YARATICI BASKI

Her mevsim için el işi fikirleri

SELPHY Square QX10'unuz ve el yapımı ürünler alanında sosyal medya fenomeni Jesus Sauvage'ın bu eğitimleriyle yıl boyunca yaratıcılığınızı konuşturun.
Four images printed on SELPHY Square QX10 laying on the patterned surface.

SELPHY Square QX10, akıllı telefon fotoğrafları için ideal yüksek kaliteli kare baskılar üretir, ayrıca kendi özgün eserlerinizi oluşturmanıza da yardımcı olur.

Paskalya, yaz tatilleri, milli ve dini bayramlar, Cadılar Bayramı veya Yılbaşı gibi tüm tatil dönemlerinizde sevdiklerinizi süslemelerinizle büyüleyin ve sizin için anlamı en büyük olan fotoğrafları basın.

Yaratıcı sosyal medya fenomeni @JesusSauvage, ailenizi ve arkadaşlarınızı mutlu etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları veriyor. Sadece birkaç basit adımda bu eğitimler, etkileyici süslemeler ve hediyeler oluşturmanıza yardımcı olacak.

Fotoğraf galerinizi açın, SELPHY Square QX10 akıllı telefon yazıcınızı açın, kare çıkartma kağıdını yazıcıya yerleştirin ve gerisini ilham perilerinize bırakın!

 1. Kendi tatil kartpostallarınızı gönderin.
 2. En sevdiğiniz anlara tekrar bakın.
 3. Cadılar Bayramını kutlayın.
 4. Ev yapımı yılbaşı süslemeleri hazırlayın.
 5. Paskalya için define avı etkinliği tasarlayın.
 6. Kişiye özel bir buket hediye edin.

1. Kendi tatil kartpostallarınızı gönderin.

Tatil dönemi yaklaşıyor. Anılarınızı fotoğraf galerinizde toplamakla kalmayın, seyahatlerinizi sevdiklerinizle paylaşın ve onlara gönderdiğiniz mesajlara kişisel bir dokunuş katın. Bu fikri düğün teşekkür notları veya doğum duyuruları için de kullanabilirsiniz. Sosyal medya fenomeni @JesusSauvage, kendi benzersiz ve yaratıcı kartpostallarınızı nasıl oluşturabileceğinizi gösteriyor:

 1. SELPHY Square QX10'u kullanarak fotoğraflarınızı bastırın. SELPHY Photo Layout uygulamasında metin ve çerçeveler ekleyerek daha da özel hale getirin.
 2. Kare şeklindeki bir yaprak kağıdı zarf şeklinde katlayın. Adresi ve pulu ekleyin.
 3. Zarfı size tatilinizi veya kutlamanızı hatırlatan yapraklarla, yerel çiçeklerle veya diğer cisimlerle doldurun, ardından fotoğraflarınızı ekleyin.
 4. Basılı fotoğraflardan birini kullanarak zarfı kapatın. Fotoğrafın arkasının yapışkanlı olduğunu unutmayın, bu sayede hem kullanım kolaylığı sunuyor hem de dağınıklığa yol açmıyor.

Ailenize ve arkadaşlarınıza olumlu enerjiler göndermek için zarfı posta kutusuna atın!

2. En sevdiğiniz anlara tekrar bakın.

Anılar, baskıda çok daha büyük anlam kazanır. Yıl sonunda kapalı mekanlarda geçirdiğiniz günlerden en iyi şekilde yararlanın ve tamamen sizin maceralarınızla dolu bir fotoğraf albümü oluşturma fırsatını değerlendirin. @JesusSauvage geçtiğimiz yıla dair en sevdiği fotoğrafları yüksek kalitede bastırmak için SELPHY Square QX10'u kullanıyor. Eğitimde anlattıklarına göz atın ve anılarınızda bir yolculuğa çıkın:

 1. SELPHY Square QX10'u kullanarak fotoğraflarınızı basın ve SELPHY Photo Layout uygulamasını kullanarak yaratıcı bir dokunuş katın.
 2. Fotoğraflarınızın her birini kaplamak ve ayırmak için bir aydınger kağıdı yaprağı kesin.
 3. Kağıt destesindeki en üstteki fotoğrafın üzerini kapatın ve fotoğraf albümünüzün başlığını ön tarafa yazın.
 4. Kağıt destesinin üst köşesine bir delik açın ve fotoğrafları bir arada tutmak için bir bağlayıcı halka kullanın.

Yağmurlu bir günün moralinizi bozmasına izin vermeyin!

3. Cadılar Bayramını kutlayın.

Cadılar Bayramı, kostümlerden süslemelere kadar yaratıcı ruhun sınırlarını zorlayabilmeniz için yılın en iyi zamanı. Kendi Cadılar Bayramı süslemelerinizi yapın ve yaratıcılığınızı aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın. @JesusSauvage, bize kişiselleştirilmiş bir Cadılar Bayramı süslemesinin nasıl oluşturulacağını gösteriyor:

 1. Sevdiklerinizin fotoğraflarını seçin, uygulamadan siyah-beyaz olarak ayarlayın ve SELPHY Square QX10'u kullanarak yazdırın.
 2. Siyah veya renkli kağıt kullanarak yarasalar ve cadı şapkaları gibi Cadılar Bayramı temalı şekiller kesin. İlham almak için Creative Park uygulamasını kullanın.
 3. Eğlenceli süslemeler oluşturmak için şekillerinizi arkadaşlarınızın ve ailenizin fotoğraflarına yapıştırın.
 4. Fotoğraflarınızın üst köşelerine bir delik açın ve komik bir süsleme oluşturmak için bir kurdele geçirin.
"Korkunç" bir Cadılar Bayramı dileriz!

4. Ev yapımı yılbaşı süslemeleri hazırlayın.

Yılbaşı sezonuna başlamak için aile içinde etkinlik düzenlemek gibisi yoktur. @JesusSauvage, SELPHY Square QX10 yazıcı ile unutulmaz yılbaşı ağacı süslemeleri oluşturmayı gösteriyor:

 1. En sevdiğiniz fotoğrafları seçin ve SELPHY Square QX10'u kullanarak basın.
 2. Fotoğraflarınızdan biraz daha büyük boyutta kare renkli kağıtlar kesin, ardından karşıt bir renkte iki parça kurdele kullanarak bunları bağlayın ve karenin ortasına yapıştırın.
 3. Kendinden yapışkanlı fotoğraf kağıdının arkasını soyun ve fotoğrafı tam ortaya, kurdelelerin üzerine yapıştırın.
 4. Üst köşelerden birine bir delik açın, ip kullanarak bir halka oluşturun, delikten geçirin ve bağlayın.
 5. Büyük bir kurdele parçası kesin, kelebek şeklinde bağlayın ve deliği/askıyı örten bir açıyla yapıştırın.
 6. Güzel bir çerçeve efekti oluşturmak için kurdelenin her iki ucunu da kağıdın arkasına doğru bükün ve yapıştırın.
 7. Daha özel hale getirmek için altın boncuklar veya başka son dokunuşlar ekleyin. Yılbaşı ağacına veya bir süslemenin üzerine asın.
Yeni yılınız kutlu olsun!

5. Paskalya için define avı etkinliği tasarlayın.

Benzersiz bir Paskalya deneyimi yaşatmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çocuklarınıza Paskalya yumurtası avı düzenleyerek nostaljik bir eğlencenin tadını çıkarın.

Yumurtalarınızı süsleyin ve hazineye giden seçtiğiniz bir temaya göre dört sahne oluşturun. Korsan temasını gösteren video eğitimini izleyebilir, aşağıdaki adım adım kılavuza bakabilirsiniz:

 1. Yumurtalarınızı süsleyin (temanıza uygun fikirler için Creative Park'ı kullanabilirsiniz) ve avdan hemen önce bahçenize veya yakınınızdaki parka saklayın.
 2. Her bir define noktasının fotoğrafını çekin.
 3. SELPHY Square QX10'u kullanarak fotoğraflarınızı bastırın.
 4. A4 kağıdına bir harita çizin ve hazinelerin konumunu gösteren basılı fotoğrafları yapıştırın.
Çocuklarınız buna bayılacak!

6. Kişiye özel bir buket hediye edin.

Buketler; Anneler Günü, büyükanne ve büyükbabaları ziyaret veya bir doğum günü partisi için çocukların hazırlayabilecekleri el yapımı hediyeler arasında mükemmel bir seçenektir. El yapımı ürünler alanında sosyal medya fenomeni @JesusSauvage, bu ürünleri birkaç dakika içinde nasıl daha kişisel hale getirebileceğimizi gösteriyor:

 1. Tel keserek ve bir ucunu halka halinde sararak fotoğraf tutucular oluşturun. Bukette yer alan çiçekler kadar uzun olduğundan emin olun.
 2. SELPHY Square QX10 ve SELPHY Photo Layout uygulamasını kullanarak en sevdiğiniz aile fotoğraflarınızı akıllı telefonunuzdan bastırın.
 3. Fotoğrafları tel halkalarının arasına yerleştirin ve bukete ekleyin.
 4. Buketin dağılmadığından emin olmak için başka bir fotoğraf basın ve kağıda ya da çiçekleri bir arada tutan folyoya yapıştırın. Uygulamadan kişiselleştirilmiş bir mesaj bile ekleyebilirsiniz!
Özel hediyenizle sevdiklerinize sürpriz yapın.

SELPHY Square QX10 ve el yapımı ürünler alanında sosyal medya fenomeni Jesus Sauvage'ın eğitimleriyle yıl boyunca ilham alın ve yaratıcılığınızı konuşturun.


Yazan: Jesus Sauvage, Bouchra Ghermoul, Claire Kaleta.

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

 • YARATICI BASKI

  Yazdırılabilir Cadılar Bayramı fikirleri

  Eğlenceli ve ürkütücü dekor, kostümler, ikramlar ve daha fazlası için döneme uygun fikirler.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Fotoğraf süslemeleriyle yılbaşı ruhunu yakalayın

  İkinci SELPHY Craft Club projesinde, Duygu Turgut Gökpınar, Canon SELPHY Square QX10'u kullanma deneyimini paylaşıyor.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Patlayan kutu hazırlayın

  Lini Trinh, Canon SELPHY CP1500 yazıcıyı kullanarak yaptığı, kağıt el işinden "patlayan" kutuyu paylaşıyor.

 • YARATICI BASKI

  Kış temalı kağıt el işi aktivitesi

  PIXMA yazıcı ve Creative Park ile kar tanesi ve yılbaşı ağacı süsleri gibi döneme uygun kağıt el işi süslemeler hazırlayın.