgularken sektörde standart olan HH:MM:SS:FF zaman kodları çekimlere eklenir ve çok fotoğraf makineli düzenleme işlerini büyük ölçüde kolaylaştırır. HDMI çıkışı, yüksek hızda örneklenmiş 4K 60p videoyu monitör veya harici kayıt cihazı fark etmeksizin istediğiniz girişe besler.

EOS R3

Daha uzun çekim süreleri

Video çekimi sırasında biriken ısı, hafıza kartının ve fotoğraf makinesi gövdesinin rahatsız edici derecede ısınmasına yol açabilir ve video çekim süresini sınırlayabilir. EOS R3, kayıt performansını iyileştirmek amacıyla gelişmiş ısı dağıtım özellikleriyle tasarlanmıştır. Etkin güvenlik limitleri, fotoğraf makinesinin iç sıcaklığının aşırı yükselmesi durumunda makinenin kapatılmasını sağlar. Ancak fotoğraf makinesinin elde tutulmadığı durumlarda çekim sürelerini uzatmak için bu özellikler kapatılabilir.

Soğuk başlatmada 23°C / 73°F ortamlardaki mevcut çözünürlükler ve kare hızlarına yönelik yaklaşık çekim süreleri aşağıda ayrıntılı olarak verilmiştir1.
6K 60P RAW
- Otomatik kapanma sıcaklığı - Standart: 25 dakika
- Otomatik kapanma sıcaklığı – Yüksek2, 3: 60 dakika veya daha uzun

4K 120P
- Otomatik kapanma performansı - Standart/Yüksek2, 3: 12 dakika

4K 60P (6K yüksek hızda örnekleme) All-I
- Otomatik kapanma sıcaklığı - Standart: 25 dakika
- Otomatik kapanma sıcaklığı - Yüksek2, 3: 60 dakika veya daha uzun

4K 30P (6K yüksek hızda örnekleme) All-I
- sıcaklık sınırlaması yoktur

Kamera sıcaklık sınırına ulaşırsa ısı yayılımı sağlamak için kameranın kapatılması önerilir.

23°C / 73°F ortam için yaklaşık geri yükleme süreleri aşağıda belirtilmiştir ancak bu süreler ortam sıcaklığı, sürekli kamera çalışması ve seçilen çekim çözünürlüğü gibi çeşitli faktörlerden etkilenir. Tam kayıt süresi kullanılabilir olana kadar geçen süre, ortam sıcaklığına göre değişir.

6K 60P RAW
- 5 dakika soğuma yaklaşık 9 dakika kayıt süresi sunar

4K 120P
- 5 dakika soğuma yaklaşık 5 dakika kayıt süresi sunar

Tarihte ilk kez bir EOS fotoğraf makinesinde4 çekim süresi kısıtlamalarının kaldırılmasıyla, normal videoda altı saate kadar, full HD çözünürlükte ve yüksek kare hızlarında ise 90 dakikaya kadar kesintisiz çekim yapılabilir.5

EOS R3

Profesyonel zaman atlamalı film kaydı

Zaman atlamalı film modu, yavaş gelişen sekanslar için harika bir seçenektir. EOS R3, 2 saniye ile 99 saat 59 dakika 59 saniye arasında değişen aralıklarla 3.600 kareye kadar çekim yapılacak şekilde ayarlanabilir. Bu sekansın sonunda, görüntüler ekstra yazılıma ihtiyaç olmadan birleştirilerek Full HD bir film oluşturulur. Ayrıca güvenle ayar yapabilirsiniz: Bir güç kesintisi veya pilin bitmesi durumunda, kesinti giderildikten sonra kaldığınız yerden kayıt almaya devam edebilirsiniz.

Aksesuarlar

EOS R3'ün video prodüksiyon özelliklerini daha da kullanışlı hale getirmek amacıyla bir dizi yeni aksesuarlar da piyasaya sürüldü. Yeni kablosuz Yönlendirilebilir Stereo Mikrofon DM-ED1 ile daha temiz ve hassas ses kaydından ve ayrıca XLR adaptörle profesyonel seviyede bağlantı özelliklerinden faydalanın.

 1. Kayıt "soğuk başlatma" ile başlatılmış olsa da en uzun çekim süresi, çekim öncesinde fotoğraf makinesinin ayarlanmasından ya da Canlı Kontrol modunun uzun süre kullanılmasından dolayı fotoğraf makinesinin iç sıcaklığının artması gibi bazı durumlarda daha kısa olabilir. Hafıza kartı dolduğunda film kaydı otomatik olarak durdurulur. Bu durumda verileri silip çekimi yeniden başlatabilirsiniz.
 2. Otomatik kapanma sıcaklığı "Yüksek" olarak ayarlandığında kart çok ısınabilir. Kartı yuvasından çıkarırken elinizi yakmamaya dikkat edin.
 3. Kart tipine bağlı olmakla birlikte, çekim süreleri [Standart] ve [Yüksek] ayarlar arasında değişiklik göstermeyebilir.
 4. Cinema serisinde olmayan EOS fotoğraf makinesi
 5. uygun hafıza kartı kapasitesine, güç kaynağına ve ortam sıcaklıklarına göre değişiklik göstermektedir

İlgili makaleler

 • MAKALE

  Canon EOS R3, küçük ve yıldırım kadar hızlı akça cılıbıt kuşunun hızına yetişebilir mi?

  İtalyan vahşi yaşam fotoğrafçısı Bruno D'Amicis, nadir rastlanan ve son derece hızlı hareket eden bu kuşu, Abruzzo sahillerinde fotoğraflayarak EOS R3'ü test ediyor.

 • MAKALE

  Canon EOS R3 ile araziye çıkma

  "Daha önce kullandığım her şeyin bir fersah ötesinde!" Motor sporları fotoğrafçısı Vladimir Rys, Canon EOS R3'ü ilk elektrikli ralli arabası çekiminde deniyor.

 • MAKALE

  Canon'un süper telefoto lensleriyle hızlı şeritte yaşam

  Motor sporları fotoğrafçısı Vladimir Rys, Canon EOS R3 ile çektiği hızlı hareket eden ralli arabalarını, Canon RF 400mm F2.8L IS USM ve RF 600mm F4L IS USM lenslerle takip ediyor.

 • MAKALE

  Göz Kontrollü AF Açıklaması

  Canon'un AF noktalarını baktığınız konuya göre belirleyen veya değiştiren inanılmaz Göz Kontrollü AF sisteminin özel hikayesini okuyun.

 • Şimdi kaydolun

  EOS R3 ile ilgili en son güncellemelerden ilk siz haberdar olun ve diğer haberleri anında öğrenmek için iletişimde kalın.