RF 85mm F1.2L USM DS
Blank-Rect Image

Canon RF 85mm F1.2L USM DS

Olağanüstü performans ve güvenilirlik sunan lens ve bokeh efektini yepyeni bir boyuta taşıyan özel optik kaplama ile ayrıntıların ötesine geçin ve çektiğiniz sahnenin gerçek ruhunu yakalayın.

Galeri

Önemli portreler için net ve stil sahibi

Bu ileri düzey L serisi portre lensinin sunduğu muhteşem netlik, yüksek performanslı AF, mükemmel üretim kalitesi ve son derece pürüzsüz bokeh efekti için yeni DS kaplamayla yaratıcı vizyonunuzu yeniden tanımlayın.

Tüm teknik özelliklere bakın

Features & Benefits

Şunlar için ideal bir lenstir:

Great for portraits

Portreler için ideal

85 mm odak uzaklığı ile bozulma olmadan hoş bir perspektife ve zengin ayrıntılara sahip şık sonuçlar elde etmenizi sağlayan bu lens, göz alıcı portreler için idealdir.

Superb bokeh with stunning optical precision

Mükemmel optik hassasiyet ile üst düzey bokeh

Canon'un benzersiz DS Kaplaması ile mükemmel bokeh efekti sunan bu lens, F1,2 ve 9 yapraklı diyafram açıklığı sayesinde yaratıcı görüntüleri yakalamak konusunda uzmandır.

Advanced lens elements and coatings

Gelişmiş lens elemanları ve kaplamaları

Lenste, renk sapmalarını önleyen özel Mavi Spektrum Kırılması (BR) özellikli optik donanımın yanı sıra parlama ve gölgelenmeyi engelleyen küresel olmayan elemen ve ASC kaplama kullanılmıştır.

Defocus Smoothing farkı

RF 85mm F1.2L USM DS, nefes kesen portreler çekmek için arka planı odak dışında bırakan üstün netlikte bokeh efektini ve son derece hızlı diyafram açıklığını bir araya getiren benzersiz bir yüksek performanslı lenstir.

Net ve stil sahibi

Olağanüstü performans ve güvenilirlik sunan lens ile ayrıntıların ötesine geçin ve nesnenin gerçek ruhunu yakalayın. DS kaplamanın hem düşük ışıkta hem de arka plan yaratıcı potansiyele sahip olduğunda kusursuz yumuşak bokeh efektiyle nasıl çalıştığını görün.

DS Kaplamanın çalışma prensibi

Canon'un DS (Defocus Smoothing) kaplaması yumuşak ve benzersiz bir odak dışı efekti oluştururken odak dışı bırakılan bir görüntüdeki aslen net olan dış hatlar, olağanüstü bir pürüzsüzlükle bulanıklaştırılır. Canon, RF 85mm F1.2L USM lensteki optik donanımı kullanarak ve lensin içinden geçen ışık miktarını kontrol etmek için buhar biriktirme teknolojisinden yararlanarak bu efekti elde etmeyi başarmıştır.

Fast USM motor and Lens Control Ring

Hızlı USM motor ve Lens Kontrol Halkası

RF yuvasının yüksek hızı sayesinde RF 85mm F1.2L USM, nesnelere hızla odaklanabilir. Lens Kontrol Halkası ise ayarlar üzerinde daha fazla kontrol sunar.

Yaratıcı vizyonunuza hayat verin

EOS R Sistemi, EOS sisteminin sunduğu tüm avantajlara sahiptir ve kendi lens serisinin yanı sıra adaptörler aracılığıyla hem mevcut EF ve EF-S optik donanımları hem de Speedlite flaş ve aksesuar serisi ile tam uyumluluk sunar.

Videoyu izleyin

Teknik Özellikler

DS Kaplama

Defocus Smoothing, olağanüstü bokeh efekti sağlar

BR optikler

Sapmalar üzerinde muhteşem kontrol için

Küresel olmayan ve UD elemanlar

Olağanüstü netlikte görüntüler için

USM motoru

Sorunsuz, hızlı ve neredeyse sessiz çalışma için

ASC (Hava Kabarcıklı Kaplama)

Parlama ve gölgelenmeyi en aza indirmek için

Lens kontrol halkası

ISO, diyafram açıklığı ve enstantane üzerinde ek kontrol için

Tüm teknik özelliklere bakın

Specifications

DS lensi ilk kez kullanmaya başlamadan önce

1 Bu lensi, EOS R veya EOS RP ile kullanmak için uyumlu bir ürün yazılımı sürümü gerekir. Canon web sitesinden en yeni fotoğraf makinesi ürün yazılımını indirin ve fotoğraf makinenize yükleyin.

2 Lens çeperinin iletimi, DS kaplama nedeniyle azaldığı için lensin maksimum diyafram açıklığındaki parlaklığı f/1,2 değerine kıyasla yaklaşık 1⅓ kademe daha düşüktür. Fotoğraf makinesini en yeni ürün yazılımına güncelleyerek AE modunda pozlamanın doğru şekilde kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

WITB

Kutunun İçeriği

Yaratıcı portre çekiminde en iyi sonucu almak için ihtiyacınız olan her şey

RF 85mm F1.2L USM DS

Lens Siperliği ET-89

Lens kapağı E-82II

Lens Toz Kapağı RF

Yumuşak kılıf LP1424

Profesyonellerin ellerinde...

Canon profesyonellerinin ellerindeyken RF 85mm F1.2L USM ve RF 85mm F1.2L DS USM'nin birçok farklı çekim koşulunda nasıl performans gösterdiğini keşfedin.

Tüm makaleleri görüntüleyin

Canon RF 85mm F1.2L USM DS
Derecelendirmeler ve incelemeler

Telephoto lens range packshots

Telefoto Lensler

Telefoto lensle harekete müdahale etmenize gerek kalmadan spor, vahşi yaşam ve etkinlikler gibi çekimleri uzak mesafeden yapabilirsiniz. Canon telefoto lensleri keşfedin ve yaratıcılığınızla neler yapabileceğinizi görün.

Daha fazla bilgi edinin

İlgili ürünler