MAKALE

İlk olmanızı sağlan yıldırım hızında bağlantı

Her saniyenin önemli olduğu anlarda EOS R3, bir adım önde olmanızı sağlar. Üstün bağlantı özellikleri; Wi-Fi, Ethernet veya cep telefonunuzla çalışırken görüntüleri müşterinize hızla göndermenizi sağlar. İşinizi zamanından çok daha erken teslim edebilirsiniz.
EOS R3

Görüntüleri çekim yaptıkça aktarın

FTP desteği sayesinde görüntüleri gerçek zamanlı olarak ajansınıza veya müşterinize aktarmak için Wi-Fi veya Ethernet bağlantısı kullanın. SFTP1 ve FTPS güvenli protokolleri desteklenir. Bu sayede görüntüleriniz her zaman güvende kalır. 802.11ac Wi-Fi standardını destekleyen EOS R3, daha geniş bir menzil ve daha düşük sinyal kirliliği için hem 2,4 GHz hem de 5 GHz2 bantlarını destekler. WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü de desteklenmektedir.

Fotoğraf makinesinin RJ-45 terminali, Ethernet bağlantısı sağlayan alanlarda çekim yaparken mümkün olan en hızlı ve kararlı bağlantıyı (1000BASE-T seviyesine kadar) sağlayarak fotoğraflarınızı ve videolarınızı ulaştırmanız gereken yere en kısa sürede ulaştırmanıza yardımcı olur.

EOS R3, ağ özelliklerinin birçoğunu ödüllü EOS-1D X Mark III modelimizden alır. Hafıza kartı kullanarak bu iki model arasında ağ ayarlarını aktarabilirsiniz, bu sayede ajanslar etkinlik öncesinde kurulum yapılandırmalarını sağlayabilirler.

Özellikle daha önce çalıştığınız alanlarda kurulum işlemlerini daha da hızlandırmak amacıyla; FTP sunucuları, yerel bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi çözümler için oluşturduğunuz 20'ye kadar ağ ayar grubu her an çağrılmaya hazır bir şekilde fotoğraf makinesinde saklanabilir.

EOS R3 ile fotoğraf veya video dosyalarını aktardığınızda bu dosyalara bağlı ses etiketleri, yıldız derecelendirmeleri ve gövdede yapılan kırpma ayarlamaları da aktarılır ve bu sayede sizin işlerinizi çevrimiçi ortamda en erken şekilde yayınlamak için çalışan fotoğraf editörlerinin işi kolaylaşır.

Akıllı telefonunuzla ortak


Akıllı cihazınızla kurulan her zaman açık Düşük Enerjili Bluetooth v5 bağlantısı, siz çekim yaptıkça görüntülerinizin otomatik olarak bir telefona veya tablete aktarılmasını sağlar. Bu görüntüleri müşterilerinize hızlıca aktarabilir veya takipçileriniz için çevrimiçi ortamda paylaşabilirsiniz.

Mobile File Transfer uygulamamız Wi-Fi ağları kullanılamadığında görüntülerin FTP sunucularına aktarılmasını sağlar. Android ya da iOS cihazlarla çekim yapmanız fark etmeksizin, karşıya yükleme işlemini başlatmak için Wi-Fi veya USB kablosu üzerinden bağlantı yapın. Görüntü etiketleme ve meta veri şablonları uygulama özellikleriyle EOS R3, rekabette öne geçmenize yardımcı olur.

Camera Connect Uygulaması fotoğraf makinenizin bellenimini uygulama içinden güncellemenizi sağlayan yeni bir özellikle geliyor. Artık fotoğraf makinenizi güncel tutmak her zamankinden daha kolay.

EOS R3

MFT Uygulaması Ana Ekranı

Görüntüleri gözden geçirin, aktarın veya etiketleyin. Görüntülerinize meta veri şablonu uygulayın.
EOS R3

EOS R3'ü hızlı dosya aktarımını sağlayan MFT uygulaması gibi uygulamalarla entegre etmek için akıllı telefonunuza bağlayın.

Çoklu GNSS desteği

EOS R3'ün dahili GPS özelliği, her bir görüntüye konumunuzu içeren bir coğrafi etiket ekler ve dahili saatin doğru olmasını sağlar. Daha kullanışlı konumlandırma verileri için GPS ve GLONASS uydu sistemlerini ve MICHIBIKI Quasi-Zenith gibi uyduları destekler.

Uzaktan fotoğraf makinesi kontrolü

Akıllı cihazınızı EOS R3'ü uzaktan kontrol ederek heyecan verici, zorlayıcı görüş açılarından çekim yapmak için de kullanabilirsiniz. Fotoğraf makinenizin ayarlarını yapabilir, sahneyi makinenin gözünden görebilir ve telefonunuzun ya da tabletinizin ekranından fotoğraf ve video çekebilirsiniz. Apple MFI sertifikası da taşıyan EOS R3, bir USB - Lightning kablosuyla iPhone'unuza da direkt bağlanabilir. Android cihazlara USB 3 üzerinden bağlantı yapılabilir.

Ücretsiz EOS Utility yazılımımız sayesinde fotoğraf makinesi bir Mac veya PC üzerinden kontrol edilebilir. Bunun için USB 3.2, Wi-Fi veya Ethernet üzerinden bağlantı yapmanız yeterlidir. Kontrollü şartlarda yapılan çalışmalar için ideal bir çözüm olarak görüntüler hafıza kartlarına, bilgisayara veya her iki konuma da kaydedilebilir.

Daha fazla menzile mi ihtiyacınız var? EOS R3'ün Uzak Tarayıcı özelliği (Ethernet bağlantısı yapıldığında çalışır) fotoğraf makinesinin farklı ağlardan kontrol edilebilmesini sağlar. Görüntüler uzaktan çekilebilir ve indirilebilir. Ayarlar (FTP ayrıntıları dahil) fotoğraf makinesi kullanımdayken dahi değiştirilebilir.

Görüntü aktarımını koruyun

Birçok haber ve spor fotoğrafçısı için kullanışlı olan bu özellik, FTP sunucusuna gönderilen görüntüleri otomatik olarak "korumak" için bir seçenektir. Görüntülerin korunması, görüntülerin kilitlendiği ve yanlışlıkla silinemeyeceği ve çekimden sonra bilgisayarınıza aktarıldıklarında istemciye hangi görüntülerin gönderildiğinin kolayca belirlenebileceği anlamına gelir.

EOS R3

Bulut desteği

Yenilikçi image.canon ağ geçidimiz sayesinde EOS R3 aynı zamanda bulut depolama platformlarını da destekler. Fotoğraf makinesi fotoğrafları ve videoları otomatik olarak karşıya yükler, bu sayede bir çekimden döndüğünüzde dosyalarınız iş akışınızda kullanılmak üzere hazırdır.

Sınırsız sayıda fotoğrafınızı (RAW dosyaları dahil), Google Drive veya Adobe Cloud gibi farklı çözümlere taşıma konusunda karar verme sürecinizde image.canon adresinde 30 güne kadar saklayabilirsiniz.

EOS R3

Bulutta RAW işleme

En üst düzey görüntü kalitesi için image.canon bulutuna yüklenen RAW dosyalar, derin öğrenme teknolojili Demosaicing ve Yüksek ISO kumlanma azaltma algoritmaları kullanılarak bulutta işlenebilir. Böylece yapaylığın ve görüntüde bozulmanın azaldığı muhteşem sonuçlar elde edilir.

 1. 5 GHz desteği her bölgede mevcut değildir
 2. SFTP yalnızca Ethernet üzerinden kullanılabilir

İlgili makaleler

 • PRO Article

  MAKALE

  Canon EOS R3, küçük ve yıldırım kadar hızlı akça cılıbıt kuşunun hızına yetişebilir mi?

  İtalyan vahşi yaşam fotoğrafçısı Bruno D'Amicis, nadir rastlanan ve son derece hızlı hareket eden bu kuşu, Abruzzo sahillerinde fotoğraflayarak EOS R3'ü test ediyor.

 • PRO Article

  MAKALE

  Canon EOS R3 ile araziye çıkma

  "Daha önce kullandığım her şeyin bir fersah ötesinde!" Motor sporları fotoğrafçısı Vladimir Rys, Canon EOS R3'ü ilk elektrikli ralli arabası çekiminde deniyor.

 • PRO Article

  MAKALE

  Canon'un süper telefoto lensleriyle hızlı şeritte yaşam

  Motor sporları fotoğrafçısı Vladimir Rys, Canon EOS R3 ile çektiği hızlı hareket eden ralli arabalarını, Canon RF 400mm F2.8L IS USM ve RF 600mm F4L IS USM lenslerle takip ediyor.

 • PRO Article

  MAKALE

  Göz Kontrollü AF Açıklaması

  Canon'un AF noktalarını baktığınız konuya göre belirleyen veya değiştiren inanılmaz Göz Kontrollü AF sisteminin özel hikayesini okuyun.

 • Şimdi kaydolun

  EOS R3 ile ilgili en son güncellemelerden ilk siz haberdar olun ve diğer haberleri anında öğrenmek için iletişimde kalın.