APS-C Aynasız ve DSLR Fotoğraf Makineleri

Kalitesi büyük, boyutu küçük
eos r10 aps-c karşılaştırma örneği

GENEL BAKIŞ

APS-C nedir?

APS-C fotoğraf makinelerindeki sensör, tam kare fotoğraf makinelerindeki sensörden küçüktür. APS-C fotoğraf makineleri, aynı lensin tam kare fotoğraf makinelerinde oluşturacağı görüntünün tam genişliğini yakalamaz. Sahneyi yakınlaştırarak konunuzun kadrajda daha büyük görünmesini sağlayan yaklaşık 1,6x'lik bir "kırpma faktörü" bulunur. Bu nedenle APC-S fotoğraf makinelerinde kullanılan 200 mm'lik bir lens, tam kare fotoğraf makinelerinde kullanılan 320 mm'lik lenslerle eş değer bir görüş alanı sunar. Yani "etkin odak uzaklığı" 1,6 kat daha fazladır.

Mükemmel Canon fotoğraf makinenizi bulmanıza yardımcı olalım

Fotoğraf makinesi bulma aracımız fotoğraf makinesi modellerimiz konusunda rehberlik sağlar ve sizin için ideal modeli bulmanıza yardımcı olur.

APS-C EOS R Sistemi Fotoğraf Makineleri

EOS R Serisi teknolojisinin en iyi özelliklerini sunan APS-C serisi aynasız fotoğraf makineleri, herkesi yaratıcılıkla buluşturuyor.

APS-C EOS M Serisi Fotoğraf Makineleri

DSLR kalitesi sunan; küçük, kompakt ve hafif bir değiştirilebilir lensli APS-C fotoğraf makinesiyle her zaman hazır olun.

APS-C EOS DSLR Fotoğraf Makineleri

APS-C DSLR'ler; daha büyük gövde, değiştirilebilir lensler ve optik vizörle geleneksel çekim deneyimi sunar; böylece doğrudan lensten neyi çektiğinizi görebilirsiniz.

 • DSLR Fotoğraf Makineleri

  EOS 90D

  32,5 megapiksellik olağanüstü fotoğraflar yakalayabilen, ayrıntılara daha da yakınlaşmanıza ve daha hızlı çekim yapmanıza imkan tanıyan tam özellikli DSLR.
 • DSLR Fotoğraf Makineleri

  EOS 850D

  İlham veren ve ödüllendiren hafif ve bağlantı özellikli DSLR ile güzel detaylara sahip fotoğraflar ve göz alıcı 4K videolar çekerek yaratıcı kontrolde bir sonraki adımı atın.
 • DSLR Fotoğraf Makineleri

  EOS 250D

  Hareket edebilen ekranı1, Canon DIGIC 8 işlemcisi, 4K film ve Yaratıcı Asistan özellikleriyle dünyanın en hafif DSLR'si.
 • DSLR Fotoğraf Makineleri

  EOS 2000D

  Üstün 24,1 megapiksel fotoğrafların ve Full HD videoların tadına varın. Bu eğlenceli ve kullanımı kolay DSLR ile yaratıcılığınızı geliştirin.
 • DSLR Fotoğraf Makineleri

  EOS 4000D

  Yaratıcı DSLR kalitesindeki fotoğrafların ve Full HD filmlerin keyfini bu kolay ve sezgisel 18 Megapiksel EOS ile çıkarın.

Neden APS-C'yi tercih etmelisiniz?

EOS R10 tam kare ve aps-c karşılaştırması

Yakınlaşın

APS-C sensörün kırpma faktörü, daha küçük veya daha uzak nesneleri kadrajda daha büyük hale getirir; bu da uygulamada herhangi bir lensin etkili odak uzaklığını 1,6 kat artırır. Bu; vahşi yaşam, aksiyon ve spor fotoğrafçılığı gibi alanlarda önemli bir avantaj sağlayabilir. APS-C fotoğraf makinesinde Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM gibi yüksek performanslı ancak uygun fiyatlı bir lens kullanmak, 112-480 mm'lik etkili bir zoom aralığı sunarak süper telefoto lens etkisi yaratır.

Kaliteyi koruyun

Aynı menzil etkisini yaratmak için tam kare fotoğraf makinesindeki görüntüleri kırpabilirsiniz ancak megapiksel sayısı azalır. Bu nedenle elde edilen görüntüler daha küçük olur ve tekrar büyütüldüklerinde netlikleri azalır. APS-C formatındaki fotoğraf makinesiyle çekim yapmak aynı zamanda düzenleme aşamasında görüntüleri manuel olarak kırpmak için harcanan zamandan ve emekten tasarruf sağlar.

eos r7 tam kare ve aps-c karşılaştırması
EOS 850D

Kompakt ve hafif

APS-C sensörler daha küçük olduğundan, fotoğraf makineleri daha kompakt ve daha hafif olacak şekilde üretilir. Bu sayede sokak ve seyahat fotoğrafçılığı için idealdirler. APS-C fotoğraf makineleri için tasarlanmış bir lens için daha küçük bir görüntü çemberi gerektiğinden, lens daha küçük ve hafif olabilir, dolayısıyla daha uygun maliyetli olabilir.

Lens Uyumluluğu

Farklı Canon fotoğraf makinesi lens türleri hakkında daha fazla bilgi edinin ve bunların fotoğraf makinenize uyup uymayacağını nasıl anlayacağınızı öğrenin.
201211 150million RFEFlens poster Nologo