Canon Camera
Yeni

Aynasız Fotoğraf Makineleri

Canon EOS R10

Hemen her koşulla başa çıkabilecek kadar çok yönlü bir fotoğraf makinesi. İdeal seyahat arkadaşıdır. İdeal hibrit içerik üretme aracıdır. Kendinizi yaratıcı şekilde ifade etmenizi sağlayan bir araçtır.

Teknik Özellikler

 • Notification Imagee

  Dual Pixel CMOS AF II

  Hem fotoğraf hem video modlarında insanları, hayvanları ve araçları tanıyan ve takip eden AF

 • Notification Imagee

  15 kare/saniye sürekli çekim1

  Mekanik deklanşör ile en üst düzey yüksek hız ve yüksek kaliteli sonuçlar için

 • Notification Imagee

  4K/30p

  Yüksek hızla 6K veriden örneklenen yüksek kaliteli video

 • Notification Imagee

  -4 EV düşük ışıkta odaklama2

  Düşük ışık koşullarında hassas odaklama

 • Notification Imagee

  ISO 32.000'e varan fotoğraflar ve 12.800'e varan videolar

  Fotoğraflar için ISO 51.200 ve videolar için ISO 25.600'e kadar genişletilebilir

 • Notification Imagee

  4K/60p3

  Videolarda daha net hareketler için

 • Notification Imagee

  2,36 milyon noktalı EVF

  60/120 kare/saniye seçilebilir yenileme hızı ile4

 • Notification Imagee

  23 kare/saniye sürekli çekim5

  Daha da yüksek hızlar ve sessiz çekim için elektronik deklanşör ile 6

 • Notification Imagee

  DIGIC X işlemci

  Duyarlı kontrol ve minimum EVF gecikmesi

 • Notification Imagee

  image.canon

  Bulut hizmetlerine yükleme işlemleri için doğrudan Wi-Fi bağlantısı

 • Notification Imagee

  7,5 cm 1,04 milyon noktalı Değişken Açılı Dokunmatik Ekran

  Nesnenize farklı bir açıdan bakın

 • Notification Imagee

  YouTube canlı yayın akışı

  YouTube kanalınıza Canlı Yayın yapın7

Canon EOS R10 ve RF-S 18-150mm F3.5-6.3 KAZANIN

Canon EOS R10 ve RF-S 18-150mm F3.5-6.3 KAZANMA şansı için ödüllü çekilişe katılın. Aynı zamanda hikaye anlatım becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olması için size özel kişiselleştirilmiş ipuçları, yardımcı bilgiler ve ilham kaynakları almak adına kayıt olabilirsiniz.
ÖDÜLLÜ ÇEKİLİŞ ŞARTLARI VE KOŞULLARI 

CANON EOS R10 İLE TANIŞIN

Size daha fazlasını sunan bir fotoğraf makinesini keşfedin

Sevilla'da 48 saat çekim yapmak için EOS R10'u kullanan seyahat blogu yazarı Diana Millos'u izleyin.
Canon Camera

Lansman teklifimiz kapsamında Canon Yuva Adaptörü EF-EOS R'yi edinin

Lansman teklifimiz sayesinde DSLR'nizi kolayca yükseltin: Kutuya Canon Yuva Adaptörü EF-EOS R dahildir. Aynı kalite, performans ve işlevselliği koruyarak, DSLR'nizin mevcut EF ve EF-S lenslerini EOS R10 ile kullanın. Yalnızca Canon EOS R7 ve EOS R10'un lansmanı süresince stok durumuna bağlı olarak sunulur.

Lansman teklifimiz kapsamında Canon Yuva Adaptörü EF-EOS R'yi edinin

Bir bakışta EOS R10

 • Canon EOS R10 - Daha fazla netlik

  Daha fazla netlik

  EOS R10'da, gelişmiş nesne tanıma için derin öğrenme teknolojili yapay zeka kullanarak programlanan ünlü Dual Pixel CMOS AF II odaklama sistemimiz bulunur.

 • Canon EOS R10 - Yüksek Hareket Netliği

  Daha fazla hız

  Sezgisel tepki vererek vahşi yaşam ve spor fotoğrafçılığı için ideal olan yüksek hızlı seri çekimle anlık hareketleri ölümsüzleştirin.

 • Canon EOS R10 - Daha fazla esneklik

  Daha fazla esneklik

  İster fotoğraf, ister video veya ikisinin bir karışımını çekin, EOS R10 her seferinde üstün görüntü kalitesi sunar.

 • Canon EOS R10 - Basit ve tatmin edici kullanım

  Daha basit ve tatmin edici kullanım

  EOS R10'u elinize aldığınız andan itibaren ona, sanki yaratıcı kişiliğinizin bir uzantısıymış gibi bağlanacaksınız.

 • Canon EOS R10 - Daha fazla bağlantı

  Daha fazla bağlantı

  EOS R10, akıllı telefonunuza kablosuz olarak bağlanır, böylece yaratıcılığınızı arkadaşlarınız ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

 • Canon EOS R10 - Örnek Galerisi

  Örnek Galeri

  EOS R10'un nasıl sonuçlar ortaya çıkarabileceğini görün.

 • Daha fazla netlik

  EOS R10'da, gelişmiş nesne tanıma için derin öğrenme teknolojili yapay zeka kullanarak programlanan ünlü Dual Pixel CMOS AF II odaklama sistemimiz bulunur. Düşük ışıkta hızlı, duyarlı ve son derece hassastır; sadece ay ışığıyla aydınlatılmış sahnelerde bile doğru çekim yapmanızı sağlar.

  Canon Camera

  Yeni bir tür otomatik odaklama deneyimi yaşayın

  EOS R10 insanları, araçları ve kedi, köpek, kuş gibi hayvanları tanıyarak karenin herhangi bir yerindeki hareketlerini takip edebilir8. Hızlı hareket eden konular bile son derece keskin bir şekilde işlenir.

  EOS R10 insanları fotoğraflarken "ruhun pencereleri" olan gözlere öncelik verir. Gözler görünmüyorsa bunun yerine yüz takip edilir. Konunuz bir süreliğine arkasını dönerse başı ve ardından da vücudu takip edilir.

  Daha fazla hız

  Sezgisel tepki vererek vahşi yaşam ve spor fotoğrafçılığı için ideal olan yüksek hızlı seri çekimle anlık hareketleri ölümsüzleştirin. EOS R10, saniyede 15 kareye kadar hızla 1 (veya fotoğraf makinesinin elektronik deklanşörü kullanıldığında 23 kare/saniye5) seri RAW, JPEG veya HEIF çekimleri yapabilir. Bu esnada fotoğraf makinesi konuları kadrajda takip ederek değişen sahnelere göre odağı ve pozlamayı sürekli olarak ayarlar.

  Canon Camera

  Anlık sahneleri yakalama

  RAW Burst modunda, yüzde 75 kırpma ile 30 kare/saniyeye kadar fotoğraf çekilebilir ve görüntüler derli toplu ve kolay bir şekilde düzenlenmek üzere tek bir video dosyasında saklanır. Görüntüler daha sonra ücretsiz Digital Photo Professional (DPP) yazılımımız ile ayrı ayrı ayıklanabilir, işlenebilir ve düzenlenebilir. Fotoğraf makinesinin menüsünde Ön Çekim etkinleştirildiğinde EOS R10, deklanşör düğmesine basılmadan önceki 0,5 saniye boyunca hareketi yakalar; böylece o mükemmel, büyülü anları hiçbir zaman kaçırmazsınız.

  Hızlı tepki

  Fotoğraf makinesi komutlarınıza hızlı tepki verir ve o önemli anı yakalamanız söz konusu olduğunda size büyük bir avantaj sağlar. DIGIC X işlemci, hassas kontrol ve minimum vizör gecikmesi veya karartma sunarak konunuzla aranızda bir bağ olduğunu hissetmenizi sağlar.

  Canon EOS R10 - Digic X İşlemci

  Daha fazla esneklik

  İster fotoğraf, ister video veya ikisinin bir karışımını çekin, EOS R10 her seferinde üstün görüntü kalitesi sunar. Sadece 429 g9 ağırlığıyla taşınabilirdir, böylece her zaman yanınıza alabilirsiniz.

 • EOS R10 ile Kontrolü Ele Alın

  Kontrolü ele alın

  Fotoğrafçılar, JPEG veya HEIF dosyaları çekmeyi veya post prodüksiyon aşamasında maksimum esneklik için RAW dosyaları çekmeyi tercih edebilir. Dual Pixel RAW teknolojimiz, keskinlik ve bokeh efekti için mikro ayarlama yapıp gölgelenmeyi azaltarak görüntülerinizi iyileştirmenizi sağlar.

 • EOS R10 ile mükemmel denge

  Mükemmel denge

  24,2 megapiksel sensör ideal ayrıntı, hız ve düşük ışık performansı dengesi sunar. ISO 32.000 değerindeki (ISO 51.200'e çıkarılabilir) maksimum hassasiyet, karanlıkta çekim yaparken daha fazla ayrıntı ve daha az kumlanma sağlar. İhtiyaç duyduğunuzda biraz daha fazla ışık sağlayabilecek yerleşik flaş bile bulunur.

 • Canon EOS R10 - Panoramik ve Kaydırma Sahne Modları

  EOS R10'da bulunan Panoramik ve Kaydırma sahne modları, bu tekniklerle çekim yaparken mükemmel sonuçlar elde etmenizi kolaylaştırır.

  Işık, kamera, motor!

  Beklentileri aşan 4K görüntü

  Beklentileri aşan 4K görüntü

  EOS R10, UHD ekranlarda mükemmel görünen olağanüstü 4K video çekimleri yapar ve Full HD projelerinde düzenleme yaparken kalite kaybı olmadan kırpmaya olanak tanır. Film yapımcıları, hareket eden nesnelerin akıcı üretimi ve ağır çekim efektleri için 4K/60p 3 veya fotoğraf makinesinin 24,2 megapiksel sensörünün 6K çıktısından oluşturulan etkileyici, yüksek hızda örneklenmiş 4K/30p seçeneklerinden birini tercih edebilir. İnanmak için sonuçları görmelisiniz.

  Yüksek hareket netliği

  Full HD modunda çekim yaparken 120 kare/saniyeye kadar kare hızları kullanılarak hareket eden konuların hareketinde daha fazla ayrıntı yakalanabilir.10 Yavaş hareketli sahnelerde ise dahili olarak muhteşem 4K ve Full HD zaman atlamalı videolar oluşturma özelliği, yaratıcılığınızı daha da artırır.

  Yüksek hareket netliği

  Daha basit ve tatmin edici kullanım

  EOS R10'u elinize aldığınız andan itibaren ona, sanki yaratıcı kişiliğinizin bir uzantısıymış gibi bağlanacaksınız. Düğmeler ve kadranlar sezgisel olarak parmaklarınızın altına denk gelir ve fotoğraf makinesinin elektronik vizörü (EVF) bütün dünyayı net ve doğru bir şekilde görmenizi sağlar.

 • Canon EOS R10 - OVF Yardımcısı Karşılaştırması

  OVF Yardımcısı

  DSLR'ler gibi optik vizörleri olan fotoğraf makinelerinden geçiş yapanlara yardımcı olan bir OVF Yardımcısı modu bile vardır.

 • Canon EOS R10 - EVF

  EVF

  EOS R10'un 2,36 milyon noktalı EVF'si, alan derinliğinden beyaz dengesine ve Görüntü Stiline kadar, çekilen bir görüntünün tam olarak nasıl görüneceğini gösterir. Rahat ve kullanımı kolay olmasının yanı sıra sadece ihtiyaç duyduğunuz bilgileri görebilmeniz için özelleştirilebilir.

 • Canon EOS R10 - Değişken Açılı dokunmatik ekran

  Değişken Açılı dokunmatik ekran

  EVF, konunuza farklı bir açıdan bakabilmeniz için yukarıdan veya aşağıdan görüntü oluşturup çekim yapmanızı sağlayan, 7,5 cm, 1,04 milyon noktalı Değişken Açılı dokunmatik ekran ile desteklenmektedir.

 • APS-C EOS R sistemine geliyor

 • Günümüzün teknolojisiyle, geleceğe yönelik tasarlanmış bir sistem.

  Geleceğe yönelik tasarlanmış bir sistem

  EOS R10, hem bugün hem de gelecekte her yönüyle üstün kaliteli fotoğraf ve videolar sunmak üzere tasarlanan fotoğraf makineleri, lensler ve aksesuarlardan oluşan EOS R sisteminin bir üyesidir. Daha hızlı ve daha geniş (54 mm) lens yuvası, yeni performans seviyelerine olanak tanıyarak size yaratıcı olmak için yeni yollar sunar.

 • EOS R Sistemi ile entegre edin ve genişletin

  Entegre edin ve genişletin

  Ancak üç lens yuvası adaptörü sayesinde mevcut EF ve EF-S lenslerinizi de kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunlar, özelleştirilebilir kontroller veya değişken ND filtresi gibi ekstra işlevler de katabilir.

 • APS-C ile Tam Kare Fotoğraf Makinelerinin Karşılaştırması

  APS-C avantajı

  EOS R10, APS-C boyutlu bir sensöre sahip olduğu için lensler, bir tam kare fotoğraf makinesindeki eşdeğer odak uzaklıklarına göre 1,6 kat daha fazla telefoto menzili sunar. Kareyi dolduran vahşi yaşam ve etkileyici aksiyon çekimleri için konunuza yakınlaşın.

  Çekim yaparken öğrenin ve gelişin

  EOS'u kullanmaya veya fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için rehberli kullanıcı arayüzü becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olurken fotoğraf makinenizin nasıl çalıştığını da öğretir. Standart fotoğraf makinesi arayüzü o kadar sezgisel ve kullanıcı dostudur ki yardım almadan çalışmaya hazır olduğunuzda orada olduğunu bile unutabilirsiniz.

  Çekim yaparken öğrenin ve gelişin

  "FOTOĞRAF MAKİNESİNİN ÇALIŞMA ŞEKLİNE BAYILDIM. GERÇEKTEN ÇOK HIZLI VE OTOMATİK ODAKLAMA HARİKA."

  Canon Camera

  Yazar Diana Millos

  Seyahat Blogu Yazarı

  Daha fazla bağlantı

  EOS R10, akıllı telefonunuza kablosuz olarak bağlanır, böylece yaratıcılığınızı arkadaşlarınız ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Sosyal medyada paylaşım yapın, arkadaşlarınıza video klipleri gönderin ve bulut hesaplarına görüntü yükleyin; böylece yaptığınız çekimler eve döndüğünüzde hazır olsun.

  Canon Bağlantı Olanakları
  Canon EOS R10 - Avantaj - Daha Fazla Bağlantı

  Her zaman bağlı kalın

  Dahili Bluetooth Düşük Enerji özelliği her zaman açık bağlantı sağlayarak, görüntülerin aktarılması gerektiğinde 2,4 GHz Wi-Fi'ın sorunsuz bir şekilde etkinleştirilmesini sağlar. Fotoğraf makinesini Canon Camera Connect uygulamasını çalıştıran akıllı cihazınızla uzaktan kontrol ederek gördüklerini görmeniz, ayarları değiştirmeniz, fotoğraf ve video çekmeniz de mümkündür. Daha kolay uzaktan kullanım için BR-E1 kablosuz Bluetooth kontrol cihazı da mevcuttur.

  EOS R10, dahili şarj ve PC/Mac bilgisayarlara bağlı çekim için USB-C girişine de sahiptir.

 • Canon EOS R10 - Daha fazla bağlantı

  Takipçilerinizi etkileyin

  Vlogger'lar ve içerik oluşturucular, EOS R10'u kullanarak üstün kaliteli videoları canlı olarak doğrudan YouTube'daki takipçilerine aktarabilir7. Fotoğraf makinesini Wi-Fi ağınıza bağlamanız yeterlidir; bilgisayar gerekmez. Değişken Açılı LCD ekran, sunum yaparken doğru görüntüyü sağlamak için döndürülebilir.

  EOS R10 ayrıca dikey video çekimini de destekler; bu özellik sosyal medya hikayeleri için içerik çekerken idealdir.

 • image.canon - yaratıcılığınızı buluta taşıyın

  Yaratıcılığınızı buluta taşıyın

  image.canon ağ geçidimiz, içeriğinizi tam da olması gereken yere yerleştirir. Görüntüler ve videolar, Wi-Fi kullanılarak doğrudan fotoğraf makinesinden image.canon bulutuna sorunsuz bir şekilde yüklenebilir. Buradan uzun süreli depolama için başka bulut platformlarına taşınabilir veya düzenleme için bir PC veya Mac'e indirilebilir.

  EOS R10'dan maksimum görüntü kalitesi alabilmek için RAW görüntüleri canon.image bulut ortamında işlemeyi deneyin.11 Görüntü kalitesini yeni seviyelere taşımak için nöral ağ görüntü işleme motoru kullanılır.12

 • Canon EOS R10 - Kutu içeriği

  Kutunun içeriği

  Fotoğrafçılık ve video çekimlerinizi bir üst seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan her şey.

  • EOS R10 Fotoğraf Makinesi Gövdesi

  • Fotoğraf Makinesi Kapağı R-F-5

  • Fotoğraf Makinesi Askısı ER-R10

  • Yuva Kapağı ER-SC2

  • Pil Şarj Cihazı LC-E17E

  • Pil Paketi LP-E17

  • Pil Paketi Kapağı

  • AC Kablosu

  • Kullanıcı Kılavuzu Seti

  Lensler ve Aksesuarlar

 • RF-S Lensler

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Aile fotoğrafları, yaşam tarzı çekimleri, portreler ve tatil anları gibi günlük durumlar için mükemmel olan, EOS R Serisi için tasarlanmış standart bir APS-C zoom lens.

 • RF-S Lensler

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Seyahat, vahşi yaşam, spor ve yaşam tarzı çekimleri için mükemmel olan geniş açılı-telefoto açılı EOS R serisi APS-C zoom lensi.

 • Canon Camera

  Tripod

  Tripod Tutacağı HG-100TBR

  Tripod Tutacağı HG-100TBR, kablosuz uzaktan kumanda sunan küçük, hafif ve çok yönlü bir tripod tutacağıdır.

 • Canon Camera

  EOS Aksesuarı

  Yönlendirilebilir Stereo Mikrofon DM-E1D

  Bir mikrofondan canlı ve net ses alarak sesinizi dijital çağa taşıyın.

 • Canon Camera

  EOS R Lensleri

  EF-EOS R Yuva Adaptörü

  Standart Yuva Adaptörü EF-EOS R; EF-S ve EF lenslerinin EOS R kameralarında sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesini sağlar.

 • Canon Camera

  EOS Aksesuarı

  EF-EOS R İçe Takmalı Filtre Yuva Adaptörü

  İçe Takmalı Filtre Yuva Adaptörü EF-EOS R, Yuva Adaptörü EF-EOS R'nin işlevselliğini sunar ve ilaveten içe takmalı filtre özelliğine sahiptir.

 • Canon Camera

  EOS Aksesuarı

  EF-EOS R Kontrol Halkalı Yuva Adaptörü

  Kontrol Halkalı Yuva Adaptörü EF-EOS R, Yuva Adaptörü EF-EOS R ile aynı dönüştürme işlevini sunar ancak ilaveten bir Lens Kontrol Halkasına sahiptir.

 • Canon Camera

  EOS Aksesuarı

  Akıllı Telefon Bağlantısına Yönelik AD-P1 Çok İşlevli Yuva Adaptörü

  Yeni iş akışı olanakları için akıllı telefonunuzu ve fotoğraf makinenizi bu çok işlevli adaptörle bağlayın.

 • İlgili Makaleler

 • Yazlık elbisesi ve şapkasıyla ayrıntılı bir İspanyol mimarisinin önünde duran bir kadın, vizörden bakmak için Canon EOS R10'u eliyle yüzüne doğru tutuyor.

  SEYAHAT FOTOĞRAFÇILIĞI

  EOS R10 ile bir Sevilla turu

  Blog yazarı Diana Millos, yaratıcılığa olanak tanıyan bu fotoğraf makinesinin neden mükemmel bir seyahat arkadaşı olduğunu keşfediyor.

 • The EOS R7 and EOS R10 on a surface tiled in a bright blue and white chevron pattern.

  KİT

  EOS R7 veya EOS R10: Sizin için en uygunu hangisi?

  Aynasız EOS R Sistemi serisindeki yeni nesil APS-C fotoğraf makineleri arasındaki temel benzerlikleri ve farklılıkları keşfedin.

 • Canon EOS R6'yı yosun tutmuş büyük bir kaya üzerinde, Canon EOS R7'yi ise başka bir kaya üzerinde gösteren bölünmüş bir görüntü.

  TEKNOLOJİ

  APS-C ile tam kare fotoğraf makinelerinin açıklamalı karşılaştırması

  APS-C ve tam kare fotoğraf makineleri arasındaki fark nedir ve hangisi sizin için doğru seçim?

 • İlgili Ürünler

  İlginizi çekebilir:

  Canon EOS R10
  Derecelendirmeler ve incelemeler

  1. Konuya/çekim koşullarına, pilin durumuna, fotoğraf makinesi kurulumuna veya kullanılan lense vb. bağlı olarak sürekli çekim hızı daha düşük olabilir. Ayrıntılar için İleri Seviye Kullanım Kılavuzuna bakın. Servo AF ile maksimum sürekli çekim hızını destekleyen lensler hakkında bilgi almak için "cam.start.canon" web sitesindeki Supplemental Information of EOS R10 (EOS R10 için Ek Bilgiler) bölümüne bakın.
  2. 23°C/73°F'de, f/1,2 lens, Merkez AF noktası, Tek Çekim AF, ISO100 ile fotoğraf çekimi sırasında. Odak Dışı Düzleştirme kaplamalı RF lensler hariç.
  3. 4K 60p çekim modu, yatay alanın %64'ü kadar kırpılır.
  4. AF modu kullanımı, deklanşör düğmesine yarım basma veya sürekli çekim sırasında maksimum kare hızı saniyede 59,94 karedir. Kullandığınız lense veya çekim koşullarına bağlı olarak gösterilen kare hızının daha düşük olabileceğini unutmayın.
  5. Konuya/çekim koşullarına, fotoğraf makinesi kurulumuna veya kullanılan lense vb. bağlı olarak sürekli çekim hızı daha düşük olabilir. Ayrıntılar için İleri Seviye Kullanım Kılavuzuna bakın. Servo AF ile maksimum sürekli çekim hızını destekleyen lensler hakkında bilgi almak için "cam.start.canon" web sitesindeki Supplemental Information of EOS R10 (EOS R10 için Ek Bilgiler) bölümüne bakın. Konunun türüne veya çekim koşullarına bağlı olarak rolling shutter görüntü bozulması meydana gelebilir.
  6. Deklanşör dışında (diyafram, odak lensi sürücüsü sesi ve elektronik sesler gibi) başka sesler duyulabilir.
  7. Fotoğraf makinesinin canlı yayın hizmeti yalnızca YouTube'da canlı yayını destekler. Canlı yayın hizmetini kullanabilmek için image.canon adresinden kaydolmanız gerekir. En son gereksinimler için YouTube'a göz atın. YouTube'daki canlı yayın akışı, bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir, durdurulabilir veya sonlandırılabilir. Canon, YouTube'daki canlı yayın dağıtımları da dahil olmak üzere üçüncü tarafların hizmetleri konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.
  8. Takip esnasında konu karesi gösterildiğinde ve tam AF aralığı etkinken fotoğraf makinesine uyumlu bir lens takıldığında veya konu başka bir alan modunda başarılı şekilde algılandığında geçerlidir. Desteklenen lenslerle ilgili bilgi almak için "cam.start.canon" adresindeki EOS R10 için [Ek Bilgiler] bölümüne göz atın.
  9. CIPA yönergelerine göre bir hafıza kartı ve pil ile.
  10. Yüksek Kare hızına sahip Video modunda ses kaydedilmez.
  11. Hizmet, Temmuz 2022 sonlarında başlatılacak ve fotoğraf makinesi ürün yazılımının güncellenmesi gerekecektir.
  12. RAW seri çekim modunda çekilen RAW görüntüleri geliştirilemez. Bulut RAW görüntü işleme ücretli bir hizmettir. Canon Imaging Uygulaması Service Plans aracılığıyla bir plan satın alınması gerekir. Daha fazla bilgi için https://sas.image.canon/ adresini ziyaret edin

   Wi-Fi®, tescilli bir ticari markadır.
   Bluetooth®, tescilli bir ticari markadır.