UYGULAMA

Canon
MOBILE FILE TRANSFER uygulaması

Sahadayken daha hızlı etiketleme ve kataloglama için görüntülere IPTC verileri oluşturmanıza, düzenlemenize ve eklemenize olanak tanıyan bir mobil dosya aktarım uygulamasıyla 5G'nin gücünden yararlanın ve kablosuz iş akışınızı yeniden tanımlayın.

İŞ AKIŞINIZI HIZLANDIRIN

Yüksek performans odaklı bu uygulama ile iş akışınızı bir üst seviyeye taşıyın ve görüntülerinizi daha hızlı dosyalayın. 5G uyumlu telefonunuzla bu Canon mobil uygulamasını kullanarak görüntülere meta veriler ekleyin, FTP protokolleri kurun ve çok daha fazla işlem gerçekleştirin. Çekim devam ederken bile inanılmaz sonuçlar sunar.

 • DAHA AKILLICA ÇALIŞIN

  Görüntü bilgilerini doğrudan fotoğraf makinesine gönderin

  Çekim öncesi veya sonrası görüntülere IPTC meta verileri eklemek için uygulamayı kullanın. Sonrasında zaman kazanmak için kullanılan konum, konu, etkinlik ve fotoğraf makinesi gibi çekim ayrıntılarını fotoğraf makinesine yükleyin.

 • OPTİMİZE EDİLMİŞ VERİMLİLİK

  Önceden hazırlanmış verileri içe aktarın

  Çekimden önce harcanan zaman, sonrası için verimliliği artırır; bu nedenle uygulama, fotoğraflara çekildikleri anda otomatik olarak bilgi ve sesli notlar eklemenize olanak sağlar.

 • HAREKET HALİNDEYKEN BAĞLANTIDA KALIN

  FTP sunucusu ayarları oluşturun ve telefonunuza kaydedin

  20'ye kadar FTP adresi depolamak, hareketsiz görüntüleri Wi-Fi veya 5G uyumlu telefonla aktarmak için uygulamayı kullanın. Hareket halindeki profesyonel bir fotoğrafçı için ideal çözüm.

 • ÇEKİN VE YÜKLEYİN

  USB veya Wi-Fi1 ile bağlanın ve otomatik aktarım yapın

  Uygulama, görüntüleri müşterilere çekildikleri anda iletmek üzere telefonunun hücresel ağını veya Wi-Fi bağlantısını kullanarak fotoğraf makinesinden uygulamaya hızlı ve istikrarlı görüntü aktarımı için kablolu veya kablosuz bağlantıya olanak sağlar.

 • ANINDA AKTARIM

  Görüntüleri seçin ve gönderin

  Görüntülerinizi uygulamada görüntüleyin ve çoklu görüntü aktarımı yoluyla tek tek veya toplu olarak gönderin. Gönderim sonrasında, yüklemenin başarılı olduğunu göstermek için küçük resimler işaretlenir.

 • KIRPIN, DERECELENDİRİN VE DAHA FAZLASINI YAPIN

  Kırpın2, sesli not ekleyin ve yıldızlı derecelendirme ayarlayın

  Görüntülerinizi kırpın, gönderin ve evrensel olarak desteklenen yıldızlı derecelendirme sistemini kullanarak tercih belirtin. Ayrıca özel bilgiler veya talimatlar için fotoğraflarınıza sesli açıklamalar ekleyin.

 • Temel avantajları

 • DAHA AKILLICA ÇALIŞIN

  Sektör standardı meta veriler

  Haber kuruluşlarıyla çalışırken telif hakkı ve açıklama verilerinizin, kabul edilen protokollere uygun olmasını sağlamak çok önemlidir. Adınız, telif hakkı bilgileriniz ve açıklama gibi bilgiler MFT uygulamasına kolayca yerleştirilebilir. Görüntülere yerleştirilen IIM standart meta verileri genellikle "IPTC üstbilgileri" olarak adlandırılır ve en popüler fotoğraf düzenleme yazılımlarının çoğu tarafından kolayca kodlanabilir ve kodu çözülebilir. Çekim öncesinde veya sonrasında görüntülere bu meta verileri eklemek için uygulamayı kullanın. Sonrasında zaman kazanmak için kullanılan konum, konu, etkinlik ve fotoğraf makinesi gibi çekim ayrıntılarını fotoğraf makinesine yükleyin.

 • OPTİMİZE EDİLMİŞ VERİMLİLİK

  Uzaktan daha akıllı şekilde çalışın ve daha hızlı hazırlanın

  5G ağlarının sürekli olarak kullanıma sunulması sayesinde uygulama, telefonunuzun hücresel sinyali üzerinden çalışarak Wi-Fi olmadan uzaktan çalışmanıza olanak tanır ve sahadayken herhangi bir yere gönderim yapmanızı sağlar. Bir görevin ayrıntılarını bildiğinizde ve bilgileri önceden ekleyebildiğinizde uygulama, bilgileri önceden girmenize olanak tanır ve her bir çekimde telefonunuzun GPS'i aracılığıyla coğrafi etiketler ve ses bilgileri gibi çekim bilgilerini otomatik olarak ekler. Siz sahadayken görüntülerin yanlışlıkla silinmesini önlemek için bilgiler girildikten sonra uygulama kilitlenebilir.

 • HAREKET HALİNDEYKEN BAĞLANTIDA KALIN

  FTP sunucusu ayarlarını seçme veya değiştirme imkanı

  MFT uygulaması, FTP sunucusunun gönderim işleminden hemen önce seçilmesine veya değiştirilmesine olanak tanıyarak görüntüleri farklı yerlere daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gönderebilmenizi sağlar. 20'ye kadar FTP adresi depolamak, hareketsiz görüntüleri Wi-Fi veya 5G uyumlu telefonla aktarmak için uygulamayı kullanın. Hareket halindeki profesyonel bir fotoğrafçı için ideal çözüm.

 • ÇEKİN VE YÜKLEYİN

  USB veya Wi-Fi1 ile bağlanın ve otomatik aktarım yapın

  Görüntüler gönderilirken gerçek zamanlı aktarım durumunu görmek için uygulamadaki aktarım ekranını kullanın. Uygulama, fotoğraf makinesinden uygulamaya hızlı ve istikrarlı görüntü aktarımı için kablolu veya kablosuz bağlantıya olanak sağlar. Görüntüleri çekildikleri anda müşterilere iletmek üzere telefonunuzun hücresel ağını veya Wi-Fi bağlantısını kullanın. Görüntüler telefonunuza aktarılmaz, sadece doğrudan fotoğraf makinenizden uygulamaya geçer; bu nedenle telefonunuzun belleğinin beklenmedik bir şekilde dolmasından endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, tehlikeli durumlarda çekim yaparken görüntülerin başka bir yerde yedeklenmesi için otomatik aktarım kullanılabilir.

 • ANINDA AKTARIM

  Görüntüleri seçin ve gönderin

  Uygulamada görüntüleri tek dosya olarak veya çoklu görüntü aktarımı yoluyla grup olarak göndermek için iki yöntem vardır. Tek görüntü aktarımı, belirli bir çekimi göndermenin en basit yoludur. Göndermek istediğiniz görüntüyü bulun ve "Transfer" (Aktar) simgesine tıklayın; böylece görüntü, fotoğraf makinesinden FTP sunucusuna gönderilir. Bu seçenek, telefon üzerinden sesli not uygulanması gerektiğinde idealdir. Toplu gönderim için ekranın sağ üst kısmındaki "Select" (Seç) düğmesine basın, ardından görüntüleri seçin veya bir görüntüyü basılı tutup göndermek istediğiniz sıradaki son görüntüyü seçerek bir dizi görüntü seçin. Gönderim sonrasında, yüklemenin başarılı olduğunu göstermek için küçük resimler işaretlenir. Daha hızlı aktarım için kablolu USB bağlantısı kullanın.

 • KIRPIN, DERECELENDİRİN VE DAHA FAZLASINI YAPIN

  Kırpın2, sesli not ekleyin ve yıldızlı derecelendirme ayarlayın

  MFT uygulaması, FTP üzerinden aktarım yapmadan önce görüntülerin iyileştirilmesini sağlayan temel düzleştirme özelliğine ve kırpma işlevine sahiptir. Uygulamalar, görüntüleri derecelendirme yıldızları ile sıralamak için de kullanılabilir. Uygulama ve fotoğraf makinesi bu derecelendirmeleri uygulayabilir; böylece son bir setten hangi görüntülerin gönderileceğini seçmek için büyük bir görüntü grubunda düzenlemeler yapabilirsiniz. Alternatif olarak, derecelendirmeler çekim sonrasında düzenleme veya katalog oluşturma amacıyla farklı konuları belirlemek için kullanılabilir. Derecelendirme (yıldız) sistemi evrensel olarak desteklenir; böylece derecelendirilmiş görüntüler Lightroom ve Photoshop gibi çoğu fotoğraf düzenleme uygulamasında açıldığında da görülebilir. Bu nedenle derecelendirme, çekimden düzenlemeye kadar iş akışınızın bir parçası olarak kullanılabilir.

 • Canon MOBILE FILE TRANSFER uygulamasını indirin

  MOBILE FILE TRANSFER uygulamasını cihazınızdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. App Store'u veya Google Play'i ziyaret edip "Mobile File Transfer" ifadesini aratmanız yeterlidir.

  Tam uyumluluk için ilgili uygulama sayfasına bakın.

  Uyumluluk bilgileri

  Canon MOBILE FILE TRANSFER uygulaması hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir.

  İlgili Makaleler

 • SPOR FOTOĞRAFÇILIĞI

  İlginç spor fotoğrafları çekin ve rakiplerinizi geride bırakın

  Sporu seviyor ama nasıl fotoğraflayacağınızı bilmiyor musunuz? Beş profesyonel fotoğrafçı, en sevdikleri fotoğrafları çekmek için kullandıkları teknikleri anlatıyor.

 • MAKRO FOTOĞRAFÇILIK

  Soyut makro fotoğrafçılığı: Sabun baloncukları çekimi

  Bu kolay adım adım kılavuz sayesinde sabun kullanarak nasıl etkileyici ve renkli soyut makro görüntüler çekebileceğinizi keşfedin.

 • VAHŞİ YAŞAM FOTOĞRAFÇILIĞI

  Özünde vahşi

  PowerShot SX740 HS'nin vahşi yaşam fotoğrafçılığı için mükemmel bir seçim olmasının beş nedeni.

 • MAKALE

  EOS R6, EOS R5 ve EOS-1D X Mark III güncellendi.

  Ürün yazılımı güncellemesi, Canon'un en iyi fotoğraf makinelerine yeni özellikler getiriyor. Richard Walch, Martin Bissig ve Eddie Keogh, bunları kendi çalışma tempolarında test etti.

 • Bunlar da ilginizi çekebilir:

 • Canon Camera Connect Uygulaması

  Ürün yazılımı güncellemeleri, uzaktan çekim veya fotoğrafları kolayca indirmek için fotoğraf makinenizi Apple veya Android cihazınıza bağlayın.

 • Digital Photo Professional Express

  RAW dosyalarını hareket halindeyken bile mobil cihazlarınızdan hızlıca işleyin.

  1. Uyumluluk için Apple App Store veya Google Play Store'daki ayrıntılara bakın
  2. Yalnızca Android