KULLANIM VE BAĞLANTI

Canon tarafından, sizin için tasarlandı

Çekim için Canon EOS R6'yı ayarlayan fotoğrafçı

Daha önce bir EOS fotoğraf makinesi kullandıysanız EOS R6'nın bazı tasarım özellikleri, fotoğraf makinesini elinize aldığınız ilk andan itibaren kesinlikle tanıdık gelecektir. Peki ya hiç EOS fotoğraf makinesi kullanmadıysanız? EOS R6'nın kontrollerinin parmaklarınızın ucuyla sağladığı sezgisel uyumu ve gelişmiş EVF'nin konunuzla aranızda hiçbir şey yokmuş gibi bir his sunduğunu keşfetmek bizce çok hoşunuza gidecek.

Canon EOS R6'ya bağlı lensin içinden sahneye bakan Wanda Martin

® Teatro Massimo.

Yüksek çözünürlüklü elektronik vizör

EOS R6'nın 3,69 milyon noktalı elektronik vizörünün sunduğu görüntünün netliği, size DSLR kullandığınızı düşündürür. 120 fps yenileme hızı ve %100 kapsama alanı ile kendinizi fotoğrafçılığa tamamen kaptıracak ve aynı zamanda son pozlamalarınızın tam olarak nasıl görüneceğini önizleyebileceksiniz. Ekran, ekstra koruma için döndürülüp fotoğraf makinesinin gövdesine kapatılarak da saklanabilir.

EVF; 3 inç, 1,62 milyon noktalı Değişken Açılı dokunmatik ekranla desteklenmektedir. Fotoğraf makinesinden uzaklaşıp 270˚ dönebilen bu ekran, yaratıcı açılardan fotoğraf ve film çekimi yapmayı kolaylaştırır. Fotoğrafçılar, bu dokunmatik ekranda dokunarak, sürükleyerek ve sıkıştırarak çekim yapabilir, resimlere göz atabilir ve fotoğraf makinesinin menü sistemindeki seçeneklere erişebilir. İki parmakla menü ekranlarına dokunarak metni geçici olarak genişletebilir ve daha kolay okuma imkanı bulabilirsiniz.

Canon EOS R6'nın yakından kırpılmış görünümü
Lensi elde tutulurken Canon EOS R6

Sezgisel, ergonomik kontroller

Düğmeler, kadranlar ve diğer kontroller EOS R6'yı tutarken sezgisel olarak parmaklarınıza uyum sağlar. Böylece fotoğraf makinesini gözünüzden ayırmadan ayarları kolayca yapabilirsiniz.

Başparmağınızla rahatça kontrol edebileceğiniz Arka Kontrol kadranı, işaret parmağınız ile kolayca bulabileceğiniz Ana Kontrol kadranını tamamlar. Görüntüleri oynatırken rahatça gezinmenizi sağlayan bir arka teker bulunur. Ayrıca, RF lenslerinde programlanabilir bir Lens Kontrol Halkası yer alır. Şekillendirilmiş tutma yeri, uzun süre çekim yaparken rahatlık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Çekim modları arasında geçiş yapmak için özel mod kadranı kullanılır. Ön ve arka kontrol kadranları ise diyafram açıklığını ve enstantane hızını çalışma şeklinize en uygun şekilde ayarlamak üzere programlanabilir. Odak alanları, özel AF kumanda kolu veya fotoğraf makinesinin dokunmatik ekran arayüzü kullanılarak ekran üzerinde hareket ettirilebilir.

Kameranın arka ve ön ucunun iskelet görünümü

EOS R6'nın magnezyum alaşımlı gövdesi güven verir. Ayrıca toz ve neme karşı da dayanıklıdır ve hava koşulları kötüleştiğinde bile güvenle çekim yapmaya devam etmenizi sağlar.

EOS R6'nın deklanşör mekanizması, konunuz tarafından fark edilme olasılığı daha düşük olan, daha yumuşak ancak çekim yapıldığından emin olmayı sağlayan bir sese sahip olacak şekilde ayarlanmıştır. Yüksek hızda çekim için optimize edilmiştir ve 300.000 çalıştırma için derecelendirilmiştir. Diyafram, lens değiştirilirken veya fotoğraf makinesi kapatılırken açık veya kapalı kalacak şekilde (sensörü korumak veya aksiyona hazır olmak için) de ayarlanabilir.

"Değişken Açılı ekran, farklı bir perspektiften hızlıca çekim yapmayı çok kolaylaştırdı."

Esnek çekim için çift kart yuvası

Fotoğraf makinesinde, yüksek veri yazma ve aktarma hızları için en son UHS-II teknolojisiyle uyumlu bir çift SD hafıza kartı yuvası bulunur. Fotoğraf makinesini, JPEG ve RAW'ları farklı kartlara kaydedecek şekilde veya ekstra güven sağlamak için çekim sırasında yedekleme yapacak şekilde yapılandırabilirsiniz. EOS R6, ayrıca, fotoğrafları bir karta ve film çekimlerini diğer karta kaydedecek şekilde de yapılandırılabilir ve yaratıcı süreç boyunca düzenli olmaya yardımcı olur.

EOS R6'nın çift kart yuvası

Fotoğrafçılığınıza güç katıyor

EOS R6'da, LP-E6N'ye göre tek bir şarjla daha fazla çekim imkanı sunan yepyeni ve yüksek kapasiteli bir lityum-iyon pil bulunur. LP-E6NH, diğer EOS fotoğraf makineleriyle geriye dönük olarak uyumludur. Ayrıca EOS R6 eski LP-E6N ve LP-E6 pillerle de çalışabilir.*

Ekstra pil gücüne ihtiyacınız olduğunda fotoğraf makinesini, Canon'un resmi PD-E1 güç adaptörü veya PD uyumlu şarj cihazları ve taşınabilir güç kaynaklarını kullanarak USB üzerinden şarj de edebilirsiniz. Opsiyonel olarak sunulan BG-R10 battery grip, aynı anda iki pil birden kullanılarak daha uzun süre çekim yapmayı sağlar ve ayrıca, dikey çekimler için çoğaltılmış kontroller ve ekstra konfor sunar.


*Eski LP-E6N piller kullanılırken çekim hızı ve bir pil şarjıyla yapılabilecek çekim sayısı daha düşük olabilir

EOS R6'nın çift kart yuvası
Canon EOS R6 tarafından çekilen bir fotoğrafı akıllı telefonda görüntüleme, fotoğraf makinesi arka planda

® Teatro Massimo.

Her zamankinden daha güçlü bağlantı

EOS R6, uyumlu akıllı cihazlara kesintisiz bağlantı sağlayan dahili Wi-Fi ve her zaman açık olan Bluetooth Düşük Enerji özelliklerine sahiptir. Fotoğraf makinenizin SD kartlarındaki resimlere göz atmak, resimler arasında gezinmek ve resimlerinizi hedef kitlenizle çevrimiçi ortamda paylaşmak için uyumlu bir akıllı telefon veya tablette* Canon Camera Connect uygulamasını başlatmanız yeterlidir; fotoğraf makinesi, Wi-Fi üzerinden anında bağlanarak istediğiniz görüntü dosyalarını aktarmanızı ve gerekirse GPS bilgilerini eklemenizi sağlar. Akıllı cihazınızla uzaktan çekim yapmak veya Otomatik Görüntü Aktarımı için EOS R6'yı yapılandırmak da mümkündür. Böylece siz çekim yaptıkça resimler otomatik olarak cihazınıza gönderilir.

Bu Wi-Fi bağlantısı, ayrıca, EOS Utility yazılımı ile fotoğraf makinesini uzaktan kontrol etmenize de olanak tanır. Yazılım, fotoğraf makinesinde uzaktan gezinme ve kontrol ile canlı kontrol çekimi imkanı sunarak ulaşılması zor açılardan, uzaktan veya stüdyoda çekim yapmanızı sağlar. Üstün dahili kontrol için yazılım geliştirme kitini indirebilir, böylece işletmeniz için veya hobi amacıyla EOS fotoğraf makinenizle birlikte çalışacak bir yazılım oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://developers.canon-europe.com/s/

Kapalı bir ortamda/ev ortamında bale sanatçısı çekimi. Dizüstü bilgisayar fotoğraf makinesine kablosuz bağlı ve aynı fotoğrafı görüntülüyor

EOS R6 ile kablosuz bağlantı çekimi

Resimleri fotoğraf makinesinden doğrudan buluta gönderin

Canon'un yeni bulut fotoğrafçılık hizmeti image.canon, kullanıcıların RAW dosyaları da dahil olmak üzere orijinal görüntülerini 30 güne kadar çevrimiçi depolamasına olanak tanır. Görüntü dosyaları daha sonra kullanıcıya ayrılan 10 GB depolama alanına, Google Drive'a, Adobe Creative Cloud'a* veya yerel çevrimdışı depolama alanına taşınabilir.

EOS R6, görüntülerin image.canon bulutuna otomatik olarak yüklenmesini ve böylece bir çekimden döndüğünüzde PC/Mac bilgisayarınızda sizin için hazır olmasını sağlar. Fotoğraf makinesi üzerindeki RATE düğmesi kullanılarak uygulanan derecelendirmeler korunur, böylece en sevdiğiniz görüntüleri anında bulabilirsiniz.

Bir çay fincanının yanına yerleştirilmiş Canon EOS R6

Dahili FTP

EOS R6, fotoğrafları konumdan müşterilerine hızlı ve güvenli bir şekilde doğrudan sağlaması gereken profesyonel fotoğrafçılar için fotoğraf makinesinin 2,4 GHz dahili Wi-Fi özelliğini kullanan dahili FTP ve FTPS sunar. FTP ayarları, fotoğraf makinesinde yapılandırılabilir ve anında geri çağırma için 9 adede kadar ön ayar kaydedilebilir.

Fotoğraflar RATE düğmesi ile dahili olarak sınıflandırıldığında, bu meta veriler, görüntü dosyalarıyla birlikte aktarılabilir ve görüntü editörleri ile ajans çalışanları için paha biçilmez bilgiler sunar.

İlgili makaleler

Canon EOS R6'nın bu kadar çok alanda nasıl üstün olduğunu keşfetmek için bu makaleleri inceleyin.

 • VİDEO HİBRİT

  Fotoğraf ve Video için Tek Fotoğraf Makinesi

  EOS R6 , mükemmel kalitede fotoğrafların yanı sıra olağanüstü videolar da üretiyor.

 • GÖRÜNTÜ KALİTESİ VE GÖRÜNTÜ SABİTLEME

  Mükemmel olmayan koşullarda mükemmel görüntü kalitesi

  EOS R6'nın kalbinde, alanında lider olan EOS-1D X Mark III fotoğraf makinemizde de yer alan teknolojileri bulacaksınız.

 • OTOMATİK ODAKLAMA

  En önemli şeylere odaklanın

  EOS R6, gelişmiş Dual Pixel CMOS AF II otomatik odaklama özelliğiyle hareketli konuları hiçbir aynasız fotoğraf makinesinin başaramayacağı şekilde algılar ve takip eder.

 • HIZ

  EOS R6 - Sessiz, kesintisiz çekim

  EOS R6 ile saniyede 20 kareye kadar şaşırtıcı bir hızda kesintisiz ve sessiz çekim yapabilirsiniz.