MAKALE

Canon EOS 90D: Video Çekimi

EOS 90D Shooting Video

Mükemmel yaratıcılıkta videolar

Gerçekten sinematik bir görünüm için fotoğraf makinesi sensörünün tam genişliğini kullanarak 25 veya 30p'de 4K'ya varan çözünürlüklerle olağanüstü videolar çekin.

Kare hızı seçenekleri

Full HD modunda çekim yaparken 30 veya 25 fps'den, hareketli nesneler için ideal olan net 50 veya 60 fps'ye kadar çeşitli kare hızları kullanılabilir. Ayrıca muhteşem ağır çekim efektleri sunan 100 veya 120 fps seçenekleri de mevcuttur.*

Dahili 4K zaman atlamalı çekim özelliği, 3 farklı ön ayara sahiptir. Bu özellik sayesinde hareketi tamamen farklı bir zaman ölçeğiyle çekiminize yansıtabilirsiniz. 4K kare yakalama, video çekimlerindeki ayrı karelerden 8 megapiksel JPEG görüntülerinin oluşturulmasını sağlar.

*Yüksek kare hızına sahip videolarda, %84,1 yatay, %84,2 dikey görüntü alanında biraz kırpma olur

EOS 90D Selection of frame rates
© Telif Hakkı Fergus Kennedy

Film çekimi için tasarlandı

Video projelerinizde EOS 90D modelini kullanırken, bu fotoğraf makinesinin hayatınızı kolaylaştırmak ve yaratıcılığınızı açığa çıkarmak için tasarlanan özelliklerle donatıldığını fark edeceksiniz. Örneğin, fotoğraf makinesinin Değişken Açılı dokunmatik ekranı neredeyse her açıdan çekim yapmanıza yardımcı olurken mikrofon ve kulaklık soketleri de sesleri kusursuz bir biçimde kaydetmenizi ve izlemenizi sağlar.

Ünlü Movie Servo Dual Pixel CMOS AF sistemimiz, film çekerken bile etkinleştirebileceğiniz Yüz ve Göz Algılama AF özelliği sayesinde yüzler de dahil olmak üzere kadrajdaki hareketli nesneleri takip edebilir. Odağı bir nesneden diğerine taşımak için fotoğraf makinesinin dokunmatik ekranına dokunmak yeterlidir. Hatta odağı, Canon Camera Connect uygulamasını kullandığınız akıllı cihazın ekranından bile ayarlayabilirsiniz. Fotoğraf makinenizin menü sisteminde odaklama hızını ayarlayarak içeri odaklama efektlerinin yavaş veya hızlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca net ve bulanık alanları renkli ana hatlarla gösteren odak artırma sayesinde manuel odaklamayı kolaylıkla yapabilirsiniz.


< EOS 90D genel bakışına geri dön

Şunlar da ilginizi çekebilir...