Video Hibrit

İçerik üreticilerin hayali. Fotoğraf ve video için tek makine

Javier Cortes, Canon EOS R6 ile bir tiyatroda iki bale dansçısını filme çekiyor

Javier Cortes, Sicilya, Teatro Massimo'da çalışma yapan bale sanatçısının çekimlerini yaparken. ® Teatro Massimo.

EOS R6, mükemmel kalitede fotoğrafların yanı sıra olağanüstü videolar da üretiyor. Sürekli otomatik odaklama takibi sağlayan Dual Pixel CMOS AF ile Full HD çekim yaparken 4K/60p'ye kadar çözünürlüğe veya 120p'ye kadar kare hızlarına ulaşın. Geniş dinamik aralıklar ve güzel renkler yakalamak için fotoğraf makinesinin gelişmiş teknolojilerini kullanın.

Doğal bir ortamda Canon EOS R6 tutan eller

Elde çekim yaparak EOS R6'nın lens ve gövde içi birleşik Görüntü Sabitleyici gücünden sonuna kadar faydalanın.

Sütunlarla çevrili açık ve doğal bir alanda bale dansçısı çekimi

Bale dansçısının zarafetini ve akıcılığını olağanüstü ayrıntılarla ve doğal renklerle yakalamak için 4K 60p çekim yapın.

Yerde oturan bir dansçıyı alçak bir açıdan çeken Canon EOS R6

Değişken açılı ekran, dramatik etki için alçak bir açıdan çekim yaparken kadrajınıza yardımcı olur. ® Teatro Massimo.

İstediğiniz görüntüyü ve hissi oluşturun

EOS R6, yakalamak istediğiniz görüntüye ve hisse bağlı olarak çeşitli çözünürlüklerde ve kare hızlarında video çekebilir.

4K UHD çözünürlük sayesinde film yapımcıları olağanüstü netlik ve ayrıntı yakalayabilir ve çeşitli değerler arasından bir kare hızı seçebilir:
• 23,98p ile sinematik bir görünüm ve his
• Normal çekimler için 25p ve 30p
• Dinamik konuların akıcı hareketlerini yakalamak veya yarı hızda ağır çekim efektleri oluşturmak için 50p ve 60p

Full HD çözünürlükte çekim yaparken ek seçenekler de mevcuttur:
• Çok hızlı hareket eden konuları yakalamak ve çeyrek hızda ekstrem ağır çekim efektlerini çok daha akıcı bir şekilde üretmek için 100p ve 120p.*

EOS R6, geleneksel fotoğraf aralık zamanlayıcısının yanı sıra, 4K ve Full HD zaman atlamalı video çekimini de destekler. Bu sayede video grafikerler normalden çok daha yavaş bir zaman ölçeğinde gerçekleşen sahne değişikliklerini yakalayabilir ve bunları gerçek zamanlı çekim ve yavaş çekim ile kıyaslayabilir.

* Full HD 100/120p'de çekim yaparken ses kaydedilmez

Javier, Canon EOS R6 ile bir tiyatroda iki bale dansçısını çekiyor

Javier bale dansçılarını çekerken EOS R6'nın olağanüstü film yeteneklerini ve 8 durak IS özelliğini gösteriyor. ® Teatro Massimo.

Profesyonel seviyede görüntü kalitesi

EOS R6, yüksek kontrastlı koşullarda çekim yaparken vurgular ve gölgelerdeki ayrıntıları koruyan sonuçlar için Canon Log 1 ile çekim yapma seçeneği sunar. Prodüksiyon sonrası düzenleme iş akışlarında Canon Log 1 ile çekilen çekimlerin tonlamasının kolayca yapılması, belirli bir görünüm veya renk profili uygulamayı ya da aynı formatı kullanan diğer fotoğraf makinelerinde yapılan çekimlerle renk eşleştirmesi yapmayı kolaylaştırır.

EOS R6 artık daha geleneksel H.264'ün yanı sıra H.265 kodekini de destekliyor. Bu, ister dahili olarak SD bellek kartlarına isterse harici olarak mikro HDMI çıkışı aracılığıyla bir kayıt cihazına kayıt yapıldığında, 10 bit 4:2:2 kayıt ile mükemmel görüntü kalitesi sunar.

Dinamik aralık yönetimi

EOS R6'nın HDR Video modu, yüksek kontrastlı koşullarda çekim yaparken önce yetersiz pozlanmış ve daha sonra doğru pozlanmış kareleri yakalar ve bunları parlak vurgulu alanlarındaki ayrıntıları otomatik olarak koruyan tek bir karede birleştirir. Hepsi bu kadar da değil.

EOS R6 video ve fotoğraflar için HDR PQ yakalama özelliğini de artık destekliyor. Bu yüksek dinamik aralık modu, uyumlu HDR ekranlarda görüntülendiğinde etkileyici görünen çekimler için algısal niceleyici kullanır.

Fotoğraf makinesi, BT.2100 (PQ) HDR teknik özelliğine uygun bir formatta ve H.265 sıkıştırma ile HDR PQ kaydı yapar ve uyumlu bir yazılımda düzenlenmesine imkan tanır.

Sütunlarla çevrili bir açık alanda poz veren bir bale dansçısı

"Canon EOS R6, film yapımcısı olarak performansımı artırmamı sağlıyor."

Dual Pixel CMOS AF II

Güncellenmiş Dual Pixel CMOS AF II sistemimiz, tüm kayıt modlarında net ve güvenli sürekli odaklama sağlar. Ayrıca, karenin %100'ünde işleyen Yüz ve Göz algılama özelliği ile hızlı film çekimleri için idealdir. Sistem ayrıca kediler, köpekler ve kuşları tanıyabilir ve onları kadrajda kolayca takip edip odağı ayarlayarak net çekimler yapmanızı sağlar.

Hedef kitlenizin dikkatini ve netlik alanını bir yerden başka bir yere kaydıran "içeri odaklama" stili geçişler oluşturmak da oldukça kolaydır. EOS R6, bu iddialı profesyonel etkiyi kolayca oluşturmanızı sağlar. Fotoğraf makinesinin dokunmatik ekranına (veya bağlı bir akıllı cihazın ekranına) dokunduğunuzda fotoğraf makinesi, menü sisteminden sizin belirlediğiniz bir hızda sorunsuz bir şekilde yeniden odaklama yapar.

* Yalnızca uyumlu lenslerle. Bazı sahne ve konu koşullarında AF karesini ekranın kenarına taşımak mümkün olmayabilir.

EOS R6, bir konu veya alanın belirli bir parlaklık seviyesine yaklaşmakta olduğunu ve olası bir aşırı pozlamayı bildirmek için ekranda "zebra çizgileri", yani çizgili desenler gösterir. EOS R6'nın ana menüsündeki seçenekleri kullanarak farklı parlaklık düzeylerine göre belirecek şekilde ayarlanabilirler.

Sütunlarla çevrili bir açık alanda poz veren bir bale dansçısı

En önemli şeylere odaklanın

EOS R6, gelişmiş Dual Pixel CMOS AF II otomatik odaklama özelliğiyle hareketli nesneleri hiçbir aynasız fotoğraf makinesinin başaramayacağı şekilde algılar ve takip eder.
El tipi Canon EOS R6 fotoğraf makinesi

® Teatro Massimo.

Odaklama yapmanıza yardımcı olacak araçlar
EOS R6, manuel olarak odaklama yaptığınız sırada kritik keskinliğe ulaşmanıza ve aradığınız sonuçları yakalamanıza yardımcı olan çeşitli araçlar sunar.

Odak Artırma
Sahnenin odak içindeki kısımlarının kenarları, seçtiğiniz bir renkle çerçevelenir.
Odak Büyütme
Görüntüyü önce 5x, sonra 10x kadar büyüterek daha iyi görebilir ve odaklamayı değerlendirebilirsiniz.
Dual Pixel CMOS AF Yardımı
İlk olarak Cinema EOS C300 Mark II fotoğraf makinemizde kullanılan EOS R6'nın Dual Pixel CMOS AF teknolojisi, Dual Pixel algoritmalarını kullanarak fotoğraf makinesi-konu mesafesini ölçer ve konunun odakta olup olmadığını belirten bir gösterge sunar.

Çekim Süreleri

EOS R6, kompakt gövde tasarımıyla güçlü film kaydı ve fotoğraf özellikleri sunar. Çözünürlük, kare hızı ve otomatik odaklama özelliğinden dolayı en yüksek kare hızlarında ve çözünürlüklerde kaçınılmaz olarak ısı açığa çıkar. Soğuk başlatmada 23°C / 73°F ortamlardaki mevcut çözünürlükler ve kare hızlarına yönelik yaklaşık çekim süreleri aşağıda ayrıntılı olarak verilmiştir.

4K 60P
- %94 sensör genişliği: 30 dakika
- APS-C kırpma (5.1K örneklenmiş): 35 dakika *1

4K 30P
- %94 sensör genişliği: Sıcakla sınırlı değil
- APS-C kırpma (5.1K örneklenmiş): 40 dakika *1
*1 Kayıt 29 dakika 59 saniye ile sınırlıdır. Kaydın hemen sürdürülebileceği süreyi belirtir

Kamera sıcaklık sınırına ulaşırsa ısı yayılımı sağlamak için kameranın kapatılması önerilir.
23°C / 73°F ortam için yaklaşık geri yükleme süreleri aşağıda belirtilmiştir ancak bu süreler ortam sıcaklığı, sürekli kamera çalışması ve seçilen çekim çözünürlüğü gibi çeşitli faktörlerden etkilenir. Tam kayıt süresi kullanılabilir olana kadar geçen süre, ortam sıcaklığına göre değişir.

4K 60P
- 10 dakika soğuma yaklaşık 5 dakika kayıt süresi sunar

"FİLM YAPIMI SİZİ YOLCULUĞA ÇIKARACAK GÜCE SAHİPTİR"

Javier Cortes'in kit çantası

Profesyonel film yapımında kullanılan temel kit.

Canon EOS R6 fotoğraf makinesiyle Javier Cortes

Kameralar

EOS R6

Dilediğiniz konuyla ve dilediğiniz teknikle çekimler yapın. EOS R6, yaratıcılığınızı hiç olmadığı kadar iyi kullanmanızı sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin

Lensler

Lensler

Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM

Canon'un en hızlı ultra geniş açılı zumu; Nano USM motor, 5 kademeli Görüntü Sabitleme ve muhteşem netlik için 3 Küresel olmayan eleman ve 2 UD elemanı sunar. Wanda, bu lens sayesinde "güzel ve inanılmaz derecede net görüntüler" çektiğini söylüyor.

Daha Fazla Bilgi Edinin

İlgili Makaleler

Canon EOS R6'nın bu kadar çok alanda nasıl üstün olduğunu keşfetmek için bu makaleleri inceleyin.

 • KULLANIM VE BAĞLANTI

  Canon Tarafından Sizin İçin Tasarlandı

  EOS R6'nın tasarımı, ilk andan itibaren aşina olduğunuz güven hissini verir.

 • HIZ

  EOS R6 - Sessiz, kesintisiz çekim

  EOS R6 ile saniyede 20 kareye kadar şaşırtıcı bir hızda kesintisiz ve sessiz çekim yapabilirsiniz.

 • OTOMATİK ODAKLAMA

  En önemli şeylere odaklanın

  EOS R6, gelişmiş Dual Pixel CMOS AF II otomatik odaklama özelliğiyle hareketli konuları hiçbir aynasız fotoğraf makinesinin başaramayacağı şekilde algılar ve takip eder.

 • GÖRÜNTÜ KALİTESİ VE GÖRÜNTÜ SABİTLEME

  Mükemmel olmayan koşullarda mükemmel görüntü kalitesi

  EOS R6'nın kalbinde, alanında lider olan EOS-1D X Mark III fotoğraf makinemizde de yer alan teknolojileri bulacaksınız.