BASKI

MAXIFY GX7040 yazıcıyla zamandan ve paradan tasarruf edebileceğinizi gösteren 5 neden

İşletmeler için ideal olan Canon MAXIFY GX7040, hızlı ve çok yönlü bir performansın yanı sıra geliştirilmiş bağlantı seçenekleri sunarak son derece düşük çalıştırma maliyetleriyle yüksek kaliteli çıktılar elde etmenizi sağlar.
Ahşap bir masa üzerinde Canon MAXIFY yazıcı.

Birleşik Krallık'ın Greater Manchester, Altrincham bölgesindeki Fasciato Architects şirketinin yoğun çalışan üç kişilik mimar ekibinden Ian Scullion, "Belgelerimizin çizimlerimizle aynı kalitede olması gerekiyor," diyor. "Bir marka olarak basılı materyallerimizin ortak bir görünümü olması önemli."

Firmanın, projeler için oluşturduğu A3 ve A0 boyutlarındaki mimari çizimlerin yanı sıra müşterilere gönderilecek belgeler veya planlama uygulamaları için çok sayıda normal boyutlu baskı da üretmesi gerekiyor.

Rekabetçi bir pazarda tüm işletmelerin kağıt üzerinde iyi görünmesi gerekir. Canon'un MAXIFY ofis yazıcıları hızlıdır, kolay kullanılır ve oldukça düşük bir toplam sahip olma maliyetiyle üstün kalite elde etmenizi sağlar.

Ian ve Canon ürün uzmanı Zubair Rahim, işyerinizde Canon MAXIFY GX7040 yazıcıyı kullanarak elde edebileceğiniz avantajları burada açıklıyor.

1. Hızlı ve kullanımı kolay

Canon MAXIFY yazıcının dokunmatik ekranının yakın plan çekimi.

Yeni MAXIFY yazıcı ve bir alt modeli, dokunmatik ekrana sahip ilk Canon MegaTank yazıcılardır. Mimar Ian Scullion, "Oldukça kullanışlı ve yazıcıyı kurmaktan Wi-Fi'ye bağlanmaya, taramadan fotokopiye kadar tüm işlemleri çok kolaylaştırıyor," diyor.

Canon MAXIFY yazıcının kağıdını değiştiren bir kişi.

Yeni MAXIFY modeli temel donanım olarak 2 adet 250 yaprak kapasiteli giriş kasetine, arkadan besleme özelliğine ve çift taraflı bir belgenin iki tarafını da tek seferde tarayabilen 50 yapraklık D-ADF (Otomatik Belge Besleyici) teknolojisine sahiptir.

Ian, özellikle MAXIFY GX7040 yazıcının hızlı ve kolay kurulmasından etkilenmiş. "Tüm kurulum süreci yalnızca yaklaşık 10-15 dakika aldı," diyor. "Dört mürekkep şişesinin her birinin özel anahtarı ve renk kodu olduğundan mürekkebi yanlış tanka dökme ihtimaliniz yok. Şişeleri sıkmanız gerekmiyor ve tank dolduğunda mürekkep akışı otomatik olarak durduğundan etraf kirlenmiyor."

Ian ve iş arkadaşları genellikle sıkışık teslim süreleriyle çalıştığı için yazdırma ve tarama hızlarından da memnun kalmış. Çok sayfalı siyah-beyaz veya renkli baskı hızları dakikada 24 veya 15,5 görüntü¹ civarındayken bir sayfayı yazdırmak yaklaşık yedi saniye sürüyor.

"GX6040 ile karşılaştırıldığında GX7040 modelinin avantajlarından biri, çift taraflı belgeler için tek geçişli tarama özelliğine sahip olması," diye açıklıyor Zubair. "İkili tarama elemanları sayesinde bir tarafı taradıktan sonra sayfayı çevirip diğer sayfayı taramanıza gerek kalmıyor. Çok sayıda çift taraflı belgeyle çalışıyorsanız bu, çok daha az zaman ve çaba harcamanızı sağlıyor."

Daha küçük boyutlu ve daha uygun fiyatlı bir MAXIFY yazıcı arıyorsanız GX6040 modelini öneririz.

2. Kağıt üzerinde muhteşem görünmenizi sağlayacak üstün kalite

Mimari çizim baskılarıyla kaplı bir masanın üzerinde dizüstü bilgisayarında yazı yazan bir kişi.

"Antetli kağıtlarımızda renk doygunluğunun çok daha iyi olduğunu fark ettik," diyor Ian. "Şirket içinde belgeleri tartışırken mürekkeplerin dayanıklılığı da çok işimize yarayacak."

İşletmelerin gönderdiği belgelerin kalitesi, müşterilerin onlara bakışını büyük ölçüde değiştirebilir. "Bazen ödüller veya yarışmalar için başvurular gönderiyoruz, ofisimizde görüntülerin baskısını alırken farklı kağıt türlerini kullanmayı da seviyoruz," diyor Ian. "MAXIFY GX7040 modelinin baskı kalitesi, geçmişte kullandığımız diğer yazıcılardan çok daha iyi."

"GX7040 ve GX6040, MegaTank doldurulabilir mürekkep tankı serisinde siyah rengin yanı sıra her üç renk için de pigment mürekkep kullanan ilk yazıcılar," diye ekliyor Zubair. "Bu özellikleri sayesinde şirketler, genellikle resmi evrakların kaliteli baskısında kullanılan, en küçük yazı tiplerinin dahi görünümünün korunduğu olağanüstü ölçüde iyi bir kaliteyle, grafik baskılarında hem son derece net ve okunaklı metinler hem de zengin ve canlı renk uygulaması oluşturmalarını sağlıyor."

3. Verimliliği artıran sezgisel özellikler

Elinde bir çıktı bulunan ve telefonuyla Canon MAXIFY yazıcı üzerinden baskı alan bir adam.

MAXIFY mürekkeplerdeki pigment kullanımı, belgelerin hem "şirket koşullarına" hem de lekeye, suya ve kalem darbelerine dayanıklı olmasını sağlar.

Arkasındaki ahşap masanın üzerinde Canon MAXIFY yazıcı bulunan, ofiste masasında oturan bir adam.

Canon ürün uzmanı Zubair Rahim, "Ayrıca bu MAXIFY yazıcılarda yazıcı kafası temizlenirken biriken mürekkebi toplayan, kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir bakım tankı bulunuyor," diyor. "Kullanıma bağlı olarak bunu yaklaşık yılda bir kez yapmanız gerekebilir, tankı değiştirmek de oldukça kolay."

MAXIFY GX7040, üç adet kağıt girişi tepsisine sahiptir. İki ön kasetin her birine 250 yaprak (GX6040 modelinde yalnızca bir ön kaset bulunur), arka tepsiye 100 yaprak yerleştirebilirsiniz. "Çok sayıda tepsiye sahip olmasının sağladığı çok yönlülüğü seviyoruz," diyor Ian. "Arka tepsi özellikle özel medya türleri için uygundur. Yani parlak veya mat fotoğraf kağıtları, zarflar, etiketler, kartvizitler, manyetik malzemelerin ve hatta 1,2 metreye varan afişlerin baskısını almanıza olanak tanır. Bunu tüm baskı ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir mağaza gibi düşünün.

"Belgeleri doğrudan telefonumdan yazdırabilmek çok hoşuma gidiyor," diye ekliyor. "Dokunmatik ekranı kullanarak belgeleri tarayıp doğrudan e-posta ile göndermek veya yazıcının ön kısmındaki USB bellek girişini kullanarak belgeleri kaydetmek de harika. Belgeleri bir ağ klasörüne tarama seçeneğiniz de var. Her şey çok sezgisel ve süreci baştan sona kolaylaştırıyor."

4. Çok yönlü bağlantı seçenekleri

Telefonunu kullanarak Canon MAXIFY yazıcıdan baskı alan bir adam.

Canon PRINT uygulaması; akıllı cihazlardan baskı alma, fotokopi çekme ve tarama yapmanın yanı sıra baskı ayarlarını değiştirmenize, mürekkep seviyelerini kontrol etmenize ve rutin bakım işlemleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Bu MAXIFY yazıcılar ayrıca iOS için Apple AirPrint ve Android için Mopria ile uyumludur.

"Müşterilerimizle iletişimde kalmak için WhatsApp kullanıyoruz. Bazen bu platform üzerinden bize görüntüler veya belgeler gönderebiliyorlar. Bu nedenle bu içerikleri telefonlarımızdan doğrudan yazdırabilmek bizim için çok faydalı," diyor Ian. "Tablet de kullanıyoruz, bu sayede müşterimizle bir konuyu değerlendirirken bir belgeyi veya çizimi kolayca yazdırıp bunun üzerinden ilerleyebiliyoruz. Basılı kopyaları bir USB belleğe taramak da büyük kağıt dosyaları saklamaktan daha etkili bir depolama yöntemi."

Bu, ofis dışında çalışan kişiler için de yararlı bir özellik. Ofis içinde paylaşılmak veya imzalanmak üzere baskılar oluşturabiliyorlar. "PIXMA Cloud Link, Canon PRINT uygulaması üzerinden her yerden baskı almanıza olanak sağlıyor," diye ekliyor Zubair. "Ayrıca akıllı cihazınızın kamerasını kullanarak belgeleri uzaktan tarayıp ofisteki yazıcıdan yazdırabiliyor veya belgeleri doğrudan ofisteki yazıcıdan tarayarak bir akıllı telefona gönderebiliyorsunuz."

5. Düşük sahip olma maliyeti

Ofisindeki masasında oturan ve kağıtlara bakan bir mimar.

Her iki MAXIFY yazıcı da geleneksel kartuşlar yerine yüksek verimliliğe sahip mürekkep şişelerinin kullanıldığı MegaTank tasarımı sayesinde işletmelerin maliyetten tasarruf etmesini sağlar.

Ön kısımdaki mürekkep tanklarının gösterildiği, Canon MAXIFY yazıcının yakın plan çekimi.

"Mürekkep püskürtmeli ofis yazıcılarıyla yüksek verimlilikte kartuşlar kullanarak yaklaşık 1.000 ila 1.500 sayfa baskı alırsınız," diyor Zubair. "Bu MAXIFY GX yazıcılar ile 14.000², hatta Ekonomik moda³ geçtiğinizde 21.000 sayfaya kadar baskı alabiliyorsunuz. Ayda 1.000 sayfa baskı alsanız bile bir yıldan uzun bir süre boyunca mürekkepleri değiştirmeniz gerekmiyor. Zamandan ve iş gücünden tasarruf ederken plastik atıkları da azaltıyor."

GX7040 ve GX6040 modellerinin temel özellikleri, düşük çalıştırma maliyetleri ve düşük toplam sahip olma maliyeti. "Yazıcının ve sarf malzemelerinin fiyatını da hesaba katarak bunu sayfa başı ortalama maliyet ve yaklaşık beş yıl içinde işletmeye çıkaracağı toplam maliyet olarak ayırıyoruz," diye açıklıyor Zubair. "Her iki maliyet de bu yazıcılarda oldukça düşük. En iyi 10 lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıya kıyasla toplam sahip olma maliyetinde ortalama %85 oranında tasarruf edebilirsiniz."

Bu, Ian'ın çalıştığı firma gibi yerler için harika bir haber. "GX7040 modelinin bize bu kadar büyük bir maliyet tasarrufu sağlayacak olmasından çok memnunuz," diyor.

Yazan: Matthew Richards

 1. Belge baskı hızları, Ofis Kategorisi Testinin ISO/IEC 24734 varsayılan tek taraflı modundaki ESAT (Word, Excel, PDF) ortalamalarıdır.

  Baskı hızı; sistem yapılandırması, arayüz, yazılım, belgenin karmaşıklık düzeyi, baskı modu, sayfa kapsamı, kullanılan kağıt türü gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilir.

 2. Kurulum sırasında mürekkebin belirli bir bölümü yazıcı kafasını doldurmak için tüketildiğinden ilk kurulumda kullanılan mürekkep şişesinin sayfa verimliliği, yedek şişeninkinden daha düşüktür. Sayfa verimliliği, ISO/IEC 24712 renk tablosu kullanılarak yapılan Canon'a ait test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek mürekkep şişeleri kullanılarak yapılan sürekli yazdırma simülasyonu baz alınarak hesaplanan tahmini değerdir.

  Siyah veya renkli sayfa verimliliği birleştirilemez.

  Sayfa verimliliği, yazdırılan içeriğe ve diğer faktörlere bağlı olarak önemli ölçüde değişir.

 3. Ekonomik mod, yoğunluğu düşürerek mürekkep tüketimini azaltır; standart moda kıyasla %50 oranında daha fazla sayfa baskısı sağlar.
 4. 5 yıldan fazla yıl boyunca aylık 1000 sayfa bastığında ortalama kurtarma tahmin edildi, donanımın başlangıç satın maliyeti artı mürekkep ya da tonör maliyeti. Toplam sahip olma maliyeti (TCO) tasarruflarındaki karşılaştırma modelleri, IDC EMEA Hardcopy Tracker'a (1. Çeyrek 2020 - 3. Çeyrek 2020 Verileri) göre en çok satan 10 renkli lazer yazıcıyı ve en çok satan 10 mürekkep püskürtmeli yazıcıyı içerir. Daha fazla detaylar için Canon web sitesini görün.

İlgili ürünler

İlgili makaleler

 • A small office with a printer positioned in the middle compartment of a grey wall unit.

  BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  MegaTank yazıcılar ve faydaları

  Neden bir MegaTank yazıcıya ihtiyaç duyduğunuzu gösteren altı neden.

 • İki inşaat işçisi, Canon PIXMA TR150 yazıcıdan belge baskısı alıyor. Yanlarındaki masada turuncu bir baret duruyor.

  YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  PIXMA TR150 ile hareket halindeyken baskı alın

  Taşınabilir bir yazıcının mobil işletmelere nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

 • Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulamasıyla yaratıcı baskı

  BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  Easy-PhotoPrint Editor uygulaması

  Eğlenceli ve sezgisel Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulamasını nasıl kullanacağınızı öğrenin.

 • Get-Inspired-PIXMA-TR8550

  BASKI

  Kablosuz baskı

  Ev-ofisinizde kablosuz teknolojisi kullanmaya başlayın ve her yerden baskı alın. Kurulum oldukça kolaydır.