MAKALE

Canon EOS 90D: Çok Yönlülük

EOS 90D Versatility Article

Sezgisel DSLR tasarımı

EOS 90D, fotoğraf makinesi tasarımının uzun yıllar boyunca incelikli bir şekilde geliştirilmesinin sonucudur. Bu sürekli iyileştirme süreci sayesinde fotoğraf makinesi elinize aldığınız ilk andan itibaren sezgisel kullanım sağlar. Fotoğraf makineniz, çekim sırasında odaklamayı ayarlayabileceğiniz çift çoklu kontrol kadranının yanı sıra özelleştirilebilir çekim modları ve kontroller gibi küçük ayrıntılarla donatılmıştır.

EOS 90D Take a clear view Zoom Lens
© Telif Hakkı Fergus Kennedy

Daha net görüntüler elde edin

Elbette, EOS 90D de DSLR serisindeki diğer fotoğraf makineleri gibi akıllı optik vizöre sahiptir. Optik vizör, uçan kuşlar gibi hareket eden nesneleri hassas bir şekilde takip etmenizi ve kusursuz fotoğraflar elde etmek için çekimlerinizi zamanlamanızı sağlar. Gerçek zamanlı görünümde gösterilen bilgiler ise fotoğraf makinenizin performansıyla ilgili tüm konularda güncel veriler sunar.

EOS 90D All-day battery life
© Telif Hakkı Fergus Kennedy

Tüm gün dayanan pil ömrü

Büyük pil, fotoğraf makinenizi yalnızca bir kez şarj ederek 1300 fotoğraf çekmenizi sağlar.* Böylece dışarıdayken daha uzun süre çekim yapabilirsiniz. Battery grip, ikinci bir pil kullanımına olanak tanır. İkinci pil, şarj etmeden makinenizle çekim yapmaya devam ettiğiniz süreyi iki katına çıkarır ve dikey çekim sırasında kullanımı kolaylaştırır.

EOS 90D Balance and Comfortable Grip
© Telif Hakkı Fergus Kennedy

EOS 90D modelinin klasik DSLR tasarımı, biçimli kavrama yeri sayesinde uzun veya kısa lenslerle çekim yaparken dengeli ve rahat bir his sağlar. Bu da fotoğraf makinesini vahşi yaşam ve spor fotoğrafçıları için daha cazip kılar.

EOS 90D Built-in wireless connectivity
© Telif Hakkı / 60 karakter. tüm diller

Dahili kablosuz bağlantı özelliği

EOS 90D, Bluetooth ve Wi-Fi özelliklerine sahiptir. Bu özellikler, Canon Camera Connect uygulamasının* kullanıldığı akıllı cihaz üzerinden görüntü paylaşımının hızlı ve kolay olmasını sağlar ve fotoğraf makinesinin uzaktan kontrol edilmesine olanak tanır. Fotoğraf makinesinden görünenleri cihaz ekranınızda görüntüleyin, ayarları yapın, modları değiştirin ve fotoğraf makinenizin yanında olmadan fotoğraf çekin. Vahşi yaşamdaki canlıları çok fazla yaklaşıp korkutmadan fotoğraflamak için harika bir yöntem. Ayrıca evdeyken görüntüleri Akıllı Cihazınız veya PC/Mac bilgisayarlarınız ile senkronize edebilirsiniz.

EOS 90D, ürünle birlikte verilen EOS Utility yazılımını kullanarak PC veya Mac cihazınıza uzaktan da bağlanabilir. Bu yöntem, stüdyoda çekim yapmak için idealdir.


< EOS 90D genel bakışına geri dön

Şunlar da ilginizi çekebilir...