Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

EF-EOS M Yuva Adaptörü kullanılarak aynasız modeller de dahil olmak üzere tüm EOS fotoğraf makineleriyle uyumlu hale getirilebilir

Mükemmel makro özelliklerine sahip sabit lens

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM 1:1 değerinde gerçek makro büyütme oranına sahiptir, yani fotoğrafladığınız nesnenin fotoğraf makinesi sensöründeki boyutu gerçek boyutuyla aynı olur. Bu çok yönlü lens, güzel bokeh efektli sığ alan derinliğine ulaşma kabiliyeti, dahili Hibrit Görüntü Sabitleme teknolojisi ve hafif tasarımıyla portrelerde ve tripodsuz film çekimlerinde harika sonuçlar verir.

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM aşağıdakiler için idealdir:

Keskin Makro sonuçları

Çoğu Canon lensi tripodsuz çekim yaparken fotoğraf makinesi sallanmasını kontrol edebilen Görüntü Sabitleyici (IS) teknolojisine sahiptir. Bu lensteyse normal açısal sallanmayı ve olağanüstü yakın çekimler sırasında etkisi çoğalan yanal kayma sallanmasını telafi eden devrim niteliğindeki Hibrit Görüntü Sabitleyici sistemi bulunur.

Hybrid IS ON IS OFF

"AÇIK" için gösterilen resim Hibrit Görüntü Sabitleyici kullanımını göstermektedir. "KAPALI" ise Görüntü Sabitleyici kullanılmamış resmi göstermektedir.

Kayma ve Sallanma

Kayma nedeniyle sallanma, fotoğraf makinesi görüntü sensörüne düşen sahneye paralel hareket ettiğinde oluşur. Makro fotoğrafçılığında bu sallanmanın etkileri artar. Makro fotoğrafçılığında genellikle sabit tripod kullanmak gerekir ancak yeni Hibrit IS, açısal sallanmayı ve kayan fotoğraf makinesi sallanmasını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bu sayede nesneniz hareket ettiğinde veya konumunu değiştirdiğinde daha esnek bir şekilde tepki verip doğal fotoğraf makinesi sallanmasını ortadan kaldırarak makro nesne çekimlerinde canlı görüntüler elde edebilirsiniz.

Shift-blurring

Benzersiz bir lens

Harika sonuçlar için hızlı ve sessiz tepki

Mükemmel hazırlanmış bir çekim en ufak seste bile bozulabilir. Bu yüzden USM motorun sağladığı çok hızlı ve sessiz otomatik odaklama ile 100 mm odak uzaklığı, nesnenizi ürkütmeyecek bir mesafeden en iyi sonuçları almanızı sağlar. Odağı belirli bir mesafe aralığında sınırlamak için dahili odak sınırlama düğmesini kullanarak AF alım hızını daha da artırabilirsiniz.

IMG_0308
EF 100mm f 2.8L Macro IS USM Ambient

L serisi yapı kalitesi

Prestijli L serisi lens ailesinin üyesi olan EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, tüm koşullarda kullanılabilecek kadar dayanıklı olması için en yüksek kalitede malzemelerden üretilmiştir ve hava koşullarına karşı yalıtılmıştır.

Kromatik sapmayı ortadan kaldıran Ultra Düşük Yayılma (UD) özellikli lens elemanı ve 9 yapraklı dairesel diyaframla f/2,8'in birlikteliğinden doğan olağanüstü bokeh efektleri sayesinde bu lens portreler için harika bir seçenektir.

Olağanüstü Hibrit IS, f/2,8 diyafram ve hızlı USM otomatik odaklama sisteminin birlikteliğiyle olağanüstü performans kazanan bu benzersiz lens, hem arada sırada makro fotoğraflar çeken hem de makro fotoğrafçılığında uzmanlaşmak isteyenler için idealdir.

EF 100mm f 2.8L Macro IS USM

Portreler için harika olan çok yönlü lens

İki amaçlı kullanımıyla kit çantanıza güç katan EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, olağanüstü netlikteki görüntü kalitesini korurken nesnenize her zamankinden daha fazla yaklaşmanızı sağladığından portre fotoğrafçılığı için harika bir lenstir.

Kristal netliğinde ayrıntılara sahip güzel portreler

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, sabit lenslerden beklediğiniz tüm özelliklere sahiptir. Mükemmel optik kalitesi ve en küçük ayrıntıları bile en iyi şekilde sunma kabiliyeti, yüz özelliklerini vurgulamanız gereken portreler için idealdir.

EF 100mm f 2.8L Macro IS USM Ambient
EF 100mm f 2.8L Macro IS USM Ambient

Mükemmel perspektif

Portreler için ideal olan 100 mm odak uzaklığı, yüz özelliklerini bozmadan göz alıcı yakın çekimler yapmayı sağlar. Hibrit Görüntü Sabitleme düşük ışıkta tripod kullanmadan güzel çekimler yapmayı sağlar.

Gözünüzü ayrıntılardan ayırmayın

F2,8 diyafram, sağladığı sığ alan derinliğiyle uzaklık izlenimi yaratır. Bu etki nesneyi arka plandan ayırmaya yardımcı olur ve gözü istediğiniz ayrıntılara çeker.

EF 100mm f 2.8L Macro IS USM Ambient

Teknik Özellikler

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM'nin tam teknik özelliklerini görmek için lütfen aşağıdaki düğmeye tıklayın.

Aksesuarlar