EOS R7

Aynasız Fotoğraf Makineleri

Canon EOS R7

EOS R teknolojisi, APS-C tasarımıyla bir araya gelerek küçük, hızlı ve güçlü hibrit aynasız fotoğraf makinesi sunuyor.

Vahşi doğayı keşfedin

 • Bir sonraki adımınız ne olacak?

  Mükemmel EOS 7D serisi fotoğraf makinelerimizin mirasını devam ettiren EOS R7, son teknoloji ürün performansını ve yüksek hızı yeni nesil aynasız EOS R Serisi gövdede bir araya getirir.

 • EOS R yeniliği APS-C tasarımıyla buluşuyor

  EOS R7, APS-C boyutlu bir sensöre sahiptir; bu nedenle lensler, bir tam kare fotoğraf makinesindeki eşdeğer odak uzaklığına göre 1,6 kat daha fazla telefoto menzili sunar. Konunuzun hemen yanındaymış gibi hissedecek, kareyi dolduran hayvan portreleri ve yüksek etkiye sahip güçlü aksiyon fotoğrafları çekebileceksiniz.

 • Teknik Özellikler

  • Dual Pixel CMOS AF II

   İnsanları, hayvanları ve araçları tanıyan ve takip eden AF

  • 15 kare/saniyeye kadar sürekli çekim

   Ayrıca fotoğraf makinesinin elektronik deklanşörü ile 30 kare/saniyeye kadar seri çekim4

  • 32,5 megapiksel APS-C boyutunda sensör

   Çözünürlük, hız ve düşük ışık performansının mükemmel dengesi

  • -5 EV düşük ışıkta odaklama2

   Düşük ışık koşullarında hassas odaklama

  • ISO 32.000

   Standart maksimum hassasiyet

  • 120p'ye kadar Full HD

   Yüksek hareket netliği için9

  • Birlikte Çalışan Görüntü Sabitleme Teknolojileri

   Fotoğraf makinesinin titremesine karşı 7 stop'a kadar3 koruma için birlikte çalışan gövde ve lens sabitleme teknolojileri

  • 4K/60p

   Video çekimi

  • 2,36 milyon noktalı EVF

   120 kare/saniyeye kadar yenileme hızı ile10

  • 7,5 cm 1,62 milyon noktalı Değişken Açılı Dokunmatik Ekran

   Konunuza farklı bir açıdan bakın

  • DIGIC X işlemci

   Duyarlı kontrol ve minimum EVF gecikmesi

  EOS R7 İÇİN YENİ ÜRÜN YAZILIMINI HEMEN İNDİRİN

  EOS R7'nizi Canon RF-S 3.9mm F3.5 STM DUAL FISHEYE çift balıkgözü lensle uyumlu hale getirmek için güncelleyerek Canon'un VR çözümlerinden yararlanın.

  Daha fazla bilgi almak ve hemen indirmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  CANON EOS R7 İLE TANIŞIN

  APS-C fotoğraf makinesi tasarımında bir sonraki seviye

  Vahşi yaşam fotoğrafçısı ve içerik oluşturucu Dani Connor'ı, İber Vaşağı arayışını fotoğraflamak için EOS R7'yi kullanırken izleyin.

  Bir bakışta EOS R7

 • Yeni nesil Otomatik Odaklama

  Derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve konu tanıma özelliği

 • Üst düzey görüntü sabitleme

  Fotoğraf makinesinin titremesine karşı RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM ile 7 stop'lu 3 koruma; diğer RF lenslerle 8 stop'a kadar 13 koruma

 • Aklınızı başınızdan alacak hız ve performans

  Fotoğraf için mükemmel olan sahneler bir saniyeden bile kısa sürer. Bu yüzden EOS R7'yi olağanüstü hızlı olacak şekilde tasarladık

 • Görüntü kalitesinde bir sonraki seviye

  Beklentilere meydan okuyan fotoğraflar ve videolar

 • İletişimde bir sonraki aşama

  Paylaşın, gönderin, yayın yapın ve işleyin

 • Yeni nesil Otomatik Odaklama
  Derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve konu tanıma özelliği

  EOS R7'ye, EOS R3, EOS R5 ve EOS R6 fotoğraf makinelerimizde bulacağınız derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve iTR AF teknolojisini ekledik. Bu da insanları, hayvanları ve araçları tanıyabileceği ve bunları kadraj içinde hareket ettikleri her yerde son derece net bir şekilde odakta tutabilecekleri anlamına gelir.

  Beklentileri aşan otomatik odaklama

  Vahşi yaşam fotoğrafçıları, fotoğraf makinesinin uçan kuşları tanıyarak, manzara boyunca uçtukları sırada onların netliğini korumasını çok sevecek. Spor fotoğrafçıları, insanların hızlı ve öngörülemeyen hareketlerini, başlarında bir kask varken, farklı bir yöne bakarken veya baş aşağı dönerken bile takip etme kabiliyetine bayılacak.

  EOS R7'nin Dual Pixel CMOS AF II odaklama sistemi, kadrajın neredeyse tamamındaki konuları içine alıp takip eder1 ve -5EV 2 gibi düşük ışık veya f/22 gibi küçük maksimum diyafram açıklıklarında bile hızlı ve doğru AF sağlar.

  Beklentileri aşan otomatik odaklama

  Üst düzey görüntü sabitleme
  Fotoğraf makinesinin titremesine karşı 7 stop'lu koruma için3

  Elde uzun pozlamalı fotoğraflar çekebildiğinizi ve bu sırada tripoda ihtiyaç duymadan hareketli konuları özellikle bulanıklaştırabileceğinizi hayal edin. Veya fotoğraf makinesiyle yürürken süper net videolar çekebildiğinizi. EOS R7'nin içindeki Dahili Görüntü Sabitleyici (IBIS), yaratıcı olmanın her türlü yeni yolunu açar ve fotoğraf makinesi sisteminizi nasıl kullandığınızı yeniden düşünmenizi sağlar.

  Fotoğraf makinesinin titremesine karşı 7 stop'lu koruma
  Siz sabit olmasanız bile sabitliğini korur

  Siz sabit olmasanız bile sabitliğini korur

  Fotoğraf makinesinin IBIS'si, lenslerimizin birçoğunda yerleşik olarak bulunan optik IS ile birlikte çalışır. RF yuvasının son derece yüksek iletişim hızı ve yüksek fiziksel genişliği sayesinde, RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM ile 7 stop'a 3 kadar ve 5 eksenin üzerinde stabilizasyon sağlayan diğer RF lenslerle 8 stop'a 13 kadar çıkılabilir; böylece elde uzun pozlamalarla fotoğraf makinesi titremeden sabit bir şekilde fotoğraf çekebilirsiniz.

  EOS-R sisteminin geniş lens yuvası, IS olmayan lenslerle (hızlı sabit lensler gibi) çekim yaparken bile EOS R7'nin IBIS'sinin fotoğraf makinesi titremesine karşı son derece etkili sabitleme sağlamasına olanak tanır.

  EOS R7 Panoramik

  Sistem aynı zamanda eğimli ufuk çizgilerini düzeltmeye ve kaydırma yaparken ya da panoramik fotoğraflar çekerken nesnelerin netliğini korumaya da yardımcı olur.

  Son derece sabit videolar

  Video çekerken IBIS ve optik IS sistemleri üçüncü bir teknoloji ile birlikte çalışır: Movie Digital IS. Bu sistemler birlikte fotoğraf makinesi hareketlerini öyle net bir şekilde yakalar ki çekimlerin gimbal kullanılarak yapıldığını bile düşünebilirsiniz.

  Hem de ışık hızıyla…
  Aklınızı başınızdan alacak hız ve performans

  Fotoğraf için mükemmel olan sahneler bir saniyeden bile kısa sürer. Bu yüzden EOS R7'yi olağanüstü hızlı olacak şekilde tasarladık. Çekim sırasında sürekli yanıt veren AF ve AE ile 15 kare/saniyelik6 veya fotoğraf makinesinin sessiz elektronik deklanşörünü kullanırken7 30 kare/saniyeye kadar4 şaşırtıcı hızlarda RAW, JPEG ve HEIF dosyaları yakalayın. 1/16.000 saniyelik en yüksek elektronik deklanşör hızı, çıplak gözle genellikle kaçırılan ayrıntıları ortaya çıkarır.

  DIGIC X İşlemci

  Hızlı tepki verecek şekilde geliştirilmiştir

  Fotoğraf makinesinin DIGIC X işlemcisi hızlı ve aktif kullanım sağlar ve gerçek anlamda hassas bir çekim deneyimi için vizör gecikmesini ortadan kaldırır. 30 kare/saniyelik tek bir seri çekimde 42 adede kadar RAW dosyası ve 126 adede kadar JPEG yakalanabilir.8

  Videolarda mükemmel şekilde yakalanan akıcı hareketler

  Video çekerken 4K kalitesinde 60p'ye kadar kare hızları, Full HD çekim yaparken ise 120 p'ye kadar kare hızları kullanılabilir9. Hareketli nesneleri inanılmaz hassasiyetle yakalar ve post prodüksiyon aşamasında son derece net ağır çekim efektleri oluşturur.

  Videolarda mükemmel şekilde yakalanan akıcı hareketler

  Görüntü kalitesinde bir sonraki seviye.
  Beklentilere meydan okuyan fotoğraflar ve videolar

  İster fotoğraf ister video çekiyor olun, EOS R7'nin 32,5 megapiksel CMOS sensörü ve DIGIC X görüntü işlemcisi etkileyici sonuçlar sunar. EOS R sisteminin teknik avantajları optik ve sensör tasarımı konusundaki uzmanlığımızla birleşerek size daha önce deneyimlediğinizden daha iyi bir görüntü kalitesi sunar.

  Dünyada nesli en fazla tehlike altında olan kediyi fotoğraflama

  Beklentilerin ötesinde görüntü kalitesi

  ISO 32.000 değerindeki maksimum hassasiyet sayesinde, fotoğraflar düşük ışıkta bile ayrıntı, renk ve dinamik aralıkla doludur. 7K sensör çıktısının yüksek hızda örneklenmesi ile çok yüksek kaliteli 4K video çekimleri üretilebilir; Canon Log 3 ise geniş dinamik aralık ve çekim sonrası düzenleme seçenekleri sunar.

  Beklentilerin ötesinde görüntü kalitesi

  Çekildiği fotoğraf makinesi: EOS R7

  • f/11
  • 1/80
  • 32.000

  EOS tasarımındaki bir sonraki büyük adım
  Yeni özellikler, sezgisellik

  Yeni teknolojiyi parmaklarınızın ucuna getirirken DSLR'niz kadar tanıdık ve sezgisel bir his veren bir fotoğraf makinesiyle yaratıcılığa doğru bir sonraki adımınızı atın. Birleştirilmiş AF noktası seçici ve arka kontrol kadranı gibi yeni tasarım özellikleri, klasik EOS kullanımı ve anında fark edilebilen menü sayfalarıyla bir araya gelirken en başından itibaren hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.

 • Elektronik vizör

  120 kare/saniyelik10, 2,36 milyon noktalı çarpıcı elektronik vizör bile DSLR fotoğraf makinelerinden geçiş yapanlara yardımcı olacak OVF Yardımcısı moduna sahiptir.

 • Değişken Açılı LCD ekran

  Değişken Açılı LCD ekran, zor açılardan çekim yapmayı kolaylaştırır. Dikey video kaydı desteği de sosyal medya için hikaye çekimi yapmayı basitleştirir.

 • Birleştirilmiş AF noktası seçici

  Yeni tasarım özellikleri arasında birleştirilmiş AF noktası seçici ve arka kontrol kadranı bulunur.

 • APS-C avantajı

  APS-C avantajı

  EOS R7'de, APS-C boyutlu bir sensör bulunur; bu nedenle lensler, bir tam kare fotoğraf makinesindeki aynı odak uzaklığına göre daha fazla telefoto menzile sahiptir. Daha küçük sensör formatı aynı zamanda EOS R7'yi daha taşınabilir hale getirir; bu da vahşi yaşam gezileri sırasında, uçak gösterilerini fotoğraflarken veya hareket halinde çekim yaparken idealdir.

  Entegre edin ve genişletin

  Lenslerden bahsetmişken, mevcut tüm EF ve EF-S lenslerinizi, Canon yuva adaptörü seçenekleri ile EOS R7'ye taşıyabilirsiniz. EOS R sisteminin üstün işlevselliği sayesinde en az alışık olduğunuz kadar iyi performans göstereceklerdir.

  EOS R7'yi tam istediğiniz gibi çalışacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Özelleştirilebilir kadranlar ve düğmeler, özel çekim modlarını ve programlanabilir Menüm ekranını tamamlar.

  Entegre edin ve genişletin

  "BİR APS-C SENSÖRLE BİRLİKTE R SİSTEMİNİN HIZINA VE MENZİLİNE SAHİP BİR FOTOĞRAF MAKİNESİ KULLANMAK İNANILMAZ BİR DENEYİM."

  İletişimde bir sonraki aşama
  Paylaşın, gönderin, yayın yapın ve işleyin

  EOS R7, Canon Camera Connect uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuzla, tabletinizle veya bilgisayarınızla birlikte çalışabilen bağlı bir fotoğraf makinesidir. Bluetooth Düşük Enerji bağlantısı, akıllı cihazınızla bağlantı kurar; böylece, nerede çekim yapıyor olursanız olun, Wi-Fi kullanarak tam veya küçük boyutlu görüntülere ve videolara göz atabilir, bunları indirebilir ve paylaşabilirsiniz. EOS R7, iPhone11 ile de uyumludur; bu sayede onu yüksek hızlı USB-C kablosu kullanarak bağlayabilirsiniz.

  Heyecan verici etkinlikleri sosyal medyadaki takipçilerinizle güncel biçimde paylaşın veya işiniz için çekim yapıyorsanız doğrudan bir müşteriye fotoğraf gönderin EOS R7, YouTube'da canlı video yayını yapmanıza da olanak tanır5.

  Bağlantı Şeması

  Düzenleme iş akışınıza erken başlayın

  Dahili Wi-Fi, görüntülerinizi ve video kliplerinizi daha sonra incelenmek üzere bulut depolama alanına sorunsuz bir şekilde doğrudan aktarmak12 için çevrimiçi ağ geçidimiz image.canon'a bağımsız olarak bağlanmayı kolaylaştırır. Eve döndüğünüzde hazır olmaları için tüm görüntüleri aktarın ya da yalnızca tercih ettiğiniz fotoğrafları seçip onları aktarın.

  Düzenleme iş akışınıza erken başlayın

  Canon, 2050 yılına kadar iş faaliyetlerinde net sıfır CO2 emisyonlarına ulaşmayı amaçlıyor

  Bu hedefe, ürün başına yaşam döngüsü CO2 emisyon iyileştirme endeksinde yılda ortalama %3 iyileşme sağlayarak ulaşacağız. Bu da, 2030 yılına kadar 2008 seviyesine kıyasla yaklaşık %50'lik bir azalma olması anlamına geliyor. Bu hedefimizi, Paris Anlaşması'nda belirtilen azaltma seviyesine uygun olarak belirledik.

  Düşük karbon salınımı yapan bir topluma katkımızı kontrol etmenin bir yolu olarak, uzun vadeli bir bakış açısıyla hedeflerimizi gözden geçirmeye devam edeceğiz.

  Photographer looking down view finder
  EOS R7 - Kutu içeriği

  Kutunun içeriği

  Fotoğrafçılık ve video çekimlerinizi bir üst seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan her şey.

  • EOS R7 Fotoğraf Makinesi Gövdesi

  • Fotoğraf Makinesi Kapağı R-F-5

  • Fotoğraf Makinesi Askısı ER-R7

  • Yuva Kapağı ER-SC2

  • Pil Şarj Cihazı LC-E6E

  • Pil Paketi LP-E6NH

  • Pil Paketi Kapağı

  • AC Kablosu

  • Kullanıcı Kılavuzu Seti

  Aksesuarlar ve Lensler

  İlgili makaleler

  İlgili Ürünler

  Canon EOS R7
  Derecelendirmeler ve incelemeler

  1. Takip esnasında konu karesi gösterildiğinde ve tam AF aralığı etkinken fotoğraf makinesine uyumlu bir lens takıldığında veya konu başka bir alan modunda başarılı şekilde algılandığında geçerlidir. Desteklenen lenslerle ilgili bilgi almak için "cam.start.canon" adresindeki EOS R7 için [Ek Bilgiler] bölümüne göz atın.
  2. 23°C/73°F'de, f/1,2 lens, Merkez AF noktası, Tek Çekim AF, ISO100 ile fotoğraf çekimi sırasında. Odak dışı Düzleştirme kaplamalı RF lensler hariç
  3. 150 mm odak uzaklığında RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM ile CIPA standardına göre 7 stop'lu
  4. Konuya/çekim koşullarına, fotoğraf makinesi kurulumuna veya kullanılan lense vb. bağlı olarak sürekli çekim hızı daha düşük olabilir. Ayrıntılar için İleri Seviye Kullanım Kılavuzuna bakın. Servo AF ile maksimum sürekli çekim hızını destekleyen lensler hakkında bilgi almak için "cam.start.canon" web sitesindeki Supplemental Information of EOS R7 (EOS R7 için Ek Bilgiler) bölümüne bakın. Konunun türüne veya çekim koşullarına bağlı olarak rolling shutter görüntü bozulması meydana gelebilir.
  5. Fotoğraf makinesinin canlı yayın hizmeti yalnızca YouTube'da canlı yayını destekler. Canlı yayın hizmetini kullanabilmek için image.canon adresinden kaydolmanız gerekir. En son gereksinimler için YouTube'a göz atın. YouTube'daki canlı yayın akışı, bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir, durdurulabilir veya sonlandırılabilir. Canon, YouTube'daki canlı yayın dağıtımları da dahil olmak üzere üçüncü tarafların hizmetleri konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.
  6. Sürekli çekim hızı, çeşitli koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıntılar için teknik özelliklere bakın.
  7. Deklanşör dışında (diyafram, odak lensi sürücüsü sesi ve elektronik sesler gibi) başka sesler duyulabilir.
  8. 32 GB UHS-II kartla Canon test standartlarında (Tek Çekim AF, ISO 100, Standart Görüntü Stili ile) Görüntü sayısı, kullanılan çeşitli ayarlara ve lense bağlıdır. Desteklenen lenslerle ilgili bilgi almak için lütfen "cam.start.canon" adresini ziyaret edin
  9. Yüksek Kare hızına sahip Film modunda ses kaydedilmez
  10. AF modu kullanımı, deklanşör düğmesine yarım basma veya sürekli çekim sırasında maksimum kare hızı saniyede 59,94 karedir. Kullandığınız lense veya çekim koşullarına bağlı olarak gösterilen kare hızının daha düşük olabileceğini unutmayın.
  11. Apple, Apple TV, Apple Watch, iPad, iPad Air, iPad Pro, iPhone ve Lightning, Apple Inc. şirketinin ABD'de ve diğer ülkelerde kayıtlı ticari markalarıdır. tvOS, Apple Inc. şirketinin ticari markasıdır.
  12. Otomatik gönderme etkinleştirilmiş ise fotoğraf makinesi açıldığında otomatik görüntü aktarımı desteklenir. Otomatik yükleme her bir görüntü çekiminden sonra gerçekleşmez; fotoğraf makinesi kapatılıp açıldığında gerçekleşir.
  13. Eğim/Sapma yönü, CIPA standardına göre 105 mm odak aralığı mesafesinde RF 24-105 mm F4 L IS USM ile 8,0 stop'lu. Satın alındığı döneme bağlı olarak lens ürün yazılımının güncellenmesi gerekir. Desteklenen lenslerle ilgili bilgi almak için "cam.start.canon" adresindeki Supplemental Information of EOS R7 (EOS R7 için Ek Bilgiler) bölümüne bakın