Canon EOS RP Autofocus

EOS RP

İstediğiniz noktaya anında odaklanın

En son teknoloji özelliklerle dolu yenilikçi Canon EOS RP, 0,05 saniyelik istisnai bir otomatik odaklama performansına sahiptir1. Genişletilmiş otomatik odaklama alanının esnekliği, EOS RP'nin düşük ışık performansı, hızı ve izleme becerisi ile bir araya gelmesiyle seyahat, manzara, portre veya video gibi tüm çekim türlerinde Canon EOS RP, hikaye anlatıcılığınızı geliştirir ve yaratıcılığınızı bir adım öteye taşıyan görüntüler yakalamanızı sağlar.

Gergo shootin wth Canon EOS RP
Canon EOS RP sample mountain landscape

Kırmızı çizgi, toplam görüntü karesinin kapladığı alanın yatay olarak yaklaşık %88'ini ve dikey olarak yaklaşık %100'ünü temsil eder.

Desteklenen lensler: RF lensler ve EF lensler (birkaç istisna hariç mevcut lenslerin büyük çoğunluğu).

Mavi çizgiler 4779'a kadar AF konumlarını temsil eder

İlginizi çekebilir
Canon EOS RP image quality

EOS RP

Tam kare görüntü kalitesinde yeni bir standart

Canon EOS RP eos design and handling

EOS RP

Ödün vermeden EOS kalitesinde tutuş

Canon EOS RP capturing a bee

Göz alıcı portreler

Öne çıkan portreler için Göz AF, Canon EOS RP'ye entegre edilmiştir. Dual Pixel CMOS AF teknolojisi, Yüz Algılama modunda fotoğrafladığınız kişilerin gözlerini olağanüstü bir netlikte tutar ve bu sayede portrelerinizde son derece net bir görüntü kalitesi elde edilir. Göz AF, Canon EOS RP ile Tek Çekim AF modunda, Servo AF modunda ve Movie Servo AF modunda çalışarak hem durağan hem de hareketli konularla çekim yaparken net odaklanmış gözler elde etmenizi sağlar. Dokunma ve sürükleme AF sayesinde odak konumu kolayca değiştirilir.

Pixels which enable both phase different AF and imaging
Pixels which enable both phase different AF and imaging

Muhteşem alan derinliği

Makro fotoğraflar gibi fotoğrafın tamamında maksimum alan derinliğinin önemli olduğu çalışmalarda odak basamaklama üstün netlik sağlar. Canon EOS RP, deklanşör düğmesine bir kez basıldığında odak mesafesi başlangıç konumundan arka plana kadar otomatik olarak ayarlanarak kesintisiz çekim yapar. Sonrasında Canon'un Digital Photo Professional yazılımı kompozit bir görüntü oluşturur ve tüm noktalarda odaklamaya sahip bir görüntü yaratılır.

Canon EOS RP focus bracketing flower

1 13 Şubat 2019 itibarıyla, görüntü düzleminde kontrast algılamalı AF ve faz algılamalı AF bulunan 35 mm tam kare görüntü sensörüne eş değer değiştirilebilir lensli dijital aynasız fotoğraf makineleri arasında. CIPA yönergeleri baz alınarak, AF hızı ölçüm sonuçlarına göre hesaplanmıştır (çekim koşulları ve kullanılan lense göre değişkenlik gösterir). Dahili ölçüm yöntemleri kullanılarak hesaplanmıştır. Ölçüm koşulları: EV12 (ortam sıcaklığı/ISO 100), Manuel Mod, RF 24-105mm F4L IS USM (24 mm odak uzaklığında) kullanılarak şu ayarlar seçilmiştir: çekim için deklanşör düğmesi kullanılmıştır, 1 noktalı AF (Merkez AF), Tek Çekim AF

Bunlar da ilginizi çekebilir: