Grizzly bear waiting for fish at waterfall

Bir standart olarak hassasiyet özelliği

Göz açıp kapayıncaya kadar

En değişken nesneleri bile takip edebilen 61 noktalı geniş AF sistemiyle odağınızı kaybetmeyin. EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesindeki 61 AF noktası1 geniş bir kullanım alanına yayılmıştır: Merkez alanda yüzde 8; çevresel alanda ise yüzde 24 oranında daha fazla dikey genişleme özelliği, kompozisyon sırasında nesneleri yerleştirme konusunda daha fazla özgürlük sunar.

Viewfinder focus area of Canon EOS 5D Mark IV

Düşük ışıkta bile hızlı
sürekli
odaklama

EOS 5D Mark IV, son derece hassas AF sensörü sayesinde EV-32 kadar düşük ışık düzeylerinde bile mükemmel odaklama performansı sunar. Hatta bu, Dual Pixel CMOS AF ile Canlı İzleme modunda çekim yaparken EV-43 düzeylerine kadar çıkabilir.

Uzun lenslerde bile
üstün AF hassasiyeti

Spor veya vahşi yaşam fotoğrafçısıysanız nesnelerinize yaklaşmak için sık sık uzatıcılarla birlikte süper telefoto lensler kullanmak zorunda kalırsınız. f/81 ayarında 21 çapraz AF tipi noktayla maksimum 61 nokta özelliği sayesinde yüksek hassasiyetle odaklama artık son derece kolaydır.

Bear in viewfinder captured with EOS 5D Mark IV

150.000 piksel ölçüm sensörü

EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesinde bulunan özel 150.000 piksel RGB+IR ölçüm sensörü, son derece hassas pozlama ölçümü gerçekleştirir. Bu sensör aynı zamanda fotoğraf makinesinin AF sistemiyle birlikte çalışarak renkli nesnelerin algılanmasına ve takip edilmesine ve yüz tanıma işleminin gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

150k pixel metering sensor in EOS 5D Mark IV

Nesnelerinizi çok daha hassas
bir şekilde takip edin

EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesinde bulunan EOS iTR AF sistemi, nesne takip performansını önemli ölçüde iyileştirir. Bir yüzü veya farklı bir nesneyi odaklarken veya takip ederken takibi farklı modlarla ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin.

Odaklama performansını
nesnenize uygun
şekilde seçin

Canon'un AI Servo AF III özelliği, aniden hareket eden nesnelerin bulunduğu sahnelerde takip hassasiyetini artıran bir AF algoritması sunar.

Özelleştirilebilir altı AF Örnek olay incelemesi ayarı, nesneniz için Takip Hassasiyeti, Hızlı/Yavaş takip ve AF Noktasını Otomatik Olarak Değiştirme gibi en uygun seçeneği belirlemenize yardımcı olur.

AF case study settings on the Canon EOS 5D Mark IV

Her türlü yapay ışık kaynağı altında anı yakalayın

EOS 5D Mark IV, ışık kaynağının titreşim frekansını algılar ve titreme efektini azaltmak için görüntü yakalama zamanlarını en yüksek parlaklık anlarıyla uyumlu hale getirir. Bu işlev 100 Hz ve 120 Hz titreşim frekansıyla çalışır ve titreyen ışığın hatalı algılanmasını önlemek için gelişmiş bir algoritmaya sahiptir.

AF Nokta Seçimi

EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesinin arkasında bulunan yeni AF alan seçim düğmesini kullanarak otomatik odaklama noktalarını gözünüzü fotoğraf makinesinden ayırmadan kolayca değiştirebilirsiniz.

EOS 5D Mark IV AF selection

Dipnotlar

Diğer avantajları keşfedin