DSLR Lensleri

Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM

Sabit f/2,8 diyaframla yüksek görüntü kalitesi sunan, günlük kullanıma uygun profesyonel L serisi zum lens.

Profesyonellerin standart zum lensi

Profesyonel kalitedeki standart zum, zum aralığının tamamında olağanüstü görüntü kalitesi ve hızlı f/2.8 diyafram sunar. Bu L serisi lens, net optik bileşenleri ve hemen her ortamda kullanılabilmesiyle profesyonel fotoğrafçıların tercih ettiği zum lenstir. Full-Frame EOS kameralarının tümü için mükemmel seçenek.


EF 24-70mm f/2.8L II USM aşağıdakiler için idealdir:

 • Seyahat

 • Foto Muhabirlik

 • Manzara

 • Portre

Düşük ışıkta elde çekim

EF 24-70mm f/2.8L II USM'nin tüm zum aralığında sabit kalan f/2.8 diyaframı, mevcut ortam ışığını en verimli şekilde kullanarak düşük ışıkta harika performans sunar. Sabit diyafram alan derinliği üzerinde de optimum kontrol sağlar. 9 yapraklı yeni diyaframın dairesel açıklığı, çekici bokeh efektlerine sahip, bulanıklaştırılmış güzel arka planlar elde etmeye yardımcı olur. Böylece arka plan dikkati dağıtmaz ve nesneniz öne çıkar.

Canon Camera

Yeni nesil optik tasarım

Optik tasarımdaki en son gelişmelere sahip EF 24-70mm f/2.8L II USM, kendi odak uzaklığına sahip lensler arasında mümkün olan en yüksek görüntü kalitesini sağlamak için küresel olmayan üç elemanı bir araya getirir. Kromatik sapma ve renk bulanıklığının önemli oranda azaltılması, genellikle yalnızca prime lenslerde görülen kenardan kenara keskinliği sağlayarak üretim sonrası işlemlerin süresini kısaltır.

Küresel Olmayan Eleman Nedir?

Küresel olmayan eleman, küresel lens elemanlarının kavisinden kaynaklanan bozulmayı düzeltmek için lensinizin içine yerleştirilen, kavissiz bir dahili bileşendir.

Bu bileşenler yalnızca profesyonel kalitedeki lenslerde bulunur.

Standart lenslerde görülen küresel olmayan sapma, küresel olmayan ek elemanlara sahip daha yüksek kaliteli bir lens kullanılarak ortadan kaldırılabilir.

EF 24-70 f/2.8L II USM dahili sapmaların her birini ayrı ayrı telafi etmek için küresel olmayan üç elemana sahiptir, bu sayede görüntüleriniz olağanüstü keskinlik kazanır.

Canon Camera

Hassas otomatik odak ve kontrol

Halka tipi ultra sonik otomatik odak motoru sayesinde hızlı, neredeyse tamamen sessiz ve hassas bir şekilde odaklama yapabilirsiniz. Motor ayrıca kilitli manuel odak işlevi de sunarak kontrolün sizde olmasını sağlar. Bu, en yaratıcı kontrol için odağı tam istediğiniz noktaya hassas bir şekilde ayarlamanıza yardımcı olur.

L serisi yapı kalitesi

L serisi lenslerin üretiminde yalnızca en iyi teknoloji ve üretim teknikleri kullanılır. Prestijli "Lüks" ürün yelpazesinin parçası olan bu lensler, Canon'un en iyileridir.

En yüksek kalitedeki malzemelerden özel olarak üretilen EF 24-70mm f/2.8L II USM, günlük profesyonel kullanım için yeterince dayanıklıdır. Hava şartlarına karşı koruma lensi toz ve nemden korurken florin kaplı ön ve arka elemanlar kolayca temizlenebilir.

Canon Camera

EF 24-70mm f/2.8L USM'yi yükseltmeli miyim?

EF 24-70mm f/2.8L II USM, yepyeni optik tasarımıyla EF 24-70mm f/2.8L USM'nin yerini alır.

Köşeden köşeye keskin görüntüler
Odak aralığının tamamında kromatik sapma azaltılmıştır. Telefoto aralığında genel bozulmayı düzeltmek için iyileştirmeler yapılmış, ayrıca yakın çekim aralığında yastık sapması önemli oranda azaltılmıştır.

Daha sağlam, dayanıklı yapı ve geliştirilmiş çalışma
EF 24-70mm f/2.8L II USM, lens silindirinin üstün yapısı ve geliştirilmiş titreşim/darbe direnciyle çok daha dayanıklıdır. Yeni zum kilidi kolu, zum konumunu aşırı geniş uca kilitleyerek taşıma sırasında lensin zarar görmesini önler.

Daha fazla çevre koruması
Toz ve nemin lens gövdesine girmesini önleyen bir çözüm sunmak için gereken her türlü çalışma yapılarak en zorlu koşullara dayanıklı bir lens elde edilmiştir.

Mükemmel kullanım kolaylığı
Bu lensin dönmeyen ön elemanı sayesinde, polarize filtre veya filtre tutucu kullanırken odağı veya zumu değiştirdikten sonra filtreyi yeniden ayarlamanız gerekmez.

Daha iyi bokeh efektleri
Yaprak sayısı 9'a çıkarılan diyafram, daha dairesel bir açıklık ve kusursuz bokeh efektleri sağlar.

İlgili Aksesuarlar

 • Lens Aksesuarı

  Uzatma Tüpü EF 12 II

  Bu 12 mm uzatma tüpü belirli lenslerle kullanıldığında çok daha yakın odaklama imkanı sunar.
 • Lens Aksesuarı

  Uzatma Tüpü EF 25 II

  Bu 25 mm'lik uzatma tüpü, fotoğraf makinesinin gövdesi ile lensin arasına sığarak daha yakın odaklama sunar ve elektrik bağlantısını kesmeden lensin makro özelliklerinin kullanılmasını sağlar.
 • Lens Aksesuarı

  Lens Siperliği EW-88C

  Lens siperliği, dağınık ışığın lensinize girmesini engelleyerek istenmeyen yansımaların fotoğraflarınızı etkilemesini önler.
 • Lens Aksesuarı

  Lens Cap E-82II

  Canon lensinizi kullanmadığınız zamanlarda korur.
 • Lens Aksesuarı

  Lens Toz Kapağı E

  Canon lensinizi kullanmadığınız zamanlarda korur.
 • Lens Aksesuarı

  PL-C B 82mm Circular Polarising Filter

  Lenslerin ön elemanını kirden ve hasardan korur. 82 mm filtre dişli lenslere uygundur.
 • Lens Aksesuarı

  Lens Torbası LP1219

  Belirli EF lensler için koruyucu yumuşak kılıf.
 • Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM
  Derecelendirmeler ve incelemeler

  İlginizi çekebilecek ürünler...

  Lens uzmanlarımız tarafından EF 24-70mm f/2.8L II USM'ye alternatif olarak seçilen dört lens.

  Geniş Açılı Lensler

  Geniş açılı lens serimizle daha geniş bir görüş alanı elde edin ve kadraja daha çok nesne dahil edin.
  Daha fazla bilgi edinin