RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

SANAL GERÇEKLİK

Görmenin yeni bir yolu. Canon'un EOS VR SİSTEMİNE Hoş Geldiniz

Uyumlu bir Tam Kare EOS fotoğraf makinesi ve RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE lensle sürükleyici üç boyutlu içerikleri nasıl yaratabileceğinizi keşfederken EOS VR SİSTEMİ ile daha verimli ve basit bir iş akışından faydalanın.

EOS ile stereoskopik 180° VR içerikler yakalayın

Canon'un yenilikçi 180° VR yakalama çözümü tüm bu süreci basitleştiriyor ve kolaylaştırıyor. Bu çözüm; stereoskopik sol ve sağ göz görüntülerini tek bir Tam Kare sensöre düşüren kompakt bir çift balıkgözü lensin tasarlanabilmesi için RF yuva sisteminin avantalarından faydalanıyor. Bu yenilikçi tasarım, lens hizalama ve görüntü senkronizasyon sorunlarını ortadan kaldırırken yan yana çift balık gözü görüntüsünü doğrudan tek bir dosya üzerine kaydeder. Bu sayede dönüştürme ve nihai eşdikdörtgensel VR görüntüye aktarma işlemleri daha basit ve güvenilir hale gelir.
RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Çekim yapın

EOS R5 / R5 C ve etkileyici yüksek çözünürlüklü sensörü gibi uyumlu Tam Kare, RF yuvalı fotoğraf makineleriyle stereoskopik 180° VR kurulumları ve çekimleri artık daha kolay. RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE lensi desteklenen ve uygun ürün yazılımıyla çalışan bir fotoğraf makinesine takmanız, istediğiniz çekim ayarlarını seçmeniz yeterli. Geriye yepyeni bir sanal içerik oluşturma dünyasının parçası olmak kalıyor.

Uzaktan Çekim

Yan yana çift balık gözü veya eşdikdörtgensel canlı önizlemeyi görürken fotoğraf makinesini uzaktan ayarlamak ve kontrol etmek için Canon'un EOS Utility (kablolu bağlantı için) veya Camera Connect (mobil kablosuz bağlantı için) yazılımlarının en son sürümlerini kullanın.

Camera Connect
EOS VR Utility

Dönüştürün

Bir zamanlar birden fazla fotoğraf makinesi/dosya sistemi ile hizalama, senkronizasyon ve birleştirme işlemlerinden oluşan karmaşık süreç, Canon'un EOS VR Utility1 uygulaması ile artık çok daha kolay (EOS R5 C serisinden 8K RAW LT/60P dahil olmak üzere desteklenen fotoğraf makineleriyle Canon RAW desteği). EOS VR Utility ile stereoskopik görüntü ve fotoğraflar, düzenleme ve kayıttan oynatma işlemleri için çok daha verimli bir şekilde dönüştürülebilir. Canon'un EOS VR Eklentisini kullanarak Canon'un VR görüntülerini (MP4) Adobe Premiere Pro1 programının içine dahi aktarabilir ve otomatik olarak dönüştürebilirsiniz.

Düzenle

Canon'un EOS VR Utility Programı, dönüştürme işleminden önce Canon VR video dosyalarınız üzerinde temel kırpma işlemlerini gerçekleştirebilir. Ancak, derecelendirme ve düzenleme üzerinde daha fazla kontrol ve daha profesyonel çalışmalar için, dönüştürülen dosyaları EOS VR Utility'den Adobe Premiere Pro yazılımına aktararak burada düzenleyin ya da EOS VR dosyalarınızı tek bir işlemle içe aktarmak ve dönüştürmek için Adobe Premier Pro için EOS VR eklentisini kullanın.

Adobe Premiere Pro VR eklentisi

Canon EOS VR SİSTEMİNİN avantajları

Canon'un EOS VR SİSTEMİ göz alıcı ve profesyonel stereoskopik 180° VR içerikleri oluşturmak için girdi-çıktı sürecinde daha hızlı ve daha verimli bir yol sunar.

İlgili Yazılım

İlgili ürünler

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Canon'un EOS VR Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Bunlar da ilginizi çekebilir:

  1. Uyumlu bir Canon fotoğraf makinesiyle çekilen 180° VR görüntülerin eşdikdörtgensel yansıtmalarını gerçekleştirmek için EOS VR Utility ve Adobe Premiere Pro için EOS VR Eklentisi gerekir. EOS VR Utility 1.2 veya sonraki sürümü, EOS R5 C'den 8K RAW LT/60P (uyumlu RAW formatları fotoğraf makinesine göre değişebilir) dahil olmak üzere desteklenen Canon RAW dosyalarının dönüştürülmesine ek olarak Apple Silicon ve GPU hızlandırma desteği sağlar. Bir Canon Kimliği gerektiren 2 dakikadan uzun videoları dönüştürmek için ücretli bir abonelik hizmeti gerekebilir. Kullanılan fotoğraf makinesi için özel "HEVC Activator" kurulumu da gerekli olacaktır.
  2. VR uyumluluğu için en son ürün yazılımı güncellemesi gerekebilir.

    LÜTFEN DİKKAT: BU VR SİSTEMİ YAZILIMI, TİCARİ ÜRÜNDEN FARKLI OLABİLİR.