RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

RF VR Lens

Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Sanal gerçeklik yolculuğunuzu olabildiğince basit ve sorunsuz hale getirmek için tasarlanmış bu çığır açıcı L serisi lens ile dünyayı olağanüstü sanal gerçeklik ortamına sığdırın.

Keşfedin

Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE lens

Profesyonel 180° VR içeriğinin yakalanmasını ve post prodüksiyonunu kolaylaştıran bir sanal gerçeklik lensi. Aşağıdaki videoyu VR başlığı (tamamen sürükleyici ve stereoskopik bir deneyim için), bir mobil cihaz veya bilgisayar kullanarak izleyin. VR Yönetmeni Mary Matheson ve Görüntü Yönetmeni Richard Stegmann tarafından çekilen, ilham verici bir hikaye.

KEŞFEDİN

Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE lens ile sahne arkası

VR Yönetmeni Mary Matheson ve Görüntü Yönetmeni Richard Stegmann tarafından çekilen bu ilham verici hikayenin sahne arkasını keşfedin.
Canon_RF_Dual_Fisheye_Lens_BTS_MaryMatheson_H264_Final_MP4_6mins_EM.mp4

DÜNYAYA FARKLI GÖZLERLE BAKIN

Çift balıkgözü lensin avantajlarını keşfedin

VR LENS

Olağanüstü pratik (3D) 180° VR yakalama

EOS R51 ve R5 C gibi uyumlu, yüksek çözünürlüklü, Tam Kare ve RF yuvalı fotoğraf makinelerini kullanırken kompakt ve tek yuvalı tasarım; profesyonel stereoskopik 180° VR yakalama için hızlı fotoğraf makinesi kurulumlarını kolaylaştırır.

Verimli ve kolay iş akışları

Sahip olduğu 190° stereoskopik görüş alanıyla iki ofset dairesel balıkgözü görüntü mükemmel bir şekilde senkronize edilir ve tek bir Tam Kare sensöre yan yana kaydedilir. Böylece görüntü, Canon'un güçlü EOS VR Utility2/eklentisinde2 ek birleştirme işlemi gerektirmeden son düzenleme için sorunsuzca işlenebilir.

EOS VR Utility
EOS VR Utility - RAW controls crop

RAW (8K / 60P) video iş akışı

Desteklenen fotoğraf makineleri ile çekilen uyumlu RAW video dosyaları (EOS R5 C'den 8K / 60P RAW LT dosyaları dahil), EOS VR Utility içinde otomatik olarak işlenir ve daha yüksek kare hızlarıyla RAW iş akışını daha da basitleştirir.

Yüksek kaliteli görüntü yakalama

Mükemmel bir şekilde hizalanmış öne bakan çift balıkgözü lense sahip RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE, sapmaları düzeltmek için lens başına iki UD elemanının yanı sıra arkadan aydınlatılan koşullarda bile gölgelenme ve parlamayı azaltmak için Canon'un özel SWC kaplamalarını kullanır.

recording in vr
RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Düşük ışıkta çekim için Hızlı f/2,8 diyafram

RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE, çift Elektro Manyetik Diyafram (EMD) tasarımı ile hassas şekilde senkronize edilmiş pozlama ve hassas kontrol ile hızlı f/2,8 diyafram sayesinde düşük ışıkta mükemmel performans gösterir.

L serisi üretimi ve hava koşullarına karşı koruma

RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE, L serisi bir lens olduğu için profesyonel kullanıma yöneliktir. Toza ve sıçrayan sıvılara karşı dayanıklıdır ve lens yüzeyinde su ve kiri uzak tutan florin kaplama bulunur.

EOS R5 and RF 5.2mm lens
EOS VR System

Hassas pozlama kontrolü için jel filtre tutucu

RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE, önceden kesilmiş ND jelleri için arkaya monte edilmiş bir jelatin filtre tutucusuna sahiptir. Filtre tutucu, 180° VR video prodüksiyonları sırasında ışık seviyelerinin hassas bir şekilde kontrol edilmesine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Teknik Özellikler

 • Çift balıkgözü lens

  Tek bir Tam Kare sensörde mükemmel şekilde hizalanmış stereoskopik görüntü yakalama

 • 190° görüş alanı

  Daha sürükleyici bir deneyim için ultra geniş görüntüleme açısı yakalama

 • 60 mm temel uzunluk

  Doğal bir stereoskopik görüntüleme deneyimi sunar.

 • F2,8 diyafram açıklığı

  Düşük ışıkta olağanüstü performans

 • UD elemanları ve SWC kaplamaları

  Daha az gölgelenme ve parlama ile yüksek kontrastlı net görüntüler için profesyonel görüntü kalitesi

 • Çift EMD birimi

  Diyaframın hassas bir şekilde kontrol ve senkronize edilebilirliği sol ve sağ görüntüler arasında eşit pozlama sağlar.

 • L serisi kalitesi

  Zorlu koşullarda performans göstermek üzere tasarlanmış ve üretilmiştir.

 • Yerleşik arka jelatin filtre tutucu

  Parlak koşullarda çekim yaparken daha fazla esneklik sunar.

Podcastı dinleyin

Profesyonel film yapımcılarımızla sanal gerçekliği nasıl keşfedip olağanüstü detaylarla yakalayabileceğinizi öğrenin.

Galeri

Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE
Derecelendirmeler ve incelemeler

EOS VR Lens

Kutunun içeriği

RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE, uyumlu fotoğraf makinenizde hazırlık ve kullanım için ihtiyaç duyduğunuz her şeyle birlikte gelir.

 • RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

 • Lens Kapağı 5,2

 • Yumuşak lens kılıfı LS1014

 • Alyan anahtarı / İngiliz anahtarı

 • Lens Toz Kapağı RF

İlgili yazılım ve uygulamalar

 • YAZILIM

  EOS VR Utility

  Canon'un dairesel balıkgözü uyumlu fotoğraf makinelerinden elde edilen VR görüntülerini, VR izleme ve post prodüksiyon için standart eşdikdörtgensel projeksiyon görüntülerine dönüştürmek üzere gerekli olan güçlü, verimli ve kullanımı basit bir uygulamadır.

 • YAZILIM

  Adobe Premiere Pro için EOS VR Eklentisi

  Canon'un dairesel balıkgözü VR görüntü dosyalarını otomatik olarak dönüştürmek ve Adobe'nin dünyaca ünlü uygulamasına aktarmak için EOS VR Utility yerine bu eklentiyi kullanın.

 • YAZILIM

  EOS Utility

  Fotoğraf makinenizi, bilgisayar kullanarak USB bağlantısı üzerinden canlı önizlemeyle uzaktan kontrol edin.

 • YAZILIM

  Camera connect

  Uzaktan çekim yapmak ve fotoğraflarınızı paylaşılmaya hazır bir biçimde indirmek için fotoğraf makinenizi Apple veya Android cihazınıza bağlayın.

 • İlgili Ürünler

  ÜRÜN YAZILIMI GÜNCELLEMESİ

  Canon EOS R5 Ürün Yazılımı Güncellemesi

  Ürün yazılımı, ürününüze yüklenen ve ürününüzün düzgün şekilde çalışmasını sağlayan kalıcı bir yazılımdır. Canon bu ürün yazılımı için güncellemeler sunar ve bir güncelleme mevcutsa buraya tıklayarak güncellemeyi indirebilirsiniz.
  1. Ürün yazılımı güncellemesi gerektirebilir.
  2. Uyumlu bir Canon fotoğraf makinesiyle çekilen 180° VR görüntülerin eşdikdörtgensel yansıtmalarını gerçekleştirmek için EOS VR Utility ve Adobe Premiere Pro için EOS VR Eklentisi gerekir. EOS VR Utility 1.2 veya sonraki sürümü, EOS R5 C'den 8K RAW LT/60P (uyumlu RAW formatları fotoğraf makinesine göre değişebilir) dahil olmak üzere desteklenen Canon RAW dosyalarının dönüştürülmesine ek olarak Apple Silicon ve GPU hızlandırma desteği sağlar. Bir Canon Kimliği gerektiren 2 dakikadan uzun videoları dönüştürmek için ücretli bir abonelik hizmeti gerekebilir. Kullanılan fotoğraf makinesi için özel "HEVC Activator" kurulumu da gerekli olacaktır.
  3. LÜTFEN DİKKAT: BU VR SİSTEMİ YAZILIMI, TİCARİ ÜRÜNDEN FARKLI OLABİLİR.