Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM

EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM

Spor, aksiyon ve vahşi yaşam fotoğrafları çekenler için ideal olan kompakt, yüksek performanslı 100-400 mm zum lens. 4 Kademeli Görüntü Sabitleyici ve yüksek kaliteli optik donanım üstün keskinlik sunar.

Avantajlar

  • Çok yönlü, taşınabilir süper telefoto zum lens
  • Kadrajın tümünde üstün görüntü kalitesi
  • 4 Kademeli Görüntü Sabitleyici ile fotoğraf makinesi titremesini önleyin
  • Zum kontrolü hissini farklı durumlar için özelleştirin
  • Hızlı, sessize yakın odaklama
  • Zorlu hava koşullarında güvenle çekim yapın

Detaylı Özellikler

Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM hakkında ayrıntılı bilgi edinin

Çok yönlü süper telefoto performansı


EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM, seyahat ederken çok fazla eşya taşımak istemeyen, yanına yalnızca telefoto lens almak isteyen fotoğrafçılar için idealdir. Spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı için harika bir seçenek olan bu lensin 100-400 mm zum aralığı, uzaktaki nesneleri yakınlaştırır ve çabuk değişen koşullara hızlı reaksiyon göstermenizi sağlar. EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM, APS-C boyutlu sensöre sahip fotoğraf makinelerinde kullanıldığında, tam kare fotoğraf makinesinde 160-640 mm'ye eşdeğer görüş açıları sunar.

Tüm ışık koşullarında keskinliği koruyun


EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM, yapaylıkları ve bozulmayı ortadan kaldırmak için Flüorit ve Süper Ultra Düşük Yayılma (Süper UD) lens elemanlarını kullanarak keskin, yüksek kontrastlı görüntüler sunar. Üç modlu Görüntü Sabitleyici, fotoğraf makinesi titremesinden doğan bulanıklıkları gidererek normalden 4 kademe daha yavaş enstantane hızlarına kadar tripodsuz çekim yapma olanağı tanır.

Parlamadan korkmayın


Işık altında güven içinde çekim yapın: Canon'un çok katmanlı Hava Kabarcıklı Kaplama (ASC) teknolojisi parlama, gölgelenme ve kontrast düşüşünü önler. ASC yansımaları azaltmak için çok katmanlı bir kaplama kullanır. Bu katmanlar arasında, lens yüzeyine yerleştirilmiş nano boyutlu hava kabarcıkları içeren bir katman bulunur. Bu katman, lense giren ışığın hızını kademeli olarak azaltarak görüntü kalitesini azaltan iç yansımaları önler.

Ergonomik kullanım


Her fotoğrafçının farklı bir tarzı vardır. Lensle zum yaparken hissettiğiniz direnç miktarını ayarlamak için Dokunuşu Ayarlanabilir Zum Halkasını kullanın: Hareketli bir sahnede, çabuk hareket etmeniz gereken durumlar için hafif dokunuş idealdir. Öte yandan, odak uzaklığının yanlışlıkla değiştirilmesini istemediğinizde zum mekanizmasını sertleştirebilir ya da kilitleyebilirsiniz.

İstediğiniz zaman hızlı odaklama yapın


Doğru ve neredeyse sessiz bir şekilde kilitlenen hızlı USM otomatik odaklama ile odaklama yapın. Tam zamanlı manuel odaklama kilitleme, gözünüzü fotoğraf makinesinden çekmeden hassas ayar yapmanızı sağlar. EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM, 0,98 m'ye kadar odaklanarak beklenmedik biçimde yaklaşan nesnelere reaksiyon göstermenizi sağlar.

Hava koşullarına karşı korumalı


Zorlu koşullarda bile çekim yapmayı sürdürün. Bir L serisi lens olan EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM, toza ve neme karşı yalıtımlıdır, böylece hava koşulları kötüye gitse bile çekime devam edebilirsiniz. Lensin ön elemanının üzerindeki flor kaplama, kiri uzaklaştırarak lensi temizlemeyi kolaylaştırır.

Ödüller

Ürünün Teknik Özellikleri

Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM, özellikleri ve yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM Derecelendirmeler ve incelemeler

Related Products

Bir sonraki lensinizi seçmenize yardımcı olabilir miyiz?

Lens seçicimiz sizi lens çeşitlerimize götürür, sizin ve EOS fotoğraf makineniz için ideal olanı bulmanıza yardımcı olur.

Telefoto Lensler

Artırılmış odak uzaklığıyla donatılmıştır, böylece sahneye müdahale etmenize gerek kalmadan konunuza yaklaşabilmenizi sağlar.