Kaliteden asla ödün vermeyin!

DAHA GÜÇLÜ ZOOM

Canon fotoğraf makinesindeki zoom lensi, şehirde dolaşarak çekim yaparken ya da kırsal bölgelerde doğayla iç içeyken kaliteden ödün vermeden denemeler yapmanıza ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanıza olanak tanır.

Bir zoom lensi, sadece vahşi bir hayvan veya dolunay gibi uzak konulara odaklanmanıza olanak vermekle kalmaz, aynı zamanda portrelerden binalara ve tabağınızdaki yiyeceklere kadar her türlü konunun çekiminde daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Tüm bunlar kullandığınız lense bağlıdır.

Lensinizin üstündeki sayı ne kadar küçükse perspektif o kadar geniştir; bu da sahnenin daha büyük bir bölümünü yakalamanıza olanak verir. İç mekan çekimleri için ideal olan bir balık gözü lensle de işin içine biraz eğlence katabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir konserin heyecanını yepyeni bir seviyeye taşımak için geniş açılı bir lens kullanabilirsiniz.

Orta düzeyde bir ayarla günlük hayattan gerçekçi fotoğraflar ve videolar ya da arkadaşlarınızın ve ailenizin çarpıcı portrelerini çekin. Birkaç metreden birkaç yüz metreye kadar uzaklıktaki konuları yakınlaştırmak için daha yüksek değerleri de seçebilirsiniz!

Tüm Canon fotoğraf makineleri, yaratıcılık özgürlüğü için yepyeni kapılar açan optik zoom lensi kullanır. DSLR ve Aynasız fotoğraf makinelerimiz de daha fazla yaratıcılık isteyenler için ideal olan çeşitli lensler kullanma seçeneği sunar.

Bilmeniz gereken tek şey budur! Elbette öğrenmenin eğlenceli yolu, fotoğraf makinenizle çekim yapmaya başlamaktır. Bu ayrıca lensinizin zoom özelliğini kullanmanın her durumda en iyi sonuçları elde etmenize nasıl yardımcı olduğunu hızlı bir şekilde anlamak için en iyi yaklaşımdır.

İYİ ŞANSLAR!