Canon EF 500mm f/4L IS II USM

EF 500mm f/4L IS II USM

EF 500mm f/4L IS II USM yüksek büyütmeli, entegre Görüntü Sabitleyici teknolojisine sahip bir süper telefoto lenstir. Sahada çalışan vahşi yaşam, doğa ve spor fotoğrafçıları için mükemmel çözümdür.

Avantajlar

  • Yüksek performanslı 500 mm lens
  • Flüorit ve UD lens elemanları
  • Hızlı f/4 maks. diyafram
  • Hızlı AF için halka tipi USM
  • 4 kademeli Görüntü Sabitleyici
  • Ön ve arka elemanlarda koruyucu flor kaplama
  • 3,7 m min. odak
  • 9 yapraklı diyafram
  • Video için güçlü odaklama
  • Toza ve neme karşı dayanıklı

Detaylı Özellikler

Canon EF 500mm f/4L IS II USM hakkında ayrıntılı bilgi edinin

Kompakt hafif süper telefoto


EF 500mm f/4L IS II USM'de sağlamlık ve üretim kalitesinden ödün vermeden ağırlığı azaltan hafif magnezyum alaşımı ve titanyum yapı bulunur.

Gelişmiş optik tasarım


Sapmaları ve bozulmaları önlemek için flüorit ve UD lens elemanlarını taşıyan karmaşık optik tasarım. Hızlı f/4 maksimum diyafram, EOS-1 serisi fotoğraf makinelerinde AF kapatılmadan Canon Extender EF 2.0x III'ün kullanılmasını sağlar.

Hızlı, sessiz otomatik odaklama


Halka USM (Ultrasonik motor) son derece hızlı otomatik odaklamayı neredeyse sessiz bir şekilde sağlamak için ultrasonik frekans titreşimlerini kullanır. Yüksek hızlı CPU ve optimize edilmiş AF algoritmaları, AF hızına katkıda bulunur. AF'yi kapatma zorunluluğu olmadan tam zamanlı elektronik manuel odak müdahalesi özelliği bulunmaktadır.

Görüntü Sabitleyici


Yerleşik Görüntü Sabitleyici teknolojisi, kamera sallanmasına maruz kalınmadan elle yapılan normal çekimlere göre dört adıma kadar daha yavaş enstantane hızı ile çekim yapılmasını sağlar. Birden çok IS modu panlama sırasındaki görüntü kalitesini artırır.

IS Modu 3


Bütün eylem fotoğrafçılığı türleri ve özellikle pan kullanımı gerektiren türler için en iyi seçenek olan yeni IS modu 3, görüntü sabitleyici elemanını yalnızca pozlama esnasında etkin haline getirmektedir.

SWC kaplama ile geliştirilmiş görüntü kalitesi


Dijital fotoğrafçılıkta kullanılmak üzere tasarlanan Canon’un patentli alt dalga boyu gövde kaplaması, dahili lens yüzeylerinden yansımaların neden olduğu gölgelenme ve parlamayı en alt düzeyde tutar. Sorunun kaynağının ortadan kaldırılmasıyla, kaplama yansımaları azaltılarak net ve canlı görüntüler edilebilir.

Güçlü odaklama


EF 500mm f/4L IS II USM’nin iki hızlı Güçlü Odaklama modu sayesinde netliğin yumuşak sabit bir hız ile ayarlanması video çekimleri için mükemmeldir.

L serisi kalitesi


L serisi, Canon'un özenle tasarlanan EF optiklerinin en iyisini temsil eden, en üst profesyonel lens grubudur. L serisi lensler, üstün performansla eşsiz kullanımı birleştirmektedir ve toz ve neme karşı dayanıklıdır.

Aksesuarlar


EF 500mm f/4L IS II USM, Parasoley (ET-138 WII), Lens Kapağı (E-163B) ve Lens kılıfı 500B ile birlikte tedarik edilir.

Ürünün Teknik Özellikleri

Canon EF 500mm f/4L IS II USM, özellikleri ve yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

EF 500mm f/4L IS II USM Derecelendirmeler ve incelemeler

Related Products

Bir sonraki lensinizi seçmenize yardımcı olabilir miyiz?

Lens seçicimiz sizi lens çeşitlerimize götürür, sizin ve EOS fotoğraf makineniz için ideal olanı bulmanıza yardımcı olur.

Geniş Açılı Lensler

Geniş açılı lens serimizle daha geniş bir görüş alanı elde edin ve kadraja daha çok nesne dahil edin.