BASKI VE EL İŞİ

Bu yılbaşında kişisel bir şeyler yapın ve kendi kartlarınızı basın

Yılbaşı temalı bir fotoğraf çekimi tasarlayın ve ardından basit adım adım kılavuzumuzu takip ederek kendi yılbaşı kartlarınızı oluşturun.
Evde basılmış bir yılbaşı kartı, el işi dekorasyonlar ve kumaş üzerinde duran yılbaşı ağacı motifli Canon Double-sided Matte Kağıt.

Kişiye özel yılbaşı kartı göndermek düşünceli bir davranıştır ve mağaza gezmekten daha eğlencelidir. Kendi özel kartınızı oluşturmak kolaydır. Tek ihtiyacınız olan paylaşmak istediğiniz bir fotoğraf, bir Canon PIXMA yazıcı (örneğin, Canon PIXMA TS5350a Serisi) ve bir paket Canon Double-sided Matte Kağıttır.

Mevcut bir fotoğrafla başlıyorsanız fotoğrafı Easy-PhotoPrint Editor uygulamasına yükleyerek bir şablona ekleyip metin ve grafiklerle süsleyin. Yeni bir fotoğraf çekiyorsanız neden arkadaşlarınızı ve ailenizi kareye yılbaşı temalı kazaklar giymiş bir şekilde dahil etmeyesiniz? Dilerseniz bizim burada yaptığımız gibi yılbaşı temalı evcil hayvan portre çekimi de yapabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin bu yedi basit adımı uygulayarak kişiye özel yılbaşı kartınızı kolayca oluşturabilir ve basabilirsiniz.

Evde basılmış bir yılbaşı kartı ile el işi dekorasyonlar ve yılbaşı ağacı süslemeleri.

Canon PIXMA yazıcınızla özel yılbaşı kartları basmanın yanı sıra bu neşeli günde çekeceğiniz fotoğraflar için dekorasyonlar ve aksesuarlar da hazırlayabilirsiniz.

1. Fotoğrafınıza tarz katın.

Fotoğrafları kendiniz çekmek istiyorsanız neden yılbaşı temalı bir arka plan yaratmayasınız? Creative Park, yılbaşı dekorasyonları için indirilebilir şablonlarla doludur. Uygulamada, çelenkler ve flamalardan kar taneleri ve Noel Baba süslemelerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Creative Park uygulamasında birçok yılbaşı temalı tasarım fikri de bulabilirsiniz. Hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilen uygulamayı App Store veya Google Play üzerinden kolayca indirebilirsiniz. Creative Park uygulamasından baskı almak için uyumlu bir Canon PIXMA Inkjet yazıcıya bağlanmanız gerekir. Desteklenen yazıcı modelleri* listesini kontrol edin.

2. Kart şablonunuzu seçin.

Akıllı telefonundan Easy-PhotoPrint Editor uygulamasındaki yılbaşı kartı şablonlarına göz atan bir kadın.

Easy-PhotoPrint Editor uygulamasında çeşitli yılbaşı kartı tasarımları bulunur.

Easy-PhotoPrint Editor uygulamasında yılbaşı kartı şablonu seçenekleri yer alır. Uygulamayı açın ve ana ekrandaki "Cards" (Kartlar) seçimini yaparak mevcut tasarım seçeneklerini görün. Seçiminizi, özel olarak önceden katlanmış Double-sided Matte Kağıt için tasarlanmış şablonlarla daraltmak isterseniz ekranın sol üst köşesindeki "Filter" (Filtre) düğmesine dokunun ve "Card Format" (Kart Formatı) seçeneğinin altındaki "'Half-fold" (Yarım Katlama) öğesini seçin. "Christmas" (Yılbaşı) veya "Season's Greetings" (Özel Gün Kutlamaları) olarak etiketlenen kartlar için sayfayı aşağı kaydırın. Hoşunuza giden bir kart bulduğunuzda, indirmek için dokunun ve "Paper Size" (Kağıt Boyutu) seçeneğinin altındaki 7"x10" (7 inç x 10 inç) seçeneğine dokunun.

3. Fotoğrafı içe aktarın.

Easy-PhotoPrint Editor uygulaması, cep telefonunuzun film rulosu, image.canon, Dropbox, Facebook, Google Drive, Instagram, OneDrive veya Google Photos dahil olmak üzere çok çeşitli depolama konumlarından görüntü seçmenize olanak tanır. Yani, en sevdiğiniz fotoğrafları bulmak çok kolaydır. Çevrimiçi bir depolama sistemine bağlanmak için uygulamayı ilk kez kullanıyorsanız oturum açma bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Fotoğraflarınız arasında gezinin ve kullanmak istediğiniz bir veya daha fazla görseli seçtikten sonra bunları daha önce seçtiğiniz kart şablonuna aktarmak için "Next" (İleri) öğesine dokunun.

4. Kartınızı düzenleyin.

Easy-PhotoPrint Editor uygulamasında yılbaşı kartı tasarımını düzenlemek için akıllı telefon kullanan bir kişi.

Kartınızı Easy-PhotoPrint Editor uygulamasında kişiselleştirebilirsiniz. Eğlenceli pullar, ek resimler veya kişisel bir mesaj eklemek çok kolaydır.

Ekranın en altında, fazladan görsel eklemenize veya bir başka şablona geçmenizi sağlayan kullanımı kolay araçlar göreceksiniz. Ayrıca, konuşma balonları ve yıldızlar gibi damgalar ya da yılbaşı temanıza uygun olarak kar taneleri veya çoban püskülü yaprağı gibi süslemeler ekleyebilirsiniz. Bunların yanında, ekstra metin ekleme seçeneği de yer alır. Böylece, arkadaşlarınız ve aileniz için kişisel mesajlar yazabilirsiniz.

5. Yazıcınıza kağıt yerleştirin.

Canon PIXMA yazıcıya kağıt yerleştiren yılbaşı temalı kazaklı bir kadın.

Tasarımınızı basmaya hazır olduğunuzda yazıcınıza Double-sided Matte Kağıt yerleştirin.

Kart tasarımınıza son halini verdiğinizde, yazıcınıza Double-sided Matte Paper yerleştirebilirsiniz. Kağıtların önceden kıvrılmış olduğunu fark edeceksiniz. Bu sayede kartlarınızı düzgün bir şekilde katlayabileceksiniz. Kağıt paketinde ayrıca, tamamladığınız tasarımlarınız için zarflar da yer alır.

6. Kartınızı basın.

Canon PIXMA TS5350 Serisi yazıcıdan çıkan el işi yılbaşı kartı.

Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcı, el işleri ve tasarımlar için ideal araçtır. Üstelik doğrudan akıllı telefonunuzdan baskı alabilirsiniz.

Evde hazırlanmış yılbaşı kartını katlayan bir kadın.

Canon'un Double-sided Matte Kağıdı kartınıza profesyonel bir görünüm kazandırır ve kolayca katlanabilmesi için önceden kıvrılmıştır.

Oluşturduğunuz kartı basmak için hazır olduğunuzda ekranın sağ üst köşesindeki "Next" (İleri) öğesine dokunun. Easy-PhotoPrint Editor uygulamasını Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcınız ile birlikte ilk kez kullanıyorsanız uygulamayı yazıcıya bağlamak için ekrandaki talimatları takip edin. Uygulama bulunup yazıcınıza bağlandığında "Print" (Yazdır) öğesini seçin.

7. Katlayın ve gönderin.

Evde basılmış kartı beyaz bir zarfa koyan kadın.

Double-sided Matte Kağıt, zarflarla birlikte sunulur. Böylece evde bastığınız kartınızı adresine hemen gönderebilirsiniz.

Kartınızı, kıvrım yerinden dikkatli bir şekilde katlayın, içine kutlama mesajınızı yazın, kağıt paketiyle gelen zarfın içine yerleştirin ve postaya verin. Artık arkanıza yaslanıp bir sonraki yılbaşı temalı el işi projeniz hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz.

Yazan: Angela Nicholson

* Yazıcınız desteklenmiyorsa Creative Park web sitesine bakın.

İlgili Ürünler

 • Ev Yazıcıları

  PIXMA TS5350a Serisi

  PIXMA TS5350a Serisinin çok yönlü medya işleme özelliği, havalı yaratıcı uygulamaları ve kusursuz akıllı telefon bağlantıları ile tasarım zevklerinizi sergileyin.
 • Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

  Matte Photo Paper MP-101D

  Bu çok yönlü medya ile fikirlerinizi gerçeğe dönüştürün. Hobi sahipleri ve el sanatlarıyla ilgilenenler için ideal olan bu kağıt, tebrik kartı tasarımlarınız, albümünüze yapacağınız eklemeler veya Creative Park ile hazırlayacağınız el işi projeleri için mükemmel bir seçimdir.
 • Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

  Matte Photo Paper MP-101

  Mat kaplaması ile Mat Fotoğraf Kağıdı yüksek kaliteli fotoğraflar, grafikler ve metinlerin elde edilmesini sağlar. Ayrıca, tebrik kartları, görsel sunumlar ve kağıtla yapılan el işleri gibi daha yaratıcı kullanımlar için de uygundur.

İlgili makaleler

 • EVCİL HAYVAN PORTRELERİ

  Eğlenceli ve festival havasında evcil hayvan portreleri

  Bu Yılbaşı zamanında çarpıcı evcil hayvan fotoğrafları çekmek için basit ipuçları, püf noktaları ve teknikler.

 • BASKI VE EL İŞİ

  İncelikle düşünülmüş kağıt işi hediyeler için önemli ipuçları

  Canon Creative Park ve PIXMA yazıcınızı kullanarak nasıl anlamlı hediyeler hazırlayabileceğinizi keşfedin.

 • YARATICI BASKI

  Kış temalı kağıt el işi aktivitesi

  PIXMA yazıcı ve Creative Park ile kar tanesi ve yılbaşı ağacı süsleri gibi döneme uygun kağıt el işi süslemeler hazırlayın.

 • YARATICI BASKI

  Kağıt el işinden masa süslemeleri

  Creative Park ile her durum için güzel masa süsleri oluşturun.