EOS R Lensleri

Canon RF 85mm F1.2L USM DS

Olağanüstü performans ve güvenilirlik sunan lens ve bokeh efektini yepyeni bir boyuta taşıyan özel optik kaplama ile ayrıntıların ötesine geçin ve çektiğiniz sahnenin gerçek ruhunu yakalayın.

Şunlar için ideal bir lenstir:

 • Portreler

  Olağanüstü optik mühendislik, gelişmiş lens kaplamaları ve RF yuvası teknolojisi sayesinde sığ odak ve benzersiz netlikten yararlanarak portrelerinize daha fazla ayrıntı katın ve yepyeni bir boyut kazandırın.

 • Sokak Fotoğrafçılığı

  Yüksek performanslı USM motorunun hızlı odaklanma özelliği ve nesneye kilitlenerek hiçbir anı kaçırmamanızı sağlayan lensi sayesinde sokaklarda dikkat çekmeden kontrolü elinizde tutun.

 • Düşük Işık

  Üstün kenardan kenara netlik ile hiçbir ayrıntıyı kaçırmayan hızlı ve geniş f/1,2 maksimum diyafram açıklığı sayesinde güneşin batmasından çok sonra bile çekiminize devam edin.

Portreler için ideal

85 mm odak uzaklığı ile bozulma olmadan hoş bir perspektife ve zengin ayrıntılara sahip şık sonuçlar elde etmenizi sağlayan bu lens, göz alıcı portreler için idealdir.

Mükemmel optik hassasiyet ile üst düzey bokeh

Canon'un benzersiz DS Kaplaması ile mükemmel bokeh efekti sunan bu lens, F1,2 ve 9 yapraklı diyafram açıklığı sayesinde yaratıcı görüntüleri yakalamak konusunda uzmandır.

Gelişmiş lens elemanları ve kaplamaları

Lenste, renk sapmalarını önleyen özel Mavi Spektrum Kırılması (BR) özellikli optik donanımın yanı sıra parlama ve gölgelenmeyi engelleyen küresel olmayan elemen ve ASC kaplama kullanılmıştır.

Defocus Smoothing farkı

RF 85mm F1.2L USM DS, nefes kesen portreler çekmek için arka planı odak dışında bırakan üstün netlikte bokeh efektini ve son derece hızlı diyafram açıklığını bir araya getiren benzersiz bir yüksek performanslı lenstir.

 • RF 85mm F1.2L USM ile çekildi

  85 mm odak uzaklığı portre çekimleri için idealdir ve geniş maksimum diyafram açıklığıyla net hatlara sahip ışık diskleri gibi görünen odak dışındaki vurgular kolayca elde edilebilir.

 • RF 85mm F1.2L DS USM ile çekildi

  DS efektinin avantajı, en geniş diyafram açıklığında en fark edilir seviyede olması ve diyafram açıklığı daraldıkça bu seviyenin düşmesidir. Odak dışı vurgular yumuşak ışık diskleri şeklinde oluşturulur ve bunların DS lensinin karakteristik özelliği olduğu anında fark edilir.

Net ve stil sahibi

Olağanüstü performans ve güvenilirlik sunan lens ile ayrıntıların ötesine geçin ve nesnenin gerçek ruhunu yakalayın. DS kaplamanın hem düşük ışıkta hem de arka plan yaratıcı potansiyele sahip olduğunda kusursuz yumuşak bokeh efektiyle nasıl çalıştığını görün.

 • RF 85mm F1.2L USM ile çekildi

  Normal RF 85 mm lens sayesinde parlak vurgular bulanıklaşırken hassas portrelerde istenmeyebilecek ayrıntı düzeyi korunur.

 • RF 85mm F1.2L USM DS ile çekildi

  DS Kaplama ve DS efekti, lens içinde farklı konumlarda bulunan iki elemanda kullanılarak daha yumuşak ve pürüzsüz odak dışı görüntüler oluşturur. Bu durum özellikle nesnenin arkasındaki ağaçların arasından gelen ışık noktalarıyla burada daha belirgindir.

DS Kaplamanın çalışma prensibi

Canon'un DS (Defocus Smoothing) kaplaması yumuşak ve benzersiz bir odak dışı efekti oluştururken odak dışı bırakılan bir görüntüdeki aslen net olan dış hatlar, olağanüstü bir pürüzsüzlükle bulanıklaştırılır. Canon, RF 85mm F1.2L USM lensteki optik donanımı kullanarak ve lensin içinden geçen ışık miktarını kontrol etmek için buhar biriktirme teknolojisinden yararlanarak bu efekti elde etmeyi başarmıştır.

 • RF 85mm F1.2L USM

  Hızlı F1,2 diyafram açıklığına sahip lens, düşük ışıkta inanılmaz netlik sunarak yaratıcılık potansiyelinizi açığa çıkarır. Üstelik görüntü kalitesi kaybı olmadan etkileyici bokeh efekti sunar.

 • RF 85mm F1.2L DS USM

  DS Kaplama ve DS efekti, lens içinde farklı konumlarda bulunan iki elemanda kullanılarak yumuşak, pürüzsüz odak dışı görüntüler oluşturur. Ancak kaplama, T2,2'lik T kademesi vererek ışık iletimi kaybına neden olur.

Hızlı USM motor ve Lens Kontrol Halkası

RF yuvasının yüksek hızı sayesinde RF 85mm F1.2L USM, nesnelere hızla odaklanabilir. Lens Kontrol Halkası ise ayarlar üzerinde daha fazla kontrol sunar.

Yaratıcı vizyonunuza hayat verin

EOS R Sistemi, EOS sisteminin sunduğu tüm avantajlara sahiptir ve kendi lens serisinin yanı sıra adaptörler aracılığıyla hem mevcut EF ve EF-S optik donanımları hem de Speedlite flaş ve aksesuar serisi ile tam uyumluluk sunar.

Teknik Özellikler

 • DS Kaplama

  Defocus Smoothing, olağanüstü bokeh efekti sağlar

 • BR optikler

  Sapmalar üzerinde muhteşem kontrol için

 • Küresel olmayan ve UD elemanlar

  Olağanüstü netlikte görüntüler için

 • USM motoru

  Sorunsuz, hızlı ve neredeyse sessiz çalışma için

 • ASC (Hava Kabarcıklı Kaplama)

  Parlama ve gölgelenmeyi en aza indirmek için

 • Lens kontrol halkası

  ISO, diyafram açıklığı ve enstantane üzerinde ek kontrol için

DS lensi ilk kez kullanmaya başlamadan önce

1 In order to use this lens with the EOS R or EOS RP, a compatible version of firmware is required. Download the latest camera firmware from the Canon web site and install it on your camera.


2 Since the transmittance of the lens periphery decreases due to the DS coating, brightness of the lens at maximum aperture is about 1⅓ stops darker than f/1.2. By updating the camera to the latest firmware, exposure control in AE will be performed appropriately.

Kutunun İçeriği

Yaratıcı portre çekiminde en iyi sonucu almak için ihtiyacınız olan her şey

 • RF 85mm F1.2L USM DS

 • Lens Siperliği ET-89

 • Lens kapağı E-82II

 • Lens Toz Kapağı RF

 • Yumuşak kılıf LP1424

Bir Canon EOS R fotoğraf makinesi ve Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM lens tutan eller.

Bir sonraki lensinizi seçmenize yardımcı olabilir miyiz?

Lens seçicimiz sizi lens çeşitlerimize götürür, sizin ve EOS fotoğraf makineniz için ideal olanı bulmanıza yardımcı olur.

Profesyonellerin ellerinde...

Canon profesyonellerinin ellerindeyken RF 85mm F1.2L USM ve RF 85mm F1.2L DS USM'nin birçok farklı çekim koşulunda nasıl performans gösterdiğini keşfedin.

Canon RF 85mm F1.2L USM DS
Derecelendirmeler ve incelemeler

Telefoto Lensler

Telefoto lensle harekete müdahale etmenize gerek kalmadan spor, vahşi yaşam ve etkinlikler gibi çekimleri uzak mesafeden yapabilirsiniz. Canon telefoto lensleri keşfedin ve yaratıcılığınızla neler yapabileceğinizi görün.
Daha fazla bilgi edinin

İlgili ürünler