The perfect blend of handling and great design

EOS R

Kolay taşıma ve muhteşem tasarımın mükemmel birleşimi

EOS R, diğer EOS tam kare DSLR makinelere göre daha kompakt, hafif ve küçük bir fotoğraf makinesidir. Ergonomik tasarımı, hayallerinizdeki fotoğraf makinesini gerçeğe dönüştürür. Beklentilerinize uygun yüksek kaliteli EOS özelliklerinin yanı sıra çekim deneyiminizi daha üst seviyeye taşıyacak yeni ve heyecan verici özellikler barındırır.

Kompakt ve ergonomik tasarım

EOS R'u elinize aldığınız andan itibaren ne kadar rahat bir his verdiğini göreceksiniz. EOS ailesinin bir parçası olan bu fotoğraf makinesi, DSLR modellerinde bulunan el tutuş özelliğinin aynısına sahiptir. LCD üzerindeki sezgisel menü sistemi sayesinde EOS kullanıcıları yabancılık çekmez. Bu makine, kontrollere erişim kolaylığının yanı sıra kişisel tercihlerinize uygun olarak kolaylıkla özelleştirilebilme esnekliği de sunar. EOS R, tam olarak sahip olmak istediğiniz özellikte bir fotoğraf makinesidir.

Compact, ergonomic design
Compact, ergonomic design

Değişken açılı dokunmatik ekran

EOS R'un yüksek çözünürlüklü görüntüleri ve kaydedilmiş filmleri muhteşem bir keskinlik ve netlikle oluşturmasını sağlayan, 2,1 milyon noktaya sahip 3,15 inçlik değişken açılı dokunmatik bir ekranı bulunur. Erişilmesi güç nesnelerinizin fotoğrafını çekmenize yardımcı olacak ayarlanabilen geniş bir açı yelpazesi bulunan bu makinenin ekran yansıması Canon'un Clear View II teknolojisiyle ciddi oranda azaltılmıştır. LCD'nin renk tonunu değiştirebilme imkanı bir manzaranın fotoğrafını tıpkı gördüğünüz şekilde çekebilmenize yardımcı olur.

İlginizi çekebilir
Related connect upload

EOS R

İstediğiniz yerde bağlanın, yükleyin ve paylaşın

Related tell your stories

EOS R

Hikayelerinizi 4K video kalitesinde anlatın ve ekranı ayrıntılarla doldurun

Related article brent

EOS R

Yaratıcılıkla yeni standartları belirliyoruz

Vari-angle touch screen

Fark yaratan vizör

EOS R'un 3,69 milyon noktalı Elektronik Vizörü (EVF), manzaranın tamamını görebilmenizi sağlar ve makineyi gözünüze yaklaştırıp tutacağınız için size daha geleneksel bir çekim deneyimi sunar. Bu makine ayrıca geleneksel optik vizörlerin sağlayamadığı ilave özellikler sunar. Fotoğrafınızın son halini gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir, nesnenizi neredeyse karanlık ortamlarda bile net olarak görebilirsiniz. Makine içerisindeki dahili sensör, vizörü gözünüze tutmadığınızda algılayarak görüntüyü otomatik olarak ekrana gönderir ve böylece pil tasarrufu sağlar. Vizör ayrıca parlak ışık altında video çekiminde de kullanılabilir, böylece fotoğraf çekiminden videoya geçiş daha kolay gerçekleşir.

Odaklama özellikleri

EVF ile çekim yaparken AF alanını Dokunma ve Sürükleme odaklamasını kullanarak hızlı ve doğru olarak seçebilirsiniz. Bu işlevi kullanarak bir yandan vizörden bakarken diğer yandan dokunmatik ekranı etkin bir şekilde dokunmatik yüzey olarak kullanabilirsiniz. Nesneniz manuel odaklama kullanmaya daha uygunsa hassasiyet ve netliği arttırmak için EOS R'un odak büyütme ya da odak arttırma özelliklerini kullanın.

Focusing features

Özelleştirilebilir çoklu işlev çubuğu

EOS R'un yenilikçi özellikleri arasında eşi benzeri olmayan çoklu işlev çubuğu da bulunmaktadır. Bu çubuk, AF denetiminden ISO hızını veya beyaz dengesini ayarlayamaya kadar birçok işleve uygun şekilde özelleştirilebilen dokunmatik kontrol arabirimidir. EOS kontrol tekerleğine benzemekle birlikte sessiz işletim ve hava şartlarına göre geliştirilmiş dayanıklılık özelliği gibi ek avantajlar da sunmaktadır.

Customisable multi-function bar

Sağlam, dayanıklı ve hava koşullarına karşı korumalı gövde

EOS R'un magnezyum alaşımlı sağlam gövdesi yüksek koruma standardı sunar. Toz ve neme karşı ileri düzey dayanıklılığı sayesinde bu makine, Canon'un bugüne kadarki hava koşullarına en dayanıklı aynasız fotoğraf makinesi olma özelliğini taşımaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir: