YARATICI BASKI

SELPHY Square QX10 baskılarıyla hazırlanmış bir ilham panosuyla yaratıcı projelerinizi bir üst seviyeye taşıyın

İlham panoları, yaratıcı fikirlerinizi hayata geçirmenin harika bir yoludur. Buradan, Canon SELPHY Square QX10 kullanarak nasıl anında baskı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
Canon SELPHY Square QX10 ile fotoğraf baskısı alan bir kadın. Önündeki masada kıyafet temalı dikey bir ilham panosu yer alıyor.

İlham panoları tasarımcılar, sanatçılar ve yaratıcı projeler planlaması gereken veya bir etkinlik ya da tatil için ilham almak isteyen çoğu kişi tarafından kullanılır. Temel olarak ilham panoları, yaratıcı vizyonunuzu geliştirmenize ve planlarınızı hayata geçirmenize yardımcı olabilen, düşünceleri bir araya getiren kolajlardır.

Projeniz ister bir odayı yeniden dekore etmek ister moda tasarımı bitirme ödevi hazırlamak olsun, yapmanız gereken en önemli şey yaratıcılığınızı ortaya çıkarmaktır. İç tasarım ilham panonuz için mükemmel mavi tonunda bir seramik saksıdan veya elbise tasarımlarınız için tasarımınızı bir üst seviyeye çıkaracak desenli, göz alıcı bir kumaştan ilham alabilirsiniz.

Burada nasıl ilham panosu hazırlayacağınıza, ilham panonuzu nasıl kullanabileceğinize dair bazı fikirlere ve size ilham veren görüntülerin baskısını almak için kullanabileceğiniz ideal araçlara bakacağız.

Size ilham veren bir ilham panosu hazırlama

Ev dekorasyonu ilham panosu için görüntülerin baskısını alan bir Canon SELPHY Square QX10.

Film rulonuzdan fotoğraflar seçin ve Canon SELPHY Square QX10 yazıcıyı kullanarak farklı yaratıcı ihtiyaçlarınız için ideal, kenarlıklı kare görüntü çıkartmaları oluşturun.

Masanın arkasındaki beyaz duvara yapıştırılmış görüntülerle mavi temalı bir ilham panosu hazırlayan bir kişi.

İlham panosu hazırlamak için boş duvar, kara tahta veya fotoğraf albümü sayfaları gibi mevcut tüm yüzeyleri kullanabilirsiniz.

Fotoğraf makinenizde veya telefonunuzda, ilham panonuz için başlangıç noktası olarak kullanabileceğiniz birçok görüntü olabilir. Dışarı çıktığınızda size ilham veren şeylerin fotoğrafını çekmeyi unutmayın. Renkler, desenler ve ikisi arasında nasıl uyum sağlayabileceğinizi düşünün. Bir odayı yeniden dekore etmeyi düşünüyorsanız favori mavi tonunuzda bir vazo gibi çok sevdiğiniz bir aksesuarı temel alabilirsiniz. Bu görüntüyü başlangıç noktası olarak kullanarak ilham panonuzu şekillendirin. Renk tabloları, ev tekstil ürünleri veya şemanıza uyum sağlayabilecek diğer aksesuarları kullanabilirsiniz.

Baskı projelerinin dijital projelerden iyi olmasını sağlayan özellikler

SELPHY Square QX10 çıkartma baskısının arka kaplamasını çıkaran bir kişi.

Canon SELPHY Square QX10 çıkartmalarıyla görüntülerinizin baskısını alarak doğrudan ilham panonuza yapıştırabilirsiniz.

Yalnızca kelimeleri kullanmak yerine görüntülerden yararlanarak yaratıcılığınızı daha iyi ifade edebilirsiniz. Duvara asılmış, mantar panoya eklenmiş veya fotoğraf albümlerine yerleştirilmiş fotoğraflarla hazırlanmış gerçek bir ilham panosuyla anında görsel bir etki yaratabilirsiniz. Bu sayede her seferinde telefonunuz veya bilgisayarınızdaki fotoğraf kitaplığında birkaç dakika gezinmenize gerek kalmaz. Canon SELPHY Square QX10, size ilham veren renkler ve stillerin yüksek kaliteli baskılarını oluşturmanız için ideal bir araçtır. Bu yazıcı ile 6,8 x 6,8 cm boyutunda kare görüntü çıkartmaları oluşturabilir ve açıklama yazabileceğiniz kenarlıklara fikirlerinizle ilgili notlar veya yorumlar ekleyebilirsiniz. Baskılar, ayrıntı açısından zengindir ve olağanüstü renk üretimi sunar. Birlikte gelen SELPHY Square QX10 kağıt ve mürekkep setini ihtiyacınız olduğunda kolayca değiştirebilirsiniz.

İlham panonuzu büyütme ve iyileştirme

Kıyafet temalı bir ilham panosu hazırlarken çizimler ve çeşitli kumaşların yanına SELPHY Square QX10 görüntüleri ekleyen bir kadın.

İlham panonuza baskıların yanı sıra çeşitli kumaşlar, dergiden kesilen fotoğraflar, yapraklar, çiçekler ve diğer birçok nesne ekleyebilirsiniz.

Size ilham veren tasarım öğeleri, fotoğraflarla sınırlı değildir. Moda tasarımı projesi için hazırlanacak bir ilham panosunda kumaş örnekleri, renkli iplikler, düğmeler veya zımbalar yer alabilir. Dokuları en sevdiğiniz şekiller ve stillerin anında baskılarıyla birleştirmek, düşünmenize ve projenizi kafanıza tasarlamanıza yardımcı olur. En iyi etkiyi yaratmak için ilham panonuzdaki öğeleri nasıl sergileyebileceğinizi ve uyum içinde görünmeleri için bunları nasıl düzenleyebileceğinizi düşünün.

SELPHY Square QX10 ile yaratıcı iş birliği

Bir proje için logo baskısı alan Canon SELPHY Square QX10 yazıcıyı tutan bir kişi.

İlham panoları, bir iş projesi üzerinde çalışırken fikirlerinizi ifade etmenize de yardımcı olabilir. Bir görsel kombinasyonu, vermek istediğiniz mesajı bazen kelimelerden daha iyi anlatabilir.

Diğer insanlarla birlikte bir fikir üzerinde çalışıyorsanız düşüncelerinizi onlarla paylaşmak isteyebilirsiniz. Örneğin, yeni bir logo tasarımı üzerinde çalışırken renk şemaları, grafikler ve yazı tiplerine karar vermeniz gerekebilir ya da kutlama etkinliğinde kullanılabilecek temaları tartışmak istiyor olabilirsiniz. Küçük, taşınabilir ve kablosuz Canon SELPHY Square QX10 yazıcıyı yanınızda taşıyabilir ve arkadaşlarınızla/birlikte çalıştığınız kişilerle nerede olursanız olun baskı alabilirsiniz. SELPHY Square QX10, USB ile kolayca şarj edilebilir ve tek şarjda 20 adede kadar baskı almanızı sağlar. Bu sayede kablo kullanmanıza gerek kalmaz. Başka biri projeye görüntü eklemek istediğinde görüntüyü sizinle çevrimiçi olarak paylaşabilir ve anında baskı alabilirsiniz.

Dilediğinizi kullanabileceğiniz çok sayıda düzen seçeneği

Akıllı telefonunun yanında Canon SELPHY Square QX10 yazıcı tutan bir kadın. Ekranında baskısını alacağı görüntü yer alıyor.

Canon SELPHY Square QX10, doğrudan akıllı telefonunuzdan görüntülerin baskısını alarak Canon SELPHY Photo Layout uygulamasından görüntülere etiketler, simgeler ve metin eklemenizi sağlar. Bu nedenle her türde ilham panosu hazırlamak için idealdir.

Canon SELPHY Photo Layout uygulaması, baskılarınızı damgalar, filtreler, kenarlıklar, metin veya yüzeylerle kişiselleştirmenize olanak tanır. iOS cihazlarda App Store, Android cihazlarda ise Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulama, çok sayıda düzen seçeneği sunar. Farklı en-boy oranlarına sahip görüntüleri karıştırarak bir kolaj oluşturabilir veya sayfayı eşit şekilde iki, dört veya sekiz fotoğrafa bölebilirsiniz.

İlham panolarıyla eğlenme ve motivasyon kazanma

Canon SELPHY Square QX10 yazıcının yanında fayans desenleri ve biletlerin yer aldığı, Fas'a seyahat temalı bir ilham panosu.

Canon SELPHY Square QX10 yazıcınız ile bir ilham panosu hazırlayıp eğlenmeye ne dersiniz? En sevdiğiniz rengi, tatil yerini veya yiyeceği temel alabilirsiniz.

İlham panoları, eğlenceli şekillerde kullanılabilir. Daha önce ziyaret etmediğiniz bir yere tatile gitme beklentisi, genellikle yapacağınız seyahat kadar heyecan verici olabilir. Görmek istediğiniz manzaraların veya denemeyi umduğunuz yiyeceklerin görüntülerini toplayabilirsiniz. Fas fayanslarındaki geometrik desenler veya gösterişli Fas mimarilerinin görüntüleri gibi genel fikir veya duyguyu yansıtan öğeler, o yere özgü bir duygu hissetmenize yardımcı olabilir.

PIXMA yazıcıyla hazırlanan ilham panoları

Canon SELPHY Square QX10 yazıcıya sahip olmasanız bile ilham panolarınızda baskı kullanabilirsiniz. PIXMA TS5350a Serisi, TS6350 Serisi ve TS8350 Serisi gibi Canon PIXMA TS Modeli yazıcılar, Easy-PhotoPrint Editor uygulamasıyla 13 x 13 cm ve 8,9 x 8,9 cm boyutlarında sunulan Canon Plus Glossy II Fotoğraf Kağıdı gibi kare kağıtları kullanarak kare fotoğraf baskıları alabilir. Bunun yanı sıra Canon Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı ile de baskı alabilir ve buzdolabınızın üzerine mutfak tasarımıyla ilgili fikirlerinizi sergilediğiniz bir ilham panosu hazırlayabilirsiniz. Akıllı cihazınızı AirPrint (iOS) veya Mopria (Android) ile bağlayarak doğrudan telefonunuzdan fotoğraf baskısı alabilirsiniz.

Bir sonraki yaratıcı projeniz ne olursa olsun, ilham panosu hazırlamak fikirlerinizi bir araya toplamanın ve vizyonunuzu geliştirmenin mükemmel bir yoludur. İlham panosu hazırlamayı denemeye ve yaratıcı bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

Yazan: Andrea Ball

İlgili Ürünler

 • Ev Yazıcıları

  SELPHY SQUARE QX10

  Özel anılarınızı, her yerde kablosuz olarak özenle hazırlayabileceğiniz harika baskılar halinde saklayın.
 • Ev Yazıcıları

  PIXMA TS5350a Serisi

  PIXMA TS5350a Serisinin çok yönlü medya işleme özelliği, havalı yaratıcı uygulamaları ve kusursuz akıllı telefon bağlantıları ile tasarım zevklerinizi sergileyin.
 • Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Canon'un Manyetik Fotoğraf Kağıdı MG-101 ile fotoğraf baskılarınıza daha fazla yaratıcılık katılın ve interaktif olmalarını sağlayın.
 • İlgili makaleler