YAZILIM

Print Studio Pro

Canon Print Studio Pro eklentisi, görselinizden baskısı tamamlanmış ürüne kadar tüm aşamalarda mükemmel iş akışı sağlar. Canon'un profesyonel yazıcıları için özel olarak geliştirilen benzersiz yazılım sayesinde, etkileyici kalitede fotoğraf baskılarını kolayca alabilirsiniz.

En güncel sürümü indirin

print-studio-pro_1080x384

Kurulum

Yazılım kurulumu esnasında Print Studio Pro eklentisi, uyumlu fotoğraf uygulamalarına otomatik olarak eklenir. imagePROGRAF PRO yazıcıların yanı sıra mevcut PIXMA PRO model yazıcılar için bu eklentinin en güncel sürümünü indirebilirsiniz.

İNDİR (1,2 MB)

Print Studio Pro'yu Başlatma

Print Studio Pro'yu başlatmak için Adobe Photoshop®, Photoshop Elements® veya Lightroom® ile bastırmak istediğiniz bir görüntü (veya birden fazla görüntü) açın. Canon Digital Photo Professional'ı kullanırken klasörden görüntüleri seçmeniz yeterlidir.

Profesyonel yazıcılar serisi

Print Studio Pro, çeşitli baskı işlevlerini kolay yönetilebilen bir ekranda sunar. Bu ekranda kağıt türü ve boyutunu seçebilir, renk yönetimi ayarlayabilir ve baskıdan önce görüntülerin renk tonlarını düzeltebilirsiniz. Canlı önizleme, seçilen renk tonlarını ve kenarlıkları görüntüler. Böylece elde ettiğiniz sonuçlar yüksek beklentilerinizi karşılar.

Print-Studio-Pro

Print Studio Pro

(1) Seçili görüntünün canlı önizlemesi 
(2) Görüntü kırpma ve döndürme araçları 
(3) Açık / seçili tüm görüntülerin küçük resimleri 
(4) Favori ayarlarınızı kaydedip seçebileceğiniz alan 
(5) Baskı ayarları alanı (Kağıt türü, Düzen, Renk Yönetimi) 
(6) Çok sayıda kopya için ayarı bulunan Baskı Düğmesi

Temel baskı ayarları

Print Studio Pro'nun baskı ayarları alanında fotoğraf baskısı için seçebileceğiniz üç temel ayar bulunur: Kağıt türü ve boyutu, görüntünün kağıt üzerindeki düzeni ve renk yönetimi (örn. ICC Profilleri).

 Paper-settings

Kağıt ayarları

Medya Türü bölümünde Canon fotoğraf kağıtlarını veya diğer kağıt türlerini (ör. Diğer Glossy Kağıt, Diğer Fine Art Kağıt ya da Canvas türleri) seçebilirsiniz.

Doğru kağıt boyutunu ve ilgili kağıt tepsisini (Arka Tepsi veya Manuel Besleme) seçin. Kalın ve ağır kağıtlar manuel besleyiciye yerleştirilmelidir. Glossy, lustre ve matte kağıtlar genellikle otomatik arka tepsiye yüklenmelidir.

 Image-layout-settings

Görüntü düzeni ayarları

Kenarlıklı ve kenarlıksız baskının yanı sıra kağıdın bir sayfasına 2 veya 4 görüntü baskısı gibi ön ayarlı kenarlıklar arasından seçim yapın. Kenarlıklı baskı yaparken önizleme penceresinde görüntünün köşelerinden sürükleyerek boyutu ayarlayabilir veya düzen menüsünde tam görüntü boyutunu ya da kenarlık boyutunu milimetre cinsinden belirleyebilirsiniz.

Hizalama menüsünü kullanarak görüntüyü kağıtta kolayca ortalayın veya özel düzenlerinizi (artı düğmesine tıklayarak) listeye ekleyin.

Colour-management

Renk yönetimi

Canon Professional Photo yazıcıları, fotoğrafları mümkün olduğunca monitörde görüntülendiği şekilde bastırmanıza olanak tanır.

En iyi sonuçlar için renk modunu ICC Profili olarak ayarlayın, Canon kağıtlar için yazıcı profilini "otomatik" olarak belirleyin veya diğer kağıtlar için doğru ICC profilini seçin. Oluşturma amacı "algısal" olarak ayarlanmalıdır.

Ek ayarlar

Print Studio Pro, yaratıcı fikirlerinizi yansıtan sonuçlar elde etmek amacıyla geliştirilen ek işlevlere sahiptir. Fotoğraflara metin ekleyebilir, siyah-beyaz fotoğraf modunu seçebilir, favori ayarlarınızı kaydedebilir ve daha birçok işlevi kullanabilirsiniz.

Mono-printing-and-clear-coating

Siyah-beyaz baskı ve net kaplama

Renkli bir görüntüyü siyah-beyaza dönüştürmek veya siyah-beyaz olan görüntülerden daha doğal görünümlü siyah-beyaz fotoğraflar elde etmek için "Siyah-Beyaz Fotoğraf Baskısı" modunu seçin.

"Tüm sayfaya renksiz kaplama uygula" seçeneği, tüm baskıya daha zengin bir parlaklık katan Chroma Optimiser (mevcutsa) uygular. Varsayılan olarak, renksiz mürekkep yalnızca renkli mürekkeple kaplı bölgelere uygulanır.

Adding-text-to-photos

Fotoğraflara metin ekleme

Metin ayarlarında (düzen bölümünde bulunur) özel bir başlık, altbilgi, sayfa numarası, telif hakkı bilgisi veya fotoğraf çekim bilgisi (görüntü verilerinde mevcutsa) ekleyebilirsiniz.

Metin yazı tipi, boyutu ve rengi özelleştirilebilir. Çoğu metin ayarı için çerçeveli düzen gereklidir.

Image-Corrections

Görüntü Düzeltmeleri

Siyah-beyaz bir görüntünün baskısını alırken, siyah-beyaz fotoğrafın daha sıcak veya daha soğuk bir tona sahip olması için tek bir tıklamayla kolayca ton belirleyebilirsiniz. Renkli görüntüler, her renk yönünde ayarlanabilir.

Desenli baskı işlevi, fotoğrafınızın küçük resimlerini tek bir sayfada seçtiğiniz renk yönünde ya da parlaklık ve kontrast ayarlarıyla bastırabilmenizi sağlar.

Aslından farksız baskılar kırmızı çizgimiz

Canon Print Studio Pro eklentisi, görselinizden baskısı tamamlanmış ürüne kadar tüm aşamalarda mükemmel iş akışı sağlar. Canon'un profesyonel yazıcıları için özel olarak geliştirilen bu benzersiz yazılım, uzman kalitede fotoğraf baskılarını kolayca almanızı sağlar.

Canon’s-genuine-image-sharpening-technology

Canon'un orijinal görüntü netleştirme teknolojisi

Fotoğraf makineniz ve yazıcınız pek çok yüksek performanslı işlevle donatılmış olsa da işleme sırasında ortaya çıkan aktarılan ışık ve sinyallerin zayıflamasını engellemenin bir yolu yoktur. Bununla birlikte, bu durumun ana sebebi, ideal görüntü ile net ayrıntılara sahip olmayan görüntü arasındaki ayrımdır. Bu sorun, her iki görüntüden elde edilen hassas verilere dayalı olarak düzeltilirse doğal ve ideal bir görüntü elde etmek mümkündür. Bunu mümkün kılan ise Canon'un girdiden çıktıya kadar kontrol sağlama bakımından üstünlüğü ve Canon ürünlerinin özel kullanımıdır. İdeal ve ideal seviyenin altındaki optik ve yazdırma özellikleri için hassas veriler baz alınarak yapılan düzeltmeler yoluyla görüntüler orijinal netliklerine döndürülebilir.

Digital-Lens-Optimiser

Dijital Lens Optimizasyonu

Dijital Lens Optimizasyonu, RAW görüntülerin işlenmesi için tasarlanmış özel bir EOS yazılım uygulaması olan Digital Photo Professional'da bulunabileceği gibi bazı fotoğraf makinelerinde de işlev olarak mevcuttur. Uyumlu fotoğraf makineleri ve lensler kullanıldığında, RAW görüntü verisindeki istenmeyen optik özellikleri kaldırır. Canon'un lensler ve sensörlerden görüntü işlemcilerine kadar her şeyi bağımsız olarak geliştirmeye başlamasıyla hayata geçen Canon görüntü netleştirme teknolojisinin bir parçasıdır. Lens sapmasının düzeltilmesinin yanı sıra kırınım fenomeni, düşük geçiş filtreleri ve diğer teknolojiler kullanılarak değişime uğramış ışık orijinal haline döndürülür ve tam netliğe sahip orijinal görüntüler aslına sadık olarak harikulade bir şekilde yeniden oluşturulur.

Contrast-reproduction

Kontrast üretimi

Kontrast üretimi, PRO-1000 ile birlikte gelen Print Studio Pro eklentisi yazılımına ait bir işlevdir. Bu işlev, yazıcı ve kağıttaki farklılıkları önceden analiz ederek yazdırma işlemi sırasında ortaya çıkacak her türlü netlik kaybını düzeltir. Bu yöntemle orijinal görüntü netliğine sadık üretimler elde edilerek hayat dolu baskılar alınabilir. İdeal ve ideal seviyenin altındaki baskı özelliklerinin ayrımını yapmak, orijinal görüntüler ile aynı netlik seviyesine sahip yüksek çözünürlüklü fotoğraf baskıları almanızı mümkün kılar.

Professional Print & Layout

Yeni baskı yazılımı olan Professional Print & Layout'u kullanarak Digital Photo Professional yoluyla düzenlenmiş olan yüksek kaliteli görüntülerin tonlama, netlik ve hassas renk üretimi gibi önemli özellikleri korunarak baskısı alınabilir.

*Yalnızca imagePROGRAF PRO serisi yazıcıları için eklenti.

DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

imagePROGRAF_PRO-1000-red-line-BEAUTY

Uyumlu yazıcılar

Canon'un Print Studio Pro uyumlu yazıcı serisiyle hassas ayarlı kontrolün avantajlarından faydalanın.

İlginizi çekebilir: