BASKI

Kablosuz yazıcınızı kullanmanın akıllı yolları

Canon kablosuz yazıcı ve uygulamaları sayesinde Wi-Fi bağlantısıyla istediğiniz her yerden istediğiniz her şeyi yazdırabilir ve akıllı telefonunuzdan iş, eğitim ve ev yönetimini kolaylıkla sürdürebilirsiniz. Olanakları keşfetmeye başlayın.
Bir kişi, masa üzerindeki bir Canon PIXMA yazıcıda bir ailenin görüntüsünü kablosuz olarak basmak için tablette Easy-PhotoPrint Editor uygulamasını kullanıyor.

Her ofis ve sınıf için bir yazıcı gereklidir. Zaman değiştikçe ve daha fazla kişi uzaktan iş yapmayı ve ders çalışmayı seçtikçe her evde de bir yazıcıya ihtiyaç duyulmaktadır.

Evden çalışmanın en iyi yanlarından biri, ruh halinize uygun herhangi bir odada çalışabilme özgürlüğüdür. Ekipmanlarınıza kablosuz ve bulut özellikli bir yazıcı eklemek, yazıcınızın yanında oturmanıza gerek olmadan istediğiniz yerden baskı alabilmenizi sağlar. Böylece, sabahları koltukta çalışıp öğleden sonra güneşlenmek için bahçeye çıkabilirsiniz. Belgelerinizi hazır olduğunuzda yazdırmak üzere gönderin ve ihtiyacınız olduğunda yazıcıdan alın.

Bir kullanıcı, Wi-Fi üzerinden Canon PIXMA G3570 Serisi yazıcıya bağlanan bir ekranı gösteren bir akıllı telefon tutuyor.

Canon kablosuz yazıcıların kurulumu ve kullanımı kolaydır. Wi-Fi bağlantısı ve Canon PRINT uygulaması gibi uygulamalarla, yazıcınızın işlevlerini akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kontrol edebilirsiniz. Bunu daha sonra daha ayrıntılı olarak açıklayacağız. Akıllı telefon uygulamasını veya Canon'un çevrimiçi destek kılavuzunu kullanarak kurulum yapmak kolaydır. Yazıcınızın model numarasını bulup adım adım kılavuzu izlemeniz yeterlidir.

Akıllı evler için kablosuz baskı imkanı

Bir kişi, bir masanın üzerinde Canon PIXMA yazıcıdan çıkan bir baskıyı inceliyor.

Kompakt ancak oldukça çok yönlü olan PIXMA TR4650 Serisi, evde kablosuz baskı alma için mükemmel seçimdir. Siyah ve üç renkli kartuşları için paradan tasarruf sağlayan yüksek kapasiteli seçenekler mevcuttur ve baskı, tarama, fotokopi ve hatta faks için kullanımı kolaydır.

Bir Canon MegaTank yazıcı, beyaz bir masa üzerinde bir dizüstü bilgisayar, bir bitki ve bazı kırtasiye malzemeleri arasında duruyor.

Küçük ofislerde olduğu kadar ev-ofislerde de aynı derecede kolay kullanılan MAXIFY GX6040, geleneksel lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılarla karşılaştırıldığında olağanüstü düşük toplam sahip olma maliyeti sağlayan yüksek kapasiteli mürekkep tanklarına sahip bir MegaTank yazıcıdır. Sıkma gerektirmeyen, özel anahtarlı yedek mürekkep şişeleri, yeniden doldurma işlemini hızlı, basit ve hiç dağınıklık içermeyen bir süreç haline getirir.

Günümüzde Wi-Fi, ev hayatı ile iç içe geçmiş durumdadır. Bireyler, çiftler ve aileler, günlük olarak çeşitli bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar kullanma eğilimindedir. Evinizdeki Wi-Fi ağınıza bir Canon yazıcı ekleyin ve tüm bu cihazları ve daha fazlasını kullanarak, evin her yerinden kablosuz olarak baskı alın. Dahası, Canon'un uygulamalarını kullanarak, Wi-Fi bağlantınızın olduğu her yerden, örneğin trende veya bir kafedeyken evdeki yazıcınızda belge veya fotoğrafları uzaktan yazdırabilir veya tarayabilirsiniz.

Yazıcı, günlük işleriniz için mektup ve etiket oluşturmasının yanı sıra daha üretken ve verimli olmanıza yardımcı olabilir. Bir çıktıdan okumak, ekranda çıkan bildirimler veya gelen e-postalar nedeniyle dikkatinizin dağılma olasılığını azaltır. Ayrıca sürekli ekrana bakmamanız ve düzenli aralar vermeniz gerektiğini de unutmayın.

Wi-Fi özellikli PIXMA G3470 Serisi (yukarıdaki videoya bakın), 6.000'e kadar siyah-beyaz ve 7.700'e kadar renkli belge sağlayan yüksek kapasiteli mürekkep tanklarıyla baskı, tarama ve fotokopiyi birleştirir ve yoğun akıllı evler için idealdir.1 Canon'un MegaTank sistemi; basit, dağınıklık yaratmayan ve son derece uygun maliyetli mürekkep şişeleriyle yeniden doldurma işlemini de kolaylaştırır. PIXMA G4470, sorunsuz çok sayfalı tarama ve fotokopi için bir otomatik belge besleyici ekler.

Bir genç, bir yatakta bağdaş kurmuş şekilde oturuyor ve ders kitapları okuyor. Bir Canon PIXMA yazıcı, yatağın yanındaki masada duruyor.

Kablosuz yazıcı okul ve üniversite öğrencileri için değerli bir araçtır. Ödevlerini yazdırabilmelerini veya çalışmalarının son halini kontrol edebilmelerini sağlar. PIXMA Cloud Link'in Google Classroom desteği sayesinde öğrencilerin evde ders çalışırken öğretmenleriyle iletişim halinde kalmaları kolaylaşır.

Evde kablosuz yazıcı sahibi olmanın avantajlarından yalnızca profesyoneller yararlanmaz. Google Classroom'u da destekleyen PIXMA Cloud Link, okul ve üniversite öğrencileri için kullanışlıdır. Google Classroom, öğretmenler ve öğrenciler arasında iletişim kurulmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Öğrenciler, Google Classroom ile PIXMA Cloud Link'i kullanarak aldıkları derslerin listelerini ve Canon PRINT uygulaması aracılığıyla ödevlerini doğrudan yazıcı ekranından veya akıllı cihazlarından yazdırabilir. Öğretmenlere sağladığı ek bir avantaj da, seçilen sınıfın öğrencilerine göstermek için sınıfın görev listelerini kolayca yazdırabilmeleridir.

Canon uygulamaları sizi ileriye taşır

Bir kişi, Canon PIXMA yazıcıdan çıkan bir baskıyı alıyor. Yazıcının yanındaki masada başka birkaç baskı var.

Canon PRINT uygulaması, hem aileler hem de ofis çalışanları için mükemmel bir baskı aracıdır. Buluta tarayabilir, yazdırabilir, kopyalayabilir ve hatta bağlantı oluşturabilirsiniz.

Bir kişi, ekranında bir grup arkadaşın fotoğrafı olan bir tablet tutuyor. Arka planda Canon PIXMA yazıcı aynı fotoğrafın baskısını alıyor.

Easy-PhotoPrint Editor ve web tabanlı PosterArtist yazılımı da dahil olmak üzere Canon'un uygulama yelpazesi, baskı sürecini kolaylaştırır ve yaratıcı yönünüzü de ortaya çıkarmanıza olanak tanır.

Basitlik, çok yönlülük, verimlilik ve yaratıcılıkta son nokta için Canon, kablosuz baskı deneyimini geliştirmek üzere çok çeşitli ücretsiz uygulamalar ve yazılımlar sunar. Canon PRINT uygulaması; akıllı cihazlardan kablosuz olarak baskı alma, fotokopi çekme ve tarama yapmanın yanı sıra baskı ayarlarını değiştirmenize, mürekkep seviyelerini kontrol etmenize ve rutin bakım işlemleri gerçekleştirmenize olanak tanır.

Gördüğümüz gibi, Canon'un uygulamaları doğrudan telefonunuzdan kablosuz bir yazıcı ile baskı almayı kolaylaştırır. Evden veya iş yeri dışından çalışırken Canon PRINT uygulamasını PIXMA Cloud Link ile kullanmak, kablosuz olarak bir ofis yazıcısına bağlanmanızı sağlar. Böylece diğer çalışanlarla belge paylaşabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak belgeleri uzaktan tarayıp ofisteki yazıcıdan yazdırabilir veya belgeleri yazıcıyla tarayarak bir akıllı telefona gönderebilirsiniz. Her iki şekilde de çalışır.

Çalışmalarınıza yaratıcı bir hava katan Easy-PhotoPrint Editor uygulaması, dijital fotoğraflarınızı takvimler, kartlar, posterler ve daha fazlası için şablonlarla şık baskılara ve benzersiz hediyelere dönüştürme seçeneği sunar.

Kendi posterlerinizi, afişlerinizi ve el ilanlarınızı yaratmanız için PosterArtist çevrimiçi hizmeti de bulunmaktadır. MAXIFY GX3040 ve MAXIFY GX4040 MegaTank yazıcılar, 1,2 m uzunluğa kadar afişler ve 0,7 mm kalınlığa kadar karton medyalar oluşturmayı kolaylaştıran arka düz giriş tepsisi ile özellikle bu tür görevler için iyidir.

Windows bilgisayarlarda Easy-Layout Editor yazılımı, birden çok görüntüyü düzenlemek ve yazdırmak için ekranda bir önizleme sunan, yazıcı sürücülerine yönelik kullanışlı bir genişletme modülüdür. Alternatif olarak Android için Chromebook'lar, Apple AirPrint ve Mopria® ile uyumlu Canon yazıcılar, bir uygulama indirmeden bile akıllı telefonunuzun veya tabletinizin dahili baskı protokolü aracılığıyla kablosuz olarak kolayca bağlantı kurup baskı almanıza olanak tanır.

Sorunsuz kullanım

Bir masanın üzerindeki Canon PIXMA yazıcı bir ayçiçeği şablonunu basarken, arka planda bir baba ve kızı aynı ayçiçeğini hazırlıyor.

Kablosuz baskı sayesinde yazıcınızın yanında oturmak zorunda olmadan ve özel bir ev-ofis alanına gerek duymadan istediğiniz yerde çalışabilir ve eğlenebilirsiniz.

Sonuç olarak, Canon'un Wi-Fi özellikli yazıcıları ve çeşitli uygulamaları birlikte sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Yazıcıların fiziksel kontrol panellerinden uygulamaların özelliklerine ve arayüzlerine kadar her şey, kullanımı kolay ve sezgisel olacak şekilde tasarlanmıştır ve size her türlü tarama ve baskı görevini olabildiğince hızlı ve zahmetsizce tamamlama özgürlüğü sunar. Canon yanınızdayken, kablosuz baskı hiç olmadığı kadar kolay.


Yazarlar: Angela Nicholson ve Matthew Richards

  1. Sayfa Verimi, ISO/IEC 24712 tablosunu kullanarak yapılan Canon bireysel test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek mürekkep kartuşu kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanan bir değerdir.

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler