BASKI

Baskı alarak işletmenizi geliştirin

Canon'un MAXIFY ve PIXMA MegaTank yazıcılarının hız, güvenilirlik, çok yönlülük ve ultra düşük çalıştırma maliyeti özelliklerinin işletmenizin büyümesine nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin.
Bir masada oturmuş, dizüstü bilgisayarda çalışan bir kadın ve masada yanında duran Canon MegaTank yazıcı.

Tüm işletmelerin kağıt üzerinde iyi görünmesi gerekir. İster ofiste ister evde ister hibrit çalışıyor olun, Canon'un MAXIFY ve PIXMA MegaTank yazıcı serisi, hızlı ve kolay bir şekilde mükemmel görünümlü belgeler ve baskılar oluşturmak için ihtiyacınız olan performansı, kullanım kolaylığını ve kaliteyi sunar. Daha da iyisi, doldurulabilir yüksek hacimli mürekkep kartuşlarının zamandan, paradan ve emekten tasarruf sağlamasıdır. Bu yazıcılardan bazıları, geleneksel mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcılara kıyasla, toplam sahip olma maliyetinde %90'a varan tasarruf sağlar, bu nedenle işletmenizin kârlılığı için de idealdir.

İşlerinde günlük olarak bu yazıcıları kullanan kişilerin deneyimlerine dayanarak, sundukları özellikleri ve bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi burada açıkladık.

1. Hız ve verimlilik

Bir kullanıcının, Canon MegaTank yazıcıya yerleştirilmeye hazır bir şişe sarı mürekkep tutan elleri.

MAXIFY GX1040, hibrit çalışanlar için idealdir. Ev ortamında çok az yer kaplayacak kadar kompakt olsa da yüksek baskı hızları ve yüksek verimliliğe sahip doldurulabilir mürekkep kartuşları sayesinde, MAXIFY yazıcı serisindeki diğer yazıcılarla aynı geniş kapsamlı üretkenlik avantajlarını sunmak üzere tasarlanmıştır.

Fasciato Architects'ten Ian Scullion, yoğun ofisinde MAXIFY GX7040 kullanıyor. Sıkışık teslim süreleriyle çalıştığı için dakikada 24 siyah-beyaz ve 15,5 renkli görüntü sunan yüksek baskı hızları ve yazıcının çift taraflı belgelerin iki tarafını da tek geçişte tarayarak zamandan tasarruf sağlaması onun için önemli. Kurulumun da çok hızlı ve çok kolay olduğunu söylüyor.

"Tüm kurulum süreci yalnızca yaklaşık 10-15 dakika aldı," diyor Ian. "Dört mürekkep şişesinin her birinin özel anahtarı ve renk kodu olduğundan mürekkebi yanlış tanka dökme ihtimaliniz yok. Şişeleri sıkmanız gerekmiyor ve tank dolduğunda mürekkep akışı otomatik olarak durduğundan etraf kirlenmiyor."

Hibrit çalışanlar için ideal bir diğer model olan Canon MAXIFY GX1040, sezgisel, özelleştirilebilir renkli dokunmatik ekranı ve çok renkli LED durum lambasıyla son derece kompakt, hızlı kurulan ve kullanımı kolay bir yazıcıdır. Tek bir şişe setinde yaklaşık 3.000 renkli sayfa için yeterli mürekkep vardır.1 Siyah-beyaz baskı için dakikada 15 görüntüye, tam renkli sayfalar içinse dakikada 10 görüntüye kadar hızlı çıktı ile verimlilik artırılır.2 Az yer kaplayan 250 yapraklık kağıt girişi kaseti, yazıcının tabanında düzenli bir şekilde saklanır ve MAXIFY GX2040, çok sayfalı belgelerin daha kolay taranması ve fotokopilerinin çekilmesi için 35 yapraklık otomatik belge besleyici sunar.

2. Düşük sahip olma maliyeti

Canon MAXIFY yazıcının önündeki kasete kağıt ekleyen bir kullanıcı.

MAXIFY GX7040, tabanda yer alan iki adet 250 yapraklık giriş kasetine, arkadan besleme özelliğine ve çift taraflı bir belgenin iki tarafını da tek seferde tarayabilen 50 yapraklık D-ADF (Otomatik Belge Besleyici) teknolojisine sahiptir. Bu, tepsideki kağıdı değiştirmek veya diğer tarafı taramak için bir belgeyi tekrar beslemek için daha az zaman harcanmasını sağlar.

Etkili bir iş yazıcısı, genel üretkenlik için yalnızca hız ve verimlilikle sağlamakla kalmaz. Uygun satın alma fiyatı ve çalıştırma maliyetleri de sunar. "MAXIFY GX7040 modelinin bize bu kadar büyük bir maliyet tasarrufu sağlamasından çok memnunuz," diyor Ian.

Canon Europe ürün uzmanı Zubair Rahim, MAXIFY GX7040 ve MAXIFY GX6040 gibi yazıcıların düşük toplam sahip olma maliyetini açıklıyor. "Yazıcının ve sarf malzemelerinin fiyatını da hesaba katarak bunu sayfa başı ortalama maliyet ve yaklaşık beş yıl içinde işletmeye çıkaracağı toplam maliyet olarak ayırıyoruz. Her iki maliyet de bu yazıcılarda oldukça düşük. En iyi 10 lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıya kıyasla toplam sahip olma maliyetinden ortalama %90 oranında tasarruf edebilirsiniz."

3. Baskı kalitesi

Bir masada basılı bir belgeyi işaret kalemi ile işaretleyen bir kadın ve yanında duran bir Canon MegaTank yazıcı.

Canon'un MAXIFY GX2040 gibi MegaTank yazıcılarındaki yüksek verimliliğe sahip, doldurulabilir mürekkep kartuşları, kartuş siparişi için daha az zaman harcanmasını sağlar. Pigment bazlı mürekkep kullanımı sayesinde, belgeler hem "şirket koşullarına" hem de lekelere, suya ve kalem darbelerine dayanır.

İşletmelerin gönderdiği belgelerin kalitesi, mevcut ve potansiyel müşterilerin onlara bakışını büyük ölçüde değiştirebilir. "Bazen ödüller veya yarışmalar için başvurular gönderiyoruz, ofisimizde görüntülerin baskısını alırken farklı kağıt türlerini kullanmayı da seviyoruz," diyor Ian. "MAXIFY GX7040 modelinin baskı kalitesi, geçmişte kullandığımız diğer yazıcılardan çok daha iyi."

MAXIFY GX1040, MAXIFY GX2040, MAXIFY GX7040 ve MAXIFY GX6040 siyahın yanı sıra üç rengin tümü için de pigmentli mürekkepler kullanır. Bu sayede şirketler, genellikle resmi evrakların kaliteli baskısında kullanılan, en küçük yazı tiplerinin dahi görünümünün korunduğu, olağanüstü ince ayrıntılara sahip son derece net metinler ile zengin ve canlı renkli grafikler üretir. Hem siyah-beyaz hem de renkli belgeler bulaşmaya karşı çok dayanıklıdır; bu da yüksek kaliteli bir görünümü korumaya yardımcı olur ve işaret kalemleri kullanmak istediğinizde avantaj sağlar.

4. Kolaylık ve bağlantı

Bir mimarlık ofisinde masasında çalışan bir adam ve arka planda bir rafın üzerinde Canon MAXIFY yazıcı.

Canon'un MegaTank yazıcılarındaki öne bakan şeffaf paneller, mürekkep seviyelerini izlemeyi kolaylaştırır ve uygun maliyetli yedek mürekkep şişelerini zamanında sipariş etme imkanı sunar.

Ekranında çubuk grafik bulunan tablet tutan bir kullanıcı ve aynı grafiğin Canon yazıcıdan çıkan bir baskısı.

Premier Insurance, cep telefonu veya tablet üzerindeki belgeleri ofiste veya uzak konumlardan MAXIFY G6040'ye gönderip yazdırmak için Canon PRINT uygulamasını kullanıyor.

Anik Islam, Canon MAXIFY G6040'ın, Premier Insurance'ın yoğun ofis ortamı için ideal olduğunu keşfetmiş. Yazıcının 350 yapraklık kapasitesi, çift yönlü kağıt besleme özelliği ve yüksek verimliliğe sahip, yeniden doldurulabilir mürekkep tankları, daha az sıklıkta kağıt doldurmalarını ve kartuş siparişi vermelerini sağlamış.

Bu yazıcıların bir diğer avantajı da düz kağıt ve kartlardan zarf ve fotoğraf kağıtlarına kadar çok çeşitli medya türlerini işleyebilmesidir. Anik, mükemmel bir marka deneyimi için müşterilere sunduğu pazarlama materyallerinin oldukça kaliteli olması gereken şirkette, bu materyallerin şirket içinde uygun maliyetle basılabilmesinin birçok avantaj sağladığını fark etmiş.

Canon MAXIFY ve PIXMA yazıcıların bulut özellikleri de Premier Insurance için benzer şekilde dönüştürücü bir etki yaratmış. "Müşterilerimiz toplantılara genellikle belgelerle gelir. Canon PRINT uygulaması sayesinde artık bu belgeleri hızlıca tarayabiliyorum ve belgeler otomatik olarak ofiste baskıya gönderiliyor. Böylece çalışanlar anında belgeleri analiz etmeye başlayabiliyor," diye açıklıyor Anik.

Canon'un MAXIFY ve PIXMA MegaTank yazıcılarının çoğunda, sık tekrarlanan görevleri ekrana tek bir dokunuşla atamak için özelleştirebileceğiniz renkli dokunmatik ekranlar bulunur. Düz kağıt, özel medya ve fotoğraf kağıdına baskı almak için yazıcıların bazılarında aynı zamanda birden fazla giriş kaseti ve tepsisi bulunur; bu da tek bir tepsi ile kağıt değiştirmek için zaman ve çabanın boşa harcanmasını önler.

5. İş odaklı tasarım

Elindeki karta bakan bir adam, arkasında dizilmiş renkli çiçekler ve yan tarafta bir Canon yazıcı.

Çevresel sorumluluk, birçok işletme için önemli bir konudur. Canon, belirli kartuşlu yazıcıları için maliyet tasarrufu sağlayan baskı abonelik planlarıyla (kullanılabilirlik ülkeden ülkeye değişebilir) birlikte kullanılmış kartuşlar için geri dönüşüm programı sunarken, MegaTank yazıcılardaki doldurulabilir mürekkep sistemi çevre dostu olma özelliğini bir üst seviyeye taşır.

Bir fotoğraf baskısını tutan bir kullanıcı ve önündeki masaya yayılmış diğer fotoğraflarla birlikte bir çiçek aranjmanı.

Forever Rose, gönderdiği her hediyeye kişisel bir fotoğraf ekliyor ve bu görüntünün en yüksek kalitede olması gerekiyor. Şirket, Canon MAXIFY G6040'ın yüksek hacimlerde ve lazer baskıdan daha düşük maliyetle gerekli standardı karşıladığını tespit etmiş.

Forever Rose, Dubai'de faaliyet gösteren bir kişiselleştirilmiş hediye şirketidir. Forever Rose'un sahibi Ebraheem Al Samadi, Canon MAXIFY G6040 ile maliyetleri azaltırken tutarlı bir şekilde güvenilir, yüksek verimliliğe sahip çıktı alma ihtiyacını dengeleyecek bir çözüm bulmuş. "Daha önce kullandığımız lazer yazıcıya kıyasla önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağladık."

"Her gün baskı alıyoruz," diyor şirketin Uluslararası Ticari Direktörü Asim Hussain. "Uygun maliyetle yüksek hacimde baskı alabilmek Canon MegaTank yazıcıyı seçmemizin en büyük nedeniydi."

Uygun maliyet, hikayenin sadece yarısı. PIXMA G6040'ın yüksek kaliteli sonuçları, müşterilerinin mükemmel sunum beklentisini yerine getirmesi gereken bir şirketin ihtiyaçlarını karşıladı. PIXMA G6040'ın yüksek kaliteli, boya bazlı mürekkepleriyle alınan muhteşem netlikte ve doğallıkta fotoğraflar sayesinde Forever Rose'un müşterileri artık gönderdikleri hediyelere kusursuz basılmış kişisel bir fotoğraf da ekleyebiliyor.

Daha fazla kolaylık için Canon Küçük İşletme Baskı Merkezi, mesajınızı baskıya nasıl aktaracağınıza dair fikirler için çok sayıda arka plan bilgisi ve örnek olay incelemesi sunar. Ayrıca, Canon PosterArtist binlerce özelleştirilebilir tasarımı parmaklarınızın ucuna getirir. Böylece profesyonel görünümlü posterler, afişler ve el ilanlarını hızlıca ve doğrudan ofis içinde oluşturabilirsiniz.

Bir bilgisayar monitörü ve arka plandaki bir masa lambası ile birlikte bir masanın üzerinde duran Canon MegaTank yazıcı ve bazı yedek mürekkep şişeleri.

Özelleştirilebilir 2,7 inç dokunmatik ekranın yanı sıra MAXIFY GX1040 ve MAXIFY GX2040'nin yeni renk değiştiren LED durum lambası, baskı ilerleme durumunu kontrol etme kolaylığı sağlar. Ayrıca bulut hizmetleriyle de uyumludur ve Canon PRINT uygulamasıyla Android ve iOS akıllı telefonlardan ve tabletlerden doğrudan baskı alabilir ve tarama yapabilirsiniz.

Özetle, Canon'un MAXIFY ve PIXMA MegaTank yazıcıları, çalıştırma maliyetlerini düşük tutarken yüksek çıktı hızıyla üstün baskı kalitesi sağlar. Sonuç olarak, bu yazıcılar üretkenliğinizi artırıp işinizi daha kârlı ve daha verimli hale getirir.

Matthew Richards & Paul Fitzpatrick
 1. Sayfa Verimi, ISO/IEC 24712 tablosunu kullanarak yapılan Canon'un bireysel test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanan değerdir.
 2. Düz kağıda A4 belge yazdırma hızı, ISO/IEC 24734 standardı Ofis Kategorisi Testindeki ESAT ortalamasına bağlı olarak ölçülür.

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  Güvenli baskı alma

  Güvenli baskı almak için Canon yazıcıların güvenlik özelliklerini kullanmanın 8 yolu.

 • BASKI

  Ev-ofisler için en iyi yazıcılar

  Canon PIXMA ve MAXIFY yazıcılar ile evinizden sorunsuz bir şekilde çalışın.

 • BASKI

  Canon PosterArtist

  Profesyonel poster tasarımlarını hızlı, kolay ve ücretsiz olarak oluşturun.

 • BASKI

  Mürekkep püskürtmeli mi lazer mi, sizin için en uygunu hangisi?

  Canon'un mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcıları arasındaki farkları keşfedin ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulun.