hero

EOS R

EOS R ile yaratıcılıkta yeni standartları belirliyoruz

Yenilikçi ve en son teknoloji özelliklerle dolu olan EOS R, 0,05 saniye gibi kısa bir sürede hassas, yüksek hızlı otomatik odaklama sunar1. Portre, manzara, sokak, seyahat, düğün veya video çekimlerinde EOS R'un gelişmiş teknolojisi hikaye anlatımınızı ileriye taşımanızı ve daha önce mümkün olmayan görüntüler ortaya çıkarmanızı sağlar.

Yüksek hızlı haberleşme

Canon'un mühendisleri EF lens yuvasını özellikle eşsiz 12 pimli bağlantıya sahip EOS R Sistemi için baştan tasarladılar. Bu yenilik, fotoğraf makinesinin lensi ve gövdesi arasındaki haberleşmeyi kökten uca geliştirerek bu işlevi EOS R'ta hiç olmadığı kadar hızlı hale getirmiştir.

RF lens yuvası, yuvadan sensöre doğru yüzeysel bir derinliğe sahip olup son derece geniştir. Bu tasarım, lenslerin sensöre daha yakın olmasını ve böylece benzersiz performansa sahip daha hızlı, parlak ve yüksek kaliteli optiklerin elde edilmesini sağlar.

High speed communication

Hızlı ve çok net odaklama

EOS R, kullanıcının 5655 AF konumları arasında seçim yapabilmesini sağlayan ileri düzey faz algılama sistemi sayesinde hiçbir şeyden ödün vermeden odaklama yapabilen tam kare 30,3 Megapiksel Dual Pixel CMOS AF sensörüne sahiptir2. EOS R, fotoğraflarda süper hızlı otomatik odaklama, video çekiminde ise net odak takibi için sensör piksellerinin büyük bir kısmını (yatay piksellerin %80'ini, dikeylerin %100'ünü) kullanır.

Fast pin sharp focusing

Gerçek anlamda sessiz bir fotoğraf makinesi

Tam bir gizlilik içerisinde çekim yapmak istediğiniz durumlarda deklanşör düğmesinden gelen klik sesi nesnenizi alarma geçirebilir ve muhteşem bir fırsatı mahvedebilir. Bu durum hem resmi olmayan düğün fotoğrafçılığı hem de yakın mesafeden vahşi yaşam çekimleri için geçerlidir.

EOS R, Canon'un tam sessiz çekim modu sunan ilk fotoğraf makinesidir ve böylece nesnenizi rahatsız etmeden fotoğraf çekebilmenizi sağlar. Çok açılı ekranla bir arada kullanılan sessiz çekim modu gerçek anlamda habersiz çekim yapılabilmesini mümkün kılar.

Doğrudan fotoğraf makinenizden gelen muhteşem görüntüler

EOS R'un hayranlık uyandıran işlevlerinin birçoğu DIGIC 8 işlemci sayesinde mümkün olmaktadır. Fotoğraf makinesi ve lens arasında daha iyi haberleşme sağlaması ve böylece AF'nin hızını arttırarak fotoğraf makinenizden doğrudan en iyi görüntüleri elde edilmesi sağladığı avantajlar arasındadır.

Ultra hızlı işlemci hızı ve gücü EOS R'un gelişmiş Dijital Lens Optimizasyonunun her zaman iş başında olduğu ve fotoğraf makinesinin performansını etkilemediği anlamına gelir. Optimum kalite ve sapma olmayan görüntü garantisi.

İlginizi çekebilir
See capture more

EOS R

Hassasiyet düşünülerek üretilmiş sensör ile daha fazlasını görün ve yakalayın

Related article enjoy the world EOS

EOS R

Özel aksesuar serisiyle EOS dünyasının keyfini çıkarın

Canon related article perfect blend

EOS R

Kolay taşıma ve muhteşem tasarımın mükemmel birleşimi

Direct from camera
Direct from camera

Profesyonel düzeyde film çekimi

EOS R, EOS 5D Mark IV ile aynı yüksek düzeydeki 4K video özelliğinin yanı sıra yüksek ISO performansını arttıran kumlanmayı azaltma gibi gelişmiş güncellemeler sunar.

EOS R'un CMOS sensörünün DIGIC 8 işlemciyle birleşimi, HDMI aracılığıyla10 bit çıkış ile zengin renklere sahip ve son derece ayrıntılı 4K video çekimini mümkün kılar. Bu profesyonel düzeydeki video çıkışı size en yüksek seviyede düzenleme imkanının yanı sıra 4K zaman atlamalı çekim ve 4K filmlerden görüntü yakalama özelliği sunar. EOS R'ta hem kulaklık hem de mikrofon girişi bulunur.1 5 Eylül 2018'den itibaren CIPA uyumlu yönergelerin yanı sıra 24 mm ayarlı RF 24-105mm f/4L IS USM lens ve AF, tek çekim AF modundayken dahili ölçüm yöntemi kullanılarak ölçülmüştür.
2 Küçük alanda 1pt AF modu

Bunlar da ilginizi çekebilir: