BASKI

Mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcılar: Sizin için en uygunu hangisi?

Canon'un mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcıları arasındaki farkları keşfedin ve hangi yazıcı türünün ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygunu olduğunu bulun.
Sol tarafta, ahşap bir masada duran Canon MegaTank Mürekkep Püskürtmeli yazıcı, sağ tarafta ise Canon i-SENSYS çok işlevli lazer yazıcı.

Mükemmel yazıcı nedir? Farklı kişiler için yanıt farklı olacaktır. Hepimizin zaman zaman belge yazdırması gerekir; ancak çoğumuz el işi yaparken yaratıcı olmak veya fotoğrafları, çocukların ödevlerini ve öğrenci projelerini yazdırmak da ister. Çoğumuz, evden veya küçük bir ofisten yürüttüğümüz işlere sahibiz ve zaman zaman buralarda çalışırken profesyonel görünen siyah-beyaz veya renkli iş belgeleri oluşturmaya da ihtiyaç duyuyoruz.

Sizin için hangi yazıcı türünün doğru seçim olduğu, büyük ölçüde en çok hangi yazdırma görevlerine ihtiyaç duyduğunuza bağlıdır. Metin ağırlıklı iş belgeleri mi, fotoğraf baskıları mı yoksa her ikisinden de eşit oranda mı yazdırdığınıza, yazdırma işlemi için düz kağıt mı, parlak fotoğraf kağıdı mı veya güzel sanatlar kağıdı mı kullandığınıza; çoğunlukla siyah-beyaz çıktılar mı yoksa tamamen renkli çıktılar mı aldığınıza ve tek bir kağıda mı yoksa çok sayıda kağıda mı yazdırdığınıza göre değişir. Göz önünde bulundurulması gereken diğer faktörler arasında yazdırma hızı, yazıcının fiziksel boyutu, üretebileceği en büyük baskı boyutu ve mürekkep/toner ve kağıt dahil olmak üzere baskı başına toplam maliyet yer alabilir.

Canon, her ihtiyaca ve bütçeye uygun geniş bir mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcı yelpazesi sunar. İdeal yazıcıyı seçmenize yardımcı olmak için iki tür arasındaki temel farklara ve her bir serinin önde gelen modellerinden bazılarına daha yakından bakalım.

Bir elin almak için uzandığı domateslerin renkli bir fotoğrafını basan Canon PIXMA yazıcı.

Fotoğraf tutkunları için ideal olan 3'ü 1 arada Canon PIXMA G640 mürekkep püskürtmeli yazıcı, gelişmiş ton aralığı ve renk gamı için altı farklı boya bazlı mürekkep kullanır ve yüksek çözünürlüklü bir tarayıcıya sahiptir. Kartuş yerine doldurulabilir MegaTank mürekkep tanklarıyla, tam bir mürekkep seti 3.800 adet 4x6 inç fotoğraf için yeterlidir ve A4 boyutuna kadar kenarlıksız fotoğraf baskıları üretebilir. Belge yazdırma için 3.700 adet siyah-beyaz veya 8.000 adet renkli A4 sayfasına yetecek miktarda mürekkep vardır.

Mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcılar nasıl çalışır?

Mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcılar arasındaki en temel fark, mürekkep püskürtmeli yazıcıların ıslak, lazer yazıcıların kuru süreçlere dayanmalarıdır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar sıvı mürekkebi kağıt üzerine uygularken, lazer yazıcılar yüksek sıcaklıktaki bir silindir ile sayfayla kaynaştırılan kuru toner kullanır.

Ancak tek fark bu değildir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar genellikle boya bazlı mürekkepler kullansa da, bazılarında farklı kağıt türleriyle farklı etkileşimlere giren pigment bazlı mürekkepler kullanılır. Bu mürekkepler daha az emilir, bu nedenle baskılar daha net ancak renkler daha az canlı görünebilir. Bunun yanı sıra, modele bağlı olarak Canon mürekkep püskürtmeli yazıcılar üç ila on farklı mürekkep renginden herhangi birini kullanır. Teoride, ne kadar çok mürekkep rengi olursa yazıcının üretebileceği renk gamı o kadar fazladır. Ancak pratikte, farklılıklar belirsiz olabilir ve yalnızca tam renk doğruluğuna sahip fotoğraf baskıları üretmek isteyen fotoğrafçılar için önemli olabilir.

Mürekkep dayanıklılığı karşılaştırması

Genel anlamda, mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kullanılan pigment bazlı mürekkepler, düz kağıt üzerinde boya bazlı mürekkeplere göre daha kalıcı ve lekelenmeye karşı daha dayanıklıdır; ayrıca, daha koyu, daha net görünen metinler sunar. Bu nedenle bu yazıcılar belge yazdırmak için idealdir. Buna karşın, boya bazlı mürekkepler parlak kağıda fotoğraf basmak için daha uygundur. Boya bazlı mürekkeplerin daha küçük olan molekülleri parlak fotoğraf kağıdının koruyucu üst katmanının altında tamamen emilerek daha pürüzsüz bir parlaklık sağlar. Canon'un PIXMA serisi mürekkep püskürtmeli yazıcılarından bazıları, metin yazdırmaya yönelik pigment bazlı siyah mürekkep ile yüksek kaliteli fotoğraf baskısına yönelik boya bazlı mavi, macenta, sarı ve siyah mürekkepleri bir araya getirirken Canon MAXIFY serisi iş yazıcıları, yüksek dayanıklılık ve net belge yazdırma için tüm pigmentlere sahip mürekkep kullanır.

Düz kağıt üzerinde hem siyah-beyaz hem de renkli baskılar oluştururken üstün kalıcılık ve bulaşmaya karşı dayanıklılık sağlamak için lazer yazıcılar hala iş belgelerini yazdırmada en iyi seçenektir. Ayrıca bu belgeler, kütüphane ofis depolama tesisleri gibi korumalı ortamlarda uzun süreler boyunca arşivlenebilir.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar; pigment bazlı mürekkepler ve Canon'un ChromaLife 100 teknolojisi sayesinde benzer arşiv özellikleri sunar. Belirli Canon fotoğraf kağıtlarıyla birlikte kullanıldığında, bu teknolojiyi kullanan kağıt ve mürekkebin birleşimi, arşiv saklama koşullarında 100 yıla kadar renk dayanıklılığı sağlayan bir bağ oluşturur.1

Canon i-SENSYS yazıcının ve dokunmatik ekranlı kontrol panelinin yakından görünümü.

Hızlı Canon i-SENSYS MF754Cdw çok işlevli lazer yazıcı, 50 yapraklık ADF tarafından beslenen çift taraflı A4 belgeleri dakikada 100 görüntüye kadar hızla tarayabilir. Tek taraflı ve otomatik çift taraflı fotokopinin yanı sıra doğrudan e-postaya, USB belleğe, FTP'ye, bulut hizmetlerine ve faksa da tarama yapabilir.

Yüksek verimli baskı

Yüksek hacimlerde baskı alıyorsanız lazer yazıcı gibi yüksek verimliliğe sahip bir yazıcı en iyi seçim olabilir. Lazer yazıcılarda kullanılan toner kartuşları, mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kullanılan mürekkep kartuşlarına göre çok daha yüksek sayfa verimine sahiptir. Buna rağmen Canon, farklı baskı hacmi gereksinimlerine ve bütçelere uygun olması için lazer yazıcılarında standart ve yüksek verimlilik seçenekleri sunar. i-SENSYS MF750 serisi yazıcılarda yüksek verimliliğe sahip kartuşlarda 7.600 siyah-beyaz sayfa ve 5.500 renkli belge için,2 i-SENSYS MF650 serisi yazıcılarda ise 3.100'e kadar siyah-beyaz sayfa ve 2.300'e kadar renkli belge için yeterli toner bulunur.

Ancak mürekkep püskürtmeli yazıcıları da bir kenara bırakmamak gerekir. Canon'un MAXIFY GX serisi MegaTank mürekkep püskürtmeli yazıcıları, doldurulabilir mürekkep tanklarına ihtiyacınız olmadan önce ekonomi modunda genellikle 9.000 adede kadar siyah-beyaz sayfa veya 21.000 adede kadar renkli belge yazdırır.3 Mürekkep şişelerinden kartuşları doldurmak da, kartuş veya toner kullanmaya göre çok daha verimli ve uygun maliyetli olan hızlı, kolay ve etrafı kirletmeyen bir işlemdir.

Canon MAXIFY yazıcıda bir sayfa kağıdı taratan bir adam.

Baskı, fotokopi, tarama ve faks olanakları sunan Canon MAXIFY GX7040, Wi-Fi, Ethernet ve Cloud Link bağlantısına ve 600 sayfalık kapasitesiyle çift kağıt giriş tepsisine sahiptir. Çift taraflı belgeler için tek geçişli tarama için 50 yapraklık D-ADF ile besleme yapılır.

Maksimum çok yönlülük

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, özellikle pigment bazlı siyah mürekkebe sahip modellerde renkli fotoğraflar ve grafikler için mükemmel canlılığın yanı sıra belge yazdırma için sağlam performans göstererek çok yönlülük sunabilir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar parlak, mat ve yarı parlak fotoğraf kağıtları, süslemeler ve el işi malzemeleri gibi çeşitli ortamlara da baskı yapabilir. Lazer yazıcılar ısı kullandıklarından, başta kuşe fotoğraf kağıtları olmak üzere çok çeşitli ortamlara baskı yapamaz. Ancak fotoğraf basmakla ilgilenmiyorsanız Canon'un i-SENSYS MF serisi lazer yazıcılardan biri siyah-beyaz ve renkli belgeleri basmak konusunda harika bir iş çıkaracak ve grafik baskılarında çok etkili olacaktır.

Dahası, tek ihtiyacınız olan siyah-beyaz baskı ise Canon, i-SENSYS MF450 Serisi çok işlevli yazıcılar ve i-SENSYS LBP230 Serisi hızlı, verimli tek fonksiyonlu yazıcılar dahil olmak üzere geniş bir siyah-beyaz lazer yazıcı yelpazesine sahiptir. Bu yazıcılar standart olarak çift taraflı baskı ve kolay kablosuz bağlantı ile dakikada 38 sayfaya kadar çok yüksek baskı hızları sunar. MegaTank mürekkep püskürtmeli yazıcı serisindeki siyah-beyaz seçenekler arasında PIXMA GM2040 tek işlevli yazıcı ve PIXMA GM4040 çok işlevli yazıcı yer alır.

Hem Canon MAXIFY GX mürekkep püskürtmeli yazıcı hem de i-SENSYS MF lazer yazıcı serisi, genellikle çok sayfalı belgelerin zahmetsizce taranması ve fotokopilerinin çekilmesini sağlayan otomatik belge besleyiciye sahip dahili tarayıcılı modeller içerir. Bazı modeller, çift taraflı belgelerin her iki tarafını da tek geçişte tarayarak tarama süresini etkili bir şekilde yarı yarıya kısaltır. Bu özellik, otomatik çift taraflı baskı ve fotokopiyle bir araya gelirken, MAXIFY GX7040 çok işlevli mürekkep püskürtmeli yazıcı ve i-SENSYS MF754Cdw çok işlevli lazer yazıcı gibi sınıfının en iyisi modeller de bağımsız faks olanakları sunar.

Yine de ekstra işlevlere ihtiyacınız yoksa kompakt, renkli lazer yazıcı i-SENSYS LBP673Cdw ve i-SENSYS LBP630 Serisi veya mürekkep püskürtmeli MAXIFY GX5040 gibi tek işlevli yazıcılar, daha düşük satın alma maliyetleriyle sezgisel kontroller ve yüksek baskı hızları sunar.

Fotoğraf meraklılarının kendilerini dışlanmış hissetmesine gerek yok. Canon PIXMA G540 tek işlevli mürekkep püskürtmeli yazıcı ve PIXMA G640 çok işlevli mürekkep püskürtmeli yazıcı, MegaTank'in tüm avantajlarını sunar ancak zengin fotoğraf kalitesi için boya bazlı altı mürekkep kullanır.

Beyaz bir masanın üstünde duran ve etrafında çeşitli iş çıktıları bulunan bir Canon MAXIFY yazıcı.

Canon MAXIFY GX6040, GX7040 ile aynı baskı hızlarına ve sayfa verimine sahiptir ve 9.000 siyah-beyaz sayfa veya ekonomi modunda 21.000'e kadar renkli sayfa için yeterli mürekkep haznesi kapasitesi sunar. 4 Dahili faksa, tek geçişte çift taraflı taramaya ve ikinci bir kağıt giriş tepsisine ihtiyacınız yoksa daha uygun maliyetli bir seçenektir.

Üstün üretkenlik

Acil bir şekilde çok fazla sayfa yazdırmanız gerektiğinde, yazıcının hızı büyük bir fark yaratabilir. Yalnızca tek bir sayfa yazdırıyor olsanız da hız şaşırtıcı derecede önemli bir faktör olabilir. Piyasadaki bazı lazer yazıcılar, açıldıktan veya bekleme modundan çıktıktan hemen sonra bir sayfayı çok yavaş yazdırmaları nedeniyle kötü bir üne sahiptir. Bunun nedeni, ısıtıcı birimin çalışma sıcaklığına çıkmasının uzun zaman almasıdır. Canon i-SENSYS serisi lazer yazıcıların iyi bir özelliği, açıldıktan sonraki ısınma sürelerinin yalnızca 13 - 14 saniye olmasıdır. Bu süre, genellikle açıldıktan sonra baskı kafaları için otomatik püskürtme ucu kontrolü ve temizleme döngüsü yürüten bazı mürekkep püskürtmeli yazıcılara kıyasla çok daha kısa olabilir.

Lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıların hızlarının karşılaştırması söz konusu olduğunda, Canon i-SENSYS MF750 serisi lazer yazıcılar hem siyah-beyaz hem de renkli sayfalar için 7,1 saniye veya daha kısa bir ilk baskı süresine sahiptir. Bunu takip eden baskı hızları 33 ppm'ye (dakikadaki sayfa sayısı) kadardır. MAXIFY GX5040, GX6040 ve GX7040 mürekkep püskürtmeli yazıcılar için ilk baskı süresi yaklaşık 7 saniye (baskı kafası temizleme döngüsü yoksa), sonraki baskı hızları ise siyah-beyaz belgeler için 24 görüntü/dakikaya, renkli belgeler için 15,5 görüntü/dakikaya kadardır. Ancak, sonraki sayfalarda çok fazla mürekkep kullanıldığında mürekkep püskürtmeli yazıcı hızları düşebilir; çünkü yazıcı bir önceki sayfadaki mürekkebin kurumasını beklemek için bir sayfayı çıkarmayı duraklatır. Bu, baskının, yazıcıdan çıktığında anında kurumasını sağlar ve bulaşmayı önler.

Çift taraflı baskı, doğal olarak kağıt maliyetlerinden tasarruf sağlayabilir ve çevre üzerindeki etkiyi azaltabilir. Bu, mürekkep püskürtmeli veya lazer yazıcı seçme kararında göz önünde bulundurulması gereken diğer bir etkendir. Herhangi bir mürekkep püskürtmeli yazıcıda, sıvı mürekkep doğal olarak düz kağıda sızar, bu nedenle çift taraflı baskıda kaliteyi bozan bir miktar akma olabilir. Boya bazlı Canon mürekkep püskürtmeli yazıcılar, bu etkiyi azaltmak ve daha hızlı kuruma sağlamak için kağıdın ikinci tarafındaki yoğunluğu azaltırken Canon'un MAXIFY mürekkep püskürtmeli yazıcıları da bunu en aza indirecek çift taraflı baskı modlarına sahiptir. Ancak, kuru lazer baskı işlemi her defasında üstün kaliteli çift taraflı baskı sonuçları sağlar.

Bir ev ofisinde bilgisayar ve sandalyenin yanında, büyük bir pencerenin yakınında, masada duran bir Canon MegaTank yazıcı.

MegaTank yazıcılar baskı, fotokopi, tarama ve faks özelliklerinin yanı sıra 35 yapraklı ADF, Wi-Fi ve Ethernet bağlantısına da sahip olan Canon PIXMA G7040 4'ü 1 arada yazıcı dahil PIXMA serisinde de mevcuttur.

Boyut önemlidir

Ev ofis ortamında yazıcı için yer bulmak zor olabilir. Lazer yazıcılar çoğu mürekkep püskürtmeli modele göre daha büyük olsa da Canon i-SENSYS serisi, kendi türüne göre son derece kompakttır. Örneğin i-SENSYS MF651Cw, kağıt tepsileri de dahil 451x460x360 mm boyutlarında ve 18,9 kg ağırlığındadır. Buna karşılık, MAXIFY GX6040 mürekkep püskürtmeli yazıcı, tepsileri açılmış haldeyken 399x645x327 mm boyutu ile daha küçük ve 11,6 kg ağırlığı ile daha hafiftir. Canon PIXMA TR150 ise yalnızca 322x185x66 mm'lik boyutları ve sadece 2,1 kg olan ağırlığı ile son derece kolay taşınabilir bir mürekkep püskürtmeli yazıcıdır; bu da onu hareket halindeyken baskı almak için mükemmel bir çözüm haline getirir.

Birkaç kullanıcının aynı yazıcıyı kullanması mı gerekiyor? Burada bahsedilen PIXMA ve MAXIFY GX modelleri 1-5 kullanıcı için uygundur. Burada adı geçen lazer yazıcılar, daha yoğun çalışma ortamlarına sahip ekipler için idealdir.

Birden fazla kullanıcı söz konusu olduğunda, göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu güvenliktir. Belirli Canon i-SENSYS yazıcılar, yazıcıya bir PIN veya şifre girilene kadar yazdırma işlerini bekletmelerini sağlayan Güvenli Yazdırma seçenekleri sunar. Bu, gizli belgelerin siz yerinize gelinceye kadar yazdırılmasını önler; böylece bu belgeler başkaları tarafından görülecekleri şekilde çıkış tepsisinde beklemez.

Sahip olma maliyeti

Yıllar içinde çok kez belirtildiği gibi, bir yazıcının sadece ilk satın alma fiyatını değil, kullanım ömrü boyunca ortaya çıkacak mürekkep veya toner maliyetini de göz önünde bulundurmak önemlidir. Canon MegaTank doldurulabilir yazıcılar, hem sayfa başına maliyeti hem de toplam sahip olma maliyetini önemli ölçüde azaltarak bu yazıcıları her türlü teknolojide orta ila yüksek hacimli baskı kullanıcıları için en uygun maliyetli sürekli baskı çözümü haline getirir.

Lazer yazıcılar için i-SENSYS MF750 serisi ve i-SENSYS MF650 serisi gibi Canon i-SENSYS MF serisi yazıcılar, yüksek verimli siyah, mavi, macenta ve sarı toner kartuşlarının kullanılabilirliği sayesinde özellikle uygun maliyetlidir.

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da enerji verimliliğidir. Çok fazla çıktı alıyorsanız veya birden fazla yazıcınız varsa güç tüketimi hızla artabilir. Yazıcının güç tasarrufu modunu kullanarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Bu mod, yazıcı belirli bir süre kullanılmazsa otomatik olarak açılır. Bir mürekkep püskürtmeli yazıcıyı açık fakat bekleme modunda tutmak çok az güç tüketir ve İstek Üzerine Sabitleme teknolojisi, lazer yazıcılardaki ısıtıcı birimin gerekli olduğunda ısınmasını sağlayarak, yazıcı açık bırakıldığında birimin yazdırmaya hazır olması için gereken enerji miktarını azaltır.

Ahşap bir masada bir bilgisayarın yanında duran Canon i-SENSYS yazıcı ve bazı çıktılar.

Canon i-SENSYS MF650 serisi, sezgisel 12,7 cm renkli dokunmatik ekrana ve hem siyah-beyaz hem de renkli baskılar için dakikada 18 sayfa yüksek baskı hızlarına sahip i-SENSYS MF651Cw modelini içerir. Dakikada 21 sayfa ile daha hızlı olan i-SENSYS MF655Cdw otomatik çift taraflı baskı sağlarken, sınıfının en iyisi i-SENSYS MF657Cdw tek geçişli çift taraflı tarama özelliğine sahip faks içerir.

Kullanım kolaylığı

İster mürekkep püskürtmeli ister lazer yazıcı seçin, kullanımı kolay bir cihaz istersiniz. MAXIFY GX6040 ve GX7040 mürekkep püskürtmeli yazıcılar, 6,9 cm'lik eğilebilir renkli dokunmatik ekranlarla baskı, tarama ve fotokopi işlerini kolaylaştırır. Kolay bağlantı, Canon PRINT uygulaması veya yazıcının dokunmatik ekranı aracılığıyla buluta bağlanabileceğiniz anlamına gelir ve yazıcılar Apple AirPrint (iOS), Mopria (Android) ve Chrome OS ile uyumludur. Ayrıca her ikisi de 50 sayfalık otomatik belge besleyicilere sahiptir. MAXIFY GX7050, çift taraflı belgeleri tek geçişte tarama ve doğrudan faks olanağı sunar.

Canon i-SENSYS MF serisi lazer yazıcılar ise Canon'un i-SENSYS Uygulama Kitaplığına erişim sunarak üretkenliği ve kullanım kolaylığını artıran 12,7 cm renkli, geniş dokunmatik ekranlara sahiptir ve uygulamaları ve arayüzü kendi gereksinimlerinize göre özelleştirmenizi sağlar. i-SENSYS lazer yazıcı kullanıcıları Apple AirPrint (iOS), Mopria (Android) ve Chrome OS'nin yanı sıra Canon PRINT Business uygulamasına da erişebilir. i-SENSYS MF645Cx ve MF754Cdw modelleri doğrudan faks olanakları sunar, ev ve küçük ofis ortamları için idealdir. Ayrıca i-SENSYS MF750 serisi ek olarak bulut bağlantısı avantajına sahiptir.

Mürekkep püskürtmeli veya lazer seçimi

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, doğru renk üretimi ve lazer yazıcılara göre genellikle daha zengin renkler ile fotoğraf baskısı için çok uygundur. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar çoğunlukla daha kompakttır; bu da onları alanın önemli olduğu durumlarda iyi bir seçenek haline getirir. Bu yazıcılar genellikle daha düşük peşin maliyetlere sahiptir ve Canon'un MegaTank serisinin doldurulabilir mürekkep tankları, diğer kartuş veya toner çözümlerine göre daha fazla verimlilik ve daha düşük çalıştırma maliyetleri sağlar.

Canon i-SENSYS lazer yazıcılar ve Canon MAXIFY mürekkep püskürtmeli yazıcılar, iş belgeleri ve diğer metin ağırlıklı baskı işleri için idealdir. Canon i-SENSYS lazer yazıcılar, bazen benzer mürekkep püskürtmeli yazıcıların neredeyse yarısı kadar olan kısa baskı süreleriyle, toplu baskı ve daha yüksek baskı verimliliği için uygun maliyetlidir ve çift taraflı baskı sırasında bulaşma ve akma riski yoktur.

Hem Canon MAXIFY GX mürekkep püskürtmeli yazıcı hem de i-SENSYS lazer yazıcı serisi, çok çeşitli özellikler, çok yönlülük, hız, güvenilirlik, uygun maliyet ve kullanım kolaylığı ile yoğun ev, ev ofisi ve küçük ofis ortamları için idealdir. Hangi yazıcının ihtiyaçlarınıza uygun olabileceğine dair daha fazla bilgi için Canon yazıcı seçme aracını deneyin.


Yazan: Matthew Richards ve Alex Summersby

 1. Kalıcılık değerleri, Canon tarafından hızlandırılmış ortam koşulları altında yapılan testlere dayalı tahminlerdir ve garanti edilmez.
 2. ISO/IEC 19798 uyarınca.
 3. Sayfa Verimi, ISO/IEC 24712 tablosunu kullanarak yapılan Canon bireysel test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanan bir değerdir.
 4. Ekonomi modu, yoğunluğu azaltarak mürekkep tüketimini düşürür ve standart moda göre %50 daha fazla sayfa basılmasını sağlayabilir.

İlgili Ürünler

 • MAXIFY GX6050

  MegaTank Yazıcılar

  MAXIFY GX6040

  En iyi 10 lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıya kıyasla bu yüksek hacimli, doldurulabilir MegaTank yazıcılarla toplam sahip olma maliyetinde ortalama %90 tasarruf ederek her gün profesyonel kalitede belgeler üretin.
 • MAXIFY GX7050

  MegaTank Yazıcılar

  MAXIFY GX7040

  En iyi 10 lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıya kıyasla bu yüksek hacimli, doldurulabilir MegaTank yazıcılarla toplam sahip olma maliyetinde ortalama %90 tasarruf ederek her gün profesyonel kalitede belgeler üretin.
 • PIXMA G7045

  MegaTank Yazıcılar

  PIXMA G7040

  18.000 sayfaya kadar baskı alın ve düşük çalıştırma maliyetleriyle yüksek kalite sunan 35 yapraklık ADF ile üretimi sorunsuz şekilde gerçekleştirin.
 • Çok İşlevli Renkli Yazıcılar

  i-SENSYS MF750 Serisi

  Dakikada 33 sayfaya ve 100 görüntüye (A4) varan baskı ve tarama hızları sayesinde Canon i-SENSYS MF750 renkli çok işlevli yazıcılarla daha hızlı çalışın.
 • İlgili makaleler

 • BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  MegaTank yazıcılar ve faydaları

  Neden bir MegaTank yazıcıya ihtiyaç duyduğunuzu gösteren altı neden.

 • BASKI

  Öğrenciler için en iyi yazıcılar

  Her öğrencinin bir yazıcıya ihtiyacı vardır. İhtiyaçlarınıza göre en uygun fiyatlı seçenekleri keşfedin.

 • BASKI

  İşletmeler için MegaTank yazıcılar

  MegaTank yazıcıların kalitesi ve düşük çalıştırma maliyetleri işletmelere nasıl fayda sağlar?

 • BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  Yazıcı, mürekkep ve kağıt ile ilgili SSS

  Canon uzmanı Suhaib Hussain yazıcı teknolojisi, mürekkep ve kağıt hakkında sık sorulan soruları yanıtlıyor.