YAZILIM VE EKLENTİ

EOS VR SİSTEMİ İçin Yazılım ve Eklenti

EOS VR SİSTEMİNİN sunduğu daha basit ve daha verimli iş akışını benimserken uyumlu bir Tam Kare EOS fotoğraf makinesi ve RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE lensi kullanarak nasıl gerçekçi, üç boyutlu içerik üretebileceğinizi keşfedin.
EOS VR Utility

EOS VR SİSTEMİ İçin Yazılım ve Eklenti

EOS VR Utility

Bir zamanlar birden fazla fotoğraf makinesi/dosya sistemi ile hizalama, senkronizasyon ve birleştirme işlemlerinden oluşan karmaşık süreç, Canon'un EOS VR Utility1 uygulaması ile artık çok daha kolay. EOS VR Utility ile stereoskopik görüntüler ve fotoğraflar, düzenleme ve kayıttan oynatma işlemleri için çok daha verimli bir şekilde dönüştürülebilir.

EOS VR Utility Yazılım Güncellemesi

Sürüm 1.2
 • - 8K / 60P RAW LT (EOS R5 C) ile 60 kare/sn dahil olmak üzere RAW video desteği
 • - GPU hızlandırma desteği (Windows için NVIDIA / Mac için Metal)
 • - Apple Silicon desteği
 • - Ek Dışa Aktarım dosya formatı (Windows)
 • - Lens maskesi seçeneği
Canon Camera

Eşdikdörtgensel yansıtma

180° VR görüntü veya fotoğrafların VR başlığı aracılığıyla düzgün bir şekilde deneyimlenebilmesi için sol ve sağ göz görüntülerinin sıralamasının değiştirilmesi ve iki dairesel balıkgözü görüntünün eşdikdörtgensel yansıtma işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Söz konusu eşdikdörtgensel yansıtma işlemi için Canon EOS VR Utility uygulaması kullanılmalıdır. Bu uygulama, iki dairesel balıkgözü görüntüyü VR başlığında görüntülenmek veya uyumlu bir yazılım uygulamasında ya da NLE sisteminde düzenlenmek üzere hazır hale getirmek için yan yana "kare" görüntülere (180° VR görüntü dosyaları için standart format) dönüştürmek amacıyla etkili bir şekilde "çözerek" eşdikdörtgensel dönüşüm gerçekleştirir. EOS VR Utility uygulamasında yer alan onay kutusu, kullanıcıların dönüştürülmüş ve dönüştürülmemiş görüntüler arasında geçiş yapmasına olanak tanır.

RAW (8K / 60P) video desteği

Desteklenen fotoğraf makineleri ile çekilen uyumlu RAW video dosyaları (EOS R5 C'den 8K / 60P RAW LT dosyaları dahil), EOS VR Utility içinde otomatik olarak işlenerek RAW iş akışını daha da basitleştirir. Beyaz Dengesi, ISO, Parlaklık, Renk Alanı ve Gama gibi temel ayarlara erişim, yüksek dinamik aralığa sahip profesyonel çıktılar sağlar

EOS VR Utility - RAW controls crop
EOS VR Utility

Temel düzenleme

Bir yandan dışa aktarım için istenen başlangıç ve bitiş noktalarını işaretlerken diğer yandan film dosyasını önizleyin ve oynatın.

Çoklu dışa aktarım seçenekleri

Film dosyaları; çeşitli çözünürlük seviyelerinde, DPX ve ProRes dosyaları (Mac) dahil olmak üzere farklı profesyonel kodekler şeklinde, Adobe Premiere Pro gibi uyumlu bir NLE uygulamasında düzenlenmek veya derecelendirilmek için hazır halde dışa aktarılabilir. Fotoğraflar JPEG olarak dışa aktarılır.

EOS VR utility

Adobe Premiere Pro için EOS VR Eklentisi

Adobe Premiere Pro1 için yeni EOS VR eklentisi, içerik üreticilerin doğrudan NLE uygulamalarından dönüştürme ve düzenleme yapmalarına ve derecelendirme ve video düzenleme gibi özel görevleri gerçekleştirmelerine olanak sağlar.

EOS VR Eklentisi Yazılım Güncellemesi

Sürüm 1.2
 • - GPU hızlandırma desteği (Windows için NVIDIA / Mac için Metal)
 • - Apple Silicon desteği
 • - Lens maskesi seçeneği
Adobe Premiere Pro için EOS VR eklentisi

Neden Premiere Pro?

Adobe Premiere Pro, zengin ve gerçekçi VR içeriği üretmek için sektör lideri uygulamadır. Adobe Premiere Pro için Canon EOS VR eklentisi, tek bir basit adımda Canon VR dosyalarını içe aktarırken aynı anda eşdikdörtgensel dönüştürme işlemini otomatik olarak gerçekleştirmenizi sağlar. Nihai dışa aktarım ve dağıtım için hazır olan bu dönüştürülmüş dosyalar, daha sonra her zamanki şekilde düzenlenmek ve derecelendirilmek üzere zaman çizelgenize kolayca eklenir.

Abone olun ve daha fazlasını elde edin

Tüm kullanıcılar ücretsiz deneme süresinden yararlanır ve iki dakikadan daha kısa görüntü ve videoları dönüştürebilir. İki dakika veya daha uzun videoları EOS VR Utility ile dışa aktarırken ya da Adobe Premiere Pro İçin EOS VR Eklentisi ile içe aktarırken ücretli abonelik gerekir.

EOS VR Utility

İlgili ürünler

 1. Uyumlu bir Canon fotoğraf makinesiyle çekilen 180° VR görüntülerin eşdikdörtgensel yansıtmalarını gerçekleştirmek için EOS VR Utility ve Adobe Premiere Pro için EOS VR Eklentisi gerekir. EOS VR Utility 1.2 veya sonraki sürümü, EOS R5 C'den 8K RAW LT/60P (uyumlu RAW formatları fotoğraf makinesine göre değişebilir) dahil olmak üzere desteklenen Canon RAW dosyalarının dönüştürülmesine ek olarak Apple Silicon ve GPU hızlandırma desteği sağlar. Bir Canon Kimliği gerektiren 2 dakikadan uzun videoları dönüştürmek için ücretli bir abonelik hizmeti gerekebilir. Kullanılan fotoğraf makinesi için özel "HEVC Activator" kurulumu da gerekli olacaktır.
 2. VR uyumluluğu için en son ürün yazılımı güncellemesi gerekebilir

  LÜTFEN DİKKAT: BU VR SİSTEMİ YAZILIMI, TİCARİ ÜRÜNDEN FARKLI OLABİLİR.