ÜRÜN YAZILIMI GÜNCELLEMESİ

PowerShot G7 X Mark III için en yeni ürün yazılımı

En yeni ürün yazılımının video çekimlerinize yönelik sunduğu yeni özellikleri, ayrıca video ve vlog oluşturmaya yönelik geliştirmeleri keşfedin.
ÜRÜN YAZILIMINI İNDİR

Yeni bir video modu ve kullanılabilirlik iyileştirmeleri

PowerShot G7 X Mark III'ü sosyal medya video içeriklerini kaydetmek için kullanan müşterilerimizden gelen faydalı geri bildirimleri izleyerek ürün yazılımı güncellemesiyle yeni bir video blog kaydı modunu kullanıma sunduk.


Video Blog Kaydı modu, fotoğraf makinenizle video kaydı yapmanız için tasarlanmış tamamen otomatik bir video ayarıdır. G7 X Mark III'ü bir kol boyu uzakta tuttuğunuzda hareketlerinize doğal ve sorunsuz bir şekilde yanıt verir ve bu sayede size ve çevrenize doğru şekilde odaklanarak hikayenizi net bir şekilde anlatmanızı sağlar.


Bu modda yer alan Yüz AF özelliği, yüzünüze hızlı ve doğru bir şekilde kilitlenir. Görüş noktası, çekimdeki yeni bir konuya değiştiğinde otomatik odaklama hızlı ve tepkisel bir şekilde ayarlanır. Pozlama ayarları da hızlı, sorunsuz ve doğaldır. Seyahat vlogları çeken kullanıcılar, doğrudan kameraya konuştuktan sonra çevrelerinin çekimini yaparken bu özelliği oldukça faydalı bulmaktadır. Yüzünüz ile çevrenizin netlik ve pozlaması, netliğin ve doğal canlı renklerin korunması için hızlıca ayarlanır.

Zebra ekran

Profesyonel video kameralarda genellikle bulunan bir özellik olan zebra ekran, pozlama varyasyonlarını gösteren bir grafik katmanıdır. Genellikle bu özellik, belirli bir sahnedeki aşırı pozlama potansiyeline karşı kullanıcıyı uyarır. Böylece harika kalitede çekimler elde etmek için ayarlamalar yapabilirsiniz.

Video en boy oranı işaretçisi

Videolarınızı çeşitli sosyal medya platformlarına uygun şekilde kadrajlamak için video en boy oranı işaretçisini açtığınızda ekranda 16:9, 5:4 veya hatta 2,39:1'e karşılık gelen kadrajlar göreceksiniz.

Gelişmiş kayıt göstergesi

Kırmızı nokta ve "rec" göstergesinin yanı sıra artık PowerShot G7 X Mark III'ünüzle video çekerken gelişmiş bir kayıt göstergesi de seçebilirsiniz. Ekranda kayıt sırasında size yardımcı olacak, yüksek görünürlüklü kırmızı bir çerçeve görünür. Bu kırmızı çerçeve, doğal olarak son çekimde görünmez.

Yüz Takip modunda seviye göstergesi

Ayrıca, çekim sırasında mevcut olan bilgilerin artırılması için Yüz Takip modu açık halde çekim yaparken elektronik seviye göstergesi de artık ekranda görülebilir.

Ürün yazılımı güncellemesi kullanıma sunulmuştur.

PowerShot G7 X Mark III'te yer alan olağanüstü görüntü kalitesi ve güçlü Görüntü Sabitleyicinin yanı sıra bu ürün yazılımı güncellemesinde sunulan yeni ve harika özelliklerden de faydalanın.

ÇEVRİMİÇİ DERSLERİM İÇİN FOTOĞRAF MAKİNESİNİ KURARKEN ELDE ETTİĞİM KALİTE FARKINA İNANAMADIM

İlgili Makaleler

 • YİYECEK FOTOĞRAFÇILIĞI

  Bir başarı tarifi: Karşınızda Canon EOS M50 Mark II

  Pastacılığı kendi kendine öğrenen sosyal medya yıldızı Matt Adlard, EOS M50 Mark II'nin avantajlarının tadını çıkarıyor.

 • VLOG ÇEKİMİ

  Nasıl vlogger olunur?

  Yeni başlayanlara yönelik vlog ipuçlarımızla kaliteli vlog'lar oluşturun.

 • YARATICI BASKI

  Baskı alarak anında bir ilham panosu hazırlayın

  Yaratıcı projelerinizi bir üst seviyeye taşıyın ve nasıl ilham panosu hazırlayacağınızı keşfedin.

 • VLOG ÇEKİMİ

  PowerShot G7 X Mark III ile yaratıcı vlog çekimi

  YouTube yıldızı MikeVisuals, kompakt Canon PowerShot G7 X Mark III ile nasıl etkileyici vloglar çektiğini anlatıyor ve en iyi vlog çekimi ipuçlarını paylaşıyor.