YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

PIXMA TR150'nin hareket halinde baskı alma için ideal olmasının beş nedeni

Evinizden veya ofisinizden uzakta mı çalışıyorsunuz? Herhangi bir yerde kullanabileceğiniz bir yazıcıyla profesyonelliğinizi koruyabilir ve daha fazla müşteri kazanabilirsiniz.
İki inşaat işçisi, Canon PIXMA TR150 yazıcıdan belge baskısı alıyor. Yanlarındaki masada turuncu bir baret duruyor.

Hareket halinde çalışırken her fırsattan yararlanmak önemlidir. Bir müşteri adayına, e-posta göndereceğinizi söylemektense basılı bir teklif veya imzalamak üzere bir sözleşme vermeniz işinizi garantiye almak için iyi bir yöntemdir.

Üstelik dilediğiniz yerde baskı alabilme imkanı, pek çok durumda kullanışlı olabilir. Kişisel antrenörler ve fizyoterapistler, müşterilerine sundukları egzersiz listeleri ve diyagramlar ile yardım edecek kimseleri olmadığında bile müşterilerinin hareketleri doğru bir şekilde yapmasına yardımcı olabilir. Öğretmenler ise anlaşılır ders planları, ders notları ve özetlerle öğrencilerinin çalışmalarının yolunda gitmesini sağlayabilir.

Hem kompakt hem taşınabilir PIXMA TR150 ve pilli PIXMA TR150, evden veya ofisten uzaktayken baskı almak isteyenler için mükemmel bir yazıcı seçeneğidir. İşletmenizi daha verimli yürütmenize yardımcı olacak beş nedeni burada bulabilirsiniz.

1. Rahatlıkla taşınabilir

Yanındaki yolcu koltuğunda yer alan PIXMA TR150 ile arabasını süren bir adam.

Hareket halindeyken baskı alma özelliği sayesinde Canon PIXMA TR150, evinden veya ofisinden uzakta çalışanlar için idealdir.

Reflektörlü ceket giyen bir adam, kolunun altında bir PIXMA TR150 taşıyor.

Canon PIXMA TR150, yanınızda rahatça taşıyabileceğiniz kadar küçük ve hafiftir.

PIXMA TR150, zaten kalabalık olan masanızın üstüne sığabilecek küçük bir yazıcıya ihtiyaç duyuyorsanız veya uzak ofislerden çalışıyorsanız ya da müşterileri ve güç kaynağı olan işletmeleri ziyaret ediyorsanız sizin için idealdir. Yazıcıyı çantanıza atıp yanınızda taşıyabilir ve çekmecenize kilitleyerek veya uyumlu bir hırsızlık karşıtı kilit kullanarak güvende tutabilirsiniz. Düzenli bir şekilde dışarıda çalışıyor veya ofis olarak arabanızı veya bölgenizdeki bir kafeyi kullanıyorsanız pilli PIXMA TR150'ye kolay takılır bir pil dahildir. Pil, tamamen doluyken 330 sayfaya kadar yazdırabilir1.

Pili ana üniteye bağladığınızda pilin ana AC adaptörüyle şarj olması iki saat 20 dakika sürer. Pil aynı zamanda mobil pil paketiyle veya yazıcıyla verilen USB-C kablosu ile arabada şarj edilebilir. Pil gücü göstergesi LED'ini kontrol edip pilin bitmediğinden emin olun, piliniz olduğu sürece dilediğiniz zaman baskı alabilirsiniz.

2. Kolay bağlantı

A man in a high-vis jacket prints out documents from his smartphone on a Canon PIXMA TR150 printer.
Evden çalışan bir kadın, akıllı telefonunu kullanarak Canon PIXMA TR150'den baskı alıyor.

Kablosuz baskı özellikleri, akıllı telefonunuzun film rulosundan baskı almanıza olanak tanır. Hatta Wi-Fi olmadan baskı almak için Kablosuz Doğrudan Bağlantı'yı kullanabilirsiniz.

PIXMA TR150 ve pilli PIXMA TR150 modellerinin ikisinde de kablosuz bağlantı özelliği bulunur ve iki model de uygulamaya gerek olmadan doğrudan akıllı cihazınızın işletim sistemi üzerinden baskı alabilmeniz için AirPrint (iOS), Mopria (Android) ve Windows Mobile ile uyumludur. Yazıcıların ikisi de akıllı telefonunuzdan ücretsiz Canon PRINT uygulamasıyla kontrol edilebilir. Bu uygulama sayesinde cihazınızda veya Google Drive, Dropbox, OneDrive ve Google Classroom dahil olmak üzere bulut tabanlı depolama hizmetlerinde saklanan belgeleri ve fotoğrafları PIXMA Cloud Link aracılığıyla yazdırabilirsiniz. Canon PRINT uygulamasını kullanarak aynı zamanda akıllı telefonunuzun kamerasıyla belge taramalarını yakalayabilirsiniz. Hızlı ve kolay biçimde kopya oluşturmak için Akıllı Telefondan Fotokopi özelliğini seçin ve doğrudan akıllı telefonunuzdan belgeyi yazdırın, kaydedin veya e-posta olarak gönderin.

Yazıcıların ikisi de 2,4 GHz ve 5 Ghz2 Wi-Fi bantlarını destekler. Bu sayede daha güvenilir bir bağlantı için daha az kullanılan Wi-Fi ağ bağlantılarına geçebilirsiniz. Üstelik yönlendirici veya uygun bir Wi-Fi sinyalinin olmadığı ücra bir yerdeyseniz Kablosuz Doğrudan Bağlantı özelliğine dokunarak kablosuz bir şekilde doğrudan telefonunuz, tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınızdan baskı alabilirsiniz. Yani işiniz nereye gitmenizi gerektirirse oraya gidebilir ve işleri halletmek ve müşterilerinizi (veya patronunuzu) memnun etmek için gereken belgeleri yazdırabilirsiniz.

3. Özel kağıt desteği

Dizüstü bilgisayarıyla kafede oturan bir adam, Canon PIXMA TR150 yazıcıdan belge baskısı alıyor.

Canon PIXMA TR150 küçük boyutuna rağmen 50 yapraklık düz kağıt kapasitesine sahiptir ve farklı kağıt türleriyle kullanılabilir.

50 yaprak düz kağıt kapasitesi sayesinde iş günlerinizde PIXMA TR150'yi sık sık tekrar doldurmanız gerekmez. Bir dizi anket, tüm sınıf için sınav kağıtları veya uzun sözleşmeler yazdırmanız gerekiyorsa bu özellik çok işinize yarayacaktır.

Yazıcıların ikisi de Canon Yüksek Çözünürlüklü Kağıt, Mat Fotoğraf Kağıdı, Çift Taraflı Mat Kağıt ve Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı dahil olmak üzere zarflarla ve özel kağıtlarla uyumludur. Yazıcıların bu çok yönlülüğü sayesinde ihtiyaçlarınıza uygun olan kağıdı seçebilir ve adresleri doğrudan zarflara yazdırabilirsiniz. Böylece iletişim için kullandığınız tüm belgeler profesyonel görünür. Hatta müşterilerinize vermek üzere logonuzun ve telefon numaranızın bulunduğu buzdolabı mıknatısları basabilirsiniz. Öğretmenseniz en iyi öğrencileriniz için kişiye özel yıldızlı pekiyiler oluşturabilirsiniz.

4. Özel şablonlar

A Canon PIXMA TR150 printer on a table next to a man with a laptop.
Dizüstü bilgisayarlı bir adam, Canon PIXMA TR150 yazıcıdan belge baskısı alıyor.

Sık sık aynı formları yazdırıyorsanız PIXMA TR150 ve pilli PIXMA TR150'ye beş adede kadar şablon kaydedebilirsiniz.

Düzenli olarak aynı belgeleri mi yazdırıyorsunuz? PIXMA TR150 ve pilli PIXMA TR150, anında yazdırmak üzere beş şablon saklayabilir. Böylece dizüstü bilgisayarınızda, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde belgeleri bulmak için harcayacağınız zamandan tasarruf edebilirsiniz. Formlar, sözleşmeler, anketler veya broşürlerin hepsi, Windows Driver3 aracılığıyla yazıcıda saklanabilir. Böylece bu belgeleri, yazıcının 1,44 inç OLED ekranından hızlıca yazdırabilirsiniz.

5. Kaliteli, uzun ömürlü baskılar

Masanın arkasında oturan bir adam, tatil broşürü gösteren bir tablet tutuyor. Yanındaki masada yer alan Canon PIXMA TR150'den renkli baskılar çıkıyor.

Karanlık alanlarda üstün kalitede canlı baskılar alın. Özel bir pigmentli siyah mürekkebe sahip olan hibrit mürekkep net metinler oluştururken boya bazlı renkler canlı baskılar sunar.

Yazıcıların ikisi de siyah pigment mürekkebini 4 mürekkepli boya bazlı renkli kartuşla birleştiren bir hibrit mürekkep sistemi kullanır. Yani önemli belgelerdeki yazılar net okunabilirken fotoğraflar ve diyagramlar zengin ve canlı görünür. Canon'un ChromaLife100 teknolojisiyle basılı fotoğrafların ömür boyu dayanacağı konusunda içiniz rahat olabilir4.

İşleri basitleştirmek için yazıcılar iki kartuşla çalışır, bir kartuş siyah pigment mürekkebi için diğer kartuş ise renkli mürekkepler içindir. Buna ek olarak en yakın mağazadan kilometrelerce uzakta önemli bir işin ortasındayken mürekkebinizin bitmemesini sağlamak için ekranda erişimi kolay bir seviye kontrolü bulunur.

Kompakt, sessiz ve kullanımı kolay PIXMA TR150 ve pilli PIXMA TR150, her daim ihtiyatlı ve profesyonel kalmanıza olanak tanır. İşiniz sizi nereye götürürse götürsün TR150 yanınızda.

Yazan: Angela Nicholson

 1. Wi-Fi bağlantısı olmadan USB bağlantısı ile baskı alınmıştır.
 2. 5 GHz desteği bölgenizde mevcut olmayabilir.
 3. Şablonlar, sadece Windows bilgisayar kullanan Canon yazıcı sürücüsü aracılığıyla yazıcıya yüklenmelidir.
 4. Plastik kılıflı bir albümde saklanma simülasyonuna dayanan Canon'un kontrollü sıcaklık, nem ve gaz koşulları altında karanlık bir saklama alanında yaptığı hızlandırılmış testi baz alır. Canon, baskıların ömrünü garanti edemez; sonuçlar basılı görüntü, kuruma süresi, görüntüleme/saklama koşullarına ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

İlgili ürünler

İlgili makaleler

 • BASKI

  Tasarımcılar için en iyi yazıcılar

  Yazıcılar, tasarımcıların olmazsa olmazıdır. İhtiyaçlarınıza en uygun modeli seçmenize yardımcı oluyoruz.

 • BASKI

  Kablosuz yazıcı kullanma

  Kablosuz yazıcınızdan en iyi şekilde yararlanabilmenin akıllı yolları.

 • BASKI

  Size uygun Canon baskı uygulaması

  Canon'un baskı uygulamalarıyla yaratıcı ve organize olun. Her projeye uygun bir uygulama mutlaka vardır.

 • BASKI

  Ev-ofisler için en iyi yazıcılar

  Canon PIXMA ve MAXIFY yazıcılar ile evinizden sorunsuz bir şekilde çalışın.