BASKI

Canon'un baskı uygulamaları ve yazılımlarıyla yaratıcı potansiyelinizi ortaya çıkarın

Canon; albüm oluşturma, yönetici baskısı, işletme tanıtımı ve daha fazlası için çeşitli baskı çözümleri sunar. Bir sonraki projeniz için hangisinin uygun olacağını keşfedin.
Solunda Canon kağıdı ve sağında Canon yazıcı bulunan bir dizüstü bilgisayar, ekranında Canon Easy-PhotoPrint yazılımı açık bir şekilde masanın üzerinde duruyor.

Baskı, yaratıcılığınızı yepyeni yöntemlerle ifade etmekten biriken yönetici işlerinizin üstesinden gelmeye kadar birçok şey başarmanıza yardımcı olabilir. Canon'un sunduğu çeşitli baskı uygulamaları ve yazılımlarının her biri; önemli iş belgeleri, sanat ve kağıt el işleri veya değerli fotoğraflarınıza hayat vermek için Canon yazıcınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Ancak her uygulama her amaca uygun veya her yazıcıyla uyumlu değildir. Peki hangisini kullanacağınızı nasıl bileceksiniz? İhtiyaçlarınıza en uygun Canon uygulamasını seçmenize yardımcı olmak için bir araya getirdiğimiz bu kullanışlı kılavuzda size çeşitli baskı görevlerinden ve bunların daha hızlı, kolay ve yaratıcı olmasına katkı sağlayabilecek uygulamalardan ve yazılımlardan bahsedeceğiz.

Mükemmel fotoğraf baskısı: Canon PRINT

Canon PRINT uygulamasını çalıştıran bir tablet, etrafı masaya dağılmış diğer fotoğraflarla çevrili olan ve fotoğraf baskısı alan bir Canon yazıcının üstünde duruyor.

Canon PRINT uygulaması, yalnızca kablosuz baskı için değil aynı zamanda kopyalama ve tarama için de kullanılabilir. Taramalar, dilediğiniz gibi kullanılmak veya paylaşılmak üzere doğrudan akıllı telefonunuza gönderilebilir.

Uyumlu yazıcılar: Canon PIXMA ve MAXIFY modelleri

Uyumlu cihazlar: iOS ve Android

İnanılmaz bir fotoğrafı sergilemenin en iyi yolu, aynı derecede güzel bir baskıdır. Zira kötü bir baskı, çekimlerinize ayırdığınız tüm çabayı ve yaratıcılığı boşa çıkarabilir. Bu nedenle, fotoğraf koleksiyonunuzu fiziksel bir portföye dönüştürürken doğru baskı almanız önemlidir. Canon PRINT uygulaması, akıllı telefonunuzdan fotoğraf baskısı alırken dijital fotoğrafları güzel sanat eserlerine dönüştürmek için mükemmel bir araçtır. Yazıcınızın durumunu ve mürekkep seviyelerini kontrol etmek ve baskılarınızın her zaman mükemmel şekilde çıktığından emin olmak için de uygulamayı kullanabilirsiniz.

Hünerlerinizi konuşturun: Canon Creative Park

Çeşitli el işi kağıtlarının ve şablonlarının yanında bir el, Creative Park uygulamasını çalıştıran bir akıllı telefonu tutuyor.

Canon Creative Park, kendi başına bir şeyler yapmayı seven herkes için ideal bir platformdur. İster doğum günü partisi süslemeleri veya elle hazırlanmış noel kartları oluşturun ister yağmurlu bir günde ailenizle yapabileceğiniz bir şey arıyor olun, bu uygulamada birçok tasarım seçeneği bulabilirsiniz.

Uyumlu yazıcılar: Desteklenen Canon Inkjet modelleri

Uyumlu cihazlar: iOS ve Android

Konu el işi olduğunda tek gerçek sınır hayal gücünüzdür ancak fikirleriniz için şablon veya tasarım baskısı alabileceğiniz geniş bir kaynak bankasına sahip olmanın yardımı olacaktır. Canon Creative Park uygulaması, tek başına veya ailesiyle birlikte kağıt el işi yapmayı sevenlerin merkezidir. Gezinmesi ve arama yapması kolaydır ve kartlardan origami modellerine kadar kullanımı ücretsiz 4.000'den fazla şablon ve tasarım içerir. Hem de tasarımları düzenleyip özelleştirebilir ve Canon yazıcınız ile anında yazdırabilirsiniz.

İşletmenizin tanıtımını yapın: Canon PosterArtist

Maria's Cakes adlı bir işletme için duvara yapıştırılmış ve ortasındaki şirket logosunu çevreleyen kek fotoğraflarını gösteren bir poster.

İşletmeniz hangi iş kolunda olursa olsun, rakiplerinizin arasından sıyrılmasını istersiniz. Canon PosterArtist, kendi sözcükleriniz ve görüntülerinizle düzenleyebileceğiniz profesyonel olarak tasarlanmış yüzlerce şablona erişmenizi sağlar.

Uyumlu yazıcılar: Canon MegaTank, MAXIFY ve PIXMA modelleri

Uyumlu cihazlar: macOS ve Windows bilgisayarlar

Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulaması, küçük yönetim görevlerini kontrol altına almanıza yardımcı olur. Kendinizi veya işletmenizi tanıtmak için ise Canon PosterArtist yazılımını kullanmak isteyebilirsiniz. Web uygulaması, öne çıkmanıza yardımcı olacak binlerce stok fotoğrafı ve tasarım fikrine erişmenizi sağlar.

Yeni müşteriler çekmek için posterler, afişler ve el ilanları ya da en yeni tekliflerinizi göstermek için tabelalar basın. Şablonları kişiselleştirmek ve işletmenizin ruhunu ve kişiliğinizi yansıtan tasarımlar oluşturmak için sezgisel düzenleme araçlarını kullanın. QR kodları bile oluşturabilirsiniz. Bu özellik ile potansiyel müşteriler, hizmetleriniz hakkında kolaylıkla daha fazla bilgi edinebilir.

Kolajlar, albümler ve takvimler: Canon Easy-PhotoPrint Editor

Yanındaki dizüstü bilgisayarda Canon Easy-PhotoPrint Editor açık olan bir kadın, Canon yazıcının önünde bir takvim yaprağı tutuyor.

Canon Easy-PhotoPrint Editor yazılımı, tüm aile düşünülerek tasarlanmıştır. Takvim seçeneği, aile fotoğraflarını yıl boyunca sergilemek veya sevdiklerinize kişiselleştirilmiş bir hediye olarak sunmak için kendi takviminizi tasarlamanızı sağlar.

Uyumlu yazıcılar: Desteklenen Canon PIXMA ve geniş format modelleri

Uyumlu cihazlar: iOS ve Android; macOS ve Windows bilgisayarlar

Akıllı cihazlarınızda ve bilgisayarlarınızda Canon Easy-PhotoPrint Editor ile bir kolaj veya fotoğraf albümü oluşturarak sevdiklerinizle anılarınızı tek bir yerde saklayın.

Düzen editörü ve şablon çeşitleriyle Easy-PhotoPrint Editor uygulamasını kullanarak bastırılabilir kolajlar tasarlayabilir ya da albümünüze veya telefon kılıfınızın arkasına yapıştırabileceğiniz çıkartmalar bastırabilirsiniz. Uygulamayı, en sevdiğiniz fotoğraflarla takvim oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Bu uygulamanın adında "Easy" kelimesinin geçmesinin bir sebebi var: Easy-PhotoPrint Editor, kullanımı kolay ve basit bir uygulamadır. Böylece değerli anılarınızı tasarlamaya ve bastırmaya odaklanabilirsiniz.

Yöneticiyi ortadan kaldırın: Canon Easy-PhotoPrint Editor

Kartvizitler, kimlik fotoğrafları, albümler ve kolajlar dahil olmak üzere şablon seçeneklerini gösteren bir Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulaması ekran görüntüsü.

Canon Easy-PhotoPrint Editor, kartvizit ve kimlik fotoğraflarından albüm ve kolajlara kadar projelerinize hayat vermenize yardımcı olacak çeşitli seçenekler sunar.

Gülümseyen bir bebeğin yanında kanepede otururken telefonunda Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulamasını kullanan bir kadın.

Görüntüleri ve belgeleri doğrudan cihazınızdan, bulut depolama alanından ya da sosyal medya hesaplarından seçerek düzenleyebilir, kişiselleştirebilir ve baskılarını alabilirsiniz.

Yapılacaklar listeniz biraz dağınık görünüyorsa Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulaması, çeşitli şablonlarıyla yönetici baskısını hızlandırarak zamandan ve çabadan tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Yeni bir start-up girişimiyseniz adınızı duyurmak için kartvizit şablonunu veya personel kimliklerinizi düzenlemek üzere Fotoğraflı Kimlik şablonunu kullanın. Depolama alanınızı düzenlemek mi? Fiziksel medyalarınızı düzenlemenize yardımcı olması için Easy-PhotoPrint Editor'daki disk etiketi şablonlarını da kullanabilirsiniz.

İş akışını basitleştirin: Canon Easy-Layout Editor

Sol tarafta dosyaları eklemek için bir kutu ve sağ tarafta Topla ve yazdır, Serbest Düzen ve Döşeme/Poster gibi seçenekler bulunan Canon Easy-Layout Editor ekran görüntüsü.

Canon Easy-Layout Editor, farklı belge türlerini tek bir yerde toplamanın hızlı ve kolay bir yoludur ve PDF ile görüntü dosyalarını tek bir sayfada birleştirmenizi sağlar.

Döşeme/Poster seçeneğinde bir köpeğin dörde bölünmüş fotoğrafını gösteren Canon Easy-Layout Editor ekran görüntüsü.

Canon Easy-Layout Editor yazılımında bir resmi birden çok sayfaya bölmenizi ve tek bir büyük görüntü olarak yazdırmanızı sağlayan kullanışlı bir Döşeme/Poster seçeneği de bulunur.

Uyumlu yazıcılar: Canon Inkjet modelleri

Uyumlu cihazlar: Windows bilgisayarlar

İster iş yerinde büyük sunum için belgeler oluşturun ister fiziksel belgelerinizi düzenleyin, Windows bilgisayarlar için Canon Easy-Layout Editor yazılımı; PDF'leri, Word belgelerini, görüntüleri ve web sayfalarını hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemenizi sağlar. Böylece birden çok uygulamadan baskı almanıza gerek kalmaz.

Bir dizi dosya ve belge türünü sıralayıp düzenlemenize olanak veren Easy-Layout Editor, önemli her şeyi tek bir yerde toplayarak kağıt ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Mini fotoğraflarla eğlenin: Canon SELPHY Photo Layout

Çalışma masasının üzerindeki Canon SELPHY Square QX10 taşınabilir yazıcı ve boncuklu bir telefon süsü ile birlikte Canon SELPHY Photo Layout uygulamasını görüntüleyen bir telefon.

Hızlı, sezgisel ve kullanımı kolay Canon SELPHY Photo Layout uygulaması, SELPHY Square QX10 gibi Canon SELPHY yazıcılarını mükemmel bir şekilde tamamlar. Akıllı telefon fotoğraflarınızı doğrudan uygulamadan bastırın ve mükemmel dengelenmiş baskılar için hareket halindeyken görüntü optimizasyonu sağlayın.

Canon SELPHY Photo Layout uygulamasında sağ tarafta bir köpek fotoğrafı ve sol tarafta farklı baskı yüzey seçenekleri bulunan bir ekran.

Uygulama, görüntülerinizi istediğiniz şekilde özelleştirebilmeniz için çeşitli yüzey ve kaplama seçenekleri sunar.

Uyumlu yazıcılar: Canon SELPHY CP1500, SELPHY CP1300 ve SELPHY Square QX10

Uyumlu cihazlar: iOS ve Android

Canon'un SELPHY yazıcılarından birini kullanıyorsanız iOS ve Android için Canon SELPHY Photo Layout uygulaması, fotoğraflarınızı eğlenceli şekillerde düzenlemek için idealdir. Sunduğu çok sayıda şablon ile tek seferde bir veya birden fazla görüntü düzenlemenize ve bastırmanıza olanak tanır. Kendi ayraçlarınızı oluşturabilmeniz için dikey ayraç düzeni bile sunar1.

Uygulama, fotoğraflarınızı benzersiz kılmak için görüntülerinizi metin, kenarlık ve damgalarla özelleştirmenizi de sağlar. Baskılarınızın yüzeyini seçebilir, son ürünün görünümünü ve hissini ayarlayabilir ve albüm oluşturmak ya da teknolojik araçlarınızı özelleştirmek için çıkartma bastırabilirsiniz.

SELPHY Photo Layout uygulaması; bir web sayfasına, çevrimiçi albümlere veya videolara yönlendiren QR kodları eklemenize olanak tanır1. Bu özellik, arkadaşlarınıza ve ailenize görüntüleri hediye ederken kullanmak için idealdir. Bu şekilde en sevdiğiniz anılarla onlara sürpriz yapabilirsiniz. Bekleyeceğiniz gibi SELPHY Photo Layout uygulaması sezgiseldir ve akıllı telefonunuzdan SELPHY yazıcı ile doğrudan yazdırmanız için hızlı ve sorunsuz bir yol sunar.

Kişisel bir dokunuş katın: Canon Mini Print

Bir çift el, kolaj oluşturmak için Canon Mini Print uygulamasını kullanan bir akıllı telefonu ve Canon Zoemini 2 yazıcıyı tutuyor.

Canon Mini Print uygulaması, Canon Zoemini 2 veya Canon Zoemini S2'nizin taşınabilirliğinden faydalanmanıza olanak tanır. İster akıllı telefonunuzdan ister Canon Zoemini S2'den çekmiş olun, hareket halindeyken görüntüleri hızla düzenleyin ve doğrudan uygulamadan baskı alarak arkadaşlarınıza ve ailenize hediye edin.

Uyumlu yazıcılar: Canon Zoemini modelleri

Uyumlu cihazlar: iOS ve Android

Canon Zoemini modellerinden herhangi birine sahipseniz anlık fotoğraflarınızı kişiselleştirmek isteyebilirsiniz. Canon Mini Print uygulamasını kullanarak ailenizin, arkadaşlarınızın ve maceralarınızın görüntülerine sezonluk çıkartmalar, çerçeveler, filtreler ve metinler ekleyerek yaratıcılığınızı ifade edebilirsiniz. Çıkartma fotoğraflarınızı bastırmadan önce son dokunuşlar yapmak için idealdir. Canon Mini Print uygulaması, albüm oluşturmayı sevenler için kişiliğinizi ortaya çıkarmanızı, karalamalar ve notlarla fotoğraflarınıza hayat vermenizi sağlar.

Mini Print uygulaması, galerinize sorunsuz bir şekilde bağlanır ve sosyal medya ve bulut depolama hesaplarınıza da bağlanarak akıllı telefon ve kamerayla çektiğiniz fotoğrafları düzenlemenizi, kişiselleştirmenizi ve bastırmanızı sağlar. Uygulama, canlı efektler ve artırılmış gerçeklikle fotoğraf çekmek için de kullanılabilir. Bu özellik, kendiniz kadar benzersiz selfie'ler çekmenizi sağlar.


Yazan: Peter Wolinski ve Claire Gillo


macOS, Apple Inc. şirketinin ABD ve diğer ülke ve bölgelerde tescilli ticari markasıdır.

 1. Özellik tüm yazıcılarda mevcut değildir. Özellik uyumluluk tablosuna bakın.

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • BASKI

  Fotoğraflar için en iyi Canon yazıcılar

  Fotoğraflarınızı ister çerçeveletmek ister bir albümde saklamak veya etikete dönüştürmek istiyor olun, yaratıcı ihtiyaçlarınıza en uygun yazıcıyı bulun.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Kağıt türleri hakkında bilgiler

  Bu kullanışlı alıcı kılavuzuyla farklı Canon kağıt türlerini keşfedin.

 • BASKI

  El işleri için en iyi yazıcılar

  Canon, aile projelerinden profesyonel çalışmalara kadar her türlü çalışmanız için mükemmel bir yazıcıya sahiptir.

 • YARATICI BASKI

  Listeleri, planları ve hedefleri yazdırma

  Canon PIXMA yazıcı ile yaratıcılığınızı konuşturun ve yıl boyu organize ve farkındalık sahibi olmaya devam edin.