MAKALE

Canon EOS-1D X Mark III: Bağlanın

Canon EOS-1D X Mark III

İster saha kenarında bir stadyum ağı kullanıyor olun, isterseniz akıllı telefonunuzla dünyanın öbür ucundan bir hikaye anlatıyor olun; nerede olursanız olun hızla ve kolayca bağlantı kurun. Canon EOS-1D X Mark III, fotoğraflarınızı olması gereken yere ulaştırmanızı her zamankinden daha kolay hale getirerek sizi rakiplerinizden bir adım önde tutar.

Kablosuz ağ bağlantısı

İster stüdyoda ister yerinde, akıllı cihazlar ve bilgisayarlarla en etkin şekilde iletişim kurabilmeniz için Canon EOS-1D X Mark III'te dahili Wi-Fi bulunur.

Camera Connect uygulamasını ve Digital Photo Professional Express Uygulamasını* kullandığınız akıllı telefonlar ve tabletler ile hareket halindeyken de fotoğraflarınıza bakabilir, rötuş yapabilir, fotoğraflarınızı düzenleyebilir ve aktarabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamalar fotoğraf makinenize gelişmiş uzaktan kontrol özelliği kazandırarak, ekran üzerinden kompozisyon oluşturmanıza, fotoğraf makinesi ayarlarını değiştirmenize ve fotoğraf ve video çekebilmenize olanak tanır. EOS Utility yüklü PC ve Mac bilgisayarlarda da bu özellikleri kullanabilirsiniz.

Daha güçlü bir kablosuz bağlantıya ihtiyacınız olduğunda WFT-E9 kablosuz adaptör seçeneği size, futbol stadyumları gibi "dijital olarak kalabalık" alanlarda ekstra kapsama alanı ve daha fazla güvenilirlik sağlar. Bu adaptör, 150 metreye kadar olan mesafeler arası iletişimi sağlayan 5 GHz ve 2,4 GHz bantlar kullanan MIMO 802.11ac standardını destekler ve SFTP sunucularına güvenli şekilde bağlanabilmenizi sağlar.

* Kullanılan akıllı cihazda Bluetooth 4.0 sürümü (veya üzeri) olması gerekir. Ayrıca kullanılan akıllı cihazdaki işletim sistemi, iOS 11.4 (veya üzeri) ya da Android 5.0 (veya üzeri) olmalıdır.

FTP Aktarımı Durumu Ekranı

Haber ve spor fotoğrafçılarının FTP ile görüntü gönderirken kullanmak üzere talep ettiği bu ekran, görüntülerin gönderilmesinin ne kadar süreceğini gösterir. Bu sayede fotoğrafçılar, bulundukları noktayı ve aktarımın hangi aşamada olduğunu görebilir ya da daha hızlı bir bağlantıya geçmeye karar verebilir.

Ethernet bağlantıları

Dünyanın dört bir yanındaki önemli spor etkinlikleri, pist ya da saha kenarındaki gazetecilerin görüntüleri çektikleri anda haber ajanslarına aktarabilmeleri için kablolu ethernet bağlantıları sunar. Bu nedenle Canon EOS-1D X Mark III'e, verileri 1D X Mark II'den iki kat daha hızlı aktarabilmesi için ışık hızında gigabit ethernet soketi ekledik.

Bağlantı ayarları artık kendine ait bir menü sekmesinde birlikte gruplandırılmaktadır. Artık ağ erişimi ve ftp sunucu detayları ayrı ayrı saklanacak şekilde 20'ye kadar bağlantı ayarı, anında erişim için önceden kaydedilebilir. Bu sayede yeni bir yere gittiğinizde bağlantı ayarlarını yapmak için harcadığınız süre azalır. Hatta ajanslar, bağlantı ayarlarını fotoğrafçılarına elektronik ortamda gönderebilir ve bu ayarlar, hafıza kartı ile fotoğraf makinesine yüklenebilir.

Ethernet bağlantısı, görüntülerin ele geçirilmesini engelleyen güvenli SFTP protokollerini de desteklemektedir.

Canon EOS-1D X Mark III


< Canon EOS-1D X Mark III'e genel bakış sayfasına geri dön

İlgili Makaleler