Profesyonel Ekranlar

Canon DP-V1830

Stüdyo veya set ortamlarına uygun kompakt ve hafif tasarımıyla DP-V1830 Profesyonel Monitör, olağanüstü 4K HDR görüntüleme performansı sağlar.

Teknik Özellikler

 • 18 inç 4K HDR Ekran

  1.000 cd/m² tam ekran parlaklık sağlayan 3.840 x 2.160 LCD panel

 • Olağanüstü Görüntü Kalitesi

  Dolby Vision ve EBU TECH3320 standartlarını karşılar*

 • Geliştirilmiş HDR İzleme

  Dalga Biçimi Monitörü, Sahte Renk, Aralık Kontrolü ve çok daha fazlası

 • Kaliteden Ödün Vermeyen Bağlantı Özellikleri

  1x HDMI Girişi ve 12G-SDI Terminalleri (4 giriş ve 4 çıkış)

 • İkili/Dörtlü Ekran ve 8K Desteği

  Kesintisiz çoklu kamera izleme özelliği ve yüksek çözünürlüklü iş akışları için

 • Sağlam ve Taşınabilir

  Kompakt ve Hafif 7,5 kg'lık gövde

* Kontrast oranı, maksimum parlaklık, siyah seviyesi, parlaklık bütünlüğü ve gecikme süresi için Sınıf 1A derecesi elde edildi.

ÜRÜN DESTEĞİ

Güncelleme Mevcut

Yeni ürün yazılımı (v1.1); ek HDR İzleme Araçları, SDI/HDMI Çoklu Görüntüleme ve daha fazlası gibi yepyeni özellikler sunar. Kolaylaştırılmış çok kameralı prodüksiyonlar için ek bir ücret karşılığında dahili SDI Değiştirici de mevcuttur.

HDR İzleme Araçları

DP-V1830, HDR içeriğinin değerlendirilmesine yardımcı olmak için Canon'un ödüllü geliştirilmiş HDR izleme araçlarına sahiptir ve görüntülenen sinyalin her yönüyle ilgili ayrıntılı ve doğru bilgiler sağlar.

 • HDR Dalga Biçimi Monitörü/RGB Parade

  IRE, PQ, HLG ve hatta birden fazla üreticiden Log sinyallerini dahi destekleyen monitör ölçeği sayesinde bir görüntünün parlaklığını soldan sağa analiz edin.

 • HDR Sahte Renk

  IRE, PQ veya HLG'ye yönelik ayrıntılı ve özelleştirilebilir renk ölçeklerine göre pozlama ve görüntü kırpmayı görsel olarak temsil eder.

 • Aralık Kontrolü

  Ekran çıktısını tek renk olarak değiştirir ve düzenleme gerektiren alanların saptanması için kullanıcıların maksimum parlaklık düzeyi belirlemesine imkan tanır.

 • Piksel Değeri Kontrolü / Renklilik Şeması

  Spesifik bir pikselin renk ve parlaklık değerlerini doğru şekilde inceler. Tüm görüntünün piksel renk alanı konumunu veya genel gamını göstermek için bir CIE şeması da görüntülenir.

 • Gam Harici Ekran

  Ekran çıkışını tek renk olarak değiştirir ve seçili renk gamı dışındaki renkleri vurgular. Kullanıcılar, ITU-R BT.709 veya Yerel gam arasında seçim yapabilir.

 • HDR/SDR Karşılaştırmalı Görünüm

  Yan yana değerlendirme için HDR içeriğini SDR olarak değiştiren gelişmiş bir özellik. Bu özellik, etkinleştirilen Kullanıcı LUT'ları veya CDL'leriyle orijinal içeriği karşılaştırmak için kullanılabilir.

 • HDR Histogram

  Bir görüntüdeki parlaklık dağılımının grafik olarak gösterimi. Bu özellik ayrıca SDR ve HDR parlaklık aralıklarını da gösterebilir.

 • Çerçeve Parlaklığı İzleyici

  Kullanıcıların video dizilerini görüntülerken zaman içindeki en yüksek parlaklıktaki değişiklikleri yakından izlemelerine olanak tanıyan yenilikçi bir araç.

 • Çoklu Bilgi Görünümü

  Ekrandaki görüntüyü engellemeden aynı anda birden fazla HDR izleme aracı kullanın.

18” Display with Exceptional Brightness

Olağanüstü Parlaklıkta 18 inç Ekran

DP-V1830, tam ekran ve 1.000 cd/m²'ye kadar tek tip parlaklığa sahip 18 inç 4K UHD LCD Panele sahiptir. 0,001 cd/m²lik ultra düşük siyah seviyesiyle desteklenen bu monitör, kusursuz HDR performansı ve doğruluğu sunar.

Aslına Uygun Renk Üretimi ve Ayrıntılı HDR Görüntü Kalitesi

Canon'un geliştirilmiş ekran ve yerel karartma teknolojisi, ekranın tamamında son teknolojili parlaklık, ayrıntılı gölgeler ve geniş renk gamı sağlar. Olağanüstü HDR içeriği üretir, Dolby Vision sertifikasına sahiptir ve EBU TECH3320 standartlarında 1A Sınıfına ulaşır1.

1 Kontrast oranı, maksimum parlaklık, siyah seviyesi, parlaklık bütünlüğü ve gecikme süresi için Sınıf 1A derecesi elde edildi.

Faithful Colour Reproduction and Detailed HDR Image Quality
Simultaneous Dual/Quad Display and 8K Support

Eş Zamanlı İkili/Dörtlü Ekran ve 8K Desteği

DP-V1830, birleştirilmiş çok kameralı izleme için İkili veya Dörtlü dizide 4K'ye kadar eş zamanlı görüntülemeyi destekler. Bu özellik, hem SDI hem de HDMI sinyallerinin aynı anda görüntülenmesinin yanı sıra her bir giriş için tekli Görüntü Profillerinin veya Kullanıcı LUT'lerinin de görüntülenmesini destekler*. Monitör ayrıca, 8K görüntü sinyallerini destekleyebilmesiyle gelecekteki yüksek çözünürlüklü iş akışlarına hazırdır.

*Ürün yazılımı, Temmuz 2022'den itibaren kullanılabilir.

Dahili SDI Değiştirici

DP-V1830'da, cihazın 4 yönlü bir SDI giriş değiştiricisi olarak işlev göstermesini sağlayarak çok kameralı prodüksiyonları daha verimli kılan bir MULTI/FUNC-SDI Çıkışı* da mevcuttur. Bu dahili değiştirici, çıkış sinyalini yönetmenin monitörüne, harici kayıt cihazına veya canlı yayın çözümüne besleme gibi çeşitli iş akışı uygulamalarını destekleyebilir.

*Ücretli lisans gereklidir. Ürün yazılımı, Temmuz 2022'den itibaren kullanılabilir.

Canon Camera
Lightweight and Portable Design

Hafif ve Taşınabilir Tasarım

7,5 kg'lık kompakt gövde, DP-V1830'u hareket halindeki prodüksiyonlar için ideal hale getirir. DC girişi, VESA ve 19 inç raf tipi montaj kurulum seçenekleri olağanüstü esneklik sağlar.

Kolay Entegrasyon İçin Kaliteden Ödün Vermeyen Bağlantı Özellikleri

DP-V1830, 4K 60P 4:2:2 10 bit veya 4K 30P 4:4:4 12 bit sinyaller sunabilen bir HDMI girişine ve 12G-SDI terminallerine (4x Giriş ve 4x Çıkış) sahiptir. Bu sayede birden fazla iş akışına sorunsuz entegrasyon için idealdir.

Canon Camera
Canon Camera

Uzaktan Kontrol / Çoklu Ekran Bağlantısı*

Daha fazla esneklik ve pratik kontrol için DP-V1830 bilgisayara, tablete veya akıllı telefona bağlanarak (LAN bağlantısı üzerinden) Uzaktan Kontrol Web Kullanıcı Arayüzünün kullanımına imkan sağlanabilir. Dokunmatik kullanım için optimize edilmiş kullanıcı arayüzü; canlı görüntüleme ve ayrıntılı sinyal bilgileri sağlamanın yanı sıra girişlerin, izleme araçlarının ve ayarların doğrudan kontrol edilmesine imkan tanır. Ek olarak kullanıcılar, birden fazla Canon Ekranı yerel ağ üzerinden birbirine bağlayarak aynı anda görüntü ayarlarını veya giriş kanallarını değiştirebilir.

*Ürün yazılımı, Temmuz 2022'den itibaren kullanılabilir.

DP-V1830

Kutunun içeriği

 • DP-V1830 Monitör

 • Kurulum Kılavuzu

 • Dikkatli Kullanım Kitapçığı

İlgili Ürünler