MAKALE

Canon EOS 90D: Hız ve Otomatik Odaklama

EOS 90D Owl Sample Image
© Telif Hakkı Markus Varesvuo

Kuş gözlem evinden yol kenarına

Harekete ayak uydurun ve anlık hareketlerden büyüleyici fotoğraflar çıkarın. Bu fotoğraf makinesi hızlı sürekli çekim, son derece hassas odak takibi ve üstün kullanım özellikleri sayesinde vahşi yaşam fotoğrafları çeken ya da spor ve hızlı aksiyon çekimleri yapan herkes için idealdir.

Anı yakalayacak kadar hızlı

Spor ve vahşi yaşam fotoğrafçıları için mükemmel seçim: Fotoğraf makinesinin vizörünü kullanırken sürekli odaklama ile 10 fps, Canlı Kontrol modunda ise 11 fps hızında inanılmaz ayrıntılı 32,5 megapiksel görüntüler yakalayın. APS-C biçimi, telefoto lenslerle "menzili" artırmanızı sağlar. Böylece kompozisyonunuzda uzakta gerçekleşen eylemlere kolayca yakınlaşabilir ve büyük, etkileyici baskılar alabilirsiniz.

Fotoğraf makinesi, UHS-II SD hafıza kartı desteği sayesinde görüntüleri hızlı bir şekilde yazabilir ve tek bir seri çekimde 58 tam boyutlu JPEG dosyası, 25 RAW dosyası veya 39 CRAW dosyasına kadar çekim yapabilir.

EOS 90D Titreme Algılaması, genellikle kapalı spor alanlarında görülebilecek titreyen ışığı dengelemek için EOS 90D'nin sürekli kare hızını kontrol eder.

EOS 90D Swallow Sample Image
© Telif Hakkı Markus Varesvuo

Netliği ve odağı koruyun

EOS 90D modelinin gelişmiş AF sistemleri sayesinde hareketli nesneleri bile izleyip net bir şekilde odaklayabilirsiniz. İster fotoğraf makinenizin olağanüstü optik vizörü ister çok yönlü Değişken Açılı dokunmatik ekranı ile çekim yapın, odaklama hızlı, net ve hassastır.

Hızlı ve net odaklama

45 adet otomatik odaklama noktası, EOS 90D modelinin optik vizörüne dağıtılmıştır. Bunların tümü, yatay veya dikey çekim yaparken gelişmiş hassasiyet ve netlik sağlamak için çapraz tiptedir. -3 EV kadar düşük ışıkta ve maksimum f/8 diyafram açıklığına sahip lens dönüştürücü kombinasyonlarıyla çekim yapın.

AF noktalarını tek başlarına ya da gruplar ve alanlar halinde kullanın. AF noktaları, sezgisel AF çoklu kontrol ile kadrajda hızlı ve kolay bir şekilde hareket ettirilebilir. iTR AF odaklama sistemi, hareketli nesneleri tanımak ve takip etmek için renk ve yüz bilgilerini kullanır. Odak hassasiyetini ve odak takibini kontrol altına alarak fotoğraf makinenizin AF davranışlarını çektiğiniz nesnelere uyarlayın.

EOS 90D Fast Accurrate Focusing
© Telif Hakkı Fergus Kennedy

Dual Pixel CMOS AF

Canon'un ünlü Dual Pixel CMOS AF sistemi, Canlı Kontrol modunda çekim yaparken veya video çekerken olağanüstü netlik sağlar ve geniş bir alanı kapsar. Ayrıca -5 EV'ye kadar düşük ışık performansı sunar. Kadrajın %100x88 oranına kadar dikey ve yatay olarak kapsanması ve 5481 AF konumu ile kompozisyonlarınızda kolaylıkla ince ayar yapabilirsiniz. Yeni eklenen Yüz ve göz algılama özelliği ise hareket eden kişileri takip edip net bir şekilde odaklanmanızı sağlar.

Odak basamaklama

Makro fotoğrafçılığı gibi fotoğrafın tamamında maksimum alan derinliğinin önemli olduğu çalışmalarda, odak basamaklama kusursuz bir netlik sağlar. Deklanşör düğmesine bir kez basıldığında EOS 90D, odak mesafesini başlangıç konumundan arka plana kadar ayarlayarak kesintisiz çekim yapar. Sonrasında Canon'un Digital Photo Professional yazılımı kompozit bir görüntü oluşturur ve ortaya tamamı odaklanmış bir görüntü çıkar.


< EOS 90D genel bakışına geri dön

Şunlar da ilginizi çekebilir...