Makale

imagePRESS C170 Serisi bütçenizi zorlamadan müşterilerinizi şaşırtmanıza nasıl yardımcı olur?

Kaliteli iletişim

Dijital medya kullanımı tüm dünyada büyük bir hızla artmaya devam ediyor. Bu yükselişe dair rakam vermek gerekirse 2019 ve 2020 arasında dijital pazarlama bütçesi ortalama %13 arttı1. Dahası, bu trendin öngörülebilir gelecekte yavaşlayacağına dair hiçbir işaret bulunmuyor.

2020 yılındaki teknolojik ilerlemeler, günlük hayatımızdaki değişimler ve çoğumuz için uzaktan çalışma uygulamasındaki artış nedeniyle müşterilerimiz, sanal ortamda artık hiç olmadığı kadar çok okuyor, alışveriş yapıyor ve çalışıyor.

Kalabalığa katılmayın

Bir işletme olarak bu durumu, kolaylıkla popüler dijital kanallara ayırdığınız pazarlama bütçenize daha fazla yatırım yapmanıza yeşil ışık yakıyormuş gibi yorumlayabilirsiniz. Özellikle de bütçeniz hiç olmadığı kadar kısıtlı olduğundan ve pek çok kuruluş pazarlama bütçelerinde kesintiye gittiğinden böyle düşünebilirsiniz.

Ancak bu sonuca atlamadan önce biraz durup düşünmek yerinde bir karar olacaktır. Herkesin yaptığını yaparsanız, satış mesajlarınız farklı rakiplerinizden gelen tüm diğer mesajlar arasında kolayca kaybolabilir.

Dijitale kıyasla kişiselleştirilmiş baskının günümüzde bu denli etkili olma nedenlerinden bir tanesi de müşterilerin daha az baskı almasıdır. Gelen kutularını tıka basa dolduran yüzlerce e-postanın aksine müşteriler, muhtemelen haftada yalnızca birkaç tane basılı teslimat alır.

Kaliteli iletişim

Başka bir tarafa yönelme zamanı

Pazarlamacılık alanında, "Herkes bir yöne baktığında öteki yöne dön" gibi bir bakış açısına sahip olursanız basılı medyaya dönerek daha fazla değer bulabilirsiniz. Basılı medya, müşterilerinizin ilgisini çekmeniz ve kalıcı bir izlenim bırakmanız için doğrudan, somut ve etkili bir alternatif sunar.

Bununla birlikte, azlıktan doğan yüksek değer hissini korumak için ürettiğiniz varlıkların birinci sınıf kaliteye sahip olduğu algısı önemlidir. Aksi takdirde, onlar da e-postalarla aynı hızda geri dönüşüm kutusunu boylarlar. Araştırmalar bize, tasarımdan medya türüne kadar basılı iletişim malzemelerinin kalitesinin, ne kadar etkili olacakları hususunda büyük önem taşıdığını söylüyor.

İlham almak ve baskının nasıl ilgi çekebileceğini görmek için uluslararası çapta tanınan birkaç örneğe bakın: Mercedes'in doğrudan posta ile gönderdiği hologramı2 ve Ford Ranger'ın kapılara bıraktığı "Ford Ranger'ınızdan nasıl ayrılabilirsiniz?" baskısı3. Bu iki çalışma da, çok yönlülük bakımından çok güçlü olan baskı kampanyalarına kıyasla tek boyutlu e-postaların sınırlamalarını vurguluyor.

Uygun maliyetli imagePRESS C170 Serisi

Baskıya yapılan yatırımların engellenmesine neden olan en önemli hususlardan bir tanesi bütçedir. Dijital medya ortaya çıktığında çekiciliğinin temel nedeninin üretim maliyetlerindeki düşüş olduğu söylenebilir. Üretim için pahalı dış ortaklara güveniyorsanız yüksek kaliteli baskı çözümlerine yatırım yapmaya sıcak bakmamanızı anlayabiliriz. Ancak artık bu sorunun etrafından dolaşmanızı sağlayacak oldukça iyi bir yol var.

İşletmeniz, Canon'un imagePRESS C170 Serisine yatırım yaparak şirket içinde paradan tasarruf edebilir ve kaliteli varlıklar oluşturabilir. Bu, ek sonlandırma seçeneklerine sahip "ağır" yazıcılardan bekleyeceğiniz ofis işlevleri sunan geliştirilmiş bir çözümdür. Temelde iki tarafı dengelemenizi sağlar: Profesyonel baskı kapasitenizi artırmanızı sağlayan yüksek kaliteli çıktılar sunan, günlük kullanıma yönelik ekonomik bir yazıcıdır.

imagePRESS C170 Serisinin kalitesi o kadar iyidir ki baskı üretimlerinizi düzenli i olarak başvurduğunuz tedarikçinize yaptırmak zorunda kalmadan, ürün ve hizmetlerinizi kaliteden etkilenecek müşterilerinize pazarlayabilirsiniz.

Dahası, imagePRESS C170 Serisi ürün portföyü, bireysel iş gereksinimlerinizi karşılamak üzere geniş bir özellik yelpazesi sunacak şekilde tasarlanmıştır. Seri, en ilgi çekici ve etkili sonuçları elde etmenizi sağlayacak tutarlı, yüksek çözünürlüklü ve canlı renklere sahip basılı varlıklar sunacak şekilde geliştirilmiştir. Serimiz, posterlerden özelleştirilmiş ambalajlara kadar çok yönlü, eğlenceli ve heyecan verici çıktılar yaratmak için ihtiyaç duyduğunuz teknolojiyi sunar.

imagePRESS C170 Serisinin temel özellikleri

FOGRA onaylı kaliteli marka renkleri, uzun süreler boyunca ve farklı işlerde tutarlı olarak yeniden üretilir ve tüm projelerinizde yüksek sonlandırma kalitesi garanti edilir. Ayrıca rakipsiz çok yönlülükten faydalanırsınız. Standart A4 ve A3 zarf boyutları, 350 g/m2'ye varan medya ve 1.300 mm'ye kadar uzun yaprak işlevselliğiyle özel formatlar oluşturun. Parlak, ipek, düz ve dokulu medyalar, değişken veriler ve kapsamlı entegre sonlandırma seçenekleri arasında tercihlerde bulunarak farklı dokularda alabildiğine esnek çalışmanın keyfine varın.

Canon imagePRESS C170 Serisinin işletmeniz için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için portföy broşürümüze göz atın.

İlgili Ürünler ve Çözümler

Daha Fazlasını Keşfedin

 • MAKALE

  Baskı ile hibrit iş yerlerinin dijital dönüşümü

  Baskıyı hibrit iş ortamı ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde dönüştürme.

  20 Jan 2021

 • MAKALE

  Dijital dönüşüm: Dijital teknoloji iş dünyasını nasıl değiştiriyor?

  Dijital araç kullanımını yeni bir kuruluş standardı haline getirme.

  20 Jan 2021

 • MAKALE

  Canon imageRUNNER ADVANCE DX C5800 Kılavuzu

  Canon imageRUNNER ADVANCE DX akıllı çok işlevli yazıcılar hakkında bilmeniz gereken her şey.

  26 Jan 2021

 • İşletmeniz için hangi ürünlerin uygun olduğundan emin değil misiniz?

  1. https://www.mediavalet.com/blog/digital-marketing-statistics/
  2. https://www.printpower.eu/case-studies/mercedes-hologram/
  3. http://www.bestadsontv.com/files/print/2017/Dec/91297_JWT%20Ford%20Ranger%20DM%20BoardV2.jpg